Školka je povinná?

pmelani
27. únor 2012

Maminky je školka povinná,dcera chodí do předškolní třídy měla odklad do školy takže tento poslední ročník opakuje,přestěhovali jsme se a vozila jsem jí 2X týdně 60km daleko,protože jsme v místě nového bydlení školku kam by přešla nesehnali,zůstávaly jsme ty 2dny u rodičů a pak zas jely zpátky,za 5týdnů rodím a už jí nestíháme vozit,tak je možné odhlásit jí a prostě nastoupí až v září do školy?

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@pmelani zeptala bych se ve školce ? no předškolní je povinná ale nevím jak to je když máte odklad , syn Kamarádky musel dochátzet , prej kvůli zlepšení komunikace a dovedností😀

pmelani
autor
27. únor 2012

@brusinka.pusinka No nejdřív jsem chtěla zjistit nějaké info,naše paní ředitelka je taková zvláštní...

pmelani
autor
27. únor 2012

@brusinka.pusinka Jinak dcera začne chodit do předškoláků aspoň,stejně v té třídě jsou asi jen dvě děti do školy a nic s nima teda nedělají...to všechno má za sebou z minulého roku.

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@pmelani Aha no píši jak to musela udělat kamoška takže malý ji chodí dál do školky 🙂

mamkamarketa
27. únor 2012

tak ji dej do skolky v miste noveho bydliste. predskolacky brat musi

urbisa
27. únor 2012

@pmelani ...školka povinná není,jen se doporučuje před školní docházkou,aby dítě získalo víc dovedností a znalostí a nebálo se kolektivu,vše záleží na tobě,do školky prostě nemusí.....

mkr
27. únor 2012

rozhodně by ti předškoláka měli vzít

reruna
27. únor 2012

@pmelani jak píše @urbisa školka povinná není a předškolákům se pouze doporučuje a je pro ně zdarma, většinou berou předškoláky přednostně, nebo se snaží zajistit místo alespoň blízko bydliště...Pokud jste se přestěhovali, tak těžko teď v půlce roku ředitelka vyhodí někoho ze školky, aby mohla vzít předškoláčka, jedině že by se uvolnilo místo, kdyby se odtud taky někdo odstěhoval...

pmelani
autor
27. únor 2012

@mamkamarketa právě,že nemusí pokud nemají místo nevemou jí....to už jsem zjišťovala dávno ☹

pmelani
autor
27. únor 2012

@reruna děkuju za odpověď,právě s tím místem je problém,je plno a přesně nevyhodí někoho kdo tam chodí jen proto 🙂

reruna
27. únor 2012

@pmelani tak ji zatím neodhlašujte z té původní školky a třeba ji tam budeš stíhat vozit aspoň na ty 2 dny v týdnu... aspoň ten květen nebo červen, pak jsou stejně prázdniny, nebo zkus najít nějaké MC, nebo nějaké středisko volného času apod. někde mívají kurzy nazvané například Do první třídy v pohodě, vedou to učitelky z prvních stupňů ZŠ, je to příprava na školu, tak by jí to ten půl rok bez školky vynahradilo a třeba byste něco takového našly v místě bydliště

pmelani
autor
28. únor 2012

Myslím,že malou odhlásím a třeba aspoň uvolníme místo nějakému dítku,ve škole se informuji na nějaký klub předškoláků,děkuji za rady🙂

weri1
15. bře 2012

je to už asi neaktuální ale školka povinná není....sestra taky nechodila a šla až do školy

dagina
8. zář 2012

@weri1 teď už asi je, teda jen předškolní...., a kolik je sestře??? Já jsem např. též do školky nechodila vůbec 😖

weri1
8. zář 2012

@dagina 24 😀

weri1
8. zář 2012

@dagina já trpěla ve školce 🙂

ria80
8. zář 2012

Školka povinná není. Tento mýtus vznikl proto, že školky mají povinnost předškolní dítě přednostně vzít, navíc bezplatně. Pro děti ale školka povinná není a nikdy nebyla.