Šikana dětí učitelkami v MŠ Pohořelice - fakta

amy2005
2. kvě 2016

Dobrý večer,
jsme rodiče jednoho z dětí, které bylo obětí šikany a otřesného zacházení ze strany učitelek v mateřské škole Pohořelice u Brna. S ostatními rodiči jsme založili fcb stránku obsahující veškeré dokumenty týkající se této kauzy. Bohužel se nic neděje, učitelky stálé učí a paní ředitelka společně s panem starostou bezstarostně nad našimi dětmi vládnou. Zde je odkaz:

https://www.facebook.com/…079/timeline

Jen bychom chtěli říci, že kdo nezažil, nepochopí.

Hezký večer

rousse
7. kvě 2016

@zmrz_lina samozřejmě ano, ale 6 let je docela dlouhá doba - podle mě je ten zákon v tomhle směru nedořešený... to, že zřizovatel v naší obci "měl moc starostí na to, aby pořádal konkurz na ředitele" (cituji doslova), to je věc jiná... mě prostě přijde neuvěřitelné, že v dnešní době by ředitel nebo učitelka buď musel do práce přijít opakovaně nalitej nebo zmlátit děcko, aby mohl(a) být odvolán(a)

zmrz_lina
7. kvě 2016

@rousse jj, já s tebou nejsem v rozporu. Mělo by to jít i jinak, ale když nic víc, aspoň tohle je nějaká definovatelná "meta". Problém je, že jestli je zrovna po konkurzu, tak než těch 6 let uplyne, tak takovéhle problémy (nebudou-li se opakovat) vyšumí a už dávno o nich nebude nikdo vědět.

nelam
7. kvě 2016

@zmrz_lina 😀 tak to je optimisticke,pockejte 6 let a doufejte,ze reditel neni kamarad zrizovatele... Ono to tak totiz casto v malych obcich je,reditel je jedna ruka se zrizovatelem (ne-li rovnou pribuzny) a to uz musi byt sakra kampan,aby od nej odtahli ruce.

zmrz_lina
7. kvě 2016

@nelam no ale furt lepší, než když není žádná cesta? Já neříkám, že to je ideál. Souhlasím s váma všema, že to stojí za prd a primárně by se takové věci vůbec neměly dít, ne malým dětem, ale lepší než drátem do oka ☹

nelam
7. kvě 2016

@zmrz_lina to mate pravdu. Jen bohuzel staci,aby se rodice neozyvali tolik jako v tomto pripade,a pak snadno pozici uhaji. A razem je z toho 12 let. A uz vubec to neresi vyhozeni neschopneho kantora,toho si pak vedeni musi stejne porovnat.

rousse
7. kvě 2016

@nelam no právě! A na to spousta rodičů nemá ani žaludek ani nervy. Ale já se jim teda divím - já jít za ředitelem s tím, že moje dcera je šikanovaná a dozvědět se, že mě její třídní učitelka zažaluje za to, že jí špiním jméno, tak si to vyžádám písemně, v ten okamžik by to putovalo na CSI, krajský úřad a hlavně do médií, protože toto je naprostý vrchol. No za 6 let už bude naše malá ve škole, ale zatím to nevypadá, že by měla nastoupit sem na ZŠ v naší vesnici - pod tímto vedením jen přes moji mrtvolu🙂 Ale je fakt, že těch 6 let je aspoň nějaká, jak píšet,e meta - dokud měli ředitelé definitivu, tak co mohl zřizovatel - nic.... ale i tak vlastně zřizovatel musí potupně čekat, až těch 6 let odklepe a bude moct zasáhnout. To je prostě mazec. Stejně tak si myslím, že to dopadne i v případě MŠ Pohořelice - prostě se nestane nic - jen rodiče dají své děti do jiné školky.... což je fakt smutné řešení problému.

nelam
7. kvě 2016

@rousse je to tak. A nejsmutnejsi je,ze i kdyz to resite s inspekci,krajem,medii a buh vi kym,neznamena to,ze uspejete. Protoze co zajima ibspekci,co vysetri policie? Jdou po papirech. A protoze mate jen svedecke vypovedi,skonci to jako tvrzeni proti tvrzeni. Nikomu se do toho nechce... A nakonec to vysumi.... Smutne.

rousse
7. kvě 2016

@nelam jo to já moc dobře vím - u nás na vesnické ZŠ jsem přímo u zdroje.... kolik bylo jednání se zřizovatelem, na kraji, a na CSI - a výsledek nula....jen obvyklá formulka: "Dokud neporuší hrubým způsobem zákon....". Krutá realita.

regnado
30. čer 2016

Můžete mi dát na Vás kontakt .Rada bych si s Vámi o tom promluvila,protože u nás to bylo něco podobného.Bydlím asi 20 km od Pohořelic.