Proč se děti bez plen začnou zase počurávat?

luciussek
23. led 2014

Dcera byla bez plen od 1,5 let a to i na noc aniž by jsme ji museli budit na čuraní ted jsou ji 3 roky a jak se nám narodil syn tak to začlo odznova i na odpolední spaní a samozřejmně i na noc :(Ted v unoru nastupuje do školky a já mám z toho panickou hruzu :(Proraděte jak na to dík

kytkakvete
23. led 2014

Kdysi jsem četla že dítě v krátce po prvním roce není na odplenkování vyzrálé a může se začít později znovu počůrávat. Stejný problém měla kamarádka, prostě se začalo učení nanovo, další je zase od roka a půl bez plen v pohodě, je mu pět let, takže je to asi individuální 😒 . Dcera je bez plen od dvou a kousek, na noc od tří a žádná nehoda se ještě nestala (co neni může bejt 😵 ).

anetadr
23. led 2014

nemůže to mít spojitost s narozením syna? O toho se staráte i v noci, tak jestli si tímhle nevynucuje taky nějakou pozornost.

konidana
25. led 2014

Stopro souvisí s příchodem sourozence. Taky jsem si myslela, že nám to nehrozí, ale taky jsem si tím prošla. Ale každé děcko to má jinak. U nás to byla záležitost na pár týdnů, nakonec jsem pohrozila, že bude dostávat plínu (látkovou) a když ji celý den fakt musela nosit, tak to zabralo. Ale mně se holka počůrávala jen přes den, klidně venku v mraze. Takže to bylo víc vědomé než v noci.

yildiz
25. led 2014

mno taky to mame my byla od roka a ctvrt bez plen ... a pak najednou zase zlom a pliny ..ted zase jsme bez plen ... 🙂 ale obavam se , ze mozna s dalsim mimisem to bude o krok zpet ..no uvidime ....a navic kazde ditko to ma jine ...moje nejstarsi dcera byla uz davno v roce bez plen - pres den total pohodicka v noci jen obcas ale brzo jsme vychytaly a do roka a pul byla totalne bez plen i v noci ...a nikdy se nestalo, ze by se byť jednou vratila k plenkam ! Druha dcerka to ma holt jinak sice uz trenink byl od 8mes to byla v pohode ale pak po delsi dobe zkrat a zase plinky pak zase dele nic ....a tak uvidime ....🙂 chce to pevne nervy a ono to pujde ...🙂