Školka nás úkoluje 🙂 Stalo se vám něco podobného?

lenka5731
5. pro 2011

Dnes přivedl děda ze školky dceru s tím, že do pátku máme doma udělat 20 cm vysokou pevnou postavičku čerta a donést ji do školky. Nevím, co s ní pak budou dělat.

Doma jsme nikdy kromě různého malování a stříhání netvořili, nemáme čtvrtky, látky, lepidlo, prostě nic z čeho by se dala vytvořit pevná postavička . Tvoření mě nebaví a i proto snad chodí do školky, aby tvořili tam. Já jsem na rizikáči, musím ležet, není mi dobře, muž je od rána do večera v práci, takže na nic podobného nemáme čas, náladu a momentálně ani možnosti. Docela dost mi hnulo žlučí, že nás školka takhle úkoluje, mám sto chutí zavolat učitelce.

Stalo se vám se školkou něco podobného? Připadá mi to dost nestandardní. Nechápu, proč bych měla doma něco povinně tvořit.. Je to banalita, ale naštvalo mě to.

marooshka
10. pro 2011

@brisalek přesně 😀 , nebo srovnávat to s úkolem z matematiky? to je taky moc 😀

kammka
10. pro 2011

nemyslím, že šlo o to dodat do školky dokonalý výrobek, ale o to, aby dítko doma pod vedením rodičů vytvořilo část z kolektivního díla...

luckahr
10. pro 2011

@lenka5731 jelikoz nechci byt sprosta, nemam k tobe uz co dodat, typickej pruda rodic, kterej vzdycky bude s necim nespokojenej........holky tady uz vsechno rekly, mozna kdyz ma 20 lidi jinej pohled na vec nez ja, zamyslim se nad tim, alespon trosicku..........ach jo, nekdy koukam, co dokaze lidi vyprudit.......a znovu opakuju, ze tvorit je pro me asi stejna "radost" jako pro tebe, ale ten pristup.........

babulinkab
10. pro 2011

já teda se zakladatelkou souhlasím, sama jsu hrozný nemehlo, tvoření mně nebaví, neumím to.
syn chodí do mateřské školky do logo třídy, nosí různé úkoly - naučit se básničku, něco namalovat, vymalovat, vytleskávat slabiky atd. to mně nevadí, ale tvoření něčeho by mně teda vadilo 😉 😉 😉

evaviki
10. pro 2011

nas skolka neukoluje, jedine, co pravidelne nosime su kapesniky a vlhke obrusky 😀 Material na rozne tvorenie bol dobrovolny, doniesla som toho kopu.. A nastastie nam zati nekazali nic robit doma.. Nie ze by som nechcela, ale akekolvek moje pokusy skoncia neuspechom, proste na to nemam... Predstava, ze by som mala robit nejaku loutku??? Jedine v pripade, ak by mi niekto dal podrobny navod aj s obrazkami.. Predstavivost mam nulovu na taketo veci.. A nechapem, preco odsudzujete, ze to robit nechce??? A co? Ak sa malej venuje, kresli s nou, cita, hra sa a pod.,tak nevidim jediny dovod, preco by sa tu mal niekto pohorsovat, ze nechce spravit kasparka.. Mne ked nieco nejde, tak som nervna a myslim, ze maly by z takeho tvorenia nemal ziadnu radost.. A co sa tyka pisania na MK? Ja som tiez musela lezat, sedenie mi robilo problem, takze by som nesedela a netvorila ako tehotna.. Na notase som pisala poleziacky, mala som ho vedla seba v posteli..

lenka5731
autor
10. pro 2011

hm, já jsem typickej pruda rodič, fakt že jo 😀 😀 😀 😀 😀 vy mě znáte?

paní učitelka za svoje nápady nedostala "vynadáno" a loutku dostala v termínu. hm.

všem rozumným děkuji za pochopení.

lenka5731
autor
10. pro 2011

já si spíš jako pruda rodiče představuju všechny ty, co se tu prezentují jako štěkny prvního kalibru. protože nechtít dělat loutku do školky, no to jsem málem vrah, co by zasloužil odebrat dítě 😉 ale každý máme představy různé. 😉

pusolamy
10. pro 2011

@lenka5731 :jedinej kdo tu steka jsi ty

fire85
10. pro 2011

chtěla jsem napsat že už tak ani nešlo o to že se musí dělat nějaká loutka,zakladatelce bylo odpovězeno ano dostáváme úkoly/ne nedostáváme,ale spíš jde o to že se pouští do ostatních přispívajících, pokud mají jiný názor a pak píše že tady jsou štekny 🙂 já tu vidím pouze jednu

bufina
10. pro 2011

Tak malá má v úterý odpoledne ve školce vánoční tvoření - i s rodiči. Tak jdu 😀 Musím teda říct že se na to moc těším, i když su na veškěrý tvoření totálně levá, tak uvidím co budeme dělat... 🙂 Do školky jsme vždycky malé chystali třeba krabičky od sýrů, vyfouknutý vajíčka a další blbosti, uvidíme jestli někdy taky dostaneme nějakej domácí úkol, ale zvládli bysme to 🙂

lenka5731
autor
10. pro 2011

@fire85 jen málokdo tu napsal jen "naše školka to dělá takhle a takhle". většinou byly připojeny různé dovětky typu "já to dělám pro své děti (aneb ty pro své dítě nic neděláš), přijde nám normální tvořit (aneb ty jsi divná, když tě to nebaví), to by tě nezabilo, děláš to pro svoje dítě a podobně, doslovné citace hledat nebudu. nebo ten hodnotící podtón nevnímáš? z reakcí nahoře rozhodně nejsem sama, kdo to tak vnímá.

jinak se loučím a děkuji vám za "plodnou a přínosnou" debatu 😉

sisstin
10. pro 2011

@lenka5731 naprosto tě chápu. Já nenamaluju ani domeček, neslepim nic atd. Prostě na tvoření jsem totálně, ale totálně levá....a hlavně to ani neumím, já bych prostě nějakýho kašpárka vyrobit neuměla 😉 Synovi se myslím věnuji až nadstandardně, ale prostě tohle nezvládám.

Proto jsem ráda, že chodí do školky a tam to s ním dělají, od toho ta školka taky je. Přirovnávat to k úkolu z matematiky atd. mi přijde trošku zcestné.

Já si doted pamatuju, jak jsme měli v první třídě donést látky a potřeby na šití, no samozřejmě jsme nic takovýho doma neměli, takže máma rozstříhala svoji sukni 😝

My ze školky úkoly nemáme, respektive syn chodí do logo třídy, takže samozřejmě práci ze školky máme, ale to je naprosto o něčem jiném. Nic doma vyrábět nemusíme, nemusíme ani nosit žádné materiály. Nějaké vyrábění ve školce je s rodiči, ale vše je DOBROVOLNÉ....

lenka5731
autor
10. pro 2011

@sisstin tak mi to nedá nereagovat... 😀 s tou sukní je to přesné 😀 doma nemám jehlu ani nit (nepoužívám to, takže pokud to mám, netuším kde) 😝 , natož nějaký kus látky nebo jiného materiálu, nemáme lepidlo, nůžky jen malé dětské, takže i kdybych to dělat CHTĚLA, neměla bych z čeho. svoje rizikové těhotenství jsem nezmiňovala proto, že bych nemohla sedět u stolu (🙂 ), ale proto že těžko teď budu někde lítat a něco shánět. možná bych tak mohla namalovat na krabičku od pasty obličej, do betlému 😀

fire85
10. pro 2011

@lenka5731 je to teda mimo téma ale vy nemáte doma jehlu ani nit? já teda šít neumím,ale knoflík přišít umím,nebo něco menšího,zašít ponožky.ne nebudu říkat že jsi divná,bla bla,nemyslím to zle,jen my to přijde zvláštní 😉 kdo vám to dělá když něco potřebujete takovýhleho?

lenka5731
autor
10. pro 2011

@fire85 já si opravdu vůbec nevybavuju, že by bylo potřeba něco zašívat, poslední rok - dva rozhodně ne a to s utrhanýma knoflíkama ani děravýma ponožkama fakt nechodíme 🙂) dceřiny spoďárky s vypáranou gumou jsem vyhodila, má dvacet dalších. stejně tak bych to udělala s ponožkama. fakt nebyl důvod shánět se po jehle 🙂

marinka
10. pro 2011

Tak u nás byl zatím jediný povinný úkol ve školce donést bramboru na tiskátka 😀 Jo, a vlastně ještě fotku malé na výstavku. Jinak ostatní věci dobrovolné, ale vždy se jednalo o to, něco donést, např. barevné listy na podzim, doma jsme nic vyrábět nemuseli..Já teda tvořím ráda, ale kdybych měla udělat postavičku Kašpara, tak se teda pořádně zapotím, a že bych z toho skákala radostí do stropu, to určitě ne 😅 Jako myslím, že učitelky to myslely dobře, ten nápad s betlémem se mi líbí, ale když už chtěly, aby se zapojili i rodiče, úplně by stačilo, aby každé dítko doneslo z domu třeba tu ovečku, ta se udělá jedna dvě z vaty, a ostatí figurky si měli vyrobit společně ve školce.
Ale v tvém případě bych to klidně řekla ve školce, že jsi na rizikovém a ať se teda nezlobí, ale že postavičku nedodáte. Nikdo by ti nemohl říct ani půl slova 😅

lenka5731
autor
10. pro 2011

@fire85 jojo, vlastně si vybavuji pár vyhozených fuseklí kvůli dírce (muž si je nosí do garáže jako hadry). máme ale každý třeba 20 párů stejných, takže když se semtam nějaká vyhodí, nevadí to. já jsem netušila, že v dnešní době ještě někdo zašívá ponožky (taky bez urážky) 🙂

scai
10. pro 2011

Lehce jsem přelítla vaší debatu a teda ráda bych se zastala pisatelky. Jako prudička jak píšete mi zrovna nepříjde. To , že nechce dělat kašpara, který bude někde vystavený opravdu chápu! Já bych z toho měla stres úplně stejně a to těhotná nejsem. To ale snad ani není podstatné.
Každý opravdu na tvoření není a jak píše, je zase na jiné věci. Já neumím nakreslit ani domeček, takže fakt nevím jak bych vyrobila kašpara! A problém bych s tím taky měla
Myslím si, že by školka takhle povinně úkolovat neměla. Dělat by to měli děti, rodiče na to třeba jen koupit materiál!
A srovnávat to s matikou? Dobrá kravina!
hrubě se tu do ní pouštíte vy "správné " matky 😖 Ona se jen brání a vůbec se jí nedivím.

petkave
10. pro 2011

@scai ide o to pomôcť dieťaťu so zadanou úlohou... Keď raz za mnou príde môj syn s logaritmami, tiež budem nadávať na učiteľku, že mu dala takú úlohu? A nebudem to riešiť, lebo ja na to nie som a nebaví ma to? Je to presne to isté, lebo ide o postoj k danej veci. Myslím, že matika tu bola použitá iba ako príklad, ale zrejme sme to všetky tak nepochopili...

scai
10. pro 2011

@petkave Prave ze v tomhle pripade nejde o to pomoct dítěti, ale udělat to za něj! Takovou věc tříleté dítě jaksi nevytvoří.
A s tou matikou, ja bych s logaritmama taky nepomohla 🙂 a taky zastávám názor, ze tohle mají naučit ve škole a ne aby něco vysvětlovali a učili rodiče. Úkoly si myslím, že by děti měli dělat sami a my na ne jen dohlížet, kontrolovat.
Se mnou snad rodiče nedělali úkoly nikdy a byla jsem samostatná a na základce vzdy se samými jedničkami....

luckahr
10. pro 2011

@lenka5731 cituju z tveho prvniho prispevku " Docela dost mi hnulo žlučí, že nás školka takhle úkoluje, mám sto chutí zavolat učitelce" - to je pro me rodic prudic, jsem presvedcena, ze ucitelky to proste myslely dobre a asi by koukaly, kdybys jim rekla to, co tady......... a tezko ti na dotaz, kde je i takova veta budeme odpovidat ano - tvorime/ne-netvorime. Fajn, jsou tady maminky, co s tebou souhlasej, ale zajimalo by me, ktery z nich by to takhle hnulo zluci.....? Ani ja bych nejasala, ale nenapadlo by me to tady nas...rane rozebirat.

luckahr
10. pro 2011

@scai tak to jsem zvedava, jestli tvoje deti vsechno nauci ve skole a ty jim nebudes muset nikdy nic doma vysvetlovat, drzim palce..............mimochodem, my dceri za ty roky ve skole vysvetlovali neco mozna tak 2x, ale ma spoluzaky, co proste se musej ucit doma hodne a s rodicema........ takze teorie pekna, praxe jina.

mamkamarketa
10. pro 2011

me by to taky vadilo! ja rozhodne nejsem manualne zrucna (ponozky nezasivam,kdyz potrebuju spravit neco odnesu to ke svadlence) me i banka vratila nekolikrat prikaz k uhrade pac se muj podpis neshoduje s podpisovym vzorem. 😝
predstava,ze JA mam neco delat a bude to na vystavce ve skolce...deti by si to meli vytvorit samy. jeste litat a neco shanet 🙄 ja se snazim klukovi venovat,ale manualni prace pro me proste nejsou. proto chodi do skolky,aby se kreativne rozvijel TAM. dobry,kdyz si predskolak prinese ''ukol'' naucit se basnicku, vymalovat obrazek,nebo prinest par kastanu-beru a rada pomuzu. ale rozhodne nebudu neco tvorit. uz jen z toho duvodu,ze bych se desne ztrapnila 😅 😝

lenka5731
autor
10. pro 2011

@luckahr aha, tak když si myslíš A a zařídíš udělání B, tak jsi prudič? tak to jo. žasnu a divím se.

nevěděla jsem, že když si dovoluju impulzivně něco myslet (a nedejbože to napsat na MK), tak už jsem rodič prudič. 🙂

netvrď mi, že tebe nikdy nenaštvalá žádná kravina a někde jsi to ventilovala, netvrď mi že ne. ono taky záleží v jaké situaci se člověk, který tu situaci vyhodnocuje, nachází, nemyslíš? když bys ležela dva týdny převážně sama doma bez kontaktu s kýmkoliv (jako já), opravdu by ses nezabývala ničím, co by za to nestálo?

fakt žasnu, jak jsou někteří lidi neskutečně zamindrákovaní a zlí. a hloupí.

cherub
10. pro 2011

Naše malá přišla nedávno s tím, že mají donést do školky dýni... šla jsem se zeptat paní učitelky, zda je to pravda, protože malá má dost bujnou fantazii a kolikrát povídá i to co není pravda 😀 Navíc veškeré sdělení rodičům byývá psané na nástěnce a tam nic... Bylo mi vysvětleno, že občas takhle zkouší děti, zda přenáší informace ze školky domů nebo při odchodu ze školky prostě vypnout na domácí režim a neřeknou nic. Dlabání dýně bylo tedy dobrovolné a protože nám o tom Nikolka řekla, tak jsme to udělali. Nakonec ji donesli jen 3 děti! A dostaly velkou pochvalu 🙂

Jinak náš školka nijak neukoluje, dokonce ani nemusíme nosit materiál. Pokud chtěji něco vyrábět - jako např. lampion se svíčkou na baterku, tak jsme měli donést jen drobné peníze a paní učitelky vše koupily, ať to děti mají stejné 😉

Taky nejsem manuálně zručná, takže vekšerá práce, co se týče šití nebo tvoření nějakých figurín by mě taky dost vytočila 😀

petkave
10. pro 2011

@lenka5731 Toto si mi napísala na strane 2: "vyvádíš jako bych dceři nedávala jíst, chodila by nahá a byla týraná. neměla bys na mě náhodou zavolat sociálku? PMS je sviňa a potřebovala sis zchladit žáhu viď?" a teraz píšeš, že ľudia sú zamindrákovaní a zlí a hlúpi? Tak neviem, kto na mňa dnes vyletel na môj v podstate neobviňujúci a nekonfliktný koment...

lenka5731
autor
10. pro 2011

@petkave holky, ještě že můžete citovat, co? 🙂

a tvůj koment v žádném případě nelze vnímat jako nekonfliktní. dohledávat nebudu, ale předpokládám, že je to ten, co myslím. žádná odpověď na to, co po váš školka chce, pouze hodnocení mojí osoby.

petkave
10. pro 2011

@lenka5731 Sú to tvoje slová... Mňa celkom urazili... Skús si prečítať ešte raz môj prvý príspevok... Iba som sa pýtala, čo je na tom všetkom vlastne zlé?

luckahr
10. pro 2011

@lenka5731 cituju "netvrď mi, že tebe nikdy nenaštvalá žádná kravina a někde jsi to ventilovala, netvrď mi že ne. ono taky záleží v jaké situaci se člověk, který tu situaci vyhodnocuje, nachází, nemyslíš? když bys ležela dva týdny převážně sama doma bez kontaktu s kýmkoliv (jako já), opravdu by ses nezabývala ničím, co by za to nestálo?"
to mas samozrejme pravdu, kdyz jsi takhle doma zavrena, resis kraviny ( z meho pohledu), pruda mi prijdes proto, ze te to tak vytocilo a chtela sis to "vyridit" i s ucitelkou, ale jak pises, zrejme to byl momentalni pocit, diky casu resit a zabyvat se kravinama.......koukam, ze by se nechalo vytocit vic maminek, ja mam obe ruce levy, ale vytacej me teda podstatnejsi veci nez tohle.
Jinak bud tak hodna a neurazej, jak jsi prisla na to, ze jsem zamindrakovana, zla a hloupa.... 😀 ....?

luckahr
10. pro 2011

@lenka5731 co je na tom spatnyho nekoho citovat?