Školka nás úkoluje 🙂 Stalo se vám něco podobného?

lenka5731
5. pro 2011

Dnes přivedl děda ze školky dceru s tím, že do pátku máme doma udělat 20 cm vysokou pevnou postavičku čerta a donést ji do školky. Nevím, co s ní pak budou dělat.

Doma jsme nikdy kromě různého malování a stříhání netvořili, nemáme čtvrtky, látky, lepidlo, prostě nic z čeho by se dala vytvořit pevná postavička . Tvoření mě nebaví a i proto snad chodí do školky, aby tvořili tam. Já jsem na rizikáči, musím ležet, není mi dobře, muž je od rána do večera v práci, takže na nic podobného nemáme čas, náladu a momentálně ani možnosti. Docela dost mi hnulo žlučí, že nás školka takhle úkoluje, mám sto chutí zavolat učitelce.

Stalo se vám se školkou něco podobného? Připadá mi to dost nestandardní. Nechápu, proč bych měla doma něco povinně tvořit.. Je to banalita, ale naštvalo mě to.

amrash
9. pro 2011

Tak ja nevim, ale zda se mi, ze zakladatelka tematu trochu moc dramatizuje - bez urazky. Se synem jsem vzdy vsechno delala spolecne, ac na takove veci jsem jako muzikantka dost leva 🙂 Syn je ted na druhem stupni ZS, ja mam rizikove tehu kvuli veku a zdrav.stavu a opravdu je potreba do skoly mnohem vice. Mne to ale nikdy nevadilo a vadit nebude. Jde o tu radost, ktere deti z vyrobku maji. A planuji s dalsim mimcem ve skolce i skole absolvovat to same 🙂 Tak hlavu vzhuru, Vanoce jsou pro rozzarena ocka deti a betlemy k temto svatkum rozhodne patri!!! 🙂

katerinanov
9. pro 2011

Já myslím že ve školce neočekávají žádné velké umění a neviděla bych v tom zase takový problém. Proč se nestavíš za učitelkou nebo jí nezavoláš a nezeptáš se jí, jak má kašpárek vypadat, z čeho má být, atd. Nechápu proč hned takový vztek.

lenka5731
autor
9. pro 2011

Naštěstí se to vyřešilo samo bez mého zapojení, muž udělal ze dřeva kostru (spojeno vruty s kovovým stojánkem) a babička na to ušila obleček a udělala hlavičku, do ruky dala zabalený balíček. Je to asi 30-35 cm vysoká loutka, vypadá hodně dobře, mohla by se i prodávat 😲 😀 Takže jim oběma děkuji, že pochopili, že každý má právo odmítnout dělat něco, co je mu proti srsti 😉

gab7
9. pro 2011

@vendy01 tak a děláme to pro naše děti 🙂 a o tom to je 🙂

gab7
9. pro 2011

@amrash souhlasím 🙂 .
zakladatelka tématu už to má vyřešené 😉

lenka5731
autor
9. pro 2011

@gab7
@amrash
@vendy01

holky, jste super matky, jste nejlepší 😉

gab7
9. pro 2011

@lenka5731 nikdo tu netvrdí,že je nejlepší 😉 měla by jste vidět,když já vyrábím s dětmi,to by jste se pobavila nad mými výrobky 😀 😀 😀 .Neb jsem trdlo,a zrovna dvakrát mě to nebaví.Ale dělám to z lásky ke svým dětem víte 😉 A děti ocení,když si na ně člověk udělá čas a tvoří s nima ať už cokoli 😉 A já miluju ty jejich rozzářená očka,když to děláme společně 🙂

amrash
9. pro 2011

@lenka5731 Ale houby nejlepsi... Jak jsem psala, jsem kridlo, ktere neumi ani sit, ani plest, ani malovat atd. Cetla jsem, jak krasnou figurku krale Kaspara jste doma do betlema vyrobili. Dcerka bude zarit stestim a o tom to je!!! Gratuluji 🙂

kab
9. pro 2011

@lenka5731 Já tě chápu. Na jakékoliv tvoření jsem taky totálně levá, a kdyby mi dal někdo podobný úkol, nezvládla bych to, i kdybych byla fit, natož s problematickým těhotenstvím. Starší dceři je 2,5 roku a obávám se, že do školky půjde tvůrčí činností takřka nedotčená, já jsem schopná jí maximálně namalovat domeček. To jí radši budu půl dne zpívat a říkat básničky a objíždět s ní hřiště a herny, tvoření přenechám jiným. Doufám, že to dožene. 🙂

vendy01
9. pro 2011

@lenka5731 Tak jsem to ještě taky neokomentovala 😀 Nejlepší, to určitě 😀 😀 😀 Jsem na tom s dovednostma podobně jako @amrash a gab7 ,ale důvod proč to děláme je nám společný 🙂 Navíc překonávám kolikrát i sama sebe a objevuju dosud neobjevené schopnosti 😀 😀

jasekd
9. pro 2011

Ja tazatelku chapu, zatim dite ve skolce nemam, a uz ted mam z tohodle osypky 😅 nejsem tvorivy typ, taky me to nebavi a mam jine zajmy, podobne jako tazatelka hlavne do sportu apod. Budeme malovat, strihat, lepit, z modeliny delat, ale na to, abych nekde neco vystavovala, tak na to nemam a delat s tim nekde ostudu se mi taky nechce 😀 Nebo ze maminky maji neco upect... Copak kazda maminka pece? Ja ne a ani nemam v cem, proste troubu nemame 😝 Vim,ze se kvuli detem budu muset premoct, ale netesim se na to a chapu, ze to nekoho obtezuje a na rizikovem i zmaha. Cas straveny tvorenim neni jediny hodnotny, codetem muzem dat 🙂 Jinak doufam, ze ze skolky aspon daji ukol vcas, zrovna nedavno si stezovala sestrenice, ma 4 letou holku, 2letyho kluka, rekonstruujou barak a navic ona uz chodi do prace a rict ji ve 4 odpoledne den predem, ze "na zitra vytvorte masku certa", trochu ji to narusilo plany 😀

luckahr
10. pro 2011

@lenka5731 zbytečná dramatizace, ne 😖 ? Promin, ale obcas je mi ucitelek lito, rodice chtej od skolky maximum, ale kdyz maji neco udelat pro skolku, tak to prrrr, co 😝 jsem absolutne netvorivej clovek, nejde mi to, nebavi me to, ale tvoje reakce mi prijde prehnana.............

lenka5731
autor
10. pro 2011

@jasekd souhlasím s každým tvým slovem. 🙂

@luckahr hele, jestli tu někdo přehání, tak jsi to ty. pod tvořením betlému nevidím udělat něco pro školku. to je cipovina prvního kalibru. Pokud učitelka chce betlém, ať si ho s dětmi udělá sama. Pokud budou chtít pomoct shrabat zahradu od listí, donést papíry na kreslení nebo něco nutného, co školka není schopna zajistit sama vlastními silami, ať se na nás obrátí.

každý je na něco jiného, takže nechápu, proč kvůli tomu někoho odsuzovat. ve svém životě jsem toho pro dceru udělala tolik jako málokdo z vás, celé těhotenství a první rok jsem s ní byla sama, zajistila jsem nám (sama) bydlení, pracovala do bezvědomí, takže kvůli takovým pí-čovinám se opravdu přemáhat nehodlám.

trošku (dost) vám chybí tolerance k lidem, co to mají nastavené jinak, měli byste se nad sebou zamyslet.

gabadan
10. pro 2011

a na základce - kdo nemá rád matematiku, ať jeho děti nemají úkoly z matematiky doma a ať to s nima udělají učitelé 🤐

lenka5731
autor
10. pro 2011

@gabadan jestli ti úkol za matematiky přijde stejný, tak tě opravdu lituju. 😉

gabadan
10. pro 2011

ne Lenko, já lituju vás....
A většina ostatních maminek také, ale kvůli vašemu zdravotnímu stavu (no ještě že vám je tak dobře, že na PC můžete psát - doufám, že píšete z noťasu, který máte opřený o vaše rizikové bříško 😒 ) raději nepíší.

A tolerantní máte být hlavně vy, o vaše dítě se ve školce perfektně starají a vy děláte z jednoho úkolu konec světa.
To, že někdo nesouhlasí s vaším postojem, neznamená, že není tolerantní.
Pletete si pojmy s dojmy.

lenka5731
autor
10. pro 2011

@gabadan 🙂 🙂

máš zvláštní představy o konci světa. víš, kdybys byla v mé situaci, bůh ví, jak bys mluvila/psala ty.

víc fakt nemám, co bych dodala.

kammka
10. pro 2011

@lenka5731 myslím, že paní učitelku nenapadlo ani ve snu, že by to mohl být pro někoho takový problém.. ten Betlém určitě nevymyslela kvůli sobě, ale kvůli dětem.. že to dala za úkol na doma taky úplně chápu - měla to být práce rodiny a dítěte, těžko zmůže s dětmi udělat X různých postaviček.. to prostě není v jejích silách.. navíc Vánoce jsou svátk\ rodiny, spousta maminek s dětmi tvoří, jedna figurka by snad neměla být takový problém a nejde o to, aby to bylo perfektní, naopak.. mělo by být vidět, že jde o práci dítěte s vedením někoho z rodiny.. pokud u vás funguje babička s dědou, klidně to mohli udělat s dítkem oni...jediné, co by mně osobně mrzelo, by byl ten čas: kdyby to bylo ze dne na den.. ale to nebyl ten případ.. a nejde ani o věk: vím tu o jedné mamince, která se svým kloučkem už upekla několik druhů cukroví a to je mu něco přes rok.. a vím o mnoha, které to nikdy nedělali ale těch pár blbých perníčků s dítětem vyzkouší, vždyť jde o tu dětskou radost.. to že jsi rizikově těhotná je věc jiná, ale ten kdo u tebe doma zastoupil úklid , vaření a další práce, se snad rád uvolí i k tomuto a tak se i stalo.. prostě zbytečná dramatizace.nešlo o to dělat něco pro školku, co oni nezmůžou, ale o to, strávit hodinku času s dítětem, aby ono mělo pocit nějaké zásluhy na kolektivním díle. škoda, že ses tím nechala v předvánočním čase tak vytočit..

lenka5731
autor
10. pro 2011

@kammka víš, kdo zastoupil úklid, vaření a další práce - nikdo 🙂 prostě se to nedělá. už cca 18 dní. pokud teď před vánoci seženu nějakou firmu nebo někoho na úklid, udělá to ten. 🙂

kammka
10. pro 2011

@lenka5731 no ale nakonec někdo tu postavičku zvládl a ruce mu neupadly.. a ty všechny práce snad za víkend tvůj muž zvládne, má na to celé dva dny.....jsem v podobné situaci jako ty, můj muž teď vyrazil něco pokoupit, pak dokuchá kachny včera zabité,bude topit v kotli,nakrmí veškerou naši zbylou zvěř, bude si hrát s dcerou a že vaření je fakt nouzovka, to se nedá nic dělat... ale jíst se musí.. a rodina se dá úkolovat i z polohy ležmo na gauči, nejdůležitější je to všechno zmanažírovat, že 😀
nakonec rizikovka může být i pro něco dobrá, aspoň si ti naši miláčkové vzpomenou na domácí práce.. ten můj je moc nedělá, vzhledem k tomu, že věčně dělá dřevo na zimu, obstarává zvěř a hlavně je od nevidim do nevidim v práci..

petkave
10. pro 2011

@lenka5731 Je fakt blbé, keď niekto nechce urobiť takúto maličkosť pre svoje dieťa... A pritom mi je jasné, že dieťatko by z toho malo radosť, nech by bol výsledok akýkoľvek... Veď ide hlavne o to, stráviť čas s dieťaťom... Kedy si to chceš vychutnať, keď nie teraz? A nehovor mi, že na rizikovom sa nedá majstrovať? Veď keď si schopná sedieť za PC, tak sedieť za iným stolíkom spolu s dcérou a kresliť a strihať by nemal byť problém... No škoda rečí... ☹

lenka5731
autor
10. pro 2011

@petkave přečti si,co píšeš člověku, který nechce s dítětem tvořit postavičku do školky.

vyvádíš jako bych dceři nedávala jíst, chodila by nahá a byla týraná. neměla bys na mě náhodou zavolat sociálku? PMS je sviňa a potřebovala sis zchladit žáhu viď?

opravdu škoda takových řečí. navíc jestli jsi postřehla, ptala jsem se na to, jestli vás školka taky takhle úkoluje. ne na tvoje hodnocení mojí osoby, ale to ti v tom spravedlivým rozhořčení asi uniklo, že?

petkave
10. pro 2011

Ešte raz: Škoda rečí... nemám čo k tomu dodať. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Díky za pobavenie.

petkave
10. pro 2011

@gabadan zabudla som: 100 bodov a palec hore! 😉

fire85
10. pro 2011

přečetla jsem si tuto diskuzi a nad zakladatelkou nestačím valit oči
@lenka5731 asi jsi opravdu přecitlivělá,ona totiž
@petkave nic strašného o tobě nenapsala,a ty jí sjedeš jak malou 😀 😠
mimochodem to jak psala že sedíš u netu je očividně pravda takže udělat u toho postavičku s malou by neměl být problém
já osobně jsem manuálně nezručná,ale chtěla bych dítěti udělat radost 🙂

petkave
10. pro 2011

@fire85 ďakujem 😉

petkave
10. pro 2011

@lenka5731 keď to tak spätne čítam: Si doma, tak dcérku do škôlky nepchaj. Zrejme to nie je zariadenie, ktoré by ti vyhovovalo...

pusolamy
10. pro 2011

práve jsem docetla diskuzi az do konce a stejne jako
@fire85 se nestacim divit jak zakladatelka urazi ostatni prispivajici a nechapu proc na takoveto diskuzni forum vubec chodi a s temihle vsemi HROZNYMI MATKAMI ktere ji vubec nechapou neco resi 😎

brisalek
10. pro 2011

vratim se k podstate diskuze. Myslim, ze chtit po rodicich nejaky material na vyrobu cekohokoli do skolky je normalni. Ale chtit , aby to vyrobili a nesli do skolky mi normalni neprijde🙂 pokud to neni treba 1x za rok, ale skolka by to chtela treba kazdy mesic. Zamerne vynechavam to, jestli to nekdo muze nebo nemuze udelat🙂🙂🙂 ci ruzne napadani se. A rozhodne bych nesrovnavala zakladni skolu s materskou. A to, ze to maji ucitelky slozite mi fakt prijde trocu smesne. To je jako by vam zubar rekl at ti si prinesete naradi na pristi zakrok, ze uz toho dnes mel moc a uz to nestihne dat do sterilky...🙂🙂.

marooshka
10. pro 2011

no pardon, ale já myslim že zakladatelka se ptala na to, jestli vy taky něco musíte doma vyrábět dětem do školky. Jasně že vyrábět něco doma jen tak pro radost je jiná věc a něco jinýho mít za úkol vyrobil Kašpara do Betléma - doma když vyrobíš paskvil tak to nikomu nevadí a dítě má radost. Já jsem taky totálně levá na všechny ruční práce a je to pro mě utrpení. Já kdybych dítěti vyrobila něco do školky (do školy) tak pani učitelka si bude myslet že to dělalo samo (dítě). Takže uplně chápu zakladatelku. taky bych musela zaúkolovat babičku něčím takovým. Ale co vůbec nechápu je to, proč jí píšete že když může sedět u pc, tak může dělat postavičku 😝 a podobný kydy......