Školka a její neduhy-neboť i učitelka udělá přešlap

beatris292
11. únor 2013

Holky,tak dnes se mi stala vec,nakterou snda v zivote nezapomenu ☹
deti dávame do skolky s vědomím,že je tam o ně postaráno a hlídají je nez si pro ne příjdem.........................bohuzel,dnes se mi potvrdil opak-maly, monokel pod okem-pry se venku bouch do hopacky ☹
a ke všemu,ptám se ho,byli jste venku lásko?ano mami..."a co si měl na sobě broučku"?tohle,tohle a tohle-byla mi zima mami ☹ - tak maminky,venku -7 stupnu a p.ucitelka mi oblekla maleho stylem je tam +7
dala mu dva svetříky a cepici,sal a snehule-nechala ho jit do mrazu v teplackach-pričemž mel připraveny i overal na teplacky a ty svetříky-malem me tam kleplo-tak jsem se vratila do třídy a ptam se pani ucitelky-co mel na sobe a p.ucitelka mi zopakovala to same co muj 3lety syn 😠
Neřeknu nic,kdyby tam ty věci neměl,a nepomahala by mu uz s tim-ale tohle je fakt hrozny přistup-zajímali by me vaše reakce !!!
ja osobne to jdu ještě řešit s ředitelkou ale dnes jsem si podala i p.ucitelku-nechapu proc tam je kdyz nekouka pořádně na ty děti a nehlída je-pak je mame davat do skolky-"komu?nezodpovednemu cloveku mam sveřit sve jediné dítě???Jsem zklamana a naštvana!!!jestli si to odnese jeho zdravi-podam stiznost přimo na skolstvi ☹ ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠 😠

marty2008
13. únor 2013

Nechat dite v tomhle pocasi ve svetru?!Tak to ja bych teda stropila cirkus.To prece neni mozny! Nemyslim si ze je tam na 28deti 1 ucitelka!Jedna chodi rano a jde domu po obede a druha chodi po svacince a je tam do konce.A pomahaji hlavne v zime skolnice,uklizecky atd..Takze kdyz se deti oblikaji tak tam neni jen jedna ucitelka.Nezlobte se na mne ale tohle si musi ucitelka ohlidat hlavne u tech mrnousu!

marcelka287
14. únor 2013

@helcenka aha, tak to jsem Tě špatně pochopila🙂 No a jinak bys ze mě teda jako z učitelky taky asi moc radost neměla😀 Protože já děti si nechávám hrát venku třeba i s tím blátem.. Ale je fakt, že mají maximálně špinavá kolena a maminkám říkám, že fakt není potřeba prát každý den. Doporučuji jim jen jednou za týden. Proto je ve školce dvoje oblečení. Jedno do třída a jedno na ven. to se nechá v šatně, takže je úplně jedno jestli tam je bláto nebo ne. Každopádně jsem v životě neviděla, že by dítě bylo od hlavy až k patě od bláta😀
A teď zase nevím jestli si pochopila, jak jsem to myslela s tou organizací já🙂 Já teda nevím jak to probíhá u Vás ve školce, ale u nás nebo teda u mě ve třídě je organizace a učení téměř ve všem.. třeba jen když si děti čistí zoubky, tak jim k tomu říkám básničku připomínám jim, aby si umyly pořádně kartáček, umyvadlo po sobě apod.. A to vše je už organizace.. Stejně tak jako když svačíme. Neustále dětem říkám nějaké básničky nebo písničky o tom jak je ovoce nebo zelenina zdravé nebo jim vyprávím na co, je které jídlo dobré (například čočka na bříško atp.) do toho je obcházíš aby správně držely lžičky, příbory. Ukazuješ jim, jak mají jíst polévku aby se nepolily, jak mají správně krájet, připomínáš aby po sobě uklízely, atp. Takže ta organizace je téměř fakt ve všem.. A odpoledne já teda využívám na to, že je dětí málo a snažím se vždycky najít nějakou hru nebo činnost, která pomáhá tomu konkrétnímu dítěti rozvíjet zrovna to, co mu nejde.. Takže u mě teda mají té organizace a učení dost.. Pravidla máme téměř na vše (děti si je vymyslely samy) takže i na pobyt venku, ale rozhodně jim neurčuji s čím si tam mají hrát, ale jen koriguji to, aby se chovaly bezpečně, a vymezím jim místo kde si hrajeme a samozřejmě musí dodržovat pravidla (např. ať jsou kdekoliv, musí si mě hlídat = vidí na mě = tím pádem vidím já na ně..)
Možná se to takhle u Vás neprovozuje, ale normálně by to mělo probíhat ve školce tak, že učení a výchova prolíná naprosto všemi činnostmi, z čehož jasně vyplývá, že opravdu téměř vše je organizováno.. Ač třeba dát dětem na výběr z více dětí je vhodné a oni mají pocit, že ten den řídí samy, ale pořád je to organizace, kterou provádí dospělí. Což mi připomíná, že i mnohokrát venku je té organizace spoustu, protože ukazujete dětem vše co by je mohlo zajímat, letadlo, stavební stroje, okolní budovy, stromy, květiny, auta.. prostě vše a nad vším probíhají rozhovory.. Samozřejmě je už to "volnější" organizování, ale pořád to je organizování. Jen ta doba, kdy si děti mohou hrát podle sebe a vy jim do toho zasahujete právě jen z důvodu bezpečnosti je pro ně doba "volnosti".. A samozřejmě malé děti (3 roky) jí potřebují více než děti starší (6let), ale opět je to individuální podle dětí..

marcelka287
14. únor 2013

@andy21 Teď si mě docela rozesmála🙂 u nás teda kuchařky a uklízečky mají tolik práce, že fakt nemají čas na to pomáhat děti oblékat. Kuchařky nikdy, uklízečky vyjímečně.
A paní učitelku tady nikdo nehájí, jen většina říká, že by šla nejprve řešit věc za ní.
A s těma penězma, máš pravdu že třeba v Praze co vím školky mají peněz dost. Ale naše město ač okresní má těch peněz tolik, že minulý rok na Vánoce jsme dostala každá třída cca 1500 na Vánoční dárky pro děti.. A za to teda nic moc pořádného nekoupíš..
Samozřejmě vše je o lidech jak říkáš nejen o těch učitelkách, ale i o rodičích. A nejzásadnější konflikty jsou právě z toho že jedna nebo druhá strana neumí správně komunikovat

beatris292
autor
14. únor 2013

@lluckaaa-dekuji za komentař 🙂
tahle p.uc.je tam jen dopoledne ,v jednu pádí domu,tak osobne si myslym,ze by to zvladat mela,kdyz tam nenido peti od rana 😉
po tehle situaci,se k ni stavim jinak......a to hlavne kvuli tomu,ze zadna omluva dodnes nepadla.....
omluvila se mi za ni p.ředitelka-ty jsem řekla ze se omluva přijma,ale ze jsem to chtěla slišet od ni.....nonic,i takovy lidi jsou,co se neumi omlůuvit 🤐
ja jsem s p.ředitelkou mluvila hezky,a nekarala jsem ji(p.ucu),jen jsem si s ni popovidala jako matka s matkou-souhlasila se mnou,ze by se to stat nemelo-hold vratit se to neda-ale že se neomluvila,nechape.....

beatris292
autor
14. únor 2013

@marcelka287 tak to unas ve skolcesi necisti zoubky,co dodnes nechapu-protoze i my sme si je ve skolce myli 😖

beatris292
autor
14. únor 2013

@mirusak1 -dekuji za pochopeni-dodnes se mi neomluvila........... 😖
........co nadělam,ředitelka mi dala taky za pravdu a netřískala jsem dveřma ani nic podobnýho-promluvila jsem si sni jako matka s matkou......že ji to mrzi,že se nic podobnyho nestalo-mela asi den "blbec"ale pry nechape proc se neomluvila,jen pokrčila rameny........tod o p.uc 🤐

beatris292
autor
14. únor 2013

@veruska007 -sikovnej 🙂
......akorat u nas se to vse uci doma-v skolce topak praktizuje 😀
.......jen ten overal si neumi oblect a zapnout-cozmu nemam za zle,snazime se s tim prat a zkousime kazdy den-nejde to,nema takovou silu v rucicce,kdyz jepotřeba pořádně zatáhnout za zip 😕 vse prijde-nmatři roky toho umí až až 😎

beatris292
autor
14. únor 2013

@dorinek -dekuji,popovídla jsmsi s p.ředitelkou jako matka s matkou-dopadlo to dobře,dala mi za pravdu,zetohle by stat nemelo,ze p.uc.mela den blbec a nejak to přehlídla-ja ji řekla,když se přehlídne ze sinevzalrukavice-budiš ale overalek-ktery ma vycapeny ke všěemu na vrchu vseho oblečeni aby se na nej nezapomelo??? 😒
řekla ze si s ní promluvi-malejje nastydlej-bohuzel-hlavne at z toho neni nic vaznejšího ☹
Omluva ze strany uc.žádna-dodnes-čekala jsem že aspon zavola-telefon ma,ja se ji nemam za co omlouvat-tak si pockam......jen jsem zvedava dokdy 😖

dorinek
14. únor 2013

@beatris292 - já myslím, že když jí to s tou omluvou nedocvaklo doteť, tak už jí to asi nedocvakne. No ale aspoň si už snad bude dávat pozor...

veruska007
15. únor 2013

@beatris292 Tak mu misto overalu kup oteplovaky - ty se daji oblect i se zapnutym zipem, na ramena si ksandy da, na to bundu - nas Honzik chodi takhle. Kombinezu mame taky, ale tu si prave sam neoblece, tak mu ji do skolky nedavam.

myskin
15. únor 2013

Loni měla dcera skvělé učitelky a ty s oblékáním dětí neměly problém. Jedna slouží dopoledne, druhá odpoledne, takže každá má těch 25 dětí na starost sama. A bez problému. Hned od začátku jsem holku učila aby zvládla všechno sama a i výběr oblečení a bot byl podle toho aby si s tím poradila. No letos má jiné paní učïtelky a jedna je teda taky pěkný dáreček. Holka mi taky lítala v dešti v deseti stupních pouze v rozepnuté mikině a bez čepice, tak jsem jí slušně požádala aby na ní dohlídla. Ale pak jsem byla svědkem toho jak chtěla hnát ve 4 stupních děti v tričkách přes celý areál školky do tělocvičny pro balóny a hned zase zpátky. Naštěstí ji jiná učitelka zarazila. Někdy to je o inteligenci a s tím pak nic nenaděláte. Takže se snažím aby to holka měla s oblékáním co nejjednodušší a neměla co zkazit 😀.

2hanah
15. únor 2013

Máte úplnou pravdu! Právě kvůli takovému přístupu mám pořád ještě doma pětiletého syna, protože jsem na mateřské s mladší dcerkou, ale děsím se, že je tam budu muset od září dát oba dva. Loňské září šel syn natěšený do školky, ale už po týdnu se mu tam nechtělo a byl moc zaražený a ustrašený, že prý paní učitelky na děti moc křičí. A za tohle tedy platíme školné u nás, že učitelky komunistických manýrů řvou na děti, protože mají dojem, že je to stádo psů a musí na slovo poslechnout, sama jsem se o tom několikrát přesvědčila a stížnosti chodí pravidelně od více rodičů ☹

myskin
15. únor 2013

@2hanah , je to zkrátka o lidech. Co znám učitelky v naší školce, tak mladší nemají lepší přístup než ty staré učitelky. Ne každá ženská je na tohle povolání vhodná. Nebylo by od věci mít u tohoto povolání povinné psychotesty 😀 . Když je musí mít i řidič autobusu že zodpovídá za lidi....Ve školce je jedna učitelka na kterou jsou neustálé stížnosti, dokonce si rodiče chodí stěžovat hromadně ředitelce. A ředitelka? Chudák učitelka to má do důchodu za pár, tak ji tam chce nechat to doklepat. Jako proč ne, ale měla by ji srovnat.

zzuzinda
22. únor 2013

Ach jo, tak jak jsem tu psala o problému s učitelkou ve školce, tak je to v pytli. Adam se od té doby bojí cizích lidí. Šli jsme na cvičení do Sokola, on tam odmítl ve finále jít ze šatny, plakal, že se bojí, že chce být se mnou, pak tam přišla paní z vrátnice a on se vyděsil. Při tom se tam těšil. Dnes ráno byla ve školce zase jiná učitelka a on se tam rozbrečel, že k ní nechce, při tom prý byla v pohodě a snažila se ho zabavit, domluvit se s ním, milá na něj byla...A ředitelka to popsala jako údajný incident a doporučila nám, ať ho o prázdninách necháváme doma 😒

beatris292
autor
26. bře 2015

@marcelka287 -tumodřinu jak říkate,člověk přejde,rozdýcha-dítě se učí,je to nový pro něj atd,i v dospělosti se stavaji nehody
ale hodně mi vadí to oblečení-fakt nepochopím,vždyť jsou tam na to dvě-tak ta co je pouští ven je snad vidí jestli sou obečeni nebo ne..........
i letmo uvidí že hele je tam minus tak svetr nestčí a teplaky-dítěti ve 3 letech je potřeba připomenout aď si veme kombinézu

beatris292
autor
26. bře 2015

@veruska007
ahoj,jo to jo ale tady nešlo o to že si ji neumí obléct-nejmenší problém je snad když détěti pomužou dopnout bundu,kombinezu atd.
Ale o to že k tomu oblečení nedošlo.............protože ho na to neupozornila že tak nemuže jít ven-ve třech letech-ho i já kontroluji než s nim vyjdu ven jestli ma fakt vše