Použitá injekční stříkačka na školní zahradě

myskin
8. čer 2013

Zdravím všechny. Dozvěděla jsem se od jedné maminky, že děti našly na školní zahradě použitou injekční stříkačku (včetně jehly). A odevzdaly ji učitelce. Ptala jsem se té maminky jak se k tomu učitelky hodlají postavit a prý nejspíš nijak. Školní zahrada sousedí s parčíkem, kde se neustále slézají bezdomovci, feťáci a jiná individua. Takže tu stříkačku někdo zkrátka hodil přes plot. V pondělí se na to chci ředitelky ve školce zeptat. Nepřijde mi to jako nějaká banalita. Vím že tomuhle asi dost dobře nejde předejít, ale mávnout nad tím rukou? Asi bych to aspoň nahlásila na policii v dobré víře že ten park budou v noci občas kontrolovat. A uspořádala dobrovolnou brigádu rodičů, aby se pročistily keře u plotu, kdoví kolik tam toho může být. Jak by jste se k tomu postavili vy?

hakanka
9. čer 2013

@myskin ještě bych upozornila organizaci v okolí, která pracuje s drogově závislými. U nás jsou za upozornění, kde se našli stříkačky rádi, snaží se tam chodit a nabízí výměnu stříkaček ve stylu kus za kus, takže pro narkomany motivaci, aby nikde nic neodhazovali.

zamilovanadonej
9. čer 2013

@myskin Co vím, tak by ve školách měli děti učit co v tomto případě dělat- na nic nesahat, jen to říct dospělým a ti by měli zavolat městskou policii, ani učitelé by to neměli sbírat. Žádnou brigádu bych neorganizovala ale věc řešila oficiálně - s vedením školy a s městskou policií- od toho tam je, a ať si to hlídají a chodí např. ti co město uklízí oblast kontrolovat.

myskin
autor
9. čer 2013

@hakanka to je dobrý tip, díky.

myskin
autor
9. čer 2013

@zamilovanadonej jedná se o mateřskou školku a takhle malým dětem to sice můžou vysvětlit, ale nemůžou spoléhat na to, že se dětičky tak zachovají. A ti co uklízí město tak můžou vyčistit ten parčík, ale co je za plotem v zahradě už je zajímat asi nebude. Budu to určitě řešit s ředitelkou (a nebudu jediná, chystá se tam víc maminek) a doufám že to nahlásí na policii. A sama to nahlásím jak mi hakanka poradila na organizaci co pracuje s narkomany. Doufám že tady nějaká je. No nemám z toho dobrý pocit. Holce jsem sice několikrát vysvětlovala že tam nemá nic sbírat, ale....V pátek odpoledne jsem ve školce zase viděla nějaké děti co šmejdí u plotu na zahradě a učitelky se spolu vesele dál baví. A den před tím tam našly děti tu stříkačku 😠 .

zamilovanadonej
10. čer 2013

@myskin No jo, to tu nepadlo že je to školka. Zřejmě ale zřizovatel je stejně obec nebo město, tak by je mělo zajímat i to, co je za ve školní zahradě. Jo a bavící se učitelky které mají děti na salámu jsou snad všude 😒

myskin
autor
10. čer 2013

@zamilovanadonej to je fakt, že je to všude, ale že by je tam museli nechat šmejdit hned potom co tam našli tu sříkačku 😠 . A ještě pro pobavení. Příští týden má absolvovat několik tříd plavbu na lodi po Labi. Zrovna o víkendu jsme s mužem kolem té lodi jeli a říkali jsme si jaká je to hrozná kocábka, jak těsně před potopením. Děti samozřejmě mít záchranné vesty nebudou. Představa že se něco stane, na 78 dětí 6 učitelek....Možná jsem až moc bojácná matka, ale náhoda je blbec. A divím se že si to školka riskne.

hakanka
13. čer 2013

@myskin tady je registr poskytovatelů soc. služeb, když doplníš cílovou skupinu (uživatelé drog nebo tak podobně - je to v seznamu) a kraj event. okres, vyjedou ti organizace, které můžeš kontaktovat. Stát je dotuje z velké části právě proto, aby omezovali rizika spojená s užíváním drog pro většinovou populaci, takže snad se k něčemu doberete.
http://iregistr.mpsv.cz/sluzba/rozsirenevyhleda...

myskin
autor
17. čer 2013

@hakanka děkuji