Poznáte súkromné alebo štátne jasle v Prahe?

flow111
9. led 2008

Neviete či ešte vobec existuju štátne jasle? alebo máte tiez problém nájst nejake jasle vobec? Ja ten problem mám a potrebujem poradit,chcela by som totiz pracovat a maleho dat do jasli ale v prahe su skoro same súkromné a v neratoviciach neviem, či sú vobec... ďakujem

alt
5. dub 2008

Flow111 my máme jesle státní v Prostějově, jsou dotované městem takže nejsou ani drahé, vyjde to na měsíc tak 1200kč. také se chci vrátit do práce tak jsem se o jesle zajímala a jsem překvapena funguje to tam jak ve školce a malému se tam líbí tak příští týden půjdeme na dvě hodinky na zkoušku zda se mu tam bude bíbit. nejprve tam bude 5dní v měsíci a později uvidíme jestli se mu tam bude líbit tak asi každý den. nám je teď 18měsíců. kapacita jeslí je 20 dětí, z toho 15dětí je přihlášeno na stálo, a zbývající počet je vyuříván proty děto které jdou jen občas. telefonicky se to musí ale domluvit které dvy tam malý bude aby měli proněj místo. za tu nepravidelnou se platí na den 25jídlo a každá hodina hlídání 10kč. jsme z levného kraje.. ale zásluhu na tom má mšsto , které ty jesle zžizuje. paní učitelky jsou moc hodné a příjemné paní. jinak já jesle hledala na netu, nebo i jaké mají maminky zkušenosti a v praze jesle jsou ale jestli státní to nevím, ale taky je rozdíl v platbách pokud bydlíte v dané části pod které jesle spadají a nebo jinde. něco o jeslích je psáno na srtánkách abeceda zdraví v oddělení rodina a děti. tam jsou o jeslích příspěvky

monas
6. dub 2008

U nás v Hradeci Králové taky "státní" jesle máme (do nedávna jich tu bylo i víc, dnes už jen jedny. Náš syn tam chodí 1x týdně od 11 měsíců a hrozně se mu tam líbí. Vyjdou asi na 1300 Kč na měsíc. Bohužel tam ale může chodit jen těch 5 dní v měsíci, abych nepřišla o rodičovský př. Teď by se mi hodilo, aby chodil denně, potřbovala bych splnit povinnou praxi, ale soukromé jesle (abych dál dostávala rodičák) přijdou na 7000,- 😖

alt
7. dub 2008

monas to jsi ty? tebe jsem se ptala na ty jesličky jak to tam chodí a tak , psali jsme si mailem,(Katka) teda já se pořát na něco ptala, no a včera jsem se vlastně zase ptala na ten kočárek Moon 🙂 Tomáš mi teď onemocněl, takže jsme museli jesle posunout ..ale jak bude zdráv tak ta hned půjde..

monas
8. dub 2008

Jojo, jsem to já🙂To mě mrzí, tak ať se brzy uzdraví, ať můžete nastoupit, určo se mu tam bude líbit 🙂

alt
8. dub 2008

už se těšíme jak tam půjdem.. úplně jsem se zasnila když jsem viděla tu šatnu 🙂 věšáčky na oblečení a u každého jedna značka.. pořád je to stejné tak jako za nás... já teda chodila jen do školky ale tam to bylo to samé.. hned co tom přestane kašlat tak si domluvíme to poprvé bez mámy.. 😅 u nás je to první den na dvě hodky

monas
8. dub 2008

Tak to je dost, tady to bylo první den 20 minut, pak 45 atd... Tak držím pěsti!!!

alt
8. dub 2008

fakt?? 😅 pak dám monas nědět jak jsme dopadli. no to jsem jim řekla já že to dám na 2h. oni mi říkali, že poprvé děti berou na hodinu, ale mě to připadalo moc málo, myslím že si ani Tom neuvědomí že je bez mámy. on je takové komunikativní jako s cizími ,tak si myslím, že mu to problém dělat nebude ale uvidíme ještě to s nimi prokonzultuji

katia7
16. črc 2008

ahojte neviete nahodou o nejakych jasliach v hlohovci? asi by som potrebovala sukromne aby mi zostal rodicovsky. a myslite ze mam este sancu nieco zohnat teraz? vdaka

zuzana2706
16. črc 2008

flow, ja som z BA a mame tu iba sukromne jasle. Ked ale byvas v casti do ktorej chces dat dieta do jasiel, napriklad som z Race a dieta davam do jasiel v Raci, mestny urad preplaca okolo 5000 na dieta cize zo sumy 10000 platim asi polovicu. neviem ako je to u vas.

romarta
11. srp 2010

@zuzana2706
píšem ti o 2 roky síce neskôr ale predsa, v BA sú stále aj štátne /obecné /jasle ,napr.v SM sú na Čajkovského 2, platí sa mesač.popl. fix.262,23€ + strava 1,32€ na deň, rodinám trvale bývajúcim v SM pripláca obec 20% z mesač.popl. /teda platia 209,12€/ vek detí od 6.mesiacov do 3,5r. a na Hollého 9 ,262,23€ /209,12€ + 1,32€ strava,vek detí je od 1 r. do 3,5 r. na Robotníckej ul.od 6m.-do 3 r. a ešte v Rači, ostatné sú všetky súkromné,
a keď už sme pri tom ,tak chcem povedať ,že štát prispieva na každé dieťa v jasliach príspevkom rovnako
165€ mesač. a je jedno koľko má dieťa rokov až do 3r.veku .
😉

katkasz
17. srp 2010

@romarta vdaka za pekne zhrnutie🙂

leidy1
24. lis 2010

ahoj.Chcela by som sa opítať chcem dať svoju dcérku do jaslí ale má to jeden háčik neviem či mám čakať nejaký príspevok od štátu alebo si ich budem musieť zaplatiť sama a ešte niečo počula som že všetky štátne jasle sú zlé ževraj tam deti bijú a nestarajú sa o ne tak ako v súkromných jasliach.Mamičky a ešte počula som ževraj za štátne jasle sa platí 22eur a za súkromné 300eur plus strava okolo 50eur čo je na tom pravdy?

geegee
24. lis 2010

@leidy1 300€ ti od januara preplati stat na dieta v opatere do 3 rokov. Takze ta sukromne vyjdu mozno aj lacnejsie ako statne 😉

Ja by som sa chcela spytat, tie ktore viete - cca kolko 2 rocnych deti je na ucitelku v jaslickach?

combatbabe
25. lis 2010

u nas je to 5 deti na ucitelku ;)

berenika39
25. lis 2010

@geegee u nás je cca 15 dětí v oddělení, ale ještě se nestalo, že by jich tam bylo více než 10, pořád je někdo marod ....jsou tam dvě tety a jedna pomocnice, která pomáhá s jídlem, oblékáním, s novými dětmi....

evi3
29. lis 2010

Dcéra navštevovala štátne jasle, presnejšie jasle zriaďované mestskou časťou a bola tam veľmi spokojná a ja tiež - zapísaných bolo asi 20 detí (ale nikdy tam neboli všetky), personál bol 3 zdravotné sestry + 1 pestúnka + 1 pani v kuchyni. Na všetkých bolo vidno, že svoju prácu majú radi, dcéra je už v školke, ale na tety v jasličkách stále spomína 🙂.
Platila som školné 1500 + strava 70Kč/deň.
Pri zápise sa bralo do úvahy trvalé bydlisko a zamestnanie rodičov.