Přijímačky do MŠ. 2,5 leta dcera pořád nemluví

ficekova
27. únor 2013

Ahoj holky. Mam 2,5 rocni dceru a chystame se na prijimacky do mš. Problem je v tom, ze porad nemluvi. Ma jen par svych slov. Je moc sikovna a chytra, se mnou se domluvi uzasne. Doktorka rika, ze je to v poradku. Zajimalo by mne, zda mate nektera podobnou zkusenost. Muzou mi ji nevzit do skolky kvuli tomuto problemu? Kdyz se ji zeptam jak se jmenuje, rekne jája a tim to konci. Prijimeni ani adresu nerekne. Neumi ani pozdravit ani podekovat. Diky za nazor

zvirka
27. únor 2013

Neřešila bych to zatím. Náš Mireček mluví sice krásně, ale jen se smnou a s manželem, s cizími ani slovo, maximálně zamává. A přijímačky do MŠ? U nás byl jen zápis, kam šel manžel s rodným listem, to stačilo, malý tam ani nebyl.

monivo
27. únor 2013

Přijímačky do MŠ? Většinou to probíhá tak, že si vyzvedneš přihlášku a pak ji tam odneseš vyplněnou. Dítě vůbec ve školce neuvidí. Pokud pediatr do přihlášky napíše, že je způsobilé MŠ navštěvovat, tak nevidím problém.

blanka.k
27. únor 2013

Neřeš to, do září daleko. Taky se v pondělí chystám do pár brn.školek, syn bude mít za 2m 3 roky, ale nepočítám, že ho vezmou. Teď o víkendu poprvé vzal na milost nočník a říká si, po roce a půl zkoušení, najednou bum, a i mluvením to bylo, do 2 let nic a najednou bum, prostě hrozné "skoky" a pokroky ze dne na den. 😉 V přijímacím řízení je zajímá akorát ta jejich přihláška a potvrzení od mudr., tak v pondělí/úterý hodně štěstí 😉

paajinka
27. únor 2013

ten náš taky nemluví - teda mluví po svém a rozumíme mu jen my + prarodiče 😉 , k zápisu jdeme v pondělí, ale my máme školku snad skorojistou díky sourozenci - jinak náš taky umí jen zdrobnělinu svého jména a díky sice řekne, ahoj taky - ale trošku zkomoleně... nicméně poslední dny se učí sem tam nějaké slovo a má z toho děsnou radost, to se zlomí, neboj... 😉

marcinek
27. únor 2013

jestli probiha prihlaseni do skolek jako u nas, tak mluveni vubec neres. Ja donesla prihlasku vyplnenou od doktorky a jedine co je zajimalo, tak bylo trvale bydliste a vek ditete. Deti si tam hraly a vubec nevideli ktery je moje. Nakonec nas nevzali a argument byl, ze musi brat starsi deti podle data. Tak snad letos uz to vyjde. I kdyz to uz bysme mohli jit i k zapisu do skoly. Mala se k tretim narozeninam naucila celou abecedu 🙂

romantika
27. únor 2013

zatim jsem se nesetkala, ze by pri prijimackach deti prezkusovali. Pokud jdete od zari, tak to vubec nereste, to muze kecat jak palacky. krom toho u nas to objezdil manzel, do jedne jsem sla s malou a ta byla akorat nestastna, ze se tam nic nedelo.
Resi se akorat papiry.

laska.nezna.hranic
28. únor 2013

Kája taky začal až ve dvou a tři čtvrtě. Bála jsem se tříleté prohlídky, ale on se mezitím rozmluvil, takže normálně řekl barvy, při zkoušce očí odmítl obrázky a rovnou četl čísílka a k tomu přidal i abecedu, kterou se sám naučil přes youtube i anglicky. Dle doktorky byl už schopný jít k zápisu do základky. Neboj, ono to přijde a pak se budeš modlit, aby na chvilku zmlkla. Kvůli školce bych řešila plenky nebo samostatné jezení, ale mluvení ne. Do září daleko. Děti to mají v hlavičce srovnané, jen každé potřebuje svůj čas. A čím déle začnou, tím větší palba to pak je.

ivular
28. únor 2013

Pokud jde o to mluvení, doporučuji pročíst alespoň pár stránek téhle diskuse: https://www.modrykonik.cz/diskuse/prozivam-to-s... - zejména fotoblog zakladatelky Sisstin obsahuje spousty rad jak podpořit vývoj mluvení u dětí 😉

martan01
28. únor 2013

Naše Adélka při nástupu do školky nemluvila, nebo spíš mluvila málo a ještě tak, že ji nikdo nerozuměl. Ve školce jsem to říkala, problém s tím nebyl a během pár měsíců se krásně rozmluvila.