Školka a její neduhy-neboť i učitelka udělá přešlap

beatris292
11. únor 2013

Holky,tak dnes se mi stala vec,nakterou snda v zivote nezapomenu ☹
deti dávame do skolky s vědomím,že je tam o ně postaráno a hlídají je nez si pro ne příjdem.........................bohuzel,dnes se mi potvrdil opak-maly, monokel pod okem-pry se venku bouch do hopacky ☹
a ke všemu,ptám se ho,byli jste venku lásko?ano mami..."a co si měl na sobě broučku"?tohle,tohle a tohle-byla mi zima mami ☹ - tak maminky,venku -7 stupnu a p.ucitelka mi oblekla maleho stylem je tam +7
dala mu dva svetříky a cepici,sal a snehule-nechala ho jit do mrazu v teplackach-pričemž mel připraveny i overal na teplacky a ty svetříky-malem me tam kleplo-tak jsem se vratila do třídy a ptam se pani ucitelky-co mel na sobe a p.ucitelka mi zopakovala to same co muj 3lety syn 😠
Neřeknu nic,kdyby tam ty věci neměl,a nepomahala by mu uz s tim-ale tohle je fakt hrozny přistup-zajímali by me vaše reakce !!!
ja osobne to jdu ještě řešit s ředitelkou ale dnes jsem si podala i p.ucitelku-nechapu proc tam je kdyz nekouka pořádně na ty děti a nehlída je-pak je mame davat do skolky-"komu?nezodpovednemu cloveku mam sveřit sve jediné dítě???Jsem zklamana a naštvana!!!jestli si to odnese jeho zdravi-podam stiznost přimo na skolstvi ☹ ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠 😠

rye
12. únor 2013

@beatris292 Chudák učitelka a ředitelka. Možná by bylo opravdu lepší nechat chlapečka doma s maminkou a nesvěřovat ho hroznému školkovému systému. Třeba by jiná maminka byla za místo ve školce vděčná a případná nedorozumění by dokázala řešit v klidu. Modřinu si může děcko udělat kdekoliv a s kýmkoliv, důležité je vědět, že pokud se mu něco stane, tak se školka dokáže postarat a děcko uklidnit. Oblečení - může se stát, ono dohlédnout na dvacet dětí, pozapínat je, obout, není taky úplně jednoduché.

marcelka287
12. únor 2013

@kitinka76 tak je jasný, že přes některé věci vlak prostě nejede.. A pokud ta učitelka má více nějakých "bot" tak prostě jinak to nejde🙂

beatris292
autor
12. únor 2013

@romcovaklarka -taky to vidim tak,chci se poptat ostatnich maminek,jestli se jim uz neco podobneho stalo-jestli to bude jak říkaš "kiks"tak at si sni promluvi reditelka,kdyz se to uz stalo i nekomu jinymu,takto budu řešit jinak!Nelíbí se mi představa,ze se takhle lhostejně staví k dětem!!!

beatris292
autor
12. únor 2013

@kitinka76 -takypekny-nejde o modriny,ale s oblecenim v -7 stupněch to přehnala.....a mrzi me to,protoze se ještě přiblble usmívala 🙄

beatris292
autor
12. únor 2013

@rye -lehce se to říka,ale stat se to vašemu díteti,také by vam to nebylo jedno!!takze az se vam to stane-podotykam,nepreji vam to,tak jsem zvedava co sevam bude honit hlavou a jak se zachovate!!
Jasvedite nadevše miluji a aby mesic omarodilo kvuli ucitelce-kvuli"chybe" s nejakym zanetem prudušnic....atd,tak je to nefer,nemyslíte?!

evaviki
12. únor 2013

@beatris292 modrinu bych taky neresila.. a s oblecenim.. ked sa v skolke stalo prvy krat, ze mu nedali bundu (podzimni), ale len mikinu, tak som upozornila ucitelku, ze nech na to dohledne. Vsetko bolo ok, kym neboli spojene tridy a druha ucitelka mu nedala bundu so slovami, ze je teplo a nepotrebuje ju.. no asi som podla nej divna, ale bolo 10 stupnov a maly mal triko a mikinu.. Kedze onemocnel, tak som volala reditelce s tym, ze som sa nestazovala, len ju informovala, aby na to pripadne ucitelky lip dohliadali.. Nakonec mi volala dotycna ucitelka a servala mne, ze to neni pravda, ze bundu urcite mal (nemal - verim mu a okrem toho mal gastany v mikine, co by tam nenarval, keby mal na tom bundu) a ze ona uci uz 20 rokov a este sa na nu nik nestazoval.. Nakonec bol maly kvoli tomu "nastydnuti" doma 5 tyzdnov, ku koncu dostal aj atb.. ☹
Na tvojom mieste by som to riesila len domluvou s ucitelkou, hlavne ak sa to stalo prvy krat.. Ak by sa to opakovalo, tak by som urcite spravila "bordel"..

beatris292
autor
12. únor 2013

@buldok -me nezarazi monokel,to beru,je to kluk,lita a nedaji se uplne uhlidat-ale stve me ta lhostejnost s tim oblecenim-jednoduse,nejdou ven,dokud sity decka neohlídam,jestli jsou poradne obleceni!!!

beatris292
autor
12. únor 2013

@renatalen -dekuji,modrinu jak pisu aztakneresim,ale to obleceni me stve-p.uc.je mohutnejsi,ji by mozna nevadilo vyjit jen v teplym svetru-ale trilety dítě-to je moc,nemyslíš? ☹
....a kdyz se ji ptám v cem byl venku tak ,mi to řekne .....a jeeej Fanousku a tys nemel overalek ☹
pry mu ho přiště obleče-dnes maly ani do skolky nechtel............přišlo mi že celkově byla p.uc.mimo ........

beatris292
autor
12. únor 2013

@buldok -take jsem uc.v mateřske skolce-ale nestalo se mi abych nedohlídla na deti kord v zime v -7 stupněch jestli jsou pořádně oblečeni!!!promin-ze se k sve práci nestavim lhostejně.....................

kitinka76
12. únor 2013

@beatris292 u nás ve školce to bylo zařízeno tak, aby velké děti nemusely na prcky dlouho čekat, že předškoláci pomáhali maloškum s oblíkáním a učitelky jen více - méně kontrolovaly, zavazovaly botky atd. Byl to dobrý systém, děti se naučily vzájemně si pomáhat a učitelky je měly rycle vypravené. Protože čekat půl hodiny v šatně navlečená v kombinéze, než budou oblečení všichni taky není žádný med 😒

konidana
12. únor 2013

@beatris292 Lhostejnost je každopádně špatná věc. Já mám ale opačnou zkušenost(naše učitelky nejsou lhostejné). Na podzim se dcerky několikrát ptaly (když v +10°C chodila stále "jen" v mikině a ve větrovce), jestli fakt doma nemá teplejší bundu.(Sámo že má, ale je jí v ní horko) A neustále si mi stěžují, že se jim venku svlíká do trička (v babím létě na suníčku). Ale v mrazech to je samozžejmě jiná. to se děti musí hlídat!!!

rye
12. únor 2013

@beatris292 Mám pětiletého syna - asi měsíc po nástupu do školky měl opravdu ošklivý úraz - ze školky nám zavolali, do našeho příjezdu se o něj postaraly, uklidnily, ošetřily a ani by mě nenapadlo je obviňovat. Nebo nám třeba volaly, že ho bolí ouškou, když jsem přilítla do školky, tak ho učitelka chovala a měl tu nejlepší péči. Tohle jsou důležité věci.
Ano, taky se mi stalo, že jsem ho našla na zahradě jak si hraje venku ve spodkách, poprosila jsem učitelku, aby na něj dohlédla, ona se omluvila že to přehlédla a já od té doby kupuju jiné spodky než tmavěmodré, aby nebyly zaměnitelné s tepláky.
Věci řeším, ale nedělám scény, to nikomu nepomůže. Já jsem věděla, že školku potřebuju a potřebuju aby tam syn chodil rád a tak jsem se snažila i o to, aby komunikace probíhala v pohodě.

beatris292
autor
12. únor 2013

@marcelka287 -zlobeni je jedna vec a modriny,aleholky,které z vás by se líbilo,kdyby vam v takove zime poslali dite ve svetru a teplackach ven ☹
ruku na srdce-ani jedne!!kord kdyz vam rekne"Mami byla mi zima"!!!kde mela p.ucitelka hlavu? v oblacich??

beatris292
autor
12. únor 2013

@rye -on seoblíka sam,jedine s cim potřebuje pomoct je zimní overal-a myslym,ze jit s detmaven aniz by si je zkontrolovala-je nezodpovednost ucitelky 😢

monyliny
12. únor 2013

Tak já se taky přidám s názorem z pohledu matky,ale i p.uč.v MŠ 😅 Jako matka tě plně chápu,ale myslím,že tvá reakce byla trochu přehnaná-hnát to až někam výš 😅 Modřinu si udělá dítě doma a maminka ho při nejlepší vůli neuhlídá,neuchrání.´Ve školce si děti hrají,běhají a nemůžeš ho izolovat od kamarádů a říct mu:!Budeš stát u mě,aby sis neudělal bouli,modřinu! 😒 S tím oblékáním je to záležitost jiná.Taky by mě to naštvalo.My oblékaly 28 dětí 😎 a můžu s čistým svědomím říct,že vždy na ně koukám nejen jako p.uč.,ale i jako matka,tak že dohlížím,aby se teple oblékaly.Budeš se divit,ale najdou se matky,které chtějí své děti oblékat super moderně,ale neprakticky ven na zahradu,kde se ušpiní za 5 min.tak že klid a zkus to ještě jednou a uvidíš.Třeba to už bude fajn 😉

beatris292
autor
12. únor 2013

@rye -sceny nikdo nedela-ale zastanu se přece svého práva aby bylo dite ohlídano-kdyz uz tam musi chodit!!!
zima je zima-musi se to hlídat víc.......ac souhlasiš nebo ne........

beatris292
autor
12. únor 2013

@monyliny -jak jsem uz psala,boule,modriny neřešim,stane se -nesedi prece v koute ale hraje si a líta s dětma-jen me mrzi,ze mu nepomohla dotoho overalku ☹
radsi ho nechala jit v teplacich a svetru na dvur......a neni to tak tezky,je to kombineza,ktera se zapina az ke krku-ale je do tohto hnusnyho pocasi-aby nenastyd,neprofouklo ho a nepromoknul......
take ho neoblíkam do skolky podle posledni mody-modnich vystrelku...potrebuji aby to plnilo funkci,bylo prakticky a co nejsnadneji se oblikalo
dekuji

marcelka287
12. únor 2013

@beatris292 tak to určitě, doufám, že si to ode mě nepochopila nijak špatně🙂 říkám nějaké chyby v oblékání se mohou stát, ale jak píšeš ty, tak je jasné že zrovna dva svetry v -7 neni vhodné obleceni. A hlavně na ty děti venku koukáme, tak si toho paní učitelka měla všimnout venku a popřípadě se vrátit a doobléct nebo poprosit některou paní uklízečku. Ale spíš jde jen o to, že jestliže to byla jednorázová chyba, tak já bych za říďou nechodila, promluvila bych si s učitelkou, jak jsem psala předtím🙂

beatris292
autor
12. únor 2013

@marcelka287 -neberu to zle,je to diskuze 🙂
samozrejme jsem to vcera s p.uc.probrala a i ukazala pri odchodu jak ma byt obleceny-pousmala s a snad se to uz nestane-ale cekala jsem aspon omluvu-nic z toho se nekinalo-proto mam vetši vzetk!!

kitinka76
12. únor 2013

@beatris292 ruku na srdce, to oblečení by se mi nelíbilo!! ještě teď nedovolím svým dcerám zimní bundy do pasu a nadávám když nenosí čepice/šály/rukavice!!! Ve školce se mi to naštěstí nikdy nestalo, ale asi bych to řešila s učitelkou a hned na místě, když by mi to oblečení potvrdila. Tak bych se zeptala "a nebylo to málo na tohle počasí?? na to tam má ten overal!!"

rye
12. únor 2013

@beatris292 Ano, hlídat se to musí a k tomu slouží domluva s učitelkou. Jít si stěžovat ředitelce a nebo dokonce na školství s výhružnýma smajlíkama mi připadá trochu moc.

kamila1979
12. únor 2013

@beatris292 Tak náš Ondra, kdybychom do něho nehučeli cestou do školky, tak by byl schopný jít i v -10 jenom v mikině a klidně a riflích. Ale je fakt, že ve 3 letech jsme do něho mohli hučet, ale stejně to bylo marný. Ono to chce vytrvale malýmu opakovat, ikdyž to nějakou dobu potrvá ještě. Ale oni mají ve školce prý holky co žalují, tak vždycky jedna holčina řekla paní učitelce - Paní učitelko, Ondřej nemá bundu ani čepici. 😲

datela
12. únor 2013

@beatris292 Ahojky,monokla bych taky moc neresila,pokud k tomu přišel při hře a neudělal mu to někdo jiný.Ale s tím oblečením te plně chápu.Kdyby se alespoň omluvila,uznala chybu.Chápu,že toho mají učitelky hodně a stane se chybička,ale kdyz se pak ani neomluvi a ještě se sklebi?To by bylo něco na mě.Přiznávám,já se řadím mezi choulostivé rodiče a mám k tomu své důvody.Kdo nezazije něco negativního,nepochopí.Já bych si ji ohlidala a při další chybě to řešila.Kdo jiný má chránit dítě než rodič.Teď bych to řešila domluvou s tou učitelkou a uvidis,co bude dál

beatris292
autor
12. únor 2013

@rye -to jetvuj nazor,kdybych psala dopis na skolstvi,nebo ředitelce urcite by tam žádny smajlíci nebyli-ani yvhruzny ani jiní!!!tohle je diskuze....tady muzou byt smajliky jake si dam

beatris292
autor
12. únor 2013

@datela -dekuji za pochopeni-mluvila jsem s ni vcera-dnes maly veskolce nebyl-rano se jsem ho vzbudila ze ma snidani a jedem a breecel jinak nez jindy-ze tam nechce,ze nema radp.ucitelku-ze je zla-takjsem ho dnes nechala doma a zitra pujdem,uvidime co bude🙂
dekuji za prispevek

jarkalada
12. únor 2013

@beatris292 a nepodpořila jsi ho trochu v té teď nedůvěřivosti v učitelku tím tvým výstupem? 😎

datela
12. únor 2013

@beatris292 já bych to taky těžce nesla,když by mi doma plakal a říkal,že je zlá.Nejsi sama.Víš,ono se to dobře píše doma z gauce,co máš dělat a tak.A musí i pochopit,že jsi ty stížnosti na školství atd.psala v afektu a kde jinde si ulevit než tady?Protoze cekas pochopení a ne chytání se každého slova

aja123
12. únor 2013

@beatris292 nechat ho doma, to je určitě řešení 😅 teď už ví, že když začne brečet, tak ho maminka nechá doma 😉

beatris292
autor
12. únor 2013

@jarkalada -ne,zadne extempore pred nim se neuskutečnilo 🙂
tohle s tim nema co delat-on uz dil řika ze nema rad p.ucitelku,ze ma rad p.reditelku-jestůlinemuze byt s nima v skolce 🙂

beatris292
autor
12. únor 2013

@aja123 -dnes jsem ho nechala doma-na tom nic neni
do skolky jinak chodi normalne......................pro jednou zustal doma