Přechod do jiné školky po prázdninách. Máte zkušenost?

alterna
8. kvě 2011

Holky, dcerka ( 3roky) chodí od ledna do školky, ale po prázdninách by jsme ji chteli dát do jiné(kvůli vzdálenosti, bude to firem. školka, hned u práce...). Do té jak chodí nyní by šla naposledy v půlce července a pak by už od září nastoupila do nové.
Dcerce jsme to řekli, těší se. Je mi tedy trochu líto že už si v této školce zvykla. Zažili jste také přechod do jiné školky, jak to děti zvládli?díky za odpovědi!!!

pmk
13. kvě 2011

ahoj,ano my to zažili,dcera chodila také od 3 let od února,pak od září do jiné.V té původní měla spoustu kamarádů,které znala z kroužku,do kterého jsme chodili před školkou.Změna školky byla také kvůli vzdálenosti a v té době se nám narodil syn,takže lítat přes celé město by byl nesmysl.Dcera si v nové školce zvykla vlastně až ten poslední rok jako přeškolák,v nové školce nikoho neznala,vytrhla jsem ji ze známého kolektivu a dala do úplně nového.Ze začátku hodně brečela,což v té první školce díky kamarádům nebylo,netěšila se tam atd.Ale mohlo to být taky tím,že se jí v tu dobu narodil bráška a ona musela do školky a já s ním byla doma.Kvůli sobě bych to udělala znovu,myslím tu změnu škoky,ale kvůli ní kdybych musela měnit znovu ne.Teď je v první třídě a je s těmi dětmi z té první školky a je šťastná.Hodně štěstí

lusi80
13. kvě 2011

ahoj,tak já to taky zažila,letos,mladší nastoupil v říjnu do školky,tam kde chodí starší syn do školy,budovaly novou školku,kvůli hooodně dětem,tak jak se měla otevřít,měl jít do nové.V lednu byl zápis protože bylo hodně dětí,a ty měly nastupovat převážně do nové školky,já měla taky podanou žádost o přestup,bez problémů,v únoru se otvírala,syn brečel,nechtěl tam chodit,ve staré měl už kamarády,i učitelky byly lepší,každej den se mě ptal kdy půjde do té staré,no děs,uvažovala jsem i chvilku jestli ho nevrátit zpátky do té staré ☹ ☹ ,přeřadila jsem ho kvůli staršímu synovi,protože lítat z jednoho konce na druhej byl děs.Teď tam chodí 3 měsíce,na starou si moc nevzpomene,jenom když vidíme třeba učitelku nebo jdeme kolem staré školky,ale když se ho zeptám která je lepší,řekne ta stará 😉 ,tam to bylo takovy maly,útulny,domácky,tato je větší,ne ale o moc,ale bohužel tam bude než půjde do školy 😒 .I teď,po 3 měsích co chodí do té školky,když se bavím ráno s učitelkou nebo zůstanu dýl jak 5 sekund,začne natahovat 😢 😢 ,to ve staré brečel asi 14dní,tak radši všechno vyřizuju v poledne,když pro něho přijdu,ani zmínka že by se tam měl špatně 😀 😀 😀 vždycky vysmátej vyletí 😀 a říká že se měl dobře když se ho zeptám.Tak hodně štěstí!!!!!!!! 😎 😎

rampouch
26. kvě 2011

My jsme to zažili u starší dcery, když jsme se stěhovali. U nás to byla pozitivní změna pro obě. Moc se ji v nové školce líbilo. 🙂 Snad budete mít štěstí na hodnou paní učitelku.

pellullinka
30. kvě 2011

My budeme řešit totéž. Vzali nás od příštího roku do školky u nás ve městě, ale nevzali nás do školky, kterou máme za barákem. A už ted přemýšlím, jestli ho pak budeme od září dávat sem. Tam už bude asi naučenej, ale zase tady to máme kousek a pak je tady hned vedle škola, takže s těma dětma ze školky tady pak půjde i do školy...tak uvidím, ale už ted mě to děsí

lullka30
31. kvě 2011

dcera od září prestupuje do novej školky, ktoru máme 5.min od baráku, ale vobec sa jej tam nechce, najradšej by ostala v tej starej, ale tu máme z ruky.....takže ja sa teším, že nebudeme musiet riešit vyzvedávania zo školky manželom ale pre dcerku to bude asi náročné,lebo nie je ten typ, čo by sa hned zaradil do kolektivu, je dost tichá, nepribojná....

dagina
13. črc 2012

@lullka30 ahojky, jak prosím dopadl přestup, tedy jak malá to zvlála.... . My to moc řešili, školku máme před barákem, ale malou jsem nechala ve vzdálenější, je to sice dost náročné - vozím i vyzvedávám jí já s mladší dcerou, někdy jdeme pěšky, ale je to opruz obě ráno chystat a na určitou hodinu se vypravit. Snad se nám to vrátí, malé se tam líbí, učitelka upřednostňuje spíše alternativní výuku, je tam méně dětí a vůbec takový rodinný přístup oproti ostatním školkám.
Ale uvidíme příští rok, půjde i mladší do školky, já do práce, jak to budeme zvládat časově....budeme opět zvažovat přestup....

terry23
1. říj 2013

Taky to řeším. Dcerka (nyní 3,5) chodila od února do malé vesnické školky. Bylo to tam super, od prvního dne byla nadšená, že tam chtěla chodit i o víkendech 🙂 Učitelka hodná, velice pozorná, starostlivá, dcera mi ze školky chodila hodnější, v pohodě, pořád s něčím novým, měli jsme z toho všichni radost. Letos od září jsem ji dala do školky ve městě (abych pro ni mohla chodit s mladší dcerou s kočárkem pěšky). Je tam měsíc a každý den říká, že chce do té staré, i když nebrečí. Ani já nejsem z této školky nadšená a pořád bojuju s myšlenkou, zda se nevrátit do té staré...
A tak se ptám... udělal jste to někdo? Vrátili jste se do staré školky?

kubulapreschool
2. říj 2013

@alterna Máme pár dětí, které již do jiných školek chodily. Přechod zvládly dobře. Určitě pomůže to, co již děláte, tedy, že dceru motivujete na novou školku. Byli jste se tam s ní podívat? 🙂

terry23
2. říj 2013

Byla jsem tam s ní, adaptační den, informativní schůzka a každodenní docházka 🙂 V globále nemám výhrady proti školce jako takové, mám ale dojem, že původní školka měla na dceru lepší vliv. Obě jsou charakteru smíšených tříd, v té původní, bych řekla, to bylo přínosem, nyní v tom vidím zápory. V kolektivu se děti k sobě chovaly lépe, dcera měla i lepší vztah k mladší dcerce. Vládl tam přátelský duch, učitelka je k tomu vedla, domácká atmosféra, individuální přístup. Tady mám pocit, přehnaně řečeno, že je učitelky berou jako "kusy", pohlídaly jsme a domů... Dcera se také snaží skamarádit se staršími holčičkami, které ji však odstrkují, mají ty malé děti jako "mimina". A dcera si to potom kompenzuje doma na mladší sestře (1) a zkouší to i na nás. Myslím, že ta původní školka jí po sociální stránce, ale i po výukové, byla prospěšnější.