Potvrzení od zaměstnavatele pro přijetí do školky

treperenda
18. bře 2011

Holky, poraďte prosím, co vám napsal (nebo jste si napsaly a nechaly potvrdit v práci) zaměstnavatel do potvrzení pro školku? (jde mi o text) Půjdeme ted na jaře k zápisu do školky a některé chtějí potvrzení u maminek, které se po rodičovské mají kam vrátit do práce - že by jejich děti měli mít přednost, když s nimi zaměstnavatel k určitému datu počítá.

sarihy
18. bře 2011

Ahoj, já to teda nestudovala, ale myslim, že bohatě stačí razítko na přihlášku + termín nástupu do práce...

sylvka
18. bře 2011

dneska tam jedu,jsem zvědavá jak mi to napíšou,když jdu do služeb(D/N) 😒

treperenda
autor
18. bře 2011

@sarihy Mno právě, že vůbec nemám tucha, jak zápisy probíhají, ale aspoň tady u nás v MB se dostavíš daný den v danou hodinu do MŠ s OP a rod. listem dítka a to je vše, takže přihlášku v ruce mít nebudu a já to potvrzení chcí mít už u sebe, tak si chci připravit něco "sólo" 😀

treperenda
autor
18. bře 2011

@sylvka Tak pak dej vědět, jak to formulovali. Díky

sylvka
18. bře 2011

@treperenda jsně,v pondělí.dneska to tam hodim.

beponka
18. bře 2011

@treperenda ahoj. my jsme byli na zápisu ve středu a vůbec žádná kolonka v přihlášce jako potvrzení od zaměstnavatele nebyla. vyplňovala jsem 2 papíry. jeden byla žádost o přijetí. druhá byla údaje o dítěti plus zaměstnavatel manžela a že já jsem na MD a na jak dlouho bude dítě chodit.... a třetí list mám teď doma a to je evidenční list, kde jsou zase údaje dítěte, rodičů, musím s ním skočit k doktorce, ale potvrzení zaměstnavatele fakt nikde...

treperenda
autor
18. bře 2011

@beponka Mno právě, kdyby se předem dostavali nějaké přihlášky (jak psala sarihy), tak je to jednodušší, ale takhle...☹

aja123
18. bře 2011

@treperenda nejlepší asi bude, zeptat se přímo na zápisu, jestli potvrzení požadují, nebo ne. A jakou formou ho když tak chtějí. A pak jim ho dodatečně přinést i s potvrzením od lékaře. Já to budu řešit tímto způsobem 😉

bronis
18. bře 2011

Ahoj všem, já vyštrachala na netu kdysi toto : Potvrzujeme, že paní…, nar… trvale bytem… je zaměstnaná od… ve společnosti.....V současné době je na RD, která končí… Předpokládaný nástup do zaměstnání je…
Potvrzení se vydává na žádost jmenované.
Tak kdyby to některé pomohlo 😉

lusi80
18. bře 2011

ahoj,tak my byly loni u zápisu,u nás nechcou potvrzení o zaměstnání,není u nás ani přednost pracujících matek,ještě že tak 🙂 každé město,vesnice to má jinak,podmínky si uděluje ředitelka MŠ,ono je totiž fakt jak jsem někde četla,že pokud budu nezaměstnaná a nevezmou mi dítě do školky,horko težko seženu práci když nemám kam dát dítě že jo,když nemá někdo babičky,jako já 😉 😉 Ministr školství řekl,že chce udělat jednotná pravidla pro všechny,ne aby měl někdo přednost prože chodí do práce a druhý ne,tak uvidíme..........V přihlášce bylo jen na jak dlouho chci dítě,na 4 hodiny nebo celý den, a jakou školku,u nás jsou 4,když viděla ředitelka že na 4 hodiny,ví že je matka doma,4 hodinovky víc jak na dopoledne nesmí,tak je vzít nemusela,nebo potom kdyby bylo málo dětí nebo někdo po přijetí odmítl,vezme 4 hodinovku,u nás se dává přednost celodenní docházce a dítě musí dovršit 3 let do konce roku,takže když chce dát matka dítě teď v září do školky,půjde k zápisu teď a musí dovršit do 31.12.2011 3 let věku,jinak má smůlu.tak to funguje u nás v Uničově(okr.Olomouc).
Ségra bydlí ve Šternberku,kousek od nás,a mají podmínku že musí být oba rodiče zaměstnaní,mají to i vpřihlášce,takže pro někoho blbé ☹ ☹ Takže každé město jiné podmínky,stačí se zeptat ve školce 😉 😉

makak21
18. bře 2011

U nás to funguje stejně jako u lusi80... žádná kolonka nutná s razítkem a přednost mají jen předškoláci a děti s odkladem školní docházky...jinak pak už to jde věkově od nejstaršího k nemladšímu 🙂

treperenda
autor
18. bře 2011

@lusi80 díky za info. Jsem to asi neformulovala úplně přesně, tu "přednost" jsem myslela spíš v tom směru, že sejdou-li se dvě dítka z nichž jedna maminka čeka a nebo už má doma druhé dítko (miminko) a přesto by měla zájem o školku s maminkou, která potřebuje školku, ať uz kvůli přímému nástupu do původního zaměstnání a nebo proto, aby si místo našla.
Zatím mám informace typu "kamarádka řekla", takže se chystám obšlapnout školky osobně a uvidíme, pač u nás je ten "problém", že máme prosincové dítko a tudíž bychom potřebovali místo "podržet" (platit si normálně za září, říjen, listopad, školkovné, ale nastoupit až v prosinci). Je mi jasné, že tohle je výhradně na rozhodnutí dané ředitelky MŠ, takže než půjdeme k zápisu, tak musím vědět, zda to školka vůbec povoluje.

shariii
23. bře 2011

Ahoj taky mám prosincové dítko, loni jsme byli ve stejné situaci....tady teoreticky jde platit si od září, ale nastoupit až v době, kdy má dítko 3 roky. Nicméně prakticky to nejde, protože je tak natřískáno, že tyhle děti nemají vůbec šanci. Taky jsme se loni vůbec nedostali, letos už ano. K zápisu jsem musela přinést potvrzení zaměstnavatele s razítkem na zvláštním papíře a to nejen za sebe, ale i za manžela. Každopádně se ale zdá, že každá školka a každé město to má úplně jinak, takže opravdu jedině si je pěkně obšlápnout 🙂

solvejg
24. bře 2011

Mě se teda školka zatím ještě netýká, ale mluvila jsem s ředitelkou jedné brněnské školky a ptala se jí mj na kritéria přijímání dětí. Říkala mi, že prakticky jediným kritériem je věk dítěte. Vůbec nehraje roli, zda má matka zařízenou práci, nebo je samoživitelka. Navíc to stejně koriguje a víceméně vybírá městská část, že ona na to nemá vliv.....tak to tedy asi funguje v Brně, jak je to jinde, nevím....

lienka43
24. bře 2011

@solvejg funguje to presne tak ako pises. Zijem v Brne a je to presne ako pises, rozhoduje len vek dietata. Vobec ich neazaujima ci matka ide do prace alebo je doma s druhym dietatom. Nasa mala sa narodila v septembri a do skolky sme sa nedostali a co este viac ani nam nechceli dat prihlasku...
3 rocne deti sa dostali ale len deti narodene do maja (kvetna) roku 2008.

veruvojtkova
31. led 2012

Ahoj holky, obnovuji toto téma, měla bych dotaz, je tu někdo kdo by mi poradil? u nás ve školce je podmínka k přijetí potvrzení od zaměstnavatele u obou rodičů..muž pracuje na sebe na živnosťák, jak se toto řeší, co se vše dokládá, máte někdo zkušenost? A dál se chci zeptat, já jsem zaměstnaná, ale momentálně znovu těhotná, takže do práce ve třech letech syna nepůjdu..potvrzením od zaměstnavatele se myslí to, že jsem jejich zaměstnancem nebo to, že s nástupem syna do školky nastoupím do zaměstnání..? 😕

vojtisek2007
31. led 2012

@veruvojtkova no já bych řekla, že se myslí to, že s nástupem syna do školky ty půjdeš do práce a ne na další mateřskou ☹, jako osvč by měla stačit kopie třeba živnosťáku nebo výpis ze živnostenského rejstříku

veruvojtkova
31. led 2012

@vojtisek2007 aha, já si teda myslela, že to bohužel takto bude..ale to se syn fakt do té školky nedostane další 3 roky, co budu doma.. ach jo ☹ jinak děkuji z aodpověď 🙂

vojtisek2007
1. únor 2012

@veruvojtkova tak ještě neházej flintu do žita....záleží taky na tom odkud jste, jak je naplněná školka - třeba u nás Vojtík chodil a já byla ještě poslední rok doma s Eliškou, a vzali mi ho úplně v pohodě - brali děti maminám co jsou doma na mateřských i co byli bez práce...ale samo je to jiný, pokud je nácvak...to pak berou předškoláky - ty to mají povinný a a samozřejmě děti zaměstnaných rodičů...k zápisu jít můžete...

shariii
2. únor 2012

@veruvojtkova Ahoj, já to řešila loni, manžel je také OSVČ. Kopie ŽL školce nestačila chtěli nějaké potvrzení od správy sociálního zabezpečení, vydali na to i formulář, který si manžel nechal na sociálce potvrdit. Potvrzení od zaměstnavatele specifikováno nebylo - já si napsala sama papíř, že paní ta a ta je zaměstnancem naší firmy, toho času na rodičovské dovolené, předpokládaný nástup do zaměstnání je 1.9. 2011. Bohužel mi to v účtárně takto nechtěli potvrdit, nelíbil se jim ten předpokládaný nástup - teď už vím proč, neměli vůbec v plánu mně vzít zpět a také nevzali. No prostě nedostala jsem z nich nic než papír s razítkem, kde bylo napsáno, že jsem jejich zaměstnanec v tuto chvíli na RD. Myslela jsem, že šance na školku tím padá, ale bylo to v pohodě, školce to stačilo a dostali jsme se!
Mimochodem v naší městské části pro letošní rok tyhle kritéria úplně zrušili, zaměstnanost rodičů už se neposuzuje a dávají se jen body za věk, dítka se berou od nejstarších...myslela jsem, že to tak zmněnily v celé Praze 😨

mamkamarketa
2. únor 2012

@shariii to fakt ne. z jaky prahy ses?
Kritéria pro přijímání dětí:

Trvalé bydliště na Praze 1
Děti poslední rok před vstupem do základní školy
Děti,které dovrší k 31.8. věku tří let
Sourozenec v MŠ,ZŠ
Děti z neúplných rodin
Nástup matky do zaměstnání
Děti z vícečetných rodin (3 a více dětí)

takze asi takhle to chodi u nas 🙄

shariii
2. únor 2012

Já jsem z P8. Loni to bylo u nás taky takhle, ale letos to změnili a kritéria jsou:
1.trvalé bydliště
2.Věk
3.sourozenec
By mně zajímalo podle čeho to dělají a jak je možné, že každý rok je to jinak 🙂

veruvojtkova
2. únor 2012

@shariii děkuji tak to je super zpráva, zkusím to tak i u nás🙂
@mamkamarketa to máte takováto kriteria? 😕 u nás jsou jen dvě trvalé bydliště a toto potvrzení od zaměstnavatele, já sjem Praha 4

mamkamarketa
2. únor 2012

@veruvojtkova he a to jeste kriteria ubrali.smejdi

kocicinka
2. únor 2012

@shariii
@mamkamarketa
@veruvojtkova

Včera jsem byla na dni otevřených dveří v MŠ ( Praha 8) a ředitelka říkala, že zaměstnanost matky se už neposuzuje, podle nového výnosu. Že je zajímá pouze dítě, nikoliv to, co dělají, či nedělají rodiče. Mělo by to tak být už všude. Ovšem čím mladší dítě, tím menší šance na přijetí, loni se hlásilo 50 dětí, brali 25. Takže šance je malá tak jako tak.
Kriterina na P 8 tedy jsou: Trvalé bydliště dítěte na P8, věk, potvrzení od lékaře.

mamkamarketa
2. únor 2012

@kocicinka uprime ja si myslim,ze by na to meli koukat. 3lete dite,jehoz matka se vraci do prace nevezmou a 4letaka co ma mamu na MD/RD vezmou?
pekna hloupost tohleto

mamkamarketa
2. únor 2012

proste to je cely postaveny na hlavu.
vsechny skolky slavnostne pozavirali a ted co 🙄

kocicinka
2. únor 2012

@mamkamarketa Tak je to jejich rozhodnutí, které na jednu stranu chápu, je to tím, že se mění celá školková koncepce. Dřív byla školka brána jako pouze hlídání dětí, dnes je chápána jako předškolní vzdělávání a nechtějí diskriminovat děti na základě toho, co dělají či nedělají jejich rodiče. Je to takové nedořešené, na jednu stranu, ale na druhou stranu to chápu. Proč by měl být náš Jonáš do školky nepřijat jenom proto, že budeme mít další dítě? On už školku strašně potřebuje a jaksi mu nevysvětlím, že má smůlu jen proto, že nechodím do práce. Ale jak říkám chápu to, je to nedomyšlené, i když vůči dětem spravedlivější.
Víš, oni rodiče stejně podváděli, fixlovali razítka, tajily těhotenství, nabízeli školkám úplatky alias sponzorské dary....

berenika39
2. únor 2012

U nás je to letos taky jinak, než vloni. Nic striktního, evidentně ponecháno na vůli ředitelky (žádná nařízení ze strany zřizovatele ), pouze "bude přihlíženo" k trvalému bydlišti, věku dítěte (předškoláci) - a to jen v případě velkého zájmu.
Vloni byl zájem převeliký 😝 , 180 dětí, 90 brali.