Školka a škola blíž k domovu nebo práci? Poraďte

edelin
3. dub 2014

Zdravím, mám velké dilema třeba mi poradíte. Mám holčičku (teprve příští týden slaví rok), ale přijde mi vhodné to řešit dříve než později. Včera jsme si s přítelem vybraly po dlouhém a dlouhém hledání domek (poloroubenku kousek od potůčku jak se říká na samoté u lesa - je to okraj menšího města říkejme mu V.) 😀. V tomto městečku je školka i základní škola cca 30min cesty pěšky od nás. ALE já pracuji (podnikám) v městečku vzdáleném cca 10km říkejme mu Š., kde tedy bydlí i moji rodiče, přítele rodiče a jsou tam dvě školky a škola. Tak váhám, jestli malou dát do školky v Š. nebo V.. Kdybych jí dala do Š. mohla by jí vyzvednout i tchýně když bych třeba nemohla, ale zase bych jí tam musela vézt 10km i když bych zrovna práci neměla. Také přemýšlím jestli je vhodné aby chodila třeba do školky v Š. a do školy pak ve V. - říkám si, že pro tu prvotní adaptaci dítěte je vhodnější když už dětičky co s ním půjdou do školy zná, má mezi nimi své kamarádky a kamarády. Ale tím bych se zase upsala vozit tam dítě X let, protože samotnou na prvním stupni jí nenechám cestovat od nás. Tak nevím mám strašné dilema. A chtěly bychom během cca dvou let ještě jedno (když se zadaří jednu 😉 ) aby malá nebyla sama jedináček, o to je to ještě trošku komplikované. Samozřejmě už koukám po druhém autě, protože tento maraton zvládat hromadnou je nemyslitelné. Tak snad nám půjčí o něco víc a zbyde i na nějakou "šunčičku" na to popojíždění. 😎 Děkuji vám za názory a cenné rady nebo třeba zkušenosti někoho kdo to má podobně.

kamila297
3. dub 2014

Já když jsem se rozhodovala, jestli dám syna do MŠ blízko práce nebo blízko domova, tak jsem si položila otázku, co je do budoucna pro mne jistější? Samozřejmě domov, kam jsme se krátce předtím přestěhovali. A skutečné kamarády si dítě udělá až ve školce, v 1 roce věku dítěte se spíš kamarádí maminky než děti 😉

sarihy
3. dub 2014

Dojíždění je vždycky na prd...Ale když to vezmu kolem a kolem, tak já, ač v Praze žijící, mám něco podobného...pracuju v jiné MČ, než bydlíme, musím jezdit autem cca 25min...a holky chodí do školky v místě bydliště - máme tam veškeré zázemí (školky, školy, obchody, kroužky)..takže my vlastně taky dojíždíme. Co se babiček týká, tak jedna bydlí 180km daleko (takže je nepoužitelná) a druhá na druhém konci Prahy, ale pracuje...takže vše si vlastně musíme obstarat sami...A máme to tey tak, že dojíždím já, holky chodí do školky u nás...do školy to tak taky bude...aby pak třeba ve druhé/třetí třídě už mohly chodit samy domů a na kroužky...Takže za mě - pokud je školka i škola v místě ucházející, volila bych variantu tvého dojíždění za dítětem. POkud ale ty ústavy stojí za prd, tak bych se snažila dítě dostat do místa práce...ale jak píšeš - bude to pro tebe znamena vožení dítěte celý první stupeň, a to pak může přestat bavit teba, ale i to dítě, protože na tobě bude závislé a nebude moct dělat třeba tolik věcí, co kamarádi. Navíc i tím, že bydlíte jinde, bude separované i ve volném čas, protože přece budete muset jet domů...Určitě bych v těch úvahách nepřemýšlela o střední škole, protože to už bdu dcera dostatečně velká na to, aby jezdila sama.
Jo, a ještě něco - manžel dojížděl do školy z jejich vsi do městečka vzdáleného 6km...vlakem...a prý to nenáviděl...nemohl se spolužáky ven, protože musel stihnout pitomej vlak...

Omlouvám se za romám, já to stručně neumím.

veruska007
3. dub 2014

Napřed si zjisti podmínky, podle kterých ve školce děti vybírají. Jelikož školky obvykle dotují obce nebo městské části, dávají přednost "svým dětem."

mami29
3. dub 2014

Já bych volila blíže domovu. Bude tam mít jistě kamarády a je lepší je mít od sebe "pár metrů" než "pár km".
A jak bylo napsáno výše, domov je jistější než práce.

blondata.sestricka
3. dub 2014

Dávám syna do školky na vesnici, kde pracuji, ač jsme z města. U nás ve městě se do školky nedostal, možná na odvolání ano, ale to už byl přijatý sem. Nevýhoda je dojíždění, když potřebuji aby šel do školky a já do práce nejdu, ale to je párkrát do roka. A na syna se dívám z okna, když chodí na procházky 🙂 Do města k nám domů ho dám než půjde školy, aby si zvykl a poznal budoucí spolužáky.

jasekd
3. dub 2014

Mne se rozhodne osvedcilo bliz k praci. Ale ja to resila v ramci jednoho mesta. Praci mam jistou. Casto nestiham, pro kluka bezim naposledni chvili nebo mi ho vyzvedne nekdo jiny a privede do prace. Coz bych do skolky dal od zamestnani vubec nestihala. Rano vyrazime o neco driv, to si ohlidam, kdezto konec pracovni doby nemam plne ve svych rukach.

monizami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz