Poprvé ve školce. Mám se těšit nebo být smutná?

akah
28. srp 2007

nevím jak začít jsem tady nová,ale má dcera jde poprvé do školky nevím jestli mám být z toho smutná,protože se těší,nebo být nadšená že chce mezi děti

sybimbo
14. lis 2007

ahoj Akah,tak to nemáte jednoduchý,hlavně ať se malá uzdraví.já jsem ráda,že my už to máme za sebou,malej nebyl k udržení v posteli a hlavně,že měl mít klid na lůžku. Tak držím pěstičky ať jste brzo zdraví!pa

aponchie
14. lis 2007

ahoj mamci,chci se jen na neco zeptat,urcite mate uz nektera dite ve skolce..nase mala zacla na podzim ve2,5letech na natlak a myslim,ze se i nekdo zasadil chodit do skolicky co mame za domem jsem rada pac nemam nikoho na hlidani je na 5dni v mesici jenze poprve nechtela spat tak rekli at ji davam jen na dopoledne rikam ok,ted zase resime ze neposloucha kdyz ji zavolaji ze kvuli ni musi zamykat a ze se sama nenaji to vim ona jist ale umi jen to co chce a kdy chce tak je to problem sedi u jidla smeje se dela kraviny atd.uz jsem ucitelkam dala dve knizky jako uplatek a kafe velice dekovali ale za tyden vse stejne porad jen dorazi ze neji ze ju krmi atd a ze nemaji cas ju krmit coz chapu.vcera sme ji nechali vyhladovet pac nic nechtela jist sama rano zvracela jak mela scvrkly zaludek ale uz sama snedla pribinak kasi a trochu polivky a sama!tak ji jdu pro obed do skolky a rikam ji ze ji maji nechat byt dat ji to na talir a bud sni nebo ne hlavne nekrmit nenutit a prej ze jo ale ze to stejne nema cenu pac neudrzi lzicku v ruce poradne coz je blud pac to umi a ze vyleva polevku na stul nikdy sem ji to nevidela delat myslim ze ji tam nechcou je nejmladsi mezi 4letyma i starsima je jich moc a hlavne vcera jsem vesela pradlo a slysim ji na zahrade rvat jak blazen plakal asi4min,zadna ucitelka na zahrade pac ta jedna odesla dovnitr a druha tam nebyla deti sami az po chvili ju odvedla holcicka za pani ucitelkou a ta mi hlasila ze se asi bala ze odesla ze musela na skok dovnitr dobry co?jak to mam udelat vsecko poradte mi prosim

sybimbo
14. lis 2007

Ahoj Aponchie:podle toho,co píšeš mi přijde,že ji ve školce opravdu nechtějí, u nás takové problémy nejsou,chodí tu děti taky mladší tří let. ředitelka školky sice na schůzce řekne,že pokud je maminka doma ať si nechá dítě doma, ale přes díťe to neřeší a chovají se k němu jako k ostatním. nevím jesli by nebylo řešení jí ,pokud to jde ,radši přehlásit jinam. 😉
a to,že kvůli ní musí zamykat?to je jen výmluva. Když né ji tak nějaké jiné dítě to taky určitě napadne. nevím co Ti poradit,asi pevný nervy a zkusit to s nima nějak vyřešit. 😒 pak písni,jak to probíhá,jestli nějaká změna nebo pořád při stejným 🙂 držte se! 😵

aponchie
14. lis 2007

ja vim,ze ji tam nechcou,ale na prijimackach rikali ze neni volne misto tak sem sla za znamou co dela reditelku v jine daleke skolce at mi poradi co a jak a asi se primluvila pac nejdriv napsali,ze ji neberou apak volala ze ji berou a vsechny ty male deti co odmitla jenze pak sem se ptala kde sou ty ostatni male deti rikala ucitelka ze vzala jen terezku a ze mame byt radi ze nam ju vzala atd coz jsme ale fakt nechapu proc jim tak vadi na tech5dopoledni asi maji strach ze od3let bude chodit denne,je dost ziva atd.ja ji zkusim prehlasit kousek dal jak budou po novem roce zapisy ale toto je hned u domu to me trosku mrzelo a hlavne jsem fakt uz vycerpana a potrebuju oddech jen nevim jak a co ji mam rict teda?jako ze chapu ze ji tam nechcou ale ze uz ji vzali tak at toho necha nebo co?a co kdyz ju budou odstrkovat nebo jinak sikanovat??:(

dermajetics
16. lis 2007

Dobré ránko maminy!!
akah>> přeju malé brzké uzdravení!! ať si můžete obě užívat venku toho sněhového nadělení 😉 😀
aponchie>> no je pravda,že se radí velmi těžko,ale já bych asi měnila školku za jakoukoliv cenu,že malou budeš dávat někde dál. I když tě chápu,máte to u domu.Já mám taky školku 80m,doufám,že tam malý bude chodit a nebudu ho muset vozit někam do města,což by bylo obtížné,protože u nás spoje autobusů jsou příšerné.....Taky sice vím o té naše školce,jak to tam chodí,zvlášť jedna učitelka jaká je,ale doufám,pořád doufám,že se to změní.Ale jedno vím určitě,kdyby byly nějaké problémy, tak jako máš třeba ty,už bych se tam s dítětem neukázala. Je vidět,že u vás ty učitelky očividně jsou takové jako jsou.....Neřeš to,protože s nima nic nevyřešíš, na to,že tam máš malou 5x do měsíce to nestojí za to....Ty učitelky a jejich přístup se nezlepší,ať to nedej bože nedopadne tak,že před tebou jako mámou se budou tvářit chi chi cha cha,všechno dobré a tvoje malá to všechno "schytá" jestli mě chápeš jak to myslím.Dětská dušička je zranitelná a za to to nestojí.....
Ale stejně bohužel, nebo bohudík,je to rozhodnutí na tobě,jak dál.....Asi jsem ti moc neporadila,ale...... 😉 Přeju hodně štěstí!!

dermajetics
16. lis 2007

Dneska jsem školku sabotovala........Spíše kvůli svému pohodlí,přece jenom nesmím tahat těžké věci,namáhat se a napadlo tolik sněhu,že bych Ondru s tím kočárem v té závěji neprotlačila.....Takže byl božatko tento týden jenom jednu ve školičce.Tak snad nám to příští týden zase vyjde!!

Mamči a miminka a dětičky, hezký den, a příjemný víkend!!papa 😀 😀

mikca
16. lis 2007

aponchie..jediné co ti můžu poradit je aby jste se nadaly..oni učitelky jsou tam od toho aby se malé věnovali..píšeš že je tam nejmladší a že pak jsou tam už jen větší děti..o to víc by se jí mohly při tom jídle věnovat...potřebuje ještě individuální péči, ale to věděly když jí tam přijímaly..takže bud v klidu a nad věcí a hod s nima řeč, že to prostě takle nejde že si jednou školku platíš a že taky čekáš nějaké "výsledky"...ostatně pak ještě existuje nějaký ředitel ne....
jednou jí tam vzali tak at se věnujou.. když to nejde po dobrýmt tak by to mělo jít po zlém..a kdyby se ti mstili na malé, tak je spousta jiných možností...tak přeju hodně štěstí

akah
autor
20. lis 2007

holky zdravím po dlouhé době je pravda,že pokud jí tam příjímaly s tím že se sama ještě pořádsně nenají nebo neudělá nějaké věci tak se jí mají trocu víc věnovat a navíc když je tam ještě k tomu nejmladší taky jsou od toho aby jí něco naučily a né aby si tam pily kafíčko a klábosily o životě,však na to studovaly a jsou za to placené akdyž se jim to nelíbí ať odejdou 🙂

christianko
24. lis 2007

ahojte mamičky..ja som tu už písala a čítam že s tymi skolkami je to hrozne... ☹ ja toho svojho nedokazem dat do skolky,pretoze on tam vobec nechce..nechce odo mna prec a breci len sa pohnem na kusok od neho,treba do vedlejsiho pokoje...a ked si pomyslim ze musi raz do skolky a ucitelky budu na nej tak zle a nebudu ho tam chciet..to asi by som sa zblaznila..a nedavala by som im uplatky..skor som typ ktory by tam urobil randal 😠 a nasla si inu skolku..ale fakt neviem,lebo toho mojho tam nedokazem dat ☹ Ja som totiz robila dlho na lodi a som s nim teraz teprve rok doma..inac bol s mojimi rodicmi..a preto sa boji,ze maminka zas odide a jeho niekam da..Jo chapu...pytate sa preco ako som mohla..ale nemala som na vyber...musela som uzivit jeho aj seba.. ☹ ale uz je nam fajn...nota skolka..neviem ako to budeme riesit 😒 tak pa Janka

christianko
24. lis 2007

jeste pro dermaje...Ve styku s detmi je,to jo..ale nechce deti..on je zvykly prave len na deti ktore maju 14 a viac..a s tymi malymi sa nechce hrat..ale napriek tomu mam kamaratky tak sa stretavame..ale on nechape preco ho biju,ked on im nic nerobi..proste ma zmyslanie ako dospely nie ako to male 3 rocne dieta a vie ze ti velky ho nebiju ale hraju sa s nim..preto tie deti v jeho veku nechce...to uz mu placnem na zadok..pretoze uz neviem ako ho mam k tomu donutit.. ☹
a boli sme sa informovat ci sa da aby dieta chodilo do skolky normalnej nie sukromnej len na par hodin a nie kazdy den..tak ma reditelka odstrcila ze nie..ze to je mozne len v sukromnych a nie statnych skolkach..tak naozaj neviem... ☹

r123
28. lis 2007

ahoj přidám se doklubu.náš prcek jde v září taky poprvé do školky moooooooc se těší.já mám radost že se těší.jen mám trochu obavu z jeho chování.je takový že když se mu už něco nelíbí tak už to prostě nechce..mám strach aby třeba ve školce nebyloněco co se mu nezdá a nevyhovuje a pak tam odmítal chodit.bude tam znát jednoho kamaráda tak si říkám že i to ho tam bude lákat!!no uvidíme snad to nějak zvládnem!!!nejdřív chci taky jen pár hodin týdně a potom tak ty 4 denně!podle toho jak se mu tam bude líbit!!!ale pořád vykládá,že půjde do obchodu a koupí si baťůžek do školky a tam si bude nosit papučky 😀 .tak snad ho ta nadšenost nepřejde!! 😅

akah
autor
29. lis 2007

ahoj holky tak naše Lucinka už si ve školce natolik zvykla,že teď máme spíš problém školku odpoledne opustit a malá se na mě dívá vyčítavým pohledem,co už tady dělám když ona si chce hrát je ale fakt,že hodně záleží na přístupu učitelek Lucinka řík,že je tam jedna blbá a jedna dobrá takže i ten malý špunt si udělá už svůj názor a obrázek 🙂

sybimbo
2. pro 2007

Ahoj maminy.dlouho jsem tu nebyla,tak koukám,co je tady nového.Nám se ve školce pořád líbí a dokonce už jsme tam bez nemoci třetí týden,což je co říct. 🙂 😀
R123:ahojky,dívala jsem se,že budem rodit skoro stejně,já jen o deset dní dřív.tak gratuluji k miminku. 🙂
Derm: a co ty,jsi už v pořádku,nebo pořád běháš po doktorech? 😉
tak pěkný nedělní večer.ahojky. 😵

dermajetics
3. pro 2007

ahoj maminy!!
Jsem tu dlouho nebyla.....vítám r123, však tvůj Kryštůfek to určitě zvládne. A pokud půjde až v září, ještě se toho může hodně změnit.
sybimbo>> my se držíme, já i mimi, všechno v pořádku zatím, dneska jsem byla na AFP testy na krev, tak si mám zavolat v pátek....Tak doufám,že vše bude ok, u Ondráška nebylo a muselo jsem na amniocentézu.
Jinak holky jak se připravujete na vánoce? Já už dárky skoro mám, akorát letos s tím pečením jsem pozadu, mám akorát perníčky a ještě nemám nazdobené.
Kurz a školka mi končí 10.ledna, tak teď přemýšlím, jestli Onďovi nebude chybět ten kolektiv dětí a hraní ve školce, budu muset najít nějakou náhradu.....U nás ve městě je jenom jeden klub broučci...ale pro mě je to daleko,protože nejsem přímo ze města.....Tak uvidíme.S velkým bříškem se mi nebude chtít už cestovat,ale pro Ondru musím něco vymyslet 😀

r123
4. pro 2007

derm díky!snažím se ho na to pomalu připravit aby to pak pro něj nebyl šok,ale myslím že nebude nějak extra velkej problem je to šikula a má moc rád děti je hodně společenskej takže si myslim že se brzy začlení!!jinak držím palce ať testy dopadnou dobře!!!! 😉

sybimbo
7. pro 2007

ahojky,
nějak nestíhám koukat na net,tak jsem se sem dostala až teď. My a vánoce?mám jeden dáreček pro Tomáška a to největší nakupování mě teprve čeká.není sníh,tak člověk nemá ani tu pravou vánoční náladu a s pečením jsem ještě ani nezačala.tak jsou to takové divné vánoce,ale musím začít,aby si je malej užil,jak se patří. 🙂
Derm:jsem asi blbá,ale co je to to AFP?jinak držím palečky ať to dobře dopadne.tak dej pak vědít.
r123:ze začátku to bude možná trochu složitější,ale já myslím,že si zvykne a pak nebude chtít ani domů za mamkou. 😀

dermajetics
10. pro 2007

Ahoj holky, jak se všechny máte??? Asi moc dobře, že tu ani nechodíte, co???
¨sybimbo>> AFP-alfafetoproteiny, z krve se poznají abnormality plodu, vývojové vady, nebo se tomu říká triplle testy.....kdyby to nedopadlo dobře, musela bych zase na amniocentézu - odběr plodové vody, kde se pozná více.....Zatím ale výsledky bohužel nevím, tak snad ve čvrtek, to jdu na kopntrolu...
Jinak Ondrášek minule pomaloval ve školce pastelama obložení kolem stěny 😅 hmm, doma nic takového neudělal, doma si maluje na papír pastelkama a po chvilce ho to nebaví....Tak doufám, že se školkové metody nebude držet!! 😉

Mějte se hezky, papa 😀

irenan
12. pro 2007

Ahoj. My teda po novym roce pujdem teprve k zapisu a pak mala asi od zari do skolky, ale uz z toho mam obavy ted. Bydlime na vesnici, skolka je tady zrusena, takze jezdi skolni autobus a ten deti dovazi do asi 5 km vzdalene vesnice, kde je i skola i skolka. Neumim si vubec predstavit ze by mela mala jezdit sama skolnim autobusem do skolky, kdyz ji budou teprve 4. Ze bude sedet na miste a nebude delat zadny blbosti a ze se ji nic nestane. Taky mam divnej pocit z toho ze bude chodit do skolky a ja ji nebudu mit doma, kdyz jsme spolu porad a najednou to tak nebude.A ze se o ni dobre postaraji a treba na prochazce se nekde nestrati nebo se ji neco nestane. Asi jsem divna. A taky mam blbou zkusenost, ze kdyz jsem chodila do skolky ja, tak jsme tam meli nejakou soudruzku ucitelku 😝 , ktera me nesnasela a rikala ostatnim detem at si se mnou nehrajou ze jsem tlusta, tak aby si na nasi Terezku taky nekdo nezasednul a ja se to treba ani nedozvim a ona se bude trapit ☹ . A jeste s tim jidlem. Ve skolce maji svacinky-treba namazanej chleba s pomazankou nebo s necim, to je jedno. Ale nase mala vubec namazany chleby ani rohliky-namazany neji, nevim jak ji to mam naucit, proste to nechce. A taky neji vareny maso. Ji jen karbanatky, rizky, sekanou, parky ale duseny a vareny maso ne.Tak to asi bude trochu problem, kdyz neji vsechno, co? ☹ 😒 😖

akah
autor
14. pro 2007

ahoj holky tak naše malá by nejradši chdila i o víkendu,dneska měly ve školce besítku a to se jí líbilo i ty dárečky co dostaly měla jsem strach že bude kravál že ty hračky tam bude muset nechat ale kupodivu byla úplně v pohodě 🙂

sybimbo
16. pro 2007

ahojte maminy,zdravím!Derm už víš jak Ti dopadly ty výsledky?doufám,že dobře. 🙂
irenan:oni ve školce si poradí,akorát teda to cestování je teda děs,ale to bys jezdila s ní,ne? já bych neměla odvahu našeho malýho pustit samotnýho,tak v malým věku. 😒
akah:tak to je super,ne?že se tam malé tak líbí.Náš malej je teda taky nesmírně nadšenej a ani se mu kolikrát nechce domů.tak držím palečky,ať se jí tam i nadále líbí. 🙂
tak se opatrujte a jak prožíváte přípravy na vánoce?

dermajetics
17. pro 2007

ahoj holky!!
sybimbo>> nestíhám se dostat na koníka, vždycky když si sednu k pc, malý to zaregistruje a chce k pc taky. Výsledky dopadly dobře, jsem ráda, že se historie neopakuje. Takže obrovská úleva! Teď pro změnu 20.12 jdu na testy na diabetes, protože můj taťka má cukrovku, tak musím i já. fuj, vůbec se mi nechce....pít nějaký sladký sajrajt, musím tam na 6,30ráno.....brrr

irenan>> já myslím, že se to poddá, ještě přece jenom máš 9 měsíců na to, aby ji nenásilně trošku to jídlo naučila....protože to bude mít jinak asi těžké. Jinak vím, o čem mluvíš, některé učitelky jsou potvory, dokážou se dost "pomstít" na dětech a ty jejich dušičky jsou tak zranitelné.Vidím, že čekáš miminko, takže bys neměla hlídání malého prcka a nemohla s dcerou jet do té školky busem? Přece jenom bych ji aasi samotnou nepusila.....

aponchie
17. pro 2007

irenan :mluvis mi z duse.ja vidim z okna na skolkovou zahradu a dneska koukam a jeden chlapec nasi terezku surove bouchl az spadla na zada dvakrat a hodil ji snih do obliceje a ucitelky na to nic jen kecali kravy vymastene blbe je mi ji lito je takova smutna potom je tam rada ale necha si ublizovat nevim jak ji aucit branit se.nechteli ji tam ale uz ji tam maji a od brezna ma chodit denne:(ja jsem z toho nanervy ona je stastna a je nejmladsi mezi4letyma treba myslim ze to byla strasna blbost ji tam dat mela sem pockat:(je mi ji fakt lito ale vypada spokojene jen ju porad buzerujopu jak pomalu ji jak neposlechne na slovo jak ji vse trva a ted mi na nocniku rikala ze se boji ze ji utecu oni ju normalne strasili ze ji utecou asi no to je silene

dermajetics
17. pro 2007

aponchie>> vidíš a chtěla jsem se tě zeptat jak pokračuje malá ve školce a tys to už napsala...tak to je dost smutné. Já ty učitelky fakt nechápu, ten přístup......a co malá dobré, nebylo ji nic?? A kdybys ji neviděla , řekne ti třeba sama, co se děje ve školce??Víš jestli ti řekne, že ji třeba ten kluk bouchnul a tak, to je taky docela důležité si myslím, aby se ti i nebála říkat, co se jí stává, ať se nebojí.....
Budu držet palečky!!pa

irenan
18. pro 2007

Tak to je fakt husty.Ucitelky si holt mysli,z e si to ty deti ve skolce mezi sebou vyridi sami. Ale tohle by mi dost vadilo. Taky mame sousedku ktera ma stejne stare dite jako my a bude chodit do skolky zaroven s nasi Terezkou. Toho se trosku bojim. Driv jsem se sni totiz dost bavila, ale ta jejich mala je strasna, porad Terku mlatila, nebo treba jen tak prisla chytla Terku zezadu pod krkem a strhla ji k zemi ostatni deti zase drapala na obliceji a strasne sproste nadava. Jednou jsme byli na piskovisti a najednou prisla Terka, skoro brecela a rikala: "maminko ze nejsem debil". A kdyz jsem se ji zeptala jak na to prisla tak mi rekla ze ji to rekla ona. Terka se taky moc branit neumi, a na druhou stranu nechci aby se branila, tim ze bude delat to same. Mam z toho strach, kdybych tak mohla byt moucha a koukat se co se tam v ty skolce deje. ☹

aponchie
18. pro 2007

no manzel rikal ze zajde za reditelkou a zepta si ji na tyto veci nejde prece prehlizet takove jednani zvlast pokud je nejmensi ze tridy.takze v lednu ma nahlasenych 5dni tak manzel tam pujde to vyresit ale mam strach aby ji jeste vic neskodily.jinak terka je jeste mala aby mi jen tak neco rekla jen kdyz se ji zeptam ted mela sram krvavy pod okem prej co se stalo a ona ze ju filipek boucnul uca nc sama od sebe nerekla az na druhy den se manza pta a prej jo ale ze nechtel ze do ni jen drcl a ona spadla na roh skrine dobry co?serou na to nemaji malou rady pac je tam protekcne dotlacena pres jednu znamou a nemam penize na to zbych je uplacela nejak na me se smejou ze je vse ok ale co tam se deje nikdo nevi a jeste na ne vidim z okna to me sere na jednu stranu pac misto odpocivani se koukam jak debil na zahradu a stresuju kdyz vidim neco spatneho jenze pak pujdu reknu ji to a ona bude ze me delat kravu ze je spehuju navic kdysi sm vykukla z okna a ona desne kricela na zahrade zadna uca tak se pak ptam co bylo a ze prej nic jen ze se bala ze ji utekly ze museli dovnitr budovy na chvilku atd 5min s detma nikdo nebyl nehlidal je sami litaly a mala rvala az nejaka holcicka ju vedla do skoly pac se bala serou me na entou ale uz jim neco rekneme

mikca
18. pro 2007

čau aponchie..no tak ty učitelky by šly smykem ti povím..určitě na ně vlítněte a nešteřete je..takle se to přece nedá dělat..jednou jsou to učitelky a at jsi tam malou dostala jakýmkoliv způsobem, tak to jim snad mlže být ukradené...předpokládám že jsou to vyškolený odborníci,,ketrý snad mají odlišovat své pocity od práce..o to víc pokud jde o děti...takže tvrdě do nich..a neboj já myslím že si dají velký pozor se mstít na malé

aponchie
18. pro 2007

no ted sem mluvila s mamkou a ona rikala ze kdyz jim prave neco reknu budou nasrane a jeste vice se na ni budou mstit tak ja nevim:(

irenan
18. pro 2007

Dala bych malou co nejdriv jinam, nez aby mi ji nekdo od malicka psychicky tyral. Ono ji treba ted nic byt nemusi a muze byt uplne v poho ale muze to na ni zanechat nejake psychicke nasledky do budoucna a jestli uz ted ma porad strach ze ji utecou a tak tak si jeste muze vypestovat nejake fobie nebo neurozy. Na me byla uca ve skolce hnusna a pak i v prvni tride a mela jsem z toho zaludecni neurozu, bolesti bricha,pocity na zvraceni. Nikdo nemohl zjistit z ceho to je. Byla jsem u vsech moznych doktoru a nakonec me rekli, ze je to psychicky, protoze zjistili jak to vsechno je. Je sice fajn ze mas skolku hned pred barakem,ale dulezitejsi by pro me bylo jak v jakym je moje dite prostredi a jestli nejak nestrada.

akah
autor
19. pro 2007

ahoj holky dlouho jsem tady nebyla ale aponchie pořádek by jsi měla udělat přece se nebudeš dívat na to jak ti bijou dítě ani ředitelka by nepomohla,jinak příjemné svátky holky mi si to užijeme máme píchlé obě uši tak uvidíme co nám pozítří řekne doktor jdeme na kontrolu jinak jsem ráda že Lucince se ve škokce líbí ale taky má jednu oblíbenou učitelku ajednu né,když nepomůže aponchie ředitelka tak ať si malá pak začne bránit sama 🙂

mikca
19. pro 2007

aponchie já si myslím že si to nelajznou..pohroz jim že to poženeš vejš a bude..daj si bacha