Školka nás úkoluje 🙂 Stalo se vám něco podobného?

lenka5731
5. pro 2011

Dnes přivedl děda ze školky dceru s tím, že do pátku máme doma udělat 20 cm vysokou pevnou postavičku čerta a donést ji do školky. Nevím, co s ní pak budou dělat.

Doma jsme nikdy kromě různého malování a stříhání netvořili, nemáme čtvrtky, látky, lepidlo, prostě nic z čeho by se dala vytvořit pevná postavička . Tvoření mě nebaví a i proto snad chodí do školky, aby tvořili tam. Já jsem na rizikáči, musím ležet, není mi dobře, muž je od rána do večera v práci, takže na nic podobného nemáme čas, náladu a momentálně ani možnosti. Docela dost mi hnulo žlučí, že nás školka takhle úkoluje, mám sto chutí zavolat učitelce.

Stalo se vám se školkou něco podobného? Připadá mi to dost nestandardní. Nechápu, proč bych měla doma něco povinně tvořit.. Je to banalita, ale naštvalo mě to.

bufina
5. pro 2011

@lenka5731 No u nás je to naopak, děti mají max. donést nějaký materiál a všechno tvoří ve školce, myslím že by to tak mělo být aby děti tvořily tam a né si nosili "hotovky" z domu...

lenka5731
autor
5. pro 2011

@bufina já vůbe nechápu, na co to chtěj a proč to máme dělat doma. dodneška tvořili jen ve školce a to mi přijde v pořádku, pokud budou chtít donést materiál na tvoření, tak muž cestou z práce koupí v obchoďáku, cokoliv, ale tohle mě fakt naštvalo.

Navíc to nemá být postavička čerta, upsala jsem se, má to být KAŠPAR. 😲 Už jsem se trochu uklidnila, ale stejně nechápu, co si to učitelky dovolujou chtít. Kdyby chtěly přinést materiál na tvoření, shrabat zahradu od listí, pomoct vymalovat, tak to nějak zařídíme, ale k povinnému tvoření něčeho, o čem ani nevím, jak to vypadá, nemám chuť ani trochu 😒 😒 😒

jop
5. pro 2011

@lenka5731 to je fakt divný přístup, to jsem ještě neslyšela. Zavolala bych ředitelce nebo učitelce, co to má jako znamenat.

gab7
5. pro 2011

@lenka5731 mám děti dvě,jedno už je školou povinné,ale nikdy jsme za úkol ze školky nic neměli 😒 .vždy jsme donesli potřebné suroviny do školky a děti tvořily ve školce 😉a druhé stále tvoří 🙂 .toto slyším poprvé.nedivím se ti,také by mě to v prvním momentě vytočilo.nejsem tvořící typ,u nás je na vymýšlení také manžel 😀 .

helcenka
5. pro 2011

Náš prcek chodí druhým rokem do školky a nikdy jsme doma nic nedělali. Dokonce ani žádný materiál jsme nenosili, všechno dělají ve školce, co potřebují tam dostanou nebo třeba si nasbírají lístečky nebo větvičky při procházce venku, učitelka jim řekne, co z toho budou dělat a děti z toho mají větší radost.
Jediné, co si měl syn přinést do školky byl kostým na maškarní, ten se ale dá půjčit nebo koupit. 😀
Na druhou stranu mám kamarádku, které chodí syn také do školky, už teda třetím rokem a každý pátek dostane přes víkend "úkol". Většinou něco vybarvit, vystřihnout, nalepit nebo tak. Není to klasické tvoření, jen si dítě má procvičit to, co ve školce přes týden dělali...

bledulka
5. pro 2011

@lenka5731 kdo říkal, že máte něco udělat? ptám se,by to třeba nebylo jinak... Např. učitelka řekne dětem "kdo chce, udělá.." a děti se toho chytnou a mamince pak řeknou "paní učitelka řekla, že musíme.."

Pokud by to bylo řečeno učitelkou, tak bych si ověřila povinnost- aby to opět nebylo "kdo chce, může udělat- uděláme dětem výstavku." atd..

pokud by to bylo povinné, tak bych se na to ale klidně vykašlala... případně nechala udělat něco dítě.. nedělala bych to za něj.. a jen mu třeba poradila nebo pomohla-pokud to je domácí úkol, tak je to úkol dítěte a ne rodičů.... vzala bych roli od papírových utěrek a nechala bych na ni dítě nakreslit kašpara a nazdar... a pokud se jim to nebude líbit tak to bude jejich problém a můžeš si o tom s nima promluvit 😉

ale jak říkám, nejdřív zjistit,jak to doopravdy s "povinností" je 😉

tkanicka
5. pro 2011

@bledulka je to sice zvláštní, pokud by to byla opravdu povinnost, ale zase vzhledem k dítěti bych se na to asi jen tak nevykašlala, aby mu to pak nebylo líto, že ono jediné nic nepřineslo

rina76
5. pro 2011

Toto jsem zažila u staršího syna a vzpomínám si, že jsme měli vytvořit pohádkovou postavu, jen si nevzpomínám jestli to bylo vysloveně povinný... Jen ta tvorba rodičů byla cca 3týdny vystavená v šatně na skřínkách i se jménem tvořitele. Po přechodu do školy jsem zažila i povinné kostýmy na helloween, s tím že bez kostýmu se zúčastnit nesmí a nejlépe na poslední chvíli 😠

bledulka
5. pro 2011

@tkanicka vždyť píšu- "nebo nechala udělat něco dítě samotné "... 😉 vykašlat se jsem napsala asi nevhodně, spíš jsem měla nast něco ve smyslu, že bych se rozhodně nepřetrhla... , prostě bych rozhodně kvůli tomu nekupovala materiál a nestavěla se na hlavu - jen abych splnila úkol (v situaci tazatelky)

jako přímo za mě osobně by mi nevadilo nic v tomto smyslu, neboť stále s dětmi něco vyrábíme, naopak jsme do miniškolky něco z domu i nanosili (kluci holt chtěli obdarovat učitelku 😉 ), ale pokud bych byla v situaci tazatelky a nechtěla nic dělat,příčilo se mi to , tak bych to nehrotila a nechala bych udělat dítě samotné něco jednoduchého a nazdar...

beruskanula
5. pro 2011

tak co ja vim, tak u nas to je ve skolce bezne 🙂

ja nevim, mne to nepripada jako neco divnyho 🙂

bledulka
5. pro 2011

@beruskanula ale jo, proč ne,ale myslím, že by to mělo být probráno na začátku školního roku při třídních schůzkách..kde se k tomu mohou předem všichni vyjádřit atd,.. 😉 a počítali předem s tím, že dítě může přijít s domácím úkolem 😉

v naší školce dostávají "úkol" předškolní děti... třeba něco zjistit za úkol atd...ale to už rodiče vědí, že když dítě řekne, že potřebuje to a to, že je to jeden z těch úkolů.. pokud by mi zničeho nic přišel tříleťák s tím, že něco musí, tak bych taky nevěděla, zda si vymýšlí (resp. upravil "kdo chce" za "musíte" ) a nebo ne

mně se rukodělné práce s dětmi líbí, neděláme nic složitého,ale je to prima čas s dětmi🙂
ale chápu, že ne každému se do toho chce, ne každého to baví a ne každému to jde... kdybych něco neuměla, tak bych to taky nerada dostala befelem 😉 bych si připadala jak prvnáček 🙂

laloona
5. pro 2011

U nás ve školce je to normální jev, kolikrát mají doma udělat masku na karneval, nebo donést nějaké věcičky na výrobu, nebo někdy maminky mají upéct nějakou dobrotu na dětské odpoledne, na dýňové slavnosti vydlabat dýni a podobně 🙂

beruskanula
5. pro 2011

@bledulka : 🙂

my s malym taky tvořime 🙂 😎 , proto mi to přijde jako normalni....

ale ano, měli by s tim byt rodice seznameni na prvni schuzce 🙂 ze obcas/pravidelne budou mit deti ukoly-uci se tak povinnost, coz je dulezite 🙂 a jak pises zvlaste u predskolacku 🙂

lenka5731
autor
6. pro 2011

tak už víme detaily, učitelka si vymyslela, že děti udělají společně s rodiči betlém. na papírky napsala jednotlivé postavičky a děti si losovaly a naše dcera "vyhrála" jednu ze tří největších postaviček, toho Kašpara, jak jsem psala a každý to má udělat doma. Jinak tam bylo třeba spousta ovcí a tak, ty mi přijdou podstatně jednodušší. 🙂 Má to být 20 cm vysoká pevná postavička, takže to je naprosto jasně úkol pro rodiče, naše skoro čerstvě tříletá by 20 cm vysokou postavičku těžko dělala.

Pro mě teda "tvoření" není nijak přirozené a radost mi to taky nepřináší. Nechápu, proč by mělo jenom proto, že mám dítě. 😀 Já jsem zase na jiný věci.

Muž řekl, že něco udělá, takže to mám z krku. Ještěže teď nechodím do školky, paní učitelka by si vyslechla, ať úkoluje dceru a ne mě 🙂 , volat jí kvůli tomu nebudu. Doufám, že se nic takového nebude zase dlouho opakovat. 🙂

lenka5731
autor
6. pro 2011

@beruskanula koho to baví, ať si klidně tvoří. kdo to nesnáší, neměl by k tomu být nucen.

lenka5731
autor
6. pro 2011

@laloona
masku na karneval můžu koupit, věci na výrobu koupím taky, koupit můžu i nějakou dobrotu 🙂

Muž se teda nakonec obětoval, ale on je v práci denně skoro 12 hodin a já doma jen ležím, takže bych taky uvítala, kdyby večer trávil něčím jiným než tímhle. ☹

lenka5731
autor
6. pro 2011

@beruskanula u vás ve školce je běžné, že učitelky úkolují rodiče, že mají udělat nějaký nesmysl, jo? tak o tom jsem teda nikdy neslyšela. dceři jsou 3 roky a kousíček, takže se na tom bude těžko nějak výrazně podílet natož to dělat sama.

kostým na maškarní, přinést potřeby nebo nějaké jídlo na akci považuju za něco naprosto jiného.

lenka5731
autor
6. pro 2011

@bledulka přesně tak, děkuju za pochopení.

ostatním maminkám by se taky nelíbilo, kdyby je někdo nutil do nějaké aktivity, kterou nesnáší. a že se takové aktivity u najdou u každého.

lenka5731
autor
6. pro 2011

kdyby měla dělat nějakou blbou ovci 🙂, kterých tam určitě bude hodně, tak by třeba ani nevadilo, když bychom se na to vykašlali, ale když má jednu ze tří hlavních postav do betlému, tak to udělat "musíme".

jinak je paní učitelka fajn, ale tímhle mě fakt nakrkla. 🙂

to je poslední příspěvek, omlouvám se

laloona
6. pro 2011

@lenka5731 ale tak vždyť je to legrace a když budeš sedět u stolu a lepit masku,tak myslím,že nic nezkazíš. Loni jsem měla taky rizikové a jelikož jsem ležela v porodnici,tak jsem lepila i tam masku na karneval a ušila jsem malým ten nejkrásnější kostým snad co kdy měli 🙂 času bylo dost 😀

lenka5731
autor
6. pro 2011

@laloona pro mě to není legrace, mě to neskutečně s...,fakt. raději s dcerou v sedačce ujedu na kole 30 km v kopcích a nebo s ní budu dvě hodiny zpívat, ale tohle ne. tvoření fakt néééé 😀 a tu masku jsi lepila protože jsi chtěla, ne proto že jsi MUSELA, předpokládám. 🙂

kjajule
6. pro 2011

@lenka5731 Malej chodí do školky chvilku ale i tak paní učitelka občas přijde s nějakým ukolem...nebo lépe řečeno celá školka...mají třeba jablíčkový den, kdy maminky upečou něco s jablíček a odpoledne přijdou a s dětmi tvoří...stejně jako dýňování atd...mě to přijde normální, taky doma s dítětem tvořím, chápu že to nikoho bavit nemusí, ale nepřijde mi jako tragedie sednout si na hodku s dítětem ke stolu a vymyslet spolu něco do školky...
Nevím chápu že na to má každý jiný názor, já zastávám že by malej měl umět zacházet s nužkama , lepidlem atd..a kolikrát na to v té školce prostě nemají tolik času...a já i syn máme velkou radost když si můžem doma něco co jsme vytvořily vystavit...podle mě to není jen o tom něco upatlat ale strávit spolu smysluplně čas, věnovat se dítěti...tím nechci říct že by ses díteti nevěnovala 😉
Navíc až dítě začne chodit do školy to uvidíš to pravé úkolování 😉
A nějakému tvoření kašpara se zasměješ 😉

lenka5731
autor
6. pro 2011

@kjajule jako je fakt, že jsem teď hodně přecitlivělá a nasírá mě všechno 🙂

abys s dítětem trávila smysluplně čas a věnovala se mu, tak přece není nutné tvořit, je milion jiných činností. stříhá, maluje, vymalovává a modeluje sama, k tomu mě nepotřebuje. a učit se s dítětem do školy a nebo něco sehnat, to je přece něco úplně jiného. 🙂

lenka5731
autor
6. pro 2011

@kjajule jinak se školkou jsme taky měli hodně akcí, už jsme trávili společně asi 4 odpoledne od začátku školního roku a měli jsme přinést nebo zařídit pár věcí, ale tohle je pro mě fakt jiné.

raději se loučím, jdu k doktorovi.

kjajule
6. pro 2011

@lenka5731 Neříkám učit se s dítetem do školy...ono až bude chodit do školy, tak nějaké tvoření kašpárků bude skoro na denním pořádku znám to od kamarádek... takže to ber spíš jako cvičení napozději...v té škole se teprve pak začneš rozčilovat co všechno ty děti "musí" mít...samozřejmě vše dobrovolné...ale jakmile se tomu s dítětem vyhnete tak bude za exota...😉
Ber to jako legraci a zábavu, jsem si jistá že vám to pak s dcerou půjde oběma od ruky a budete mít za chvilku hotovo 😉

gab7
6. pro 2011

@kjajule souhlasím s tvým názorem 😉 .mám děcko ve školce i ve škole,a tak máš pravdu 😉 .
tvořím hodně doma s dětmi,jelikož je to strašně baví 🙂 ....papír,nůžky,lepidlo,ruličky od papíru,barevný papír,listí,vyrábíme domácí modelínu..jen bychom potřebovali ,aby víkend měl tak čtyři dny a né dva 😀 😀 😀 .abychom stíhali všechno,co chceme doma i venku spolu dělat 😀

laloona
6. pro 2011

@lenka5731 nene, měli mí do školky masku, tak jsme dělali masku 🙂

laloona
6. pro 2011

a přesně, ve škole je také plno těhle dobrovolně povinných tvoření,máme to doma od září taky a to je pak teprve překonávání,zrovna když ti některé věci moc nejdou,tak je dostanete za "úkol" 😀

gab7
6. pro 2011

jo,a ještě bych měla napsat,že na tyto práce zrovna šikovná nejsem 😀 ,ale je myslím pro děti důležitější,že to dělám s nima a ráda 😀 😀 😀 ,protože oni ocení i můj nepovedený výsledek 😀

vendy01
8. pro 2011

Tak my jsme ve školce úkolováni každou chvíli 😅 Nedávno jsme vyráběli "podzimníčka" z přírodních materiálů, pak tiskátka z brambor..teď mají mít kostými na besídku, tak tvoříme a tvoříme. Je fakt, že už nás to někdy zmáhá, někdy to stojí nějakou kačku navíc, ale školka se nám na druhou stranu zase odmění tím, že pro děti uspořádá moc hezké akce. 🙂