Předškolák a mobil. Co si o tom myslíte?

ttomiis
29. led 2010

Zdravím všechny, otevřel jsem diskusy na ožehavé téma, prckové a mobil. Já sám jsem z generace, která vypadla po obědě z paneláku a do večera o mě rodiče nevěděli, zkrátka klasický husákový dítě. Lezli jsme po panelech nedostavěného sídliště, brouzdali se v bahně, občas od někud spadli a vyrazili si dech, ale nebáli jsme se aut, úchyláků a podobných nástrah svobodného života. Myslíte, že je špatně, že dám pětiletému prckovi na krk mobil? Když už mermomocí chce jít s kamarádama mezi paneláky kopat do balónu? S tím, že ho vidím z okna, ale najednou prostě s kámošema zmizne....Co mi na to povíte, maminy...a věřte, že na bydlení mimo sídliště pracujeme...

ivka144
8. únor 2010

tiez som prekvapena, ako skoro mobil..., ale tak nas nema ani 3 roky, tak sa mi to este nezda asi...
Ja by som mala najvacsi problem s tym asi, aby mu ho niekto nezobral - vseobecne nejake elektroniky alebo take veci... to uz medzi deckami malymi su taki drzaci, sikaneri a neviem co...

radka.m.
9. únor 2010

v dnešní době mi přijde naprosto běžné,aby dítě mělo u sebe mobil,pokud jde samo ven,at už mu je 5,nebo 10,pokud se s ním naučí zacházet,tak určitě,dnešní generace je hoplt počítačová a s tím se musíme smířit,naše nejstarší ho měla taky než začala chodit do školy,poněvadž byla po nemocnicích,tak aby mohla domů zavolat a vůbec nebyl problém v tom,že neuměla číst,naučila se s mobilem zacházet i bez něho 😉 ,jinak raději mám obavy,že jim někdo mobil ukradne,nebo ho ztratí,než abych měla obavy,že se dostanou do nesnází a nebudou nám moc zavolat 😉

sycek
9. únor 2010

Souhlasím s radka.m. 😎 Prostě je to dobou.
Kolega v práci má prvnáčka. Všichni ve třídě mají už mobil, ale jeho klučina ne. Taky byl proti tomu ho kupovat takhle brzy. 🙄 Jenže synátor si ho tak přál a žadonil, že je jediný co ho ještě nemá, až mu ho k narozkám koupili.
Bydlí na sídlišti, školu vedle domu a maminka ho vodí, neboť je na rodičovské. Lidově řečeno je mu na prd, ale má ho- protože ho mají všichni.
Můj Kuba jde do první v září. Pokusím se mu vysvětlit, že ho dostane až bude jezdit do školy sám. Do té doby ho nepotřebuje. 🙂 Nevím, ale jak uspěju, ☹ Už letos si ho přál k jéžíšku.

rimmel
9. únor 2010

ja dam synovi mobil iba vtedyked to bude nevyhnutne, inak nevidim dovod.

vendulka
9. únor 2010

teda to mi nerikejte, ze deti uz v prvni tride musi mit mobil...toz to se obava, ze jak jde doba dopredu, ze ho budeme porizovat uz ve skolce 😀
ale jako nicemu se nedivim, je to dobou, ja mela mobil az ve ctvrtaku na gymplu (muj prvni) 😀

rubinka
9. únor 2010

Ja by som tak malému dieťaťu mobil nedávala a už vôbec by som nepustila 5 ročné dieťa samo vonku, že by sa mi stratilo z dozoru. 😕

Mobil by som dala až tak na druhom stupni ZS ale, 5 ročnému načo? Leda tak hračkársky 😀

bets
9. únor 2010

u mojho syna, prvaka je v ich rocniku mobil skor vynimka. dokonca to ani neviem od neho, ale od mamiciek, ktore dali detom mobil... ja neuvazujem o mobile, najskor az ked zacne chodit domov sam a to bude az na druhom stupni. moj syn je trochu vynimka. on neporovnava, co maju ostatni, nevenuje tomu pozornost. napr. viem od mamiciek, ze ake hracky "letia" v skole a potom deti po nich tuzia... moj syn to nikdy nespomenul, on skor porovnava vedomosti a ze kamarat ma lepsiu knizku a preto vie viac ako on.
dcera je typicke dieta, porovnava a tuzi po veciach, co maju ine deti... ale u nich v skolke (5-6r. deti) mobil nema nikto.

radka.m.
9. únor 2010

vendulka-věř,že mobil v první třídě fakt vyjímka není,mám 4děti a u všech to bylo nastejno,všichni kolem nich ho měli už dávno a naše děti chodili a škemrali,jsem teda jedna z těch,co oddolávali,ale ono taky záleží na povaze dítěte,když ti pak bude chodit domů dítě ubrečené a vystresované,že se mu všichni smějí a hraničí to pomalu se šikanou,tak s tím nic nenaděláš,ani škola,poněvadž tohle prostě rodičům zakázat nemůže,pokud s tím nevyrušují o hodině,rubinka-no,hodně jsi mě pobavila 😀 😀 😀 -prý na druhém stupni,tak až to tak bude,tak pak dej vědět,v dnešní době na prvním stupni mají děti takové ty jednoduché telefony a na druhém to už mají lepší,než my 😉

vendulka
9. únor 2010

radka...ja nepsala nico druhem stupni 😝 jen ze ja mela mobil az na gymplu v poslednim rocniku a nedivim se, ze maji v prvni tride mobil kdzy te decko ve skolce posle do prdele, tak cemu se potom divit, ze chce do skoly mobil ,

radka.m.
9. únor 2010

vendulka-já jsem psala rubinka-asi jsi to trochu popletla,nebo spíše já jsem to napsala nepřehledně 😉

vendulka
9. únor 2010

aha, uz to vidim, nejak mi to splinulo 😀

rubinka
9. únor 2010

Radka neviem čo je na tom akože smiešne že až na druhom stupni, tak ked tebe môže decko rozkazovať tak prosím. 😕 Neviem načo by som dávala 6 ročnému decku mobil ked má školu rovno pred nosom 😀

radka.m.
9. únor 2010

mě děti nerozkazují,nevím,podle čeho soudíš,jinak to není jenom o škole,dítě bude určitě chodit ven,na kroužky apd. 😉 nebo mě chceš říct,že budeš dítě stále vodit za ruku?

radka.m.
9. únor 2010

jinak já taky nejsem z těch,co hned všechno koupí,protože to je právě v modě,nebo proto,že to mají ostatní,ale právě tyhle děti,co nemají mobily,počítače,značkové oblečení se nejčastěji stávají obětí šikany,bohužel ☹ ,taky jsem se bránila třeba počítači,ale když ve třetí třídě mají domácí úkoly na počítači,na střední už nestačí počítač,ale notebook,tak se bohužel nedá nic dělat a musím ho dětem pořídit,že?oproti tomu mi v dnešní době přijde mobil jako maličkost a jak už jsem psala-nadruhou stranu zaplat panbuh za ně,v dnešní době plné uchylů bych fakt dítě samotné bez mobilu nepustila 😝

rubinka
9. únor 2010

Radka ked som ja mohla fungovať v tom veku bez mobilu tak bude aj moje dieťa. Tiež ma nik nevodil za ručičku. Ideš ma presviedčať že dieťa musí mať mobil v 1.-4. triede. Plno detí nemá a sú v pohode. A na krúžky budem dieťa nosiť. Predsa ho nepustím také malé MHD čkou 😕 Nemienim sa za každú cenu prispôsobovať manierom iných detí.

radka.m.
9. únor 2010

rubinka-nebudu nikoho přesvědčovat,jen mám o dost starší děti než ty,tak vím,jak to chodí 😉 😉 😉 ,jinak ne každý si může dovolit děti vozit na kroužky,nebo má třeba babičky,já třeba s manželem chodíme do práce,tak náš syn musí chodit ze školy sám domů a kroužky má dřív,než se vrátíme z práce,tak ho kontroluji mobilem,nevím,jak jinak bych ho měla zkontrolovat,to samé ráno,když jsme v práci a děti vstávají,budíka zamáčknou a vesele spí dál,takže je budíme s manželem mobilem,fakt teda nevidím na mobilu nic špatného,jo a ještě něco,mladýho bych ve třetí třídě ani nevozila,je to přece jenom kluk a připadal by si mezi klukama jako trotl,že ho doprovází máma,to je už v tomto věku normální 😉

hanka274
9. únor 2010

100 ludi, 100 nazorov...
no mat vlastny mobil a este ani na ZS nechodi...v skolke...to su prave ti rodicia "co vytvaraju" novu dobu, a potom mi ich dieta v skole bude ukazovat prstom na moje dieta, ze aha...ty nemas mobil...A TAM TO ZACINA! no nekupim ten mobil?? znackove veci?? vysmechy a sikana... rozum sa mi zastavuje...

a inac ja aj keby som byvala na dedine...staviame domcek na dedine a ked si mam predstavit, ze pustim na ulicu o rok Hanku ssa hrat...brrrrrrrrrrrrr...kradne sa vsade,ci v meste, ci na dedine, detto hrozostrasne pribehy deti, 5-6-7 rocnych dievcat...brrrrrrrrrr... 😢

radka.m.
9. únor 2010

jo,jo,přesně takhle nějak to hanko je,ale myslím si,že tuhle dobu počítačové techniky a tak určitě nevytvářejí rodiče,tak to prostě je,to je jako dříve se pralo třeba na valše a ty by jsi prala doted stejně,tak určitě raději půjdeš a koupíš si automatku,sice je to taky vymoženost,ale nadruhé straně proč ne,ušetří ti spousta času,ale i práce,no,vzhledem k tomu,že máš ještě jedno mrně,tak věřím,že starší si samoutnou hrát nepustíš,ale ne každý to má zrovna takhle,ne každý má třeba babičky a nedovedu si představit,že by třeba v létě bylo dítě zavřené doma,než já přijdu z práce 😝 ,jinak ted píšu už o školním věku 😉

hanka274
9. únor 2010

radka.m...ved ale 5-6 rocne deti...no, niektore 6 rocne...no 5 urcite chodia do skolky, nie do skoly...
ja neviem...druhaka teda mozno hej...sak mozno aj prvaka...ale ked mi to male chodi este do skolky?? pustit ho von?? dievca??? aaaaaaaaaaaaaa....neeeeeeee...e-e...

a k tej praaacke 😀 ... ja nie som proti mobilom...urcite nie... tu ide o to, dat ho v ten spravny cas...ale len tak, ze ked je u babky a dedka?? ty vole! ako ked ide von...ok... mozno mi zase niekto bude protirecit, ze nieee, mobil az na druhom stupni ZS...ok, nejsom ani proti tomu nazoru...bodaj by to stacilo dat az na strednej...ale ako pisem vyssie zacat s vlastnym mobilom u starkych...xixi...neee, to ma minimalne pobavilo 😀 😀

radka.m.
9. únor 2010

hani-já jsem spíše než na autorku diskuze reagovala jako všeobecně prostě na mobil a na to,že prostě dnešní doba tě smete at chceš,nebo ne a na druhém stupni mě to fakt přijde v dnešní době nemyslitelné,jinak já netuším,jaké má autorka důvody,že její prcek ve 4letech chodí sám ven,tak nemohu posoudit,možná jsem to i přehlédla

hanka274
9. únor 2010

radka.m...autorka diskuze?? myslis zakladatela temy?? to je tatino a 5r. dieta... ci som nepochopila??
ale tak na druhom stupni inac aj mne...kvoli dobe...ale tak ako pisem 100 ludi, 100 nazorov...

radka.m.
9. únor 2010

jo,já jsem to trochu popletla,ne zakladatelka,ale zakladatel 😉

hanka274
9. únor 2010

aha...tak uz sa chapeme...
tak ano.