Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sama na 3leté dítě - po nástupu do práce pořád řve

jahodi
2. led 2019

Už jsem vyzkoušela několik variant.. aktuálně se přikláním k tomu že to dělá proto, že si vynucuje pozornost.... teď o vánočním volnu jsme se měly příjemně... dneska první pracovní den, a jedeme zase to samé co už od září denodeně, co jsem nastoupila do práce.... ráno vstane s nejkrásnějším úsměvem... cca do 5 minut se začne na něčem vztekat... aktuálně je to její dotaz, zda si připravila správně bačkůrky, když na tuto její otázku neodpovím 10x jak požaduje a nepodívám se pokaždé jestli je má opravdu správně, řve celou dobu než odcházíme do školky. Myšlenka že by se mohla nebo měla nasnídat, ha ha. Někdy na to nedojde vůbec, jindy trvá na snídani, všechno běží dobře do chvíle, kdy má začít jíst... nevezme si ani sousto a prej má plný bříško. Já nevim třeba jsem přecitlivělá a moc si to beru ale už nemám ani chuť jí tu snídani chystat ... asi ani budit jí víc než 10 minut před odchodem. Mně ten návrat do práce taky dává dost zabrat nemám na to abych musela být ještě hromosvodem pro nálady jejichž příčinu ani způsob odstranění netuším a museli jsme mít doma denně minimálně 2 hodiny řvaní... tu druhou si hodí doma odpoledne nebo během večera. Od září jsem 2,5 měsíce byla nemocná a doktoři si mě přehazovali jak horkou bramboru s tím že jsem podle různých vyšetření zdravá, takže jsem při tom chodila do práce. A pořád to není úplně na pohodu a tenhle doprovodnej scénář je šílenej. Co mám dělat??????

tinaprofi
2. led 2019

vydržet, jsou jí 3 roky, je moc malá na zdlouhavý vysvětlování. má svý nálady, je protivná, ptá se na miliardu věci dokola, prostě dělá všechno to, co normální 3 leté dítě.

jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petrasipkova1
2. led 2019

Vydržet, víc empatie, já se vždycky kouknu na dcerku a myslím na to,že ji je v tomhle případě hůř než mně ! Zaměřila bych se na to,jak jí pomoct, zeptat se co by ji pomohlo, co by chtěla k snídani, dcera chce třeba palačinky 😊 at pomáhá snídaní chystat. Vždyť dcerce je taky špatně, spoustu věcí nechápe, neumí říct a pochopit, chce to hodně lásky, trpělivosti. Naše malá se taky vzteká parádne, hlavně když je unavená,nebo ji něco vadí, nervy taky tečou, ale snažím se, moc, a učím ji jak s těma emocemi pracovat. Je to boj,držím pěsti. Bude brzy líp 😊

tetta
2. led 2019

@jahodi @petrasipkova1 Ono to bude souviset spíš s tím, že nechce, aby máma šla do práce, než s tím, jestli dostane k snídani to, co chce a jestli pomáhá s přípravou. Mám to doma taky a nic moc nepomáhá. Ale základ je předem si ( v hlave) stanovit co dovolím a co ne s nevybuchnout.

jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcelka287
2. led 2019

My to delame doma tak, ze se snazim vse si nachystat vecer. Tak to zkus taky. Domluvit se s ni vecer co bude rano k snídani. Neco resit rano u nas teda nema smysl. Je rev kvuli vsemu. A tohle u nas fakt pomaha. Holky jsou ráno unaveny a neni s nima rec. Odpoledne jsou zas unaveny, ze ve skolce nespaly. Takze kolobeh. Taky se mi osvědčilo po skolce nikde netrajda a ani o vikendech. Ja z holek strasne citim ze jim chybi byt doma a pohrat si s nami a se svyma hrackama.docela casto to rikaji i sami od sebe.. Nevim jaky mate rezim vy, ale treba je zakopeny pes v necem podobném

jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
karlajasmine
2. led 2019

@jahodi je nervózní ze školky a z toho že ty budeš celý den v práci a že tě uvidí až po školce. Potřebuje obejmout, uklidnit, ne to, abys z ní byla taky ve stresu a byly jste z toho ve stresu obě. Miluje tě, chybíš jí, snaží se si vynutit maximum pozornosti před a po školce, tak prostě vydrž, dej ji najevo že ti taky chybí, ono se to zlepší.

bamak
2. led 2019

@jahodi starší dcera taky nenáviděl nástup do školky. Taky potřebovala 30 za ráno slyšet, že pro ni projdu ve dvě.... Byt vůbec netušila co to znamená. Prostě to byl její rituál který ji uklidní al. Toto ji vydrželo 2 roky. Taky jsem občas vytekla a odmítla ji tu uklidňující mantru neustále opakovat, ale pak to bylo ještě horší. Takže výdrž, ji se taky obrátil svět vzhůru nohama a tak se snaží v něm najít nějakou stabilitu, rád a jistotu.

marketa1218
2. led 2019

@jahodi já nevím proč, ale cítím z vás nervy, velký nervy a ta malá je třeba také nervózní z vás.

lida9
2. led 2019

zkus vstavat s pocitem, dneska se rvat nebude... zkus si ji rano jako slunicko oblect a sup treba do satku k tobe.... vezmi si svoji oblibenou kasi a nabidni i ji, jakoze budete papat spolu, ze to bude zabava, ze nechce? nevadi, najez se v klidu ty, usmivej se na ni... zmen svuj pristup, deti se v nas odrazeji🙂 preji at toto obdobi je rychle za vami a je uz jrnom lepe...

misa357
2. led 2019

@jahodi Ano, vynucuje si pozornost. Je malá, nechce do blbý školky, chce být s maminkou. Jasný, musíte pracovat, ale její chyba to fakt není.

kittyy17
2. led 2019

Já jsem svému synovi řekla, že jestli mu to nějak pomůže, ať si řve, že je mi to jedno. Okamžitě zmlknul. Nikdy jsem se sebou nechala takhle cvičit
Na školku zabralo, že vždy najde v kapsičce v batohu nějaké kokino

urtica
2. led 2019

Jak píšou holky - příčinou těch nálad je sama skutečnost, že jsou dcerce tři roky. Druhou příčinou může (a nemusí) být skutečnost, že dcerka na školku ještě není zralá - ne každé dítě je na ni ve třech letech připraveno. Je mi jasné, že jako samoživitelka asi nemáš na výběr a že je to o nervy, ale je dobré o tom vědět.
Co se vzteklými záchvaty - na to už tu existuje několik diskuzí a názory se různí. Moje zkušenost je taková, že ty nejhorší vznikají právě v časovém presu - tj. když spěchám a potřebuju, aby s sebou dcerka taky "pohla" , případně ještě v kombinaci s její únavou - na to bývají osudná právě rána. Může jít prostě jen o období, kterým si musí projít a je třeba to vydržet - naše malá tyhle dva hodinové záchvaty denně mívala taky, teď před 4. narozeninami se to pomalu začíná zlepšovat.
Ona Tvou racionalizaci "nemám náladu být Tvým hromosvodem" nepochopí - je ještě malá a teprve se seznamuje s emocemi a jejich silou, bude nějakou dobu trvat než se s nimi naučí pracovat (mezi námi to neumí ani spousta dospělých).
Mně připadá, že musíš být strašně unavená a vyčerpaná, zvlášť jestli máš k plnému úvazku ještě zdravotní problémy a potřebuješ podporu sama pro sebe - abys ji mohla předávat i dcerce a obrnit se trpělivostí. Asi bych zkusila popřemýšlet i tímhle směrem - muž není, tak třeba babičky, sourozenci, kamarádky - zkrátka někdo , kdo by Ti pomohl, aby sis mohla odfouknout a nabrat síly. Nikdo nedokáže dlouhodobě čerpat z "ničeho".

mialagia
2. led 2019

@jahodi tak pokud bys měla možnost třeba aspoň přes víkend si odpočinout, dát dceru k babičce a relaxovat..ty jsi evidentně v bludnym kruhu, páč jsi ve stresu k tomu ty zdravotní problémy a přenášíš ten stres na dítě, který ti to posílá zpět..chtělo by to brát v klidu a s nadhledem, to je holt normální vývojová fáze a reakce na situaci..ona ale není nějaké vypočítavé monstrum, je to nešťastná malá holčička..chce to trochu se hodit do klidu, reagovat s nadhledem, hodně se s ní smát..je to celé o přístupu, nespěchat taky ráno na dítě, nehrotit ho..vzbudit radši dřív a v klidu..

makronka222
3. led 2019

Dite dat brzo spat. Rano ji namaz rohlik treba s nutelou at snida alespon neco, na boty ji odpovez treba 10x proste to chce jen slyset, ze to ma spravne. Cim vic ty budes v nervu, ona se bude chovat stejne... nase delala to samy a to je zvykla na kolektiv, zrala na skolku, byla casto i bez nas na par dni u nasich. Proste klasickej malej nervak :D u nas to preslo po 2 mesicich

ivular
3. led 2019

Jahůdko, neblázni, čtu už několikátý příspěvek od Tebe, kdy jsi na to dítě jako na cizí! Prosím Tě, vždyť ona je pořád velmi malá - to co dělá, to nejsou schválnosti, ale nevyzrálost nervové soustavy. Psychologové i psychiatři se shodují, že ve 3 letech je připravená na školku pouze polovina dětí. Co když právě tvoje dcera na ni ještě nedozrála? Nevím, jak tohle může mamka samoživitelka řešit po technické stránce, ale třeba můj syna nastupoval do mš ve 4,5 letech a pořád to na něj bylo silné kafe. Až od 5,5 let pro něj ta školka přestala být nadměrnou zátěží.

Snaž se to vnímat tak, že i ona je obětí Vaší nelehké situace, protože kdybys s ní mohla zůstat doma - tak jak by to ona zjevně potřebovala, byla by v pohodě. Nebuď na na naštvaná - je opravdu ještě malá.

jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz

Sem začni psát odpověď...

Odešli