Školka a její neduhy-neboť i učitelka udělá přešlap

beatris292
11. únor 2013

Holky,tak dnes se mi stala vec,nakterou snda v zivote nezapomenu ☹
deti dávame do skolky s vědomím,že je tam o ně postaráno a hlídají je nez si pro ne příjdem.........................bohuzel,dnes se mi potvrdil opak-maly, monokel pod okem-pry se venku bouch do hopacky ☹
a ke všemu,ptám se ho,byli jste venku lásko?ano mami..."a co si měl na sobě broučku"?tohle,tohle a tohle-byla mi zima mami ☹ - tak maminky,venku -7 stupnu a p.ucitelka mi oblekla maleho stylem je tam +7
dala mu dva svetříky a cepici,sal a snehule-nechala ho jit do mrazu v teplackach-pričemž mel připraveny i overal na teplacky a ty svetříky-malem me tam kleplo-tak jsem se vratila do třídy a ptam se pani ucitelky-co mel na sobe a p.ucitelka mi zopakovala to same co muj 3lety syn 😠
Neřeknu nic,kdyby tam ty věci neměl,a nepomahala by mu uz s tim-ale tohle je fakt hrozny přistup-zajímali by me vaše reakce !!!
ja osobne to jdu ještě řešit s ředitelkou ale dnes jsem si podala i p.ucitelku-nechapu proc tam je kdyz nekouka pořádně na ty děti a nehlída je-pak je mame davat do skolky-"komu?nezodpovednemu cloveku mam sveřit sve jediné dítě???Jsem zklamana a naštvana!!!jestli si to odnese jeho zdravi-podam stiznost přimo na skolstvi ☹ ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠 😠

beatris292
autor
12. únor 2013

@datela -dekuji

aja123
12. únor 2013

@beatris292 ANO máš pravdu, na tom nic není 😎 Děti jsou vyčůranější, než by jsi čekala 🙂 Teď už ale ví, že když začne brečet, tak může zůstat doma.

beatris292
autor
12. únor 2013

to vim,a nebudu rikat ze mojedite to neumi-ale ne v tomhle-to vim zase ja 😉

katcha21
12. únor 2013

@beatris292 Pí uč. samozřejmě neomlouvám, jsem si jistá, že by se mi také nelíbilo kdyby se toto stalo nám, určitě bych byla naštvaná, resp. by mě mrzelo, že zrovna moje dítě šlo ven nalehko.
Ale rozhodně bych si promluvila s učitelkou osobně, řekla co mi vadí a jestli by mohla na mé dítě dohlédnout. Přes ředitelku bych popř. řešila kdyby se to opakovalo. Každý má den blbec, a píšete že jste sama učitelka, možná jste zatím žádnou chybu neudělala, ale tak určitě máte pochopení pro řešení problémů mezi 4 očima a ne přes třetí osobu. Ve školce je hodně důležitá komunikace rodič - učitelka, se zpětnou vazbou na vztah učitelka - dítě. Když byste měla ve třídě dítě, které např. kouše děti, půjdete to řešit s maminkou nebo půjdete za ředitelkou, aby šla za maminkou... nebo to budete hnát víš, nahlásit pro jistotu na sociálku... Zdá se mi to stejně přemrštěná reakce 😉
Každopádně Vám přeji ať tento kiks neodstonáte a dobrou domluvu 😉

dorinek
12. únor 2013

@beatris292 - tak učitelka by dostala takovou "čočku", že by na to v životě nezapoměla. Já chápu, že školky jsou narvaný, učitelka je na ně sama...ale to ji neomlouvá. Kdyby to byl předškolák, tak chápu, že ho nikdo oblíkat nebude, ale tříletý dítě (ať je sebešikovnější) se prostě do zimy neobleče. Možná ještě v létě, kraťásky, tričko.... ale punčošky, kombinézu, šálu, rukavice.... Moje mamka, i moje tchýně ve školce pracujou, já sama jsem chvíli pracovala a tak vím, že pokud jdou děti ven, tak všechno co má ruce, nohy jde pomoci s oblékáním, ať už je to ředitelka, nebo uklízečka. Neexistuje, aby vypustily dítě neoblečený !!!! Školčata by měli chodit ven denně, ale myslím, že v -7 by se nikdo z rodičů nezlobil, kdyby zůstali ve třídě...

marcelka287
12. únor 2013

@dorinek rodiče by se možná nezlobily, ale pro lidi z vyšších funkcí, kteří školku kontrolují (jako například česká školní inspekce), tak pro ně -7 stupňů rozhodně není důvod nejít s dětmi ven;)

vendullka
12. únor 2013

@marcelka287 U nás teda s těmi nejmladšími, kde je dcerka chodí ven max do -5 a to ještě dle ostatních vetrných či nevětrných vlivů🙂

kitinka76
12. únor 2013

@dorinek taky myslim, ze to nejsou mrazy jak na Sibiri a pokud k tomu nefouka silny vitr nebo tak neco, tak detem prochazka na cerstvem vzduchu jedine prospeje 😉

helcenka
12. únor 2013

@beatris292
S oblékáním mám podobnou zkušenost. Malý začal chodit do školky, podotýkám byl leden a byly čerstvě roky, první třída 28 dětí a 2 učitelky na třídu. Bydlíme kousek od školky, takže jsem je vídala často na procházkách nebo na hřišti. Párkrát jsem si všimla, že malej je jenom ve slabounkých tepláčkách (teda měl punčocháče), bez šály, několikrát i porozepnutá bunda nebo úplně rozepnutá.
Takže jsem se rozhodla probrat to s učitelkama, no udělaly ze mě "matku kravku" - že prý ho teda budou oblékat víc, ale doma musíme víc trénovat, aby už se oblékal sám (no myslím, že na jeho věk toho zvládnul docela dost obléci, teď je mu pět a někteří jeho spolužáčci si neumí ani zapnout bundu nebo boty). Za další mu prý mám pořídit jiné kalhoty, protože ty zateplené lacláče jsou nepraktické (pro mě teda praktické, protože se mu nikde nic nevykasává), dlouho trvá, než je oblékne a sám je neumí zapnout, pak prý také boty na tkaničku jsou naprosto nevhodné a šála je zbytečná, lepší je svetr-rolák... No jenom jsem koukala a řekla jsem teda, že nové oblečení rozhodně pořizovat nebudu, že s malýma dětma je prostě víc práce.
Pak jsem je zase několikrát potkala a paní učitelky to opravdu vyhnaly do extrému - malej byl tak zakuklenej, že skoro neviděl... Učitelky s 20 letou praxí mě opravdu překvapily.
Pak to teda nějak vyšumělo a oblékaly ho normálně.

marcelka287
12. únor 2013

@vendullka já sama nevím jak to je, u nás vždy školku obejde říďa a řekne ať ven nechodíme (samozřejmě i když je třeba kolem nuly a fouká studený velký vítr, tak se prostě ven nejde) ale pokud je jen mráz, tak je doporučováno chodit s dětmi max. do -10 nebo -15.. to fakt nevim, to bych kecala. A samozřejmě taky záleží na podnebí.. Pokud je hodně smogu, tak se taky nechodí..

helcenka
12. únor 2013

Holky s tím počasím, malej má teď jinou učitelku, chodí ven za naprosto každého počasí - tedy kromě ledovky a velkého deště. Ale vítr, velký mráz, husté sněžení, bláto - jsou venku vždycky.
Taky jsem řešila s učitelkou, jestli je nutné chodit v blátivém počasí nebo při oblevě na hřiště (písek, hlína), protože malej byl každý den tak zmazanej, že jsme večer komplet prali - jenže třeba bunda nám do rána neuschla. Říkala jsem jí, že já s dětma chodím taky každý den ven, ale při takovém počasí jen na prochajdu, proběhnou se. A paní učitelka mi řekla, že mu mám prý pořídit víc oblečení, a že zrovna můj syn je první, kdo se ptá, jestli půjdou na hřiště - prý je to baví víc, než procházky, že diktování a organizace si užijou dost. No tak jsem se zasmála, protože tohle opravdu není žádná výchova, moje děti mají i doma volnosti dost, pokud je možnost, tak jim dávám vybírat z více možností, ale ne u všeho to jde a musí se také naučit, že prostě ne vždycky může být podle jejich. To je jako bych se jich zeptala, jestli si k obědu dají polévku nebo čokoládu, co si asi tak vyberou...
No a druhý den šli pěkně na procházku...

dorinek
12. únor 2013

@marcelka287 - a kdo by to tý inspekci nahlásil, že zrovna ten den nebyli venku ?? Ven by se mělo jít za každého počasí, to vím, ale kde není žalobce.... a byla by to hodně velká náhoda, pokud by kontrola přijela zrovna v ten den...

dorinek
12. únor 2013

@kitinka76 - já vím, že to není velká zima, taky chodím se starší ven, ale pokud je učitelka nedokáže do takového mrazu obléknout, tak ať zůstane radši ve třídě. Toho oblékání je opravdu hodně, nejhorší je, když má každý druhý dítě prstový rukavice...

dorinek
12. únor 2013

@helcenka - já vím, že to vypadá, jako by si učitelky vymejšlely, ale ono to opravdu není jednoduché, obléci tolik dětí najednou. Takže každá strana se musí snažit...boty na suchý zip, místo šály nákrčník, rukavice jedině palčáky atd... a na oplátku učitelky se musí o děti postarat, jakoby to byli jejich vlastní. Pochybuji, že by některá z nich nechala jít svoje dítě do mrazu jen v tepláčkách a mikině a riskovala zápal plic.

vendullka
12. únor 2013

@dorinek u nás ve školce mít prsťáky nesmí...

kitinka76
12. únor 2013

@dorinek tak s prstovyma rukavicema musim souhlasit 🙂

dorinek
12. únor 2013

@vendullka - u nás taky učitelky chtějí co "nejlépeseoblékající" oblečení. Některé maminky na to kašlou a přes to je učitelky obléknou, ale pak je to prostě "vopruz" navlíkat 25 dětem prst po prstu. Než oblíknou poslední rukavici, tak je první dítě splavený do mokra a pak má jít ven. Ale to odbočujeme od tématu... 😉

marcelka287
12. únor 2013

@helcenka tak ono se to třeba nezdá, ale vyjma toho, kdy se děti ráno schází je pak opravdu toho organizování dost a ty děti se prostě potřebují "vyběhat" a "vyřádit" většina z Vás to tady porovnává se svým jedním dítětem, ale je rozdíl mít 1 dítě a 28 dětí.. Mimoto každá maminka není jako ty, jak píšeš že se snažíš chodit ven také každý den. Některé maminky to tak nedělají nebo nechávají děti ve školce (ať už musí nebo z jiných důvodů) celý den, tak jak by k tomu přišly ty děti , které jsou ve školce celý den a je jediná jejich možnost být venku právě jen tam? To by třeba celých 5 dní nebyly venku? jen cestou ze školky a do školky? A co si budeme říkat, většina rodičů své děti vozí autem, takže by vážně venku nebyly.. A to není správné..

llluckaaa
12. únor 2013

Já myslím, že získat nějakou modřinu je hrozně jednoduché, kolikrát si nějakou přivodím sama a to si na sebe dávám dobrý pozor 😉 To samé děti, mám jen dvě a kolikrát je taky pořádně neuhlídám a modřin už měly 😅 S tím oblečením - jako je to blbý, ale taky bych se s ní asi zkusila nejdřív domluvit a pokud by se to opakovalo, tak bych to řešila výš. Třeba prostě měla jen špatný den a není potřeba jí teď kvůli jedné chybě znepříjemnit práci.

marcelka287
12. únor 2013

@dorinek tak nejde o to že to někdo nahlásí, ale že bude zrovna ta náhoda že ta inspekce přijde a už má ta školka vroubek třeba do příště.. a ona to není žádná sranda.. Jinak s tím oblékáním je to prostě blbé no.. Někteří rodiče nemají na to, aby kupovaly dětem další oblečení, které by vyhovovalo paní učitelkám.. Takže já rodičům do oblečení nemluvím.. až na ty prstové rukavice, protože to je fakt hrůza oblékat🙂 popřípadě je ještě prosím o to, aby dávaly dětem něco se šustákovým povrchem na zimu a nejen tepláky a nebo zimní boty a ne tenisky.. občas si přijdu jak blázen... 🙂 Ale rozhodně neurčuju rodičům jestli mají dávat kombinézu nebo oteplovačky a zimní bundu a nebo jen kalhoty a zimní bundu, to je jejich věc...

kamila1979
12. únor 2013

Tak je to blbý, že to učitelka nepohlídala, ale zase na druhou stranu, když si představím, že by měla víc expertů jako je náš Ondra a Matyáš, kteří jakmile je někdo chce oblíkat tak ten kus oblečení se sebe servou, jak se otočí člověk zády.
😝 😝

dorinek
12. únor 2013

@marcelka287 - já chápu, že rodiče nemají na to, aby měnili šatník...stačí se zamyslet ,už když to oblečení kupuješ. Já taky nejsem kdovíjak zazobaná a právě proto vybírám oblečení tak, abych nemusela do školky kupovat další.. Tzn. aby splnilo účel a bylo praktické, co nejjednodušeji se oblékalo, aby to i pro dceru bylo jednodušší. A tím pádem i pro mě 😅 A taky znám maminky, které mají dcerky jak modelky, poslední móda ...úpletové šatky, punčošky, kozačky, nechybí kabelka... 😀 je to krásný, ale oblíkat bych to nechtěla 😀

A s tou inspekcí...kolikrát do roka udělají namátkovou kontrolu ?? Já myslím, že ani jednou... pokud vím, tak předem hlásí, že přijedou a budou chtít vidět to a to... Ale i tak, pokud by přijeli bez ohlášení a ředitelka by to neokecala, tak co se kromě zápisu stane. Sáhnou učitelkám na peníze ?? Ale to už opravdu odbočujeme..aby nás admini nezamkli 😅

loafeer
12. únor 2013

@helcenka ASI chytly detinske moresy od svych malych zacku...docela vtipne, na zkusene ucitelky...ze to maj zapotrebi

theresemoon
12. únor 2013

Mne i ten monokl prijde jako dost drsny prusvih ze strany skolky. Chapu ze se muze prihodit odreninka nebo poskrabani ale monokl??? U nas v MS se ucitelky kdyz jsou deti venku rozdeluji a kazda hlida nejake to potencionalni nebezpecne misto, jedna treba stoji u skluzavky a jina zase u houpacky atd. prave proto ze jsou to rizikova mista kde lehce dochazi ke zranenim tak si to hlidaji. Skoda ze to neni bezne a ucitelky spis stoji bokem a kecaji o blbostech. Byt tebou tak bych se ptala kde byla ucitelka ve chvili kdyz se mu to stalo a jak je mozne, ze k tomu doslo. Monokl se prece neudela jen tak na to musel dostat poradnou ranu...

helcenka
12. únor 2013

@marcelka287 - já mám malé děti 2, syn chodí do školky a po obědě chodí domů, kromě jednoho dne, kdy má ve školce odpoledne kroužek, upozorňuju, že si ho sám vybral. Protože jsem na mateřské a prostě mám tu možnost se mu věnovat a hlavně chci se dětem věnovat a můžeme si vymýšlet lepší plány, protože po spaní a odpolední svačině jsou děti u nás ve školce ze všech tříd spojené v jedné, hlídá je jedna učitelka a děti si víceméně hrají jak chtějí v herničce - takže žádná organizace, děti se vyřádí opravdu dost.
Nevím, jestli jsi to špatně nepochopila, mně nejde o to, že chodí ven za každého počasí, to já s nima chodím taky, dokonce, i když prší, tak se v pláštěnkách jdeme proběhnout. O víkendech chodíme dopoledne i odpoledne... O to tu vůbec nejde. Jde mi o to, že 5 dní v týdnu mi ze školky přijde od hlavy až k patě celý od bláta a to doslova. Každý den jede pračka a do rána to ani neuschne. Nepřijde mi normální, že mi paní učitelka bude diktovat, že teda má mít tolik a tolik kalhot, bund, čepic a bot. Je mi jasný, že nebudu do školky dávat malýmu luxusní oblečení a vyžadovat, aby se mi nažehlený vracel domů. Jsou to děti a špinavýmu tričku a teplákům se nevyhneme. A aby měl na každý den v týdnu jednu bundu a kalhoty, no to snad ne. Snažím se kupovat oblečení naprosto funkční a popravdě ani nemám tolik peněz, abych vyplázla xtisíc za oblečení na jednu sezonu pro každé dítě.
A co se týká té organizace. Chápu, že jí mají moc, ale školka není jen od toho, aby si tam děti celý den dělaly, co chtějí a rodiče je tam dávali jen proto, že chodí do práce a měli tak zajištěné "hlídání dětí". Ve školce by se měly kromě jiných věcí naučit určité organizaci už ty nejmenší děti, těžko pak budu vysvětlovat 6letýmu dítěti, že ve škole musí respektovat vyučovací hodiny, přestávky, oběd, pokud, pokud už to nezná ze školky, protože právě je pořád dost rodičů, který se dětem doma buď nemají čas nebo nechtějí se jim naplno věnovat a děti sedí u TV, PC, mají dotykový mobily a neumějí si normálně hrát. A ono je to taky trochu pohodlný, vyvést děti na hřiště a nechat je tam dělat, co chtějí.
Nikdo mi nebude tvrdit, že vymyslet na pár dní, kdy je venku fakt šílený bláto nebo velká obleva, jako byla nedávno u nás, jinou zábavu venku na obyčejné procházce (co já vím, třeba na poznávání stromů, nebo vymyslet třeba pohádkovou procházku...) a při lepším počasí zase vyrazit na hřiště. To je přece naprosto normální. Neříkej mi, že ty svému dítěti budeš nechávat naprostou volnost, žádný řád, nic.

helcenka
12. únor 2013

@dorinek - já to naprosto chápu, ale alespoň u nás jsou na první třídu učitelky 2, málokdy se stalo, že byly ve školce všechny děti. Ale nechat jít dítě ve slabých teplácích, bez šály a s rozepnutou bundou při venkovní teplotě 0, to snad ne. Vím, že spoustě rodičů se lecos nelíbí, učitelky jsou taky jenom lidi, kolikrát toho mají plné zuby a uspokojit každého rodiče není možné. Kdyby se to stalo třeba jednou, ale ono to bylo bohužel pokaždé, kdy jsem je potkala venku.
Já se snažím, kupovat oblečení, co nejjednodušší na oblékání, ale taky musí být funkční a splňovat účel. A jelikož syn byl např. od mala zvyklý přes zimu nosit lacláče, ze kterých se mu nic nikde nevykasalo a byl v teple, tak zas takový problém to není, mu je zapnout, protože on už v těch 3 letech si je obléknout uměl sám, včetně bot, kde potřeboval jen dotáhnout pásky, bundu si také oblékl, jen ji nezapnul. No a šálu si teda opravdu nedal, to je fakt a co se týká nákrčníku, ten je víceméně také třeba 3letému dítěti poupravit. O palčácích nemluvím, ty jsme měli vždycky.
Navíc před nástupem do školky jsme dostali seznam instrukcí, třeba jaké bačkorky ano, jaké ne, oblečení na převlečení atd......, některé dost nesmyslné, tak není problém to tam napsat pro první třídu.
Učitelky to nemají lehké, ale pokud se rodiče nějak ozvou, pak je potřeba to normálně vyřešit, ne si před vás povýšeně stoupnout, ruce v bok a začít se obhajovat tím, že dětí je moc a jsou nesamostatné (ono jak které), tak proto je jako nechám jít ven v zimě neoblečený? Nikdy jsem si ve školce "nestěžovala", vždycky jsem chtěla normálně vyřešit, pokud nastal nějaký problém.

jancip
12. únor 2013

@theresemoon Monokl - drsný průšvih?? To abych se bála chodit s malým k doktorce, aby mě nenařkla ze zanedbávání péče🙂 Ne, vážně. Tvoje dítě nikdy žádnou modřinu nemělo?

beatris292
autor
12. únor 2013

@katcha21 -vse vyrešeno 🙂
ted se bojim aby to neomarodil- rano mi hlasil ze ho boli cele telicko,odpoledne byl ospalej a na vecer mel pro zmenu teplotu.............. ☹
tak mi řekněte jaka přehnana reakce 😢
ted se modlim,aby z toho nemel zanet prudusnic......tak me omluvte moji "přehnanou"reakci

beatris292
autor
12. únor 2013

@jancip -jasne ze jo,ale tohle je prez oko,jako kdyz mu das pesti 🤐
a u koutku oka je videt ze tu houpacku minul jen tak "primim zasahem do oka"
........ale jak jsem uz psala vyše,neřeším ten monokl,ale oblečení...........a uz je dořešeno

beatris292
autor
12. únor 2013

@helcenka -dekuji za pochopeni-take jsem to řešila s ucitelkou,ale jelikož se ani neomluvila,přijde mi to neohleduplny a bezohledny-tod k tomu 😒