Školka a její neduhy-neboť i učitelka udělá přešlap

beatris292
11. únor 2013

Holky,tak dnes se mi stala vec,nakterou snda v zivote nezapomenu ☹
deti dávame do skolky s vědomím,že je tam o ně postaráno a hlídají je nez si pro ne příjdem.........................bohuzel,dnes se mi potvrdil opak-maly, monokel pod okem-pry se venku bouch do hopacky ☹
a ke všemu,ptám se ho,byli jste venku lásko?ano mami..."a co si měl na sobě broučku"?tohle,tohle a tohle-byla mi zima mami ☹ - tak maminky,venku -7 stupnu a p.ucitelka mi oblekla maleho stylem je tam +7
dala mu dva svetříky a cepici,sal a snehule-nechala ho jit do mrazu v teplackach-pričemž mel připraveny i overal na teplacky a ty svetříky-malem me tam kleplo-tak jsem se vratila do třídy a ptam se pani ucitelky-co mel na sobe a p.ucitelka mi zopakovala to same co muj 3lety syn 😠
Neřeknu nic,kdyby tam ty věci neměl,a nepomahala by mu uz s tim-ale tohle je fakt hrozny přistup-zajímali by me vaše reakce !!!
ja osobne to jdu ještě řešit s ředitelkou ale dnes jsem si podala i p.ucitelku-nechapu proc tam je kdyz nekouka pořádně na ty děti a nehlída je-pak je mame davat do skolky-"komu?nezodpovednemu cloveku mam sveřit sve jediné dítě???Jsem zklamana a naštvana!!!jestli si to odnese jeho zdravi-podam stiznost přimo na skolstvi ☹ ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠 😠

beatris292
autor
12. únor 2013

@vendullka -palcaky ani tady 🙂

beatris292
autor
12. únor 2013

@dorinek -dekuji za pochopeni 🙂

beatris292
autor
12. únor 2013

@kitinka76 .ja ji to říkala,kvuli cemu tam asi ten overal ma?pokrčila rameny,blbe se usmala ....odešla
pak sem oblikala malyho a nedalo mi toi,zavolala jsemji a ukazala jak ma vypadat obleceny v -7 stupnech-ze ten overal tam neni na paradu aby zdobil skřínku

beatris292
autor
12. únor 2013

@theresemoon -jak jsem uz psala-maly mi to pospal tak,ze vletel primo do rohu houpacky jak behali.........i tak husty-co kdyby uklouztal se rovnou na tu houpacku napichne.....radsi na to aninemyslym,beha mi mraz po zadecha po pravde od vcera mam v sobe neskutecny vztek z toho-az dnes k veceru se mi ulevilo,ale jsem vesřehu co bude příšte 🤐

beatris292
autor
12. únor 2013

@llluckaaa -nejde o to znejprijemnit ji praci-meli by to delat s laskou,ochotou a ne ze je to jejich práce-kdyz ji to nebavi,nema to dělat-ale dite neni kus hadru,ani hracka-a věřim,ze stat se to nekomu zvas,take by jste byli nastvane,konali mozna v afektu....atd.ja si to nechala prez noc rozlezet v hlave a dnes jsem to dořešila..............
řešila jsemto rozume,ale dala jsem pruchod i mateřskym citum-hlavne me zamrzelo,ze se ani neomluvila....NE ME,ale tomu malemu clovičkovi-synovi ☹

beatris292
autor
12. únor 2013

@katcha21 -dekuji,psala jsem uz vyse,vyřešeno-i kdyz ne uplne,ješte se p.uci neomluvila-ne me,ja to nepotrebuju,ale synovi-ten by si to zaslouzil,nemyslíte?

evaviki
12. únor 2013

@beatris292 ja teda chapu tvoje rozcileni, ale omluvit se synovi??? Omluvit se mela tobe, maly to este nepochopi spravne..

veruska007
13. únor 2013

@beatris292 Ahoj, já bych to osobně jinak zvlášť neřešila, max. poprosila učitelku, aby nad prckem víc dohlédla při oblékání. Mně přijde, že v tom počtu dětí nemají šanci je všechny zkontrolovat. Co vím, tak děti se oblékají v podstatě samy, případně jim pomáhají starší děti (máme sloučené třídy), učitelka pomáhá snad jen když za ní prcek přijde a poprosí o pomoc s konkrétním kouskem oblečení. Určitě dětem nevybírají, co z hromádky si má dítko obléct.

A ty úrazy - to bych neřešila vůbec. Malý přišel první den s rozbitou hlavou - někdo ho praštil dveřma, když za nimi stál, pak přišel ofačovaný jak mumie, protože zakopl o pískoviště a odřel se od hlavy k patě... nedávno měl na obličeji šrámy, že se pobili s jedním chlapečkem o hračku... ale považuju to za vcelku normální. Naši prckové jsou živí, když s nimi jdu sama na hřiště, tak se vrací odření, omodřinovaní a spokojení... po učitelkách nemůžu chtít zázraky.

petule246
13. únor 2013

@beatris292 - s tou omluvou synovi, no já nevím ... celý incident jsi řešila ty, ne syn, takže být tou učitelkou omluvila bych se tobě. Jinak jak tu psaly holky, modřinu bych neřešila. Oblečení by mne naštvalo a vyděsilo, nechápu, že si paní uč. nevšimla po celou dobu vycházky, že syn nemá bundu. Já teda sem tam učitelku upozorním, že syn má ještě třeba punčocháče navíc (do školky v nich třeba nepřišel, protože jel autem), tak že jí prosím ať dohlídne, ať si je opravdu vezme.
A možná bych teda ještě syna "poučila", že když je mu zima, musí to říct paní učitelce, že je tam od toho, aby mu pomáhala a že se nemusí stydět.

jancip
13. únor 2013

@beatris292 To byla reakce na @theresemoon když psala, že monokl je drsný průšvih. Děti se budou vždy honit, i když je 100x napomeneš. A myslet si, že učitelky mohou stát u všech nebezpečných věcí, je fakt utopie. To prostě technicky není možné. A omluva dítěti??? Tak za to honění asi sotva. Maximálně mohla Tobě říct, že je ji líto, že syn vyběhl bez bundy, že si na to dá příště pozor.

beatris292
autor
13. únor 2013

@jancip -omluva za honeni???ne za honeni,ale za to ze ho neoblikla a byla mu zima......at mi nerika,ze si neskontroluje vsechny deti predtim nez vyjdou na dvorek-a jestli se to nedopatrenimstane-venku si uz toho všimnout musela-nebo co dela s nima-vykecava s druhou p.uc.a detí si nevšima ,protoze jsou venku???o cem je pak ten dohled???
chapes o co mi jde?třílety díte muze byt sebevic sikovny-ale sam se nezapne,a ano malej se sam oblekne,az na tu kombinezu-a potrebuje pomoct zavazat capku-to je cely......

beatris292
autor
13. únor 2013

@petule246 -modrinu neresim,jak uz jsem psla-ale byla prvni za cely cas ve skolce......tak jsem se zminila
malej je trosku sice stydlivej,a take jsem si s nimpromluvila a vysvetlila mu,ze jestli mu s timp.uc.zapomene pomoct tak ji musi požádat-a on mi řika,mami ale p.uc mi pomahala se snehulkami
tak,jak je mozny ze sinevsimne ze nema overal???

beatris292
autor
13. únor 2013

@veruska007 -zazraky po p.uc.nechci,jen aby dohledla aby v -7 stupněchnebyl venku ve svetru-kord kdyz mu pomaha s nazouvanim snehul-videt to preci musela,ze nema overalek.... 😒

beatris292
autor
13. únor 2013

@evaviki -kdyz ne maelmu,tak me jak říkaš,ale žádna omluva nebyla...........

andy21
13. únor 2013

Tak co se týká monoklu, samozřejmě, stát se to může, ale kdybych věděla, že učitelky tam spolu kecaj v rohu a dítěti se mezitím něco stane, je to průšvih, pokud učitelky dávaj pozor, stát se to samozřejmě může....

Oblékání je tedy pro mě absolutně neomluvitelné a vy co se tady té učitelky zastáváte, se rychle vzpamatujte.
Je to její práce, vybrala si ji, tak co jí litujete????
Oná má POVINNOST na všechny dohlédnout, aby byly správně oblečené, plus chodí pomáhat celá školka, kuchyřky, školnice atd a ty větší to už zvládaj samy, 4 leté částečně, na 3.leté se musí dohlédnou, zakazat, vše obléct ke krku....to jako nemyslíte vážně, že budete omlouvat, že v zimě dá dítětoi ven tepláčky a dva svetry???!!!!

Neříkám hned letět na ministerstvo školství, ale pokud bych viděla, že je na mě učitelka po mé výtce ještě něpříjemná, také bych za ředitelkou šla...

A nějaké řeči o tom, co čekat za 300kč na měsíc, proboha .....vždytť ty školky na každé dítě dostávaj...plus peníze od obce...to jsou úplné nesmysly, sama jsem v první školce nebyla spokojená, tak jsme po důkladném zvážení dali dceru jinam a jsou to obě státní školky, stejné školkovné 400kč a ta druhá školka je asi o 100 % lepší ú, takže to není o penězích, ale o lidech a o tom, jak moc rodiče zajímá, co se dětmi děje....

veruska007
13. únor 2013

No, u nás berou do školky děti většinou v 5 letech, náš malý měl štěstí, dostal se ve 3,5letech, protože odešlo hodně předškoláků. Nicméně v řádu školy je uvedeno, že přijímají pouze děti, které mají plně zvládnutou sebeobsluhu, vč. oblékání.

Děti se oblékají samy, malému vždycky důrazně připomínám, co si má obléct, půjdou-li ven. Učitelka mu maximálně pomůže zapnout bundu, a to pouze na požádání. Občas mu prý pomůže jedna předškolačka...

Beru to tak, že s těmito podmínkami souhlasím, když do školky dítě hlásím, prcek je ve školce spokojený a nejraději by tam byl i o víkendu a já jsem šťastná jak blecha, že se tam v září dostal, protože letos odejde jen pár dětí a tudíž budou přijímat jen předškoláky a na ostatní děti zbyde přdražená soukromá školka.

dorinek
13. únor 2013

@helcenka - já neobhajuju učitelky, to určitě ne. V prvním příspěvku jsem psala, že bych učitelce vynadala. Tohle se prostě stávat nesmí, aby dítě šlo na procházku neoblečené. Ty další příspěvky byly už spíš jen rozšíření diskuze o tom, co děti mají, nebo nemají a jak je složité je do toho obléknout. Ale obléknout je prostě musí !! A taky jsem psala, že ve školkách, které znám já, tak je prostě zvykem, že s oblékáním pomáhají i ostatní zaměstnanci, ne jen učitelky. Já kolikrát učitelce klidně ráno připomenu, že malá má sebou ještě mikinu (ve třídě je ve vestičce) a aby jí to nezapoměli na procházku obléknout, ať si myslí, co chce 🙄 Denně na ně koukám z okna, když jdou okolo a dělám to tak, aby mě učitelky viděly, aby věděli, že si "kontroluju" dítě, jestli je dost oblečený. Už mi i pár maminek řeklo, že si na mě dávaj učitelky bacha a to při tom nejsem žádná semetrika 😀 😀 Ale taky jsem si všimla, že některý děti jsou kolikrát málo oblečený 😕 Já být @beatris292 , taky bych to taky nenechala nijak vyšumět a donutila učitelku, aby se to už neopakovalo 😒

dorinek
13. únor 2013

@andy21 - četla jsi celou diskuzi ??? Nevšimla jsem si, že by se tu té učitelky někdo zastával ???

@beatris292 - a jak se to tedy vyřešilo ?? A co malej, omarodil ?? Ještě k té modřině...záleží asi opravdu na konkrétní situaci, možná by se mu to stalo i doma, možná, ne... ale třeba u nás ve školce mají učitelky pravidlo, že děti se mohou honit jen na volném prostranství, neexistuje, aby se honili a pošťuchovali kolem houpaček a jiných prolézaček...

kitinka76
13. únor 2013

@andy21 nevšimla jsem si, že by se někdo zastával učitelky ohledně oblečení!! maximálně ohledně modřiny... a to se opravdu může stát i doma pod dohledem mámy 😉

evaviki
13. únor 2013

@veruska007 moj syn ma 4 roky a neoblecie si mikinu, bundu.. O tom, ze by si na nich treba zapnul zips, mozem len snivat.. (mikinu myslim na zip, ne pres hlavu, tu zvladne.) Takze samostatny rozhodne neni.. Zase si dokaze utrit zadecek na rozdil od ostatnych deti.. A myslim, ze 90% deti,ktore nastupia do skolky sa neumi komplet obliknout.. A skolka to moze mat napisane kde chce, ale trilete dite to proste umet nebude..

mirusak1
13. únor 2013

Tak jsem to o tom obleceni rikala mamci (uci ve skolce) a neverila mi... Modrinu bych taky neresila, ale to obleceni je prusvih a pokud by se mi ucitelka neomluvila a nevysvetlila, jak mohl byt v -7 jen ve svetru, sla bych za reditelkou taky... Nerikejte mi, ze at je deti treba 28, tak si nevsimnete, ze vam jedno beha jen ve svetru, zvlast kdyz je venku -7??? Rozhodne nechci zlehcovat praci ucitelky, je to jedna z nejnarocnejsich profesi a treba urazu se proste casto zabranit neda, stane se to ve zlomku vteriny, ale to obleceni je fakt ostuda :-/ A @beatris292 chapu... Jen teda omluva patri mamince, dite by z toho bylo asi zmatene...

andy21
13. únor 2013

@dorinek @kitinka76 četla jsem diskuzi a přišlo mě, že se učitelky hodně maminek zastalo ve stylu, že je hodně těžký mít 25 dětí na starost atd....

@veruska007 v tvém případě je to v pořádku,když sebeobsluhu přímo přikazujue školní řád, ale upřímně se mi to zdá trochu sci-fi, že by se už všechny 4 leté děti uměly samy zakasat, atd....o mladších ani nemluvím...tvoje školka so tato pravidla nastavuje, aby si ulevila, protože evidentně dětí má dost a může si vybírat jen ty starší....

Ale zcela mimo diskuzi, stejně je to strašný, jak někde berou až v 5-ti letch, co má teda ta máma dělat, 2 roky být doma na pracáku, nebo chodit pracovat a celý plat dávat chůve nebo soukromé školce..

veruska007
13. únor 2013

@andy21 U nás jsou smíšené třídy a nováčků je fakt pár, letos to vychází na třídu max. 3. My dostali seznam, co dítě v září musí umět nebo ho nepřijmou. Takže náš malý se ve 3 letech uměl do všeho obléct, utřít si zadeček, nalít si čaj z konvice, namazat si chleba pomazánkou... učitelka mu max. zapne bundu, když za ní přijde a poprosí ji. Kombinézu mu do školky nedávám, tu si sám neobleče. Zapnout boty, obléct punčochy, oteplovačky, svetr, čepici, bundu a rukavice umí. Je ve školce druhý nejmladší. Řekla bych, že učitelky jsou zhýčkané tím, že město garantuje pouze přijetí 5letých dětí do MŠ a většinou berou 4leté a starší. Ale na druhou stranu - když je motivace, tak se malý naučil všechno, co bylo třeba 😉. Jen bojujeme s tím zipem. A do školky dostává pouze takové oblečení, které (kromě bundy) zvládá sám.

kitinka76
13. únor 2013

@veruska007 tak klobouk dolů!! málo který klučina je v jeho věku tak šikovný!!! ale zase lepší než holky mojí kamarádky, které si ani v předškolní zadek neutřely samy, samy se neoblekly... proč by to dělaly, od mámy je to jednodušší 😉

veruska007
13. únor 2013

@kitinka76 Díky. No, já když ho mám doma, tak to skoro ani nepoznám, pokud se s mladším neperou o hračky. Ráno se převlékne, udělám mu pití, to si nalévá do hrnku, vezme si jogurt nebo rohlík, talíř, lžičku, nají se, odpadky hodí do koše, nádobí do dřezu, na wc nebo nočník jde sám, nočník umyje, na wc spláchne... všechno, co potřebuji v životě znát, jsem se naučil v mateřské školce 😵

kitinka76
13. únor 2013

@veruska007 takový chlap je snem každé ženské!!! 😵 škoda, že jsou pro něj moje holky staré 😀

andy21
13. únor 2013

@veruska007 tedato je malej šikula, to co si popisovala neumí ani moje 4letá všechno...teda vše kromě toho zadku, jeka z toho mám ještě strach, přeci jen u holke to je malinko jiný s pipinou....samozřejmě kdyby musela, že by to uměla, ale fajn, že se to malej naučil, aspoň máš klid, že se oblékne správně sám do toho, co mu připravíš ....a není závislý na učitelkách

helcenka
13. únor 2013

@dorinek - v pohodě, já vím, že to nejde všechno uhlídat, já bych učitelku v mateřince nedělala ani náhodou, je to velká zodpovědnost a pořád něco řešit s "námi" nespokojenými rodiči.
Ale jsou základní věci, které je snad třeba dodržovat, jako obléknout děti - svoje děti by jistě oblékly, kdyby šly ven. A stoupnout si přede mě, dát ruce v bok a jako nějaké školačce začít vykládat, jaká jsem neschopná matka, protože jsem všechno svoje dítě ještě nenaučila. No to je jako, kdyby chtěla, aby všechny děti plynně a správně ve 3 letech mluvily a běda, když ne. Děti jsou individuální a prostě některé děti se něco naučí lehce, jiné ne. Syn byl v těch 3 letech jeden z nejsamostatnějších dětí ve třídě a to tam byl 3 nejmladší. Některé 4 leté děti, které tam byly, neuměly ani polovinu toho, co on.
Podle mého názoru na všem se dá domluvit a najít řešení, jsme jen lidi, je to jen o přístupu. Učitelky nejsou žádné mé nadřízené nebo všeumělky, které se budou takhle chovat. Nastal problém, tak je ho třeba vyřešit, takový přístup je nejlepší, a když udělám chybu, tak ji snad přiznám a snažím se jí napravit a ne se obhajovat tím, že je dětí moc a jsou nesamostatné. Také proto se u nás zavedlo, že na tyto nejmenší dětičky jsou 2 učitelky.
Já mám u nás v MŠ tímto vroubek, vlastně ještě jsem tam takhle řešila asi 3 další věci, pokaždé se stejným efektem a přístupem. Až teď mají paní učitelku, která je fajn, jenže za pár týdnů jde na mateřskou... No jsem zvědavá, jestli mi tam za rok vezmou další dítko, když jsem TA MATKA, která si dovolila upozornit na pár věcí a dokonce to chtěla řešit, měla vlastní názor na věc, místo toho, aby byla vděčná, že jsme jí tam první dítko vůbec vzali a byla zticha... 😀

dorinek
13. únor 2013

@andy21 - je to hodně těžký mít 25 dětí na starost, ale není to omluva. Mě se tohle stát, tak bych s učitelkou vyběhla...

A co se týká té modřiny - stát se to může, ale první co měla učitelka udělat, tak měla maminku sama při předávání dítěte upozornit, říct za jaké situace se to stalo, omluvit se, že to prostě neuhlídala, že třeba zrovna řešila nějakou jinou roztržku...maminku by to jistě zamrzelo, ale sama by uznala, že učitelka nemůže mít oči i na zádech a hlavně by si nepřipadala, že to učitelka zlehčuje a odbývá, že jí nestojí ani za to, aby se o tom zmiňovala..

@veruska007 - vaše školka prostě těží z toho, že dětí je nadbytek, ale je to vážně sci-fi. To buď ráda, že máš tak šikovný dítě 😔 Já si myslím, že moje dcera je taky šikulka, snaží se, plno věcí chce dokázat bez pomáhání, ale některý věci si prostě neobleče 🙄

@helcenka - však se říká "líná huba, holé neštěstí" ... 😀 Když je problém, je prostě nejlepší se ozvat..ta učitelka se opravdu zachovala blbě, jsem zvědavá, jak Beatris pořídila. A mimochodem co se týká učitelek, tak nechápu jak to teda v některých školkách chodí, ale třeba u nás mají 2 třídy po 26 dětech a k tomu 4 učitelky. Na každou třídu 2. Pokud se stane, že jedna omarodí, tak ve třídě se nějak prostřídají, ale na procházku s nimi chodí uklízečka. Takže nikdy není na oblíkání a "venčení" sama.

llluckaaa
13. únor 2013

@beatris292 Já s tebou souhlasím, že to byla chyba a nemělo by se to stát. A že by měla svojí práci dělat dobře, s láskou a zodpovědností. Ale když to vezmeme reálně. Ty nevíš, proč celá ta situace nastala. Třeba je opravdu ta učitelka dobrá a o děti se postará a tohle byl jediný její úlet za posledních x let. Jde o to, že když půjdeš hned za její šéfkou, tak k čemu to bude? Nestačí snad, že dostane spraďana od tebe? Prostě bych chtěla vědět, proč se to stalo a požádala bych ji, aby se to už neopakovalo. Pokud by se něco takového opakovalo, tak řeším s ředitelkou, že mi tato učitelka přijde nespolehlivá a pokusím se přeřadit dítě do jiné třídy ( nevím jak u vás, ale my máme třídy smíšené a jde se přesouvat).
A přiznám se, že já už neřeším věci v afektu. Protože pak je obvykle nevyřeším dobře. Když někoho seřveš, bude z toho mít ten člověk hlavně špatný pocit a spíš se bude stavět na zadní než aby ti vyšel vstříc. Prostě to lze podle mě vyřešit nějak nenásilně a domluvit se, vyříkat si to osobně beze svědků jen s učitelkou (a neshazovat ji před ostatními).

U nás ve školce je 28 dětí ve třídě, jedna učitelka ráno a druhá odpoledne.