Předškoláček aneb už vám dítě spí bez plínky?

andysek232
23. kvě 2015

Ahojky holky, založila jsem novou diskuzi proto abych se informovala mám 3 ročního chlapečka který už je uplně bez plenky i v noci,nyní co jsem tak všude dočetla jsou i děti který jsou v plenkách doposud... Jaký je na to váš názor? Tuto diskuzi nemyslím nijak zle,ani nejak nikoho poškádlit jen se ptám připadá mi docela divné aby takový dítě mělo plenku 😒 ... Jinak ještě co se týče předškoláčka 🙂 kolik vám je a popřípadě v kolikati vás přijali do školky ? Nám jsou v září 3 roky a 4 měsíce

terezapetrova
17. čer 2015

@radapokec já měla též vyvolávany porod ale syn mél již problémy v tehu - neprospívál, u nás hypotonii poznali již v porodnici hned po porodu, rehabilitaci jsem si vyžádala sama kdyz syn pokládal hlavu v postýlce stále jen na jednu stranu, bylo mu cca 6 tydnu

terezapetrova
17. čer 2015

@konidana no pravé, takže psát sem, kde je dost maminek s dětmi nemocnými, které tu plenu proste musí dat ze nevim co bych dělala kdyby me dítě mělo plenu na noc treba v 5 ti letech je dost necitlive..

bjoucik.15
17. čer 2015

Ach Bože, opět stejné odpovědi... každé dítě je jiné. A je fakt, že moje díkybohu na tohle šikovné, takže od roka nevím co je to pokadit se do pleny a od 2 let jsme bez pleny úplně (v autě to zkoušíme odbourat teď) Ale třeba ségra má syna a ten nechce nočník ani vidět a je jasné, že jemu to odplenkování bude trvat déle,ale jednou se určitě podaří... Nepůjde do školy s plenou 🙂 Spíše než pleny, tak mě osobně udivuje 5leté dítě běhající s dudlíkem v puse venku, to je už moc. Ale i na to má každý jiný názor... Takže zakladatelko co jsi chtěla touto diskuzí vyzjistit?? 😕

konidana
17. čer 2015

@terezapetrova Omlouvám, se diskuze byla založena zakladatelkou, co má též zdravé dítě a slovo předškoláček chápe tady na koníkovi děti 3-6 let. Nevšimla jsem si, že se téma diskuze posunulo k dětem s problémy.

terezapetrova
17. čer 2015

@konidana diskuze byla jiz několikrát stocena k detem s problémy logicky prave diky stylu kterym je napsan uvodni příspěvek zakladatelky, nemyslim, ze bych napsala cokoliv co není pravda, a i když se clovek drzi tématu neznamena to, ze nemůže mit trochu všeobecného soucitu

terezapetrova
17. čer 2015

@bjoucik.15 ahoj 🙂 zakladatelka chtěla nastvat 🙂 nu jo no taky si často něco pomyslim když vidim třeba 5ti lete dite v kocare ci s dudlikem ale pak si i uvedomim, ze to dite muze mit vazne zdravotni problém 😒 i když samo zase netvrdim, ze jsou pripady kdy to o nemoci u dlouhodobého uzivani dudliku není no 🙂 není to jednoduchy co, prosim Te jak odnaučujete pleny v aute mas nejaky napad ? 🙂 ja si to nejak neumim představit a taky nas to mozna brzy ceka , mej se fajn..

bjoucik.15
18. čer 2015

@terezapetrova jasně, že to může být nějaký zdravotní problém ale bohužel většinou když vidím rodiče takových velkých dětí s dudákem je jasno 😒
Plenu v autě jsme odnaučovali tak, že měla tu kalhotkovku a stále jsme se ptali jestli nechci čurat a zastavovali na vyčůrání a když byla suchá tak jsme říkali jaká to je šikulka... no a jednou jsem jí plínku zapomněla dát a ona se nepočůrala a tak nějak od té doby jezdí bez plínky, s tím že občas nehoda je 🙂 takže pak se sundavá celý potah autosedačky a mám náhradní hadr jako potah pod ní... naštěstí je teplo takže když jede jen v tričku ničemu to nevadí 🙂

sisstin
18. čer 2015

@bjoucik.15 hodne dlouho dudlik mivaj autisti, a na tech okem nic neni videt 😉

bjoucik.15
18. čer 2015

@sisstin zrovna ten klučina co jsme viděla já bl živý až až, myslím, že autisti jsou více zamlklý.. ale to je každého věc. 🙂

sisstin
18. čer 2015

@bjoucik.15 no autisti jsou casto hyperaktivni, delam s takovyma detma, to je jen myslenka okoli, ze autik je zamlkly atd. Nemyslim si, ze moc zdravych deti venku beha v peti s dudlikem 😉

sisstin
18. čer 2015

To jsou ty predsudky okoli, se kteryma se rodice autistickych deti musi setkavat - je, takovej velkej a ma dudlik, je takovej velkej a vozi se v kocarku, je takovej velkej a on se tak vzteka atd. 😉

adelka21
18. čer 2015

@sisstin ano, hodně lidí odsuzuje, aniž by vědělo. Dost mě to mrzí hlavně od žen, maminek. Bohužel je to vidět i zde na koníkovi. Co mě přijde hodně smutné, když používají maminky v diskuzích výrazy jako že "je to k zblití". To nemá úroveň. 😅

sisstin
18. čer 2015

@adelka21 já nevim, zda maj lidi představu, že zdravé pětileté dítě běžně venku běhá s dudákem 😅 já žadný takový neznám, jako jo, jsou třeba děti, co ve třech mají na NOC dudlík, ale zdravého pětiletáka já teda s dudlíkem nevídám 😅 právě na těch dětech mentálně retardovaných, autistických nebo s nějakou psychiatrickou zátěží na první oko není nic vidět a pak je to přesně to" at si každej dělá, co chce....ale....a doplň si 😉

ale jako chápu to, já byla jako bezdětná stejná, a dokud jsem se nesetkala s dětma s právě takovými problémy, tak jsem taky nevěděla, že jo....

sisstin
18. čer 2015

jo, teda vlastně vím, kde jsem vídala pěti-šestiletý děti s dudákem, a to teda u Olašských Romů, tam nám děti běžně jezdily na zápis v kočárku a s dudlem 😅 ale to je trošku jiná mentalita no 😅

martina_z
18. čer 2015

Je autismus a autismus, ze jo...u nekoho neni na prvni pohled nic poznat. Kamaradka si uzila svoje - takovej velkej a ma dudlik, jak dlouho ho budete vozit v kočárku, to je hrozny, jak jsou ty parchanti nevychovany a rozervany - to je chyba rodicu, nemluvi? - to je sama televize a pocitac, misto knížek a zpivani, no a pleny ve 4 letech? Proboha!

hansed
18. čer 2015

@andysek232
"andysek232 @cuma nektere matky jsou hodne pohodlne jak rikate a nektere za to nemuzou,to je sice pravda ale vzdy se da neco delat" a můžeš mi jako teda poradit, když jsi tak všeznalá, jak to mám dělat já? S těžce mentálně retardovanou dcerou, které bude za měsíc 5 let, ale vývojově odpovídá 3měsíčnímu miminu? To podle tebe asi dělám někde chybu co??? Fakt výživná diskuse, nechápu, proč jsi ji založila.... pochlubit se synem můžeš i v KZ... mmch moje mladší dcera byla bez plen na 2 letech 😉

cuma
18. čer 2015

@hansed: a vaše dcera chodí do klasické školky?To asi ne, takže si myslím, že ani já ani autorka jsme nemluvily o nějakým způsobem znevýhodněných dětech....ty za to nemohou a péče o ně a jejich vývoj je asi o něčem jiném...každopádně vám přeji,aby se dcerce dařilo a vám přeji hodně síly

hansed
18. čer 2015

@cuma chodí do speciální školky. ALE zarazilo mne vyjádření, že vždy se dá něco dělat ... není to pravda. Zakladatelka této rádoby diskuse se měla napřed zamyslet a pak psát. Protože ne vždy se dá něco dělat. Děkuji za přání.