Přihláška do MŠ. Je to problém, že nemám trvalé bydliště?

fafrle
21. únor 2020

Ahoj, budeme přihlašovat dítě do školky ale nemáme ve městě kde ziju trvale.. Je to velký problém? Vím že bez trvalého pobytu děti neberou ale máme dodatek ke smlouvě že tu žijeme, mohlo by tohle stačit? Má to nějakou váhu? Díky za odpovědi

verionka
21. únor 2020

Ne že by bez trvalého úplně nebrali, ale děti s trvalým mají přednost, takže záleží, jak jsou na tom školky u vás s kapacitou. Také trvalé nemáme, tak holt zkusíme více skolek a budeme doufat...

betelgeuzz
21. únor 2020

Záleží, jak je školka plná. Přednost budou mít děti, které mají v okolí školky trvalé bydliště, pokud zbyde místo, dojde i na ty bez trvalého. U nás do okrajových školek ve městě berou i děti z okolních vesnic.

j.a.n.i
21. únor 2020

Záleží na podmínkách školky, někde jsou jako první jen ti s trvalým, ale setkala už jsem se i s tím, kdy nebylo požadováné trvalé ale reálné bydliště a doložení nájemní smlouvy nebo vlastnictví stačilo a bylo na roveň trvalku.

lida9
21. únor 2020

podivej se na vybranou skolku a jeji podminky prijeti, u nas i v okoli maji prednost deti starsi a s trvalym bydlistem v miste, vzhledem k plnosti skolek maji vsichni ostatni smulu... nejaka smlouva o bydleni v danem miste vahu nema zadnou, zajima je jen misto trvaleho pobytu..

nat
21. únor 2020

@fafrle u nas je to v podstate jedina nutna podminka pro prijeti do MS a pote jeste ockovani,zije u nas dost lidi v podnajmu bez trvaleho bydliste,takze deti se nedostanou.Je pak jeste sance,o dodatecne prijeti,ale vetsinou jde max o 5 deti.Vim,ze nekdo dela i to,ze prihlasi ditko ke znamemu k nam do mesta 🙂

ocetnicek
21. únor 2020

Tak mého staršího syna do školky tady nevzali, protože tu neměl TP a dítě, co tu mělo TP a bylo o hodně mladší jak syn, tak vzali. Takže u nás TP opravdu rozhodnulo.

aneta15
21. únor 2020

@fafrle u nás taky TP rozhoduje. Hodně maminek z okolních vesnic prehlasuje děti k příbuzným na dobu nezbytně nutnou. Mám tetu na matrice a ta rikala, že je to tak 20 případů každý rok. Vědí to ale protiprávní to není.

dor
21. únor 2020

U nás prakticky bez TP bez šance.

dor
21. únor 2020

A já to chápu... přispíváme zde do rozpočtu prostřednictvím daní a chci z toho benefit ve formě místa ve školce.

kattyd
22. únor 2020

My se v prubehu roku stehovali, v dobe kdy jsme podavali prihlasku do ms jsme jeste bydleli jinde a maleho mi vzali. Opravdu zalezi na miste a kapacite skolek. Nekde nevemou ani spadove trilete deti...