Poprvé ve školce. Mám se těšit nebo být smutná?

akah
28. srp 2007

nevím jak začít jsem tady nová,ale má dcera jde poprvé do školky nevím jestli mám být z toho smutná,protože se těší,nebo být nadšená že chce mezi děti

sybimbo
14. zář 2009

Ahoj holky, chvílu jsem tu nebyla a koukám,že jsme se rozrostli? 😀 LIviky,to je super,že malá to bere,tak bezvadně,jen tak dál 😵

Derm-U nás to je docela v pohodě,Tomášek se mi snaží s Míšou pomáhat,někdy je to sice na nervy,protože malej chce dělat spoustu věcí sám,tak se mu nelíbí,že brácha mu chce pomoci,tak se kolikrát stane,že Míšan Tomáškovi vlepí,ten se otočí ajde pryč. 😉 Ze začátku to bylo,ale krušný,ale zvládli jsme to. 😎 No to se dívám,že malá je teda pěkný čírtě a neviděla bych to tak katastofálně s tím mamánkem,víš co,když je Tomášek ve školce,tak je malej strašně hodnej a sám si pěkně hraje,že si v klidu uvařím 😉 A co Ondík,po 14dnech ve školce? Tomíkovi se tam,tak líbí,že pro něj musím chodit až ve čtyři 😎A musím zaklepat,zatím je zdravý 😎
Tak pa a pište!

liviky
15. zář 2009

hoj hoj,tak Viky má za sebou jeden týden školky a já si pro ní musím chodit taky později,jinak tam musím čekat a koukat jak má rozdělané hraní 😀 a až si dohraje pak může teprve domů 😅 ......akurát mě štve,že ve školce jí chválí až do nebe jak je hodná,chytrá a všechno spapá i spinká...a jakmile si pro ní dojdu tak se roztrhne pytel z tou škaedou Viky,ale fakt nekecám! ☹

markeeta
16. zář 2009

Ahoj, jak váš tak čtu, tak vy jste dali děti do školky až po 3 letech. Ja jsem dala Natašu tedka ve 2, protože potřebuju pracovat. Davam jí tam jen na dopoledne 4 hodiny. Ona to zvládla skvěle a líbí se jí tam ,jenže já mam problém. Sama na to nejsem připravená a vyčítám si, že jsem udělala chybu. Když přijdeme domu, tak je uplně vyměněna, je taková plačtivá a pořád by se se mnou objímala, nechce si hrát, hrozne dlouho trvá, než ji něčím zabavím. Kdyz je s tatkou sama, tak je uplne v pohode, on si muze sedet na PC a klidne si sama hraje. Umíte někdo poradit?

liviky
16. zář 2009

markee to se poddá,prostě jí moc chybíš toť vše 😉

markeeta
16. zář 2009

likivy: dekuju za utechu, to me moc tesi, ze ji asi chybim. Je rada, ze me zase vidi, ale kdyz prijdeme domu, tak zadne brecet.

poupe
17. zář 2009

holky jak je to ve skolce s curanim,deti chodi sami nebo jdou za ucitelkou?Diky 🙂

sybimbo
18. zář 2009

Ahoj poupě,nevím,jak to kde funguje,ale u nás ve školce chodí děti sami a učitelka je akorát zkontroluje,snaží se je vést k samostatnosti. 🙂

Markeeta-já ji chápu,prostě ji chybíš,ve dvou letech to v tý hlavičce srovnaný ještě nemá,a tak si tě pak musí vynahrazovat jinak. Ale výčitky si nedělej,protože v dnešní době se bohužel po práci musíš dívat co nejdřív,já to znám,aby člověk mohl dát dětem,co nejvíc a přitom nežít od výplaty k výplatě. 😉

liviky-tak to máme dobrý,já totiž teď bojuju s Tomáškem taky,ve školce ho učitelka chválí,ale jen vleze do šatny,že jdem dom,tak už vymýšlí jednu ptákovinu za druhou a není k zatsavení a nepřestane až jde večer do postele 🙂 Asi to bude tím,že mají ve školce řízený program a nemůže se tam vyřádit podle svého. 😎

Derm?kde jsi se nám ztratila? 😵

dermajetics
23. zář 2009

ahooooj holky,
omlouvám se že píšu až dneska.... byli jsme nemocní tak nebylo energie.....

Tak Ondik zvládá školku naprosto perfektně, jen na ty první dny ohledně paní učitelky tak od té doby tam nechce být po obědě a plakal by... Jinak je hravý a spokojený v kolektivu a to jsem ráda. Do školky se těší!!!!

Co se týče toho záchodu, ze začátku říkala apní učitelka že byli na zahraě a Ondra se ji ztratil a šel na záchod a ona nevěděla... oni nad nimi nedohlíží, ale musí vědět kde je, takže to jakoby hlásit si myslím....

No jinak jak to srovnáváme s kamarádkou, ona má syna ve městě já tady u nás na vesnici.... a Oni dělají každý den nějaké činnsoti že stříhají, kreslí a něco jako výtvarnou dílničku a denně si ty děti odnášejí nějaké výrobky domů.... no a u nás tady nic.... jedna paní učitelka s nima nedělá vůbec nic... a druhá děti si hrajou, zpívají, říkají říkanky tancují apod.... ale co se dílničky a takových zručných věcí nic....

Ale hlavně že nám nabídli kroužek "šikovné ručičky" který je placený 800.- na půl roku.... NO nemělo by to být náhodou součásti školky??? Jak to máte vy holky, dělají dětičky nějaké práce a nosí si domu a mají nějaké kroužky????

paa a přeji všem krásný slunný týden....

sybimbo
8. říj 2009

Ahoj Derm, člověče u nás,sice patříme k městu,ale jsme malá vesnice, děti ve školce pořád něco vyrábí,Tomášek furt něco nosí. Včera dělali koláž jablíčka a je fakt,že ke každému ročnímu období vždy mají nějaké téma a aspoň jednou týdně mám výrobek či obrázek doma a popravdě už to nemáme ani kam dávat. A to nemluvím o různých svátcích,jako je mikuláš,vánoce,velikonoce,den matek,atd. 😉
Učitelka by měla vědět,kde mají své děti,vždyť ti malí prcci,chce se jim,tak jdou,tak by je měla kontrolovat. Nevím jesli máte na zahradě dvě učitelky,tady to tak funguje,že kolegyně na chvílu pohlídá a druhá jde s dětmi na záchod nebo se napít. Je fakt,že to asi zálží na učitelkách,musím říct,že tady se dětem věnují úplně maximálně a jsou úžasně sehraný.
Unás máme placený kroužky keramiku,flétnu,angličtinu,tanečky. A teď máme návrh na pět dní poslat děti na školku v přírodě,nehledě nato,že mají aspoň dvakrát do měsíce nějaké kulturní akce,ať oni jedou do divadla,nebo jim ho přijedou zahrát do školky,atd.
Tak to chodí u nás 🙂
A jinak,vše ok?

liviky
20. pro 2009

ho jholky,tak Viky má za sebou svou první vánoční besídku ve školce a bylo to skvělé,moc se snažila a já byla celá na měkko 😅
..no a u nás je spousta kroužků,ale nejdřív obsazují děti předškoláky a pak doplňují mladšími dětmi...a co se týče různých pogramůa zpívání atd.tak toho je tolik že ani nestíhám .....jo a žádný kroužek není placený,,jen se ročně odsouhlasí kolik se přispěje do rodičovského sdružení....z toho platí kina a divadla a kupují dětem pracovní pomůcky a dobrůtky a dárky na Mikuláše nebo váánoce...tento rok se odsouhlasilo zase 500,- na půl roku,což si myslím že je v poho!

sybimbo
21. pro 2009

Ahoj holky,tak jsem chtěla popřát krásné vánoce a vstup do dalšího roku jen pravou nohou,Ať se daří a hlavně dětem ,Ať se jim líbí ve školce a dostanou hodně dárečků pod stromeček. 😵
A pište!!! 😀

liviky
21. pro 2009

ahoj....taky přejem vše nej nej nej 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

draga
28. črc 2010

ahoj holky obnovuji téma🙂

nějak rychle ten čas utekl...

určitě nás je tady víc, kterým nastupuje dítko poprvé do školky 🙂
máte nějaké tipy, triky co bude do školky potřeba...a taky by mě zajímalo jak se s tím srovnáváte...jako s tím že už máme ty děti tak veliký 🙂 já nemůžu najít práci, jsem z toho trochu zoufalá, přijde mi, že ten můj prcek už je takovej dospěláckej...prostě potřebuju to probrat 🙂)

jakoubka
28. črc 2010

@draga -no já už jsem z toho na nerva ted. ☹ Bojím dr prvního dne,kdy půjde do školky ,co bude ,jak bude reagovat atd 😕
Já jsem taky přišla o práci,takže o to to bude horší,celý den budu sedět doma a myšlenky se mi budou stáčet na malýho ve školce a netrpělivě budu čekat na hodinu H ,kdy si pro něj budu moci jít. 😀

draga
28. črc 2010

@jakoubka to jsem ráda, že nejsem sama, já normálně mám trému z toho jak to všechno bude...

konoupek
29. črc 2010

Ahoj holky,
jsem na tom úplně stejně,už ted o tom hodně přemýšlím,pomalu začínám mít nervičky.Dost dlouho malé trvá,než se někde rozkouká a zvykne si,takže z toho mám fakt obavy.Naštěstí bude chodit až kolem osmé ráno a hned po obědě si pro ni přijde babi.Ze začátku bych jí tam nenechala spát,ani za nic a jsem za babi strašně vděčná.

konoupek
29. črc 2010

Holky a prvního dne se až tak nebojím,jako těch dalších,až už bude vědět do čeho jde a že to bude prostě každý den ☹ .

elema
30. črc 2010

I já se obávám nástupu do školky. V září na 5 dní v měsíci a od října denně. A navíc tam bude muset být od 6:30 do 15:30, chudinka, protože nastupuji na plný úvazek do práce a babičky nám v tomhle nepomohou.. Malá je navíc doslova závisláček, ještě nikdy ji nikdo nehlídal, ani u babiček nechce být.... průběžně přes den se chce nosit a maminka musí být pořád za zadkem, jink řve a řve a řve. Nemám ponětí jak tohle zvládneme.

draga
31. črc 2010

jsem ráda, že v tom nejsem sama, sice můj prdolka chodil do jeslí, ale to byla taková pěkná miminkovská péče, hodný tety a pomoc nablízku...teď ve školce nevím nevím ...já se toho fakt normálně bojím, navíc prcek pořád říká, že enchce do nové školky, že chce do svojí starý...jsem fakt už te´d na nervíčky... 😀

poupe
31. črc 2010

ahoj.mala taky nastupuje v zari do skolky,neni to mamanek,ale taky ji trva nez se rozkouka,do skolky se tesi,tak uvidime,snad se otrka 😉

natalie77
31. črc 2010

AHoj, také se připojuji....malej jde také poprvé do školky. Je velice společenský, upovídavý, samostatný.....jen nebyl nikdy v žádném kroužku...je vlastně od narození se mnou nebo ho někdo hlídal z rodiny (je často nemocný, má špatnou imunitu a astma, takže musel být vyloučený z kolektivu) ....tak mám nervy, občas si i popláču, že jsem dojatá, jak to rychle uteklo, a že teď , když je s ním sranda a už pohoda, tak už bude ve školce...asi se mi bude strašně stýskat, jsem na něm totiž závislá...ale musím to prostě korigovat...abych z něj neudělala nějakého mamánka 😉 .
Mylsím, že ve školce nepobude dlouho, asi hned lehne, protože chytí vše, takže to bude náročný, ale do práce nastoupit musím a pak uvidím, jak to bude probíhat, zapojím babičku a sestru...ale jsem z toho vyřízená....
Taky se občas, když je zabavený zapomene a počůrá se....tak to se bojím, jak to bude zvládat ve školce....jsem na to zvědavá..asi to obrečím 😢 ..
😉

berruna
31. črc 2010

ahojda maměnky,
Dádula taky nastupuje v záři do školky a tchýně mi krapet vyvedla z míry, ať už kupuju výbavičku...
co jako mám všechno pořídit?
a jaké nosí vaše děti ve školce bačkůrky?plné..my totiž máme zatím jenom crocsíky, ale ty asi neprojdou... 😅

elema
1. srp 2010

@berruna -nám na info schůzce ve školce říkali, že bačkůrky nejlépe plné, bez zapínání a tkaniček- takové ty klasické bačkůrky, že nejhorší jsou pantofle a crocsíky 😅, ale stejně jsem je tam v šatně viděla. No a jinak potřebujeme jen zubní kartáček, slabší pyžámko, holínky a pláštěnku. Nic víc. Ale myslím, že se to liší v každé školce, kamarádka musí mít pro kluka i ručník, kelímek, balík papírových kapesníčků, zubní pastu....
A jinak jsem ráda, že nestresuju z nástupu do školky sama, jen závidím, že se Vám děti do školky těší ☹

draga
1. srp 2010

tak nám řeknou co a jak na info schůzce první den...ale jinak co vím tak mají mít toho plno, kartáček je jasnej, nosí se i toaletní potřeby (ubrousky, kapesníčky, pasta, toaleťák...) bačkůrky ty plný jsou lepší, že si je dítko samo nandavá a učitelky nemaj práci, jinak v jeslích měli i ty zapínací kotníčkový a docela to dětičky zvládaly samy zapínat, crosky nevím, ale já je malýmu dávám jen když jdeme na balkon...mi to připadá fakt dost nepraktický na běhání apod. ale vím, že je děti hodně nosí 😉

@elema mě se moc netěší, chce zpátky do jeslí 😀 😀

elema
1. srp 2010

@draga No jo, ale aspoň chce někam 😀 Už jste bez sebe aspon zvyklí, ale u nás to bude mazec....
Jak není maminka, je řev.

poupe
2. srp 2010

tak u nas kartacek nechteji,vycisti si doma 😀 jen kapesniky a zbytek tam maji,jen svy veci,teplaky,plastenku,holinky...

luckaa
2. srp 2010

Ahoj,tak se přidávám,taky mám obavy,jak to malá zvládne a taky jak to zvládnu já,taky to obulím,to už vím,navíc jsem těhu a tudíž víc citlivá.
U nás musí mít věci na převlečení,co bude nosit ve školce,pak oblečení na zahradu,toaleťák,balík kapesníčků,věci na převlečení,kdyby se počůrala,holínky a pláštěnku...to je myslím všechno
Jsem ráda,že nejsem sama,kdo se toho obává,malá říká,že se těší,možná pomohlo i to,že si byla školku prohlédnout,snažím se jí nalákat na spoustu věcí,co tam budou dělat,tak snad to proběhne jak nejlépe může.

emicka09
2. srp 2010

holky, s dovolením se přidám - my byly ve školce poprvé dneska, jsem se bála, že to obulím, ale nakonec ne, asi proto, že jsme tam byly jen hodinu 🙂

draga
2. srp 2010

@emicka09 ty jo to je paráda, školka už od srpna 🙂 aspoň už to nejhorší budete v září mít za sebou 😉

zuzu_z
2. srp 2010

ahoj holky, můžu se přidat? od září nás to čeká taky... a já stresuju, je to důležitá událost... mno nevím, co budu dělat, až půjde do školy 😀
Terezka ted už bude mít 3,5r a do školky se těší, ale ona si představuje, že to bude všechno krásné... taky tam půjde s kámoškou Natálkou, měly by být i ve stejné třídě...mám trochu obavy ze změn - i doma je lakomá, nechce půjčovat hračky... už se to pomaličku blíží
budete na první dny dávat jen třeba 4hodiny nebo hned od rána i po obědě? asi je lepší, aby si hned zvykla... ale váhám.
Emicko gratulujeme k prvnímu dni 😉