Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Školka je povinná?

pmelani
27. únor 2012

Maminky je školka povinná,dcera chodí do předškolní třídy měla odklad do školy takže tento poslední ročník opakuje,přestěhovali jsme se a vozila jsem jí 2X týdně 60km daleko,protože jsme v místě nového bydlení školku kam by přešla nesehnali,zůstávaly jsme ty 2dny u rodičů a pak zas jely zpátky,za 5týdnů rodím a už jí nestíháme vozit,tak je možné odhlásit jí a prostě nastoupí až v září do školy?

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@pmelani zeptala bych se ve školce ? no předškolní je povinná ale nevím jak to je když máte odklad , syn Kamarádky musel dochátzet , prej kvůli zlepšení komunikace a dovedností😀

pmelani
autor
27. únor 2012

@brusinka.pusinka No nejdřív jsem chtěla zjistit nějaké info,naše paní ředitelka je taková zvláštní...

pmelani
autor
27. únor 2012

@brusinka.pusinka Jinak dcera začne chodit do předškoláků aspoň,stejně v té třídě jsou asi jen dvě děti do školy a nic s nima teda nedělají...to všechno má za sebou z minulého roku.

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@pmelani Aha no píši jak to musela udělat kamoška takže malý ji chodí dál do školky 🙂

mamkamarketa
27. únor 2012

tak ji dej do skolky v miste noveho bydliste. predskolacky brat musi

urbisa
27. únor 2012

@pmelani ...školka povinná není,jen se doporučuje před školní docházkou,aby dítě získalo víc dovedností a znalostí a nebálo se kolektivu,vše záleží na tobě,do školky prostě nemusí.....

mkr
27. únor 2012

rozhodně by ti předškoláka měli vzít

reruna
27. únor 2012

@pmelani jak píše @urbisa školka povinná není a předškolákům se pouze doporučuje a je pro ně zdarma, většinou berou předškoláky přednostně, nebo se snaží zajistit místo alespoň blízko bydliště...Pokud jste se přestěhovali, tak těžko teď v půlce roku ředitelka vyhodí někoho ze školky, aby mohla vzít předškoláčka, jedině že by se uvolnilo místo, kdyby se odtud taky někdo odstěhoval...

pmelani
autor
27. únor 2012

@mamkamarketa právě,že nemusí pokud nemají místo nevemou jí....to už jsem zjišťovala dávno ☹

pmelani
autor
27. únor 2012

@reruna děkuju za odpověď,právě s tím místem je problém,je plno a přesně nevyhodí někoho kdo tam chodí jen proto 🙂

reruna
27. únor 2012

@pmelani tak ji zatím neodhlašujte z té původní školky a třeba ji tam budeš stíhat vozit aspoň na ty 2 dny v týdnu... aspoň ten květen nebo červen, pak jsou stejně prázdniny, nebo zkus najít nějaké MC, nebo nějaké středisko volného času apod. někde mívají kurzy nazvané například Do první třídy v pohodě, vedou to učitelky z prvních stupňů ZŠ, je to příprava na školu, tak by jí to ten půl rok bez školky vynahradilo a třeba byste něco takového našly v místě bydliště

pmelani
autor
28. únor 2012

Myslím,že malou odhlásím a třeba aspoň uvolníme místo nějakému dítku,ve škole se informuji na nějaký klub předškoláků,děkuji za rady🙂

weri1
15. bře 2012

je to už asi neaktuální ale školka povinná není....sestra taky nechodila a šla až do školy

dagina
8. zář 2012

@weri1 teď už asi je, teda jen předškolní...., a kolik je sestře??? Já jsem např. též do školky nechodila vůbec 😖

weri1
8. zář 2012

@dagina 24 😀

weri1
8. zář 2012

@dagina já trpěla ve školce 🙂

ria80
8. zář 2012

Školka povinná není. Tento mýtus vznikl proto, že školky mají povinnost předškolní dítě přednostně vzít, navíc bezplatně. Pro děti ale školka povinná není a nikdy nebyla.

Sem začni psát odpověď...

Odešli