Situace ve školkách v Novém Jičíně

gabiku
5. kvě 2009

Ahojky. Ráda bych se zeptala zkušeností maminek z Nového Jičína týkajících se přijetí, nepřijetí dítek do školky. Na zápis jdeme se synem sice až příští rok, ale zajímám se již nyní, jak to vypadá ve školkách nyní, zda jste podávaly přihlášky do více školek. děkuji za Vaše informace.

janapavlik
11. kvě 2009

gabiku: po všech možných peripetiích jsem dceru dostala do školky v NJ, na Vančurově ul. Jelikož malá teď měla v dubnu 3 roky a od ledna jsem měla slíbenou práci, tak jsem začala běhat kolem školek v září 2008, teď už vím, že to bylo pozdě, je třeba se chodit ptát a hlavně se zapsat do pořadníku už ve 2 letech dítěte. Pokud chceš dítě dostat do školky třeba od dubna, je to velký problém ☹ . Školky naberou děcka od září, a proto třeba v dubnu už není volné místo a vše je obsazené 🙄 . Byla jsem už zoufalá, ale naštěstí se mi ozvali v říjnu z Vančurovy MŠ, že jedna holčička odchází do jiné školky a mají volné místo 😎 . Chtěli malou vzít od dubna, kdy bude mít 3 roky, ale musela bych si platit toho půl roku školné 550,--Kč měsíčně, je to tzv. udržovací poplatek 😝 . Tak nakonec jsme se dohodli, že ji vezmou už ve 2,5 letech na 5 dní v měsíci, školné se zamozřejmě platí celé, ale alespoň si krásně zvykla, můžu říct, že bez problémů, až jse se divili, že ani jednou neplakala 😉 . Teď už mi skončila rodičovská a nastoupila nafurt. Doporučuji Vančurovu MŠ, jsou tam výborné učitelky 🙂 .