Školka a její neduhy-neboť i učitelka udělá přešlap

beatris292
11. únor 2013

Holky,tak dnes se mi stala vec,nakterou snda v zivote nezapomenu ☹
deti dávame do skolky s vědomím,že je tam o ně postaráno a hlídají je nez si pro ne příjdem.........................bohuzel,dnes se mi potvrdil opak-maly, monokel pod okem-pry se venku bouch do hopacky ☹
a ke všemu,ptám se ho,byli jste venku lásko?ano mami..."a co si měl na sobě broučku"?tohle,tohle a tohle-byla mi zima mami ☹ - tak maminky,venku -7 stupnu a p.ucitelka mi oblekla maleho stylem je tam +7
dala mu dva svetříky a cepici,sal a snehule-nechala ho jit do mrazu v teplackach-pričemž mel připraveny i overal na teplacky a ty svetříky-malem me tam kleplo-tak jsem se vratila do třídy a ptam se pani ucitelky-co mel na sobe a p.ucitelka mi zopakovala to same co muj 3lety syn 😠
Neřeknu nic,kdyby tam ty věci neměl,a nepomahala by mu uz s tim-ale tohle je fakt hrozny přistup-zajímali by me vaše reakce !!!
ja osobne to jdu ještě řešit s ředitelkou ale dnes jsem si podala i p.ucitelku-nechapu proc tam je kdyz nekouka pořádně na ty děti a nehlída je-pak je mame davat do skolky-"komu?nezodpovednemu cloveku mam sveřit sve jediné dítě???Jsem zklamana a naštvana!!!jestli si to odnese jeho zdravi-podam stiznost přimo na skolstvi ☹ ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠 😠

romcovaklarka
11. únor 2013

@beatris292 Tak věřím, že nějakou tu modřinu si prcek udělá i při sebelepší snaze o hlídání. Vždyt to mám každou chvíli i doma, že si něco menšího udělá. Ale neoblíknout děti pořádně na ven, to už mi přijde fakt blbý 😒 A to se stalo jednou vám, nebo tam s tím mají maminky problém? Jako určitě to stojí za zmínku na vedení, ale je otázka, nakolik velký "tóčo" jim tam předvést...

beatris292
autor
11. únor 2013

@romcovaklarka -ja myslym cim větší vítr tím víc to zabere-a jestli ne,postaram ses manzelem,aby takovy lidi-viz.p-ucitelka tuhle praci uz nedelala-mam strach tam zitra malyho dat-a po pravde ani tam nechce ☹
musim,zjistit jestli se to uz stalo i nekomu jinymu,nebo jen nam-ale i tak je to na palici-3lety dite nechat ve svetru jit ven-resp.ve dvou 😖
nebere mi to hlava 🤐

romcovaklarka
11. únor 2013

@beatris292 Ne, to jasně. Já to spíš myslela tak, že pokud to byl jednorázový výjimečný kiks, tak bude určitě stačit malý bububu, pokud jsou ale učitelky prostě laxní a do takovýhle míry na děti kašlou, tak to chce nejen velikej vítr, ale asi i zěnu školky 😒

kamila1979
12. únor 2013

@beatris292 Tak náš Ondra si dokáže modřinu udělat i doma v noci, takže pokud by si jí udělal sám a neměl by jí proto, že by se s někým popral, tak bych to nějak neřešila, protože vím, jaký je Ondra divočák. 😝 Víc by mi vadilo to oblečení ve 3 letech to dítě ještě neodhadne samo, jak moc se má oblíct. 😒

kitinka76
12. únor 2013

@beatris292 když byla Tinka ve školece, dala jsem jí tenisky s příkazem, že v jiných botech na zahradu nepůjde. Bohužel jsem ten příkaz yapomněla s prvním sněhem zrušit!!! Takže malá běhala po dvoře ve sněhu v teniskách 😅 ale učitelky jí chtěli dát sněhule, ale ona řekla, že to maminka zakázala 😅 ale v pohodě jsme si to s učitelkama vyříkaly!! V klidu řekni co se ti nelíbí!!
Malý uraz jako modřina se prostě stane... Terka dostala v družině na procházce větví do čela přímo od vychovatelky a pak ji ještě přilepila tavnou pistolí k výrobku. řekla jsem paní vychovatelce, že ještě jednou a začnu si to brát osobně 😅

baris
12. únor 2013

@beatris292 já si myslím, že se stačí s učitelkou domluvit, že by jsi byla ráda, kdyby mu pomohly si na venek obléct kombinézu.

Moje holky jsou třeba náchylné na "kačku" a proto jsem poprosila paní učitelky, zda by jim v tom nepomohly. Na záchod je posílají s toaletním papírem, 2-3x za den jim dají čisté kalhotky. Když je tam jen jedna kapka tak do 2 dnů máme problém - štípe je při čůrání.

Co se týče modřiny - to si myslím, že se může stát i tobě. Nevím, do jaké třídy chodí tvůj František, ale pokud mají dvě učitelky na starost cca 28 dětí, tak je nemůžou zcela uhlídat. Já mám 2 holky a když jdeme na hřiště, tak pokaždé odcházíme s modřinou 😅

renatalen
12. únor 2013

@beatris292 Modřinku bych taky neřešila, to se může stát každému. I Domík přišel ze školky domů se škrábanci, když si venku nabančil 🙂 Ale to oblečení bych řešila. Já jsem na tohle pes 🙂. By mě zajímalo,jestli byla pani učitelka venku taky jen ve svetru. Rozhodně bych jí to řekla.

jancip
12. únor 2013

@beatris292 Bych to tak nehrotila...Modřinu si dítě udělá při sebelepším hlídání, i když je jediný, koho má dospělá osoba na starost....A to oblékání bych si vyříkala s učitelkou. Ředitelku bych do toho vůbec netahala. Pouze v případě, že by to bylo i přes mé upozornění opakovaně.

kamila1979
12. únor 2013

My jsme ve školce do lonska taky bojovali s oblečením, protože učitelky se taky moc neměly k tomu, pořádně na děti dohlídnout, maximálně jim pomohly oblíct to co si ty děti podaly. Takže cestou do školky jsme hučeli do mladýho a teď, když se učitelka k němu přiblíží, že mu chce pomoct s něčím tak Ondra začne ječet - paní učitelko, můžete jít pryč já jsem v oblíkání už machr. 😀 😀

aja123
12. únor 2013

Zkusila jste si někdy vypravit ven cca 20 dětí a pak ty tryskomyši uhlídat na otevřeném prostranství? 😀 Nadlidský výkon 😅 Nehody se stávají 😉 Taky se mi plno věcí ve školce nelíbí, ale co bych chtěla za cca 300Kč na měsíc 🙂

marcelka287
12. únor 2013

@beatris292 ahoj, na začátek Ti hned řeknu, že jsem učitelka v mateřské škole🙂 Chápu tvoje rozčilení. Je fakt, že v oblečení kolikrát člověk pochybí. Mě jednou vyšel na zahrádku chlapeček v bačkůrkách, ale naštěstí jsem si toho všimla😀 a nebo holčička v zimě bez punčocháčů, i když jsem jí je dala do ruka a řekla jsem jí, ať si je obleče😀 Ale je fakt, že pokud Ti paní učitelka v klidu řekla, že měl na sobě jen to co si psala, tak je to málo.. Určitě by sis měla s ní o tom promluvit! Jinak ten monokl.. Co k tomu říct.. Připrav se, že se můžou stát i mnohem horší věc než jen modřina.. Bohužel to tak je. Dětí je 28 (nám jich v průměru chodilo 25), takže všechny za ruku držet nemůžeš a i když mají pravidla, která s nimi opakuješ pokaždé když jdeš ven a několikrát jim to připomínáš, tak stejně v zápalu hry třeba zapomenou, nebo se jim zrovna nechce poslouchat🙂 A ve školce to bohužel není jen o hlídání, ale vzdělání musí prolínat všemi činnostmi.. Takže pokud Ti jde jen o hlídání, tak zkus třeba jen nějaký hlídací koutek nebo tak, tam je dětí málo, tak je menší pravděpodobnost úrazu;)
Pokud s manželem myslíte, že je správné jít to hned řešit za p.ředitelkou, tak to udělejte. Ale tím si tam akorát uděláte vizitku histerických rodičů (podle mě).. něco jiného je pokud by se tyto situace opakovaly pravidelně a učitelka by nereagovala na to, co říkáš, pak bych určíiě za paní ředitelkou šla a udělala scénu🙂
A s tou stížností na školství, pokud to odnese jeho zdraví, jenom souhlasím🙂 a doporučila bych to všem rodičům, protože jedině tak třeba těm pánům nahoře dojde že 28 tříletých dětí je na 1 člověka fakt hodně 😠

leia1
12. únor 2013

Já bych to taky nehrotila, vždyt všichni jsme jen lidi a nejsme neomylní.třeba paní učitelka měla třeba den blbec a nedařilo se. Rozhodně bych nějaký tóčo nedělala, ale normálně si s paní učitelkou v klidu popovídala. Každý má právo na chyby a hned nemusí být kvůli tomu seřvanej. Já jsem vždy za klidnou domluvu;)

berynka
12. únor 2013

Tak podle mého zrovna tohle nejsou věci, které by se museli řešit tak radikálně, jak píše @beatris292 😉 . Stačilo by promluvit si s učitelkou, případně teda s ředitelkou. Určitě není v silách učitelek uhlídat neustále 25 dětí. To by děti nemohly dělat nic, aby se jim náhodou něco nestalo. A co se týká oblékání, tak snad nikde učitelky neoblékají všechny děti 😅 , to si prakticky taky nedokážu představit.

baris
12. únor 2013

souhlasím s @marcelka287 . Hned jít dělat scénu do ředitelny, aniž by jste to nejdříve řešili s učitelkou mi příjde přehnané 😝 . Tvé rozhořčení chápu, jen reakce je trošku hysterická. Je to jen o domluvě.

Jinak moje mamka učí ve školce - a opravdu - budete bráni jako hysteričtí rodiče a chtě nechtě se to projeví i na chování (vztahu) učitelka - tvůj syn. Všechny učitelky o něm budou vědět (je to ten, co má problémové rodiče) a pokud půjdou ven, tak mu nedovolí jít nikam jinam než na písek nebo stát vedle učitelky, aby náhodou nespadl z koloběžky, při běhání nezakopl .... a vy jste je nezažalovali za ublížení na zdraví 🙄

zzuzinda
12. únor 2013

My měli včera taky problém ve školce. Adam tam chodí od září, nějaké hysteráčky jsme si už odbyli, chodí tam rád. Jak jsou u nás prázdniny, tak děti spojily do 2 tříd, Adam chodí jinam, než normálně. A včera prý měl hysteráček, že má jinou značku - myšku, prý je pro holky, vztekal se, dupal, brečel, učitelky nepovolily, což jsem jimjen schválila 😉 Ale jdyž se převlíkal, tak poplakával, že tam už nechce, že když chtěl na procházku, paní učitelka mu řekla, ať si jde na procházku do horoucích pekel. KDyž jsem se s ním o tom bavila, prý v pekle jsou čerti, kotle, berou si zlobivý děti....My ho ninkdy čerty nestrašili, nelíbí se nám to. S touhle paní učitelkou už měl Adam nějaký problém, on jí moc neuznává, ona se dětem moc nevěnuje, nehraje si s nimi, takže ona i on sám mi říkali, že jí nebere a on říkal, že jí nemá rád. Tohle jsme vyřešili s Adamovou paní učitelkou, která je i zástupkyně ředitelky a bylo to v klidu. Vídali se jen odpoledne, když byli venku nebo se děti dávaly dohromady. Ale včera nás to celkem naštvalo, strašit děti čertem. Napsali jsme paní ředitelce - ne stížnost, jen aby o tom věděla. Paní ředitelka má dovču. A dnes ráno Adam brečel, ať mu odpustím školku, že tam nechce, bojí se učitelky...Své paní čitelky miluje, poslouchá, uznává. NAkonec do školky šel, byl zaražený, ale hrál si hned, má tam spolužáky. TAk mě to docela mrzí.
Koukám, že jsem se rozepsala 🙂 Snad to není moc zmatené 😉

marcelka287
12. únor 2013

@zzuzinda Ty vado... tak to je docela drsný.. Já mám pocit, že na takovouhle učitelku jsem ještě nenarazila, asi mám fakt štěstí na kolegyně, které tu práci i děti milují..

zzuzinda
12. únor 2013

@marcelka287 MOna je upřímně taková starší korpulentní paní. Jinak tam jsou učitelky super. S jednou měl Adámek dohady ohledně spinkání - on chce spát v ponožkách a ona že si je má sundat, že je teplo 🙂 Nakonec se dohodli a když se teď venku potkají chechtají se na sebe a volají jestli ponožky jo nebo ne 🙂 On náš Adam není kliďas, je to zlobidlo a vztekat se umí, ale čerty....Jeho učitelky na něj vyzrály - dávají mu úkoly - hlídyt mladší děti, zavřít/otevřít dveře ven, vynést hračky na písek...On je důležitej a v klidu. A když zobí, tak ho pošlou sednout si stranou a jeho to rychle přejde. Ale tohle mi přijde fakt dost...

marcelka287
12. únor 2013

@zzuzinda přesně to si myslím taky🙂 zlobidla zaměstnat a oni jsou pak nadšení, že mají dospěláckou funkci🙂 Ale hlavně zlobení je úplně normálí🙂 To je sranda, když za mnou někdo přijde a říká, tak co ten náš paní učitelko, asi pěkně zlobí co? Tak já vždycky jen🙂 je to dítě a děti zlobí🙂 to je úplně normální🙂 kdyby byl nějaký větší problém, tak už to víte🙂 Tak se vždycky diví, že to beru takhle a hned si nezačnu stěžovat🙂

zzuzinda
12. únor 2013

@marcelka287 Jo, jo, jak mají funkci, jsou hned důležití a vrzorní 😉

buldok
12. únor 2013

Jaj a je to tady. Kdo nikdy nepracoval s dětmi, tak to nikdy nepochopí. Slyším tu tolik pláče, kolik máte starostí doma s dítětem apod. A teď si představ, kdybys jich měla tolik, co ta paní učitelka. S tím oblečením to neomlouvám, ale to, že malej přišel s monoklem. Sorry, ale ona ta učitelka má taky jen dvě oči a nemůže být všude. Prostě se to stane, monokl není žádná katastrofa.

buldok
12. únor 2013

Kitinko, paní učitelka ti chtěla malou ozdobit, nějakým krásným výrobkem a ty jsi to nepochopila. 😀 😀 😀

kitinka76
12. únor 2013

@marcelka287 moje kamarádka je ředitelka v jedné místní školce a byla nešťasná, protože měla učitelku, kterou už asi učitelkování moc nebavilo a bylo to poznat na vztahu k dětem. Probrala se až po písemné výtce ☹

kitinka76
12. únor 2013

@buldok ozdobená už byla boulí na čele 😉

buldok
12. únor 2013

@kitinka76 No vidíš, tak paní učitelka chtěla od té boule odvést pozornost tím krásným výrobkem pevně přilepeným k ní a ty jsi to zase nepochopila. No je to možné? Ty jsi tak nechápavá!!! 😝 😀 😝

kitinka76
12. únor 2013

@beatris292 jinak jednou jsem opravdu vletěla rovnou do ředitelny a udělala točo!! Děcka se na procházce s družinou požduchovali a Tinku spolužák strčil a ona naletěla hlavo na zeď. Jako měla rozbité čelo, žádná tragedie... ale vychovatelka ji poslala samotnou domu - cesta asi 2 km přes fakt frekventované silnice. Došla s brekem, odraným čelem a slovy "spolužák mě bouchl školou do hlavy" 😀 😀 😀 😀
Nevadilo mi rozbilé čelo, ale že mohla mít otřes mozku a po cestě domů omdlít, nebo se jí mohla ta hlava zatočit a spadnout pod auto. Číslo na mě vychovatelka měla a mohla zavolat!!!

kitinka76
12. únor 2013

@buldok měla jí ten výrobek přilepit rovnou na čelo!! aspoň by ta boule nebyla vidět!!! 😀 😀 😀

buldok
12. únor 2013

@kitinka76 No vidíš, byla málo kreativní. Měla jsi jí to poradit pro příště 🙂

berenika39
12. únor 2013

@beatris292 neblázni. dej si tabulku čokolády a dýchej zhluboka, každý dítě v každý školce si udělá bouli, modřinu, monokla, na 100% se taková věc stane i doma. paní učitelka nemá na hlídání jen tvé dítě. To, že byl oblečený ne podle tvých představ ještě neznamená chybu učitelky, ony přece nemají důvod zrovna tvoje dítě oblékat míň, aby mu byla zima🙂. Stalo se, je to nepříjemné, stačí to říct normálně, že si přeješ, aby příště malému dala všechno, co má nachystané a je to, ne? Scény, podávání si paní učitelky a nějaké školství - to mě osobně - pokud se ptáš na můj názor - připadá opravdu hodně zbytečné. Určtiě jsou ve školkách problémy s některými paní učitelkami, ale kdyby každá maminka nastoupila jako ty - nechtěla bych být paní učitelkou. Vždyt ona tam těch rarachů xxx. každá si svoje dítě bráníme zuby nehty, ale zase - vocamcaď pocamcaď🙂)))))

marcelka287
12. únor 2013

@kitinka76 Tak hlavně že alespoň ta výtka zafungovala🙂 jinak by asi paní učitelka byla bez práce🙂

kitinka76
12. únor 2013

@marcelka287 asi byla!! paní ředitelka o tom vážně uvažovala a to i přes to, že zrovna dcera paní ředitelky tuhle učitelku zbožňovala 😅