Potravinová alergie a strava ve školce. Jak to řešit?

tymothy
28. bře 2012

Ahoj, ráda bych dala svou tříletou dceru do školky, ale máme problém se stravováním - dcera má alergii na kravské mléko. Ve školce mi nabídli možnost vyškrtat z jídelníčku věci, které by neměla dostat. Jenže když jsem si později přečetla jídelníček pro tento týden, z hrůzou jsem zjistila, že po vyškrtání mi zůstane jen suché pečivo (možná), v některý den k tomu kousek ovoce nebo zeleniny a polévka (pouze někdy). Hlavní jídla jsou pro nás úplně nepoživatelná.... ☹
Vlastní stravu si nosit nemůžeme (hygiena) a v kuchyni dietu nevaří.
Řešil jste tu někdo také podobnou věc?

jop
28. bře 2012

@tymothy ahoj, tohle je prostě na domluvě, zkus zajít přímo za kuchařkou a dones třeba nějakou pozornost - nemyslím úplatek, ale ty ženské na to fakt dají, když jim přineseš něco ke kafíčku, je s nima pak lepší domluva. Třeba by ti kuchařka navrhla nějaké řešení, tvoje dcerka určitě není první dítě s alergií. Moje tchýně vaří ve školce a sice není nadšená, že musí některým dětem připravovat jídlo zvlášť (nemá na to objektivně čas), ale dělá to poctivě, občas ji samotnou mrzí, že to dítě má jídelníček ochuzenější, ale určitě nedostává jen pečivo a ovoce a polévku. Je to ale problém, to je fakt. Dost uhozené mi přijde, že jí nemůžeš nosit vlastní jídlo ☹
Takže radím domluvit se s kuchařkou, ta je v tomto nejdůležitější.

lojzina
28. bře 2012

@tymothy znama ten problem mela taky-maly byl na bezmlecne a jeste nejake diete,uz si nevzpomenu,no vyresilo s eto tak te pro nej chodila pred obedem a brala domu 😕 ,jinak to neslo.Pochopitelne nechodila do prace,ze ☹ .My byli na bezmlecne loni pred prazdninama plus leto,takze kluk byl doma,tam sem si to pohlidala,po prazdninach sle pomalu zacli mliko zavadet...Preju co nejlepsi reseni,at najdete

llluckaaa
28. bře 2012

V některých městech je školka, která se na děti s potravinovými alergiemi specializuje. Kámoška dává dceru s celiakií do školky, kde jsou i alergici na BKM, s laktózovou intolerancí ap. Zkus se podívat, jestli něco podobného není i u vás.