Poprvé ve školce. Mám se těšit nebo být smutná?

akah
28. srp 2007

nevím jak začít jsem tady nová,ale má dcera jde poprvé do školky nevím jestli mám být z toho smutná,protože se těší,nebo být nadšená že chce mezi děti

mikca
28. srp 2007

ahoj,mám stejný problém, naše malá se taky těší a zrovna mi dnes říkala její pí. učitelka, že si určitě nějakou tu krizičku prožije... září prý bývá nejhorší než si zvyknou... já se nejvíc bojim právě té krize ☹ , ale to se nedá nic dělat

akah
autor
28. srp 2007

tvoje malá jde asi na celý měsíc já jí budu dávat jen na pět dnů má teprve dva roky,ale i tak pí.učitelka říkala,že to bude dobrý 😉

schimi
29. srp 2007

Holky, moje děti mají tedy už školku za sebou 😀 , ale pamatuju si, že se tam moc těšily a protože znaly ostatní děti z dřívějška, bylo to bez problémů a ani ta krize nepřišla..Tak vám moc přeju, aby to i ty vaše zvládly dobře 😀 ..

akah
autor
29. srp 2007

díky ono špatný pocit,že ti jde první dítě do školky mívá asi každý,ale stejně i když zná ostatní děti tak má najednou člověk poci,že je odsunut na vedlejší kolej,i když vím,že u těch malých dětí to tak není ☹

patynkamaminka
29. srp 2007

Moje dcera jde od září taky do školky. Strašně se těší i když tam bude chodit jen pár hodin týdně na zvykání. Budeme chodit do soukromé školky kde se s většinou dětí už zná a jsou všechny skoro stejně staré jako ona.
Já z toho mám ale také takový divný pocit že už mě nepotřebuje a vlastně i výčitky že jsem doma a ona bude stejně chodit semtam do školky. Ale když vidím jak se nemůže dočkat a každé ráno vstává a ptá se za jak dlouho už tam bude moct chodit, tak si řikám že to snad bude v pohodě a že tam přeci nebude každý den, takže si ji budu i dál užívat.

akah
autor
29. srp 2007

ona bude v pohodě,ale já rozhodně v pohodě nebudu,proto jí poprvé zavedu já a pak jí bude vozit manžel má to při cestě do práce ataky aspoň bude víc s ní ☹

patynkamaminka
29. srp 2007

akah-a ty budeš doma nebo budeš chodit do práce?

akah
autor
29. srp 2007

já jsem doma čekám druhé dítě Lucinka potřebuje a chce mezi děti a já se starám ještě o babičku,takže jsem doma 🙂

patynkamaminka
29. srp 2007

to naše Pavlínka taky hrozně potřebuje děti
a ty uvidíš že si zvykneš 😉 já tam chci zatim dávat Páju jenom na těch pár hodin aby si pohrála...ale pak zas abych ji měla u sebe...nějak jsem si teď na ty mý prcky zvykla že by to bylo divný zas bez ní celý dopoledne 😔

akah
autor
29. srp 2007

Lucinka tam jde jen na těch pět dní to bude chodit teď v září pak říjen,listopad jen čtyři to máme ještě bazén no a v prosinci buď jí tam dám ať můžu něco napéct nebo bude péct semnou tak jak loni 🙂 😉

patynkamaminka
29. srp 2007

já ji tam právě chci dávat také jen takhle málo. ted tam od září bude chodit každé úterý asi na dvě hodinky a já vždycky v tu dobu budu chodit s Tomem na plavčo, nebo bude chodit s námi když půjde i manžel.
a jak dlouho s ní chceš chodit ještě do bazénu?

akah
autor
29. srp 2007

mi teď budeme v září začínat,začínáme 21.9. a končíme 14.12. máme to na třináct lekcí každý pátek

patynkamaminka
29. srp 2007

my máme taky posledních třináct lekcí..první 13.9 a potom každý čtvrtek ale jsou to naše poslední lekce protože budou plavat ve školce. Tak uvidím jak to budou zvládat

akah
autor
29. srp 2007

oni taky mají možnost ve škoce,ale to by malá musela chodit jen jednou týdně do školky a to by nemělo cenu na jeden den

ambret
29. srp 2007

Ahojky všem, taky dávám od září Elišku poprvé do školky. Bude chodit jen na 4 hodiny, protože je jí 3,5 roku, ale už se moc těší. Také mě pronásledují výčitky, ale když ona tam tak chce a tak moc se tam těší

akah
autor
30. srp 2007

jo mi včera Lucinka řewkla jestli prý tam bude i spinkat nebo pro ní budu chodit hned po obědě ten její pohled,že by jako měla chodit po obědě domů a ostatní děti tam budou i spinkat bych nikomu nepřála 🙂

mikca
30. srp 2007

holky jaké jste koupily hrnečky plastáky, nebo klasiku, nějak nevim, někdo mi říkal klasiku, ále já se bojim že ho rozfláká...tak nevim 🙂

akah
autor
30. srp 2007

nám teĎ na schůzce rodičů ve školce říkalymučitelky,že plasťáky prý nemůžou být,že jenom nerez nebo klasika 🙂

janicckka
30. srp 2007

Ahojky tak malej my jde také poprvé v pondělí do školky,už jsme všechno nakoupili a ted čekáme až nadejde den D 🙂 Říkám si jak ale rychle vyrostl,vždyt jsem ho nedávno držela v náručí a byl tak malinký nádherný miminko 😢 😀 A ted je z něj školkáček 😎

patynkamaminka
30. srp 2007

Ahojky
naše Pavlínka nějak nechce pít z hrnečku, pokaždé se polije, takže jí budu dávat ty plastový s hubičkou. Ona se už fakt nemůže dočkat 😒

akah
autor
30. srp 2007

to se naučí uvidíš,že když uvidí ve školce jak jiné děti pijou z hrníčku bez pítka tak se bude snažit taky 🙂

patynkamaminka
30. srp 2007

ale tam moc dětí co budou pít z normálního hrnečku nebude. Budou tam samé max. dvouleté děti. Ty starší budou ve vyšší třídě.

akah
autor
30. srp 2007

já bydlím na vesnici takže mi máme málo dětí ve školce,takže u nás jsou děti dohromady,ale ty starší mají naročnější úkoly a ty předškolní budou jezdit ještě na předškolní přípravu 🙂

patynkamaminka
30. srp 2007

tak to je výhoda že se budou ty menší snažit napodobovat ty větší 😉

patynkamaminka
2. zář 2007

čauky
tak co děti? už se těší? a co vy jako maminky jste nervózní? a jdete hned zítra nebo až později do školek? co všechno máte připraveno s sebou? my jdeme až v úterý takže zítra budu dokupovat všechny poslední věci...

akah
autor
2. zář 2007

já jdu až později,zítra jdeme teprve s Lucinkou k pí.doktorce,protože měla angínu,ale jinak se moc těší a čím víc se těší tím víc jsem já nervozní 🙂 😉

mikca
2. zář 2007

ahoj, naše malá mi dnes vynadala , že tam zítra ještě nebude spát.. 😀 , chci jí nechat rozkoukat, ale ona to zjevně nepotřebuje, tak jsem na níí zvědava jak jí to dlouho vydrží 😀

akah
autor
3. zář 2007

známá mi psala,že její kluci se prví den taky těšili a pak prý to bylo s kraválem 😀

patynkamaminka
3. zář 2007

holky to naše malá už šla spinkat aby ráno nezaspala 😀 a to tam máme jít až na devátou h. a co vy jak jste zvládly první den? 😉

akah
autor
3. zář 2007

my dneska ještě nijak Lucinka byla na kontrole a pak jsme šly ještě dokoupit zbytek věcí co potřebovala 🙂