Přeřazení dítěte do jiné školky, máte zkušenost?

lollaj
17. dub 2012

Maminky, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zkušenosti s přeřazením dítěte ze školky do jiné?Chtěla bych dát dceru do jiné školky z důvodu nevhodného chování p.učitelky k dceři.
Děkuji.

mamkamarketa
17. dub 2012

@lollaj a nemas moznost ji dat do jine tridy?

lollaj
autor
17. dub 2012

@mamkamarketa raději bych jinou školku, obávám se,že změna třídy by neměla smysl...

mamkamarketa
17. dub 2012

@lollaj no nevim jeslti si nemela jit znova k zapisu.
kamoska loni,tyden po zapise chtela dat kluka od zari do statni (driv byl v soukrome) byl predkoslak,takze ho vzit museli...ale ji vyfakli,ze zmeskala zapis a ze ma smulu

lollaj
autor
17. dub 2012

u nás jsou zápisy příští týden, tak tam zajdu.
Zítra tam zavolám, že nemáme přihlášku,ale ať nás čekají 😅

kalo
18. dub 2012

@lollaj To musíš nejlépe vědět sama, co dcerce přeřazení do jiného kolektivu přinese...Jak je stará? Jestli se těší, jak zvládne změnu kolektivu atd. Ve školce se jí kvůli učitelce nelíbí??? To je smutné...A jaký je s Uč.problém..jak se k ní chová?

Moje dcera (v září 5 let), letos taky bude přestupovat. My ale z obyč.školky do Logopedické. Jí je to ale jedno, svoji třídu a učitelky by příší rok stejně neměla, takže nové děti. Změny snáší dobře a pro ni to tam bude určitě lepší...takže my se na přestup těšíme....

ined77
18. dub 2012

@lollaj ..ahoj 🙂 ,
já mám podanou žádost o přeřazení, ale z důvodu dojíždění.
záleží asi nejvíc na povaze dítka.náš malý se těší, vždycky jsme chodili kolem této "naší" školky a povídali si jak tam bude chodit atd..a pak se teda dostal, ale jinam...takže my jsme stále ve fázi těšení a navíc...takovou žádost si podalo více rodičů z našeho okolí, takže se tam děti budou znát 😉 .

bledulka
18. dub 2012

ahoj, můj syn přestoupil z důvodu přestěhování (resp. v jedné ukončil a v novém bydlišti se náhodou ve školce uvolnilo místo)

Snášel to skvěle, on je společenský,kolektiv miluje a pro něj je radost do školky chodit, obohacuje ho to a opravdu ho to rozvíjí.. Během dvou tří dní měl kamarády, plánuje si svatbu s asi třetí holčičkou 😀 😀 a prostě bez problémů navázal nové vztahy... ale to je o povaze, takže těžko soudit ak bude reagovat tvoje dcerka..

Za sebe jsem ráda, že můžeme chodit do nynější školky, je lepší než ta minulá, mám tu větší důvěru v učitelku ..v té předchozí jsme postupně měla nepříjemný pocit z učitelky (i když syn byl spokojený) a nakonec se to naštěstí samo vyřešilo stěhováním...

přeji dobrý výběr školky a at to vyjde a dcerka at to dobře snáší 🙂

eiminka
9. říj 2013

Ahojky, zkusim znovu otevrit tuto diskuzi 🙂

Mam dceru, letos v srpnu ji byly 4 roky. Od cca. 2 let a 3 mesicu chodila do soukrome skolicky. Je to takovy studijni typ 🙂 Moc se ji tam libilo, chodila na 2-3 dny v tydnu.

Pote jsme se prestehovali. Je srpnova, ja rocni dite - do statni nas nevzali. Dali jsme ji tedy do soukrome jine, kam chodila cca od prosince do kvetna.

Letos v zari nastoupila do statni, nicmene nas kvuli mladsi nevzala skolka kousek od baraku, ale mame to cca. 15min. pesky prip. dopravou. Pristi rok pujde do skolky i mladsi

Vim, ze je na to cas, ale porad musim resit, zda je dat pristi rok obe sem k nam, nebo dat mladsi ke starsi a po roce mladsi preradit a starsi pujde do skoly. Skolka u nas je kousek od skoly.

Bydlime zde ted rok, moc znamych deti ve veku starsi nemame. Resim hlavne, zda si nema zvyknout na deti, se kterymi bude ve skole uz radeji drive. Nebo to pak v 1.tride zvladne. Dcera je tissi, nicmene nema se seznamovanim problem. Dle pani ucitelky moc nemluvi, je v novem kolektivu 1, 5 mesice. Navic si uz od malinka vystaci hrat sama a i ji to bavi. Ale nema se seznamovanim problem.

Jak byste to resily?

Predem diky moc za radu 🙂

eiminka
9. říj 2013

A jeste doplnim, ze tim studijnim typem jsem myslela, ze ji to bude urcite bavit i ve skole 🙂 Je sikovna, vnimava, rada si hraje na skolku a pani ucitelku. Ve skolce vse rychle pochopi.

Nicmene ale povahove jenspise tissi, ac ma deti a když lektov velmi rada. Chodime na tanecky, plavani. Nikde nema s novym kolektivem problem

Diky 🙂

paolin
9. říj 2013

Ahojky, dala bych je obě do školky, co máte blíž. Nové kamarády si najde v nové školce i škole. A taky mladší se může hůř adaptovat. Změna školky po roce pro ni může být problém, zvlášť, když tam pak bude bez ségry 🙂

eiminka
9. říj 2013

Paolin, diky moc. Vidis, s tou mladsi, ze tam pak bude bez segry, mi nedoslo. Ja vnitrne prave jsem pro prerazeni. Ale stve me to na jednu stranu. Moc zmen... Ale na druhou stranu, cim mladsi, tim lepsi. A ze skolky s ni urcize nekdo pujde do skoly. O to lip... 🙂

No, jeste je cas. Ale jsem skoro 100% rozhodnuta 🙂

eiminka
9. říj 2013

No, a taky, kdyz je dam sem bliz k nam, tak pri prip. odkladu bude dale na jednom miste... Po dvou letech bych mladsi urcite neprerazovala..

daee
14. říj 2013

Ahoj
@eiminka řeším něco podobného...já bych taky byla pro přeřazení u Vás...

Mladší syn (červen 2010) se letos tady v Brně nedostal do státní školky v běžném přijímacím řízení. Už od 2.5let chodí na 3dny v týdnu do miniškolky, ale začínám mít pocit, že už i to je pro něj málo...
Teď se objevila šance, že by se mohl dostat v dodatečném řízení od 1.1.2014 do nově otevíraných tříd ve školce kus od našeho bydliště....
Nicméně kolem našeho domu jsou blíž minimálně tři školky, kde se mi to pro něj líbí mnohem víc a už vůbec nemluvím o dostupnosti, když ho budu vodit a vyzvedávat (jsem doma s mladším).
Čili pokud by se teď dostal do té školky vzdálenější, určitě bych ho chtěla od září přeřadit do některé z těch bližších...ale obávám se, aby s tím nebyl problém...a taky nějak vnitřně řeším, jestli to na toho půl roku vůbec dělat....změny pro něj, změny pro mě...

Netušíte někdo z Brna, zda je možné v znovu absolvovat ten elektronický zápis s dítětem, co už do některé školky chodí? Jen z důvodu, že jiná školka mi více vyhovuje vzdáleností i přístupem??