Školka nás úkoluje 🙂 Stalo se vám něco podobného?

lenka5731
5. pro 2011

Dnes přivedl děda ze školky dceru s tím, že do pátku máme doma udělat 20 cm vysokou pevnou postavičku čerta a donést ji do školky. Nevím, co s ní pak budou dělat.

Doma jsme nikdy kromě různého malování a stříhání netvořili, nemáme čtvrtky, látky, lepidlo, prostě nic z čeho by se dala vytvořit pevná postavička . Tvoření mě nebaví a i proto snad chodí do školky, aby tvořili tam. Já jsem na rizikáči, musím ležet, není mi dobře, muž je od rána do večera v práci, takže na nic podobného nemáme čas, náladu a momentálně ani možnosti. Docela dost mi hnulo žlučí, že nás školka takhle úkoluje, mám sto chutí zavolat učitelce.

Stalo se vám se školkou něco podobného? Připadá mi to dost nestandardní. Nechápu, proč bych měla doma něco povinně tvořit.. Je to banalita, ale naštvalo mě to.

lenka5731
autor
10. pro 2011

@luckahr já jsem psala o lidech. ne o tobě. nebuď vztahovačná. 😉
@petkave

holky, opravdu se loučím, tohle nemám zapotřebí. vy jste prostě štěkny a máte potřebu uštěkat (uštvat) kořist a zvítězit, na to nemám a mít nechci 😀 😀 😀

petkave
10. pro 2011

A z druhej strany.... som pedagóg... viem, že spolupráca s rodičmi je ťažká. Dôvody? Nie je čas, chuť, energia. Väčšine ľudí sa nechce, lebo sú jednoducho pohodlní a nájdu si 1000 výhovoriek, prečo nie... Ako učiteľka myslím veľa vecí dobre, no často sa stretávam s nepochopením rodičov, ignoráciou či urážkami... Tie sa objavujú väčšinou preto, že JA mám deti naučiť všetko, JA som zodpovedná za ich prípadné neúspechy, správanie a konanie a JA otravujem rodičov, ak sa vyskytnú nejaké problémy...

camelinka
10. pro 2011

notak holky, nakzte si den, jako by nestacilo ze se musime obcas rozcilit kvuli chlapum, jeste se stekat mezi sebou 😉 . Kazdou bavi neco jinyho, co je pro nekoho otrava nekdo jiny udela rad, kazda se starame o deti nejlip jak dovedem, tak si tu netrhejte obcanky a neurazejte se 😉

beruskanula
10. pro 2011

@lenka5731 : odpovidam 😀-je to slusnost,ale zdrzovat se tu nehodlam 😀 ..ano - jasne jsem napsala, ze u nas ve skolce to je naprosto bezne 🙂 -vim od kamaradek, co maj nebo mely deti ve skolce... a ano, prijde mi to jako normalni 🙂 😎 , fakt v tom nevidim problem si s ditetem nachvilku sednout a splnit s nim to, co by melo do skolky mit... jak tu psalo uz nekolik holek, maminek, dite bude rado a pak bude v kolektivu pochvaleno...

delame to pro sve deti!!!

a takovy ty reci, jako, ze od toho je skolka.....

😝

navic si myslim, ze zrovna ted v predvanocnim case.... budou ruzne besidky, kdy si deti mezi sebou predaji nejake male darecky--tak nejakej vyrobit.... (treba to bude taky UKOL od skolky)

krasny vecer vsem

petkave
10. pro 2011

@lenka5731 Neurážaj! Už po 2. krát dnes!

mamkamarketa
10. pro 2011

tak jsem vsechno docetla
1. srovnavat skolku se skolou??? trosku mimo ne?
2.jak nektera z Vas psala, ze postavicku muze udelat tatinek?nas tata vida kluka jen o vikendu. jde do prace kdyz spi a vraci se,kdyz uz spi. Predstava,ze vecer sedi na stolem a tvori kaspara? Proc by to mel delat????

beruskanula
10. pro 2011

@petkave : klid 🙂 😀

mamkamarketa
10. pro 2011

zeny vy co rady tvorite.
prijdte mi zabalit vanocni darky 😀 nejsem manualne zrucna,balim to jak salamy 😀 😀 😀

camelinka
10. pro 2011

@mamkamarketa ja mam zabaleno,dycky me to bavilo,ale letos to bylo utrpeni,takze su rada ze mam hotovo 😎 😀

petkave
10. pro 2011

@mamkamarketa darčeky nebalím, existujú predsa darčekové tašky...
@beruskanula a som kľudná, dobre sa bavím 😀 😀 😀 😀

luckahr
10. pro 2011

@mamkamarketa darky balm stejne 😀
srovnani skolka -skola - to je vcelku fuk, tady jde proste o princip, byt pro skolku (skolu) jako rodic "partnerem" a ne budte radi, ze moje dite k vam chodi...........ale to proste cast nas chape a cast ne no..........

luckahr
10. pro 2011

@petkave mas pravdu, do papiru balim, jen kdyz dojdou tasticky 😀

mamkamarketa
10. pro 2011

@camelinka to ja se do toho ted pustlila. zabalila jsem jeden a vysedavam na MK 😅 🙄 me to nebaviiii

beruskanula
10. pro 2011

@petkave chapu te 😀 🙂 vsak ja to tak myslel 😀 🙂 ¨¨

@luckahr hezky napsane rodic/rodice, rodina - partnerem pro skolku, skolu..souvisi i stim, jak psala @petkave o ty spolupraci 🙂

sisstin
10. pro 2011

ale holky, já furt vidím podstatný rozdíl, mezi spolupráci školky a rodičů..kdy třeba dítě má nějaký problém a je potřeba ho řešit atd. Ale prostě školka mi nemůže nakázat, at doma vyrobím nějakou postavičku, když to prostě neumim 😲

My doma děláme xy činností, ale prostě tvoření ne - jednak syna to těžce nebaví, takže se mnou ani nespolupracuje, v té školce ano..a jednak já to prostě fakt neumim...

to samé, když přijde dítě s logaritmy, holt prostě si budu muset zaplatit doučování nebo tak..páč já tomu nerozumim, ani kdybych se rozkrájela 😕

luckahr
10. pro 2011

@sisstin tak skolka ti (jim) to urcite nenakazuje......

camelinka
10. pro 2011

@mamkamarketa me prijde ze kdysi sem si s tim dycky tak vyhrala a vypadalo to krasne a postupne je to cimdal horsi 😝 😀 😀 😀

luckahr
10. pro 2011
sisstin
10. pro 2011

no hlavně spolupráce ze školkou je dle mého to, že jednak zaplatím školné a stravné, jednak pokud učitelka přijde s tím, že má dítě nějaký problém nebo se třeba nevhodně chová, to že budu řešit...že ho připravím, pokud jedou na nějaký výlet... že třeba na žádost školky poskytnu ubrousky, toaletní papír atd. Zaplatím SRPS..

ale prostě abych doma po večerech něco vyráběla, to do toho rozhodně nepatří...stejně jako bych tam nešla přesazovat kytky, nebo rýt zahrádku... 😕

petkave
10. pro 2011

Možno niektoré zabúdate, že nejde o kvalitu toho výrobku... Ale ak je tu nejaká mamička, ktorá sa aj prostredníctvom výtvorov svojho dieťaťa potrebuje prezentovať, aká je perfektná a dokonalá a jednoducho produkt, ktorý by sa jej nepáčil, by škôlke neodovzdala, tak je to smutné...

sisstin
10. pro 2011

já třeba do školky nosím pomůcky, pomáhám zařizovat jednomu chlapečkovi náhradní komunikaci, budu jim tam dávat i hračky...prostě se fakt snažim, aby ta spolupráce byla dobrá...a byli jsme partneři..

ale prostě s tvořením, nebo zvelebováním školky či něčím podobným u mě nikdo neuspěje.... 😉

sisstin
10. pro 2011

@petkave ale já prostě ani nevim, jak to vytvořit...nemám na to fantazii, nemám k tomu doma potřebné věci...já neumím ani rovně stříhat 😅 😅 😅

petkave
10. pro 2011

@sisstin ale nebuď už zase taká sebakritická... Ja som totálne drevo do hudby... Môj syn je umelec od narodenia, čisto po oteckovi... A hoci spievam falošne a muzike fakt nerozumiem, snažím sa malého čo najviac podporovať v tom, čo sa mu páči... Aj keď to znamená, že mu musím spievať a brnkať jedinú jednu pesničku na klavíri, ktorú poznám--- Kohútika jarabého... Otecko ma síce za spev nechváli (každý normálny človek by ma nepochválil), ale malému sa to páči, tak čo na tom, že mi to nejde... 😵

beruskanula
10. pro 2011

@sisstin tak jinak...at se ta maminka, ktera neumi, nebavi ji to, vykasle at po diteti vzkaze pani ucitelce, ze to delat proste nebude a pak at si maminka prijde kouknout na svoje dite, jak ostatni ukazuji ve skolce vytvory, co dostali za ukol s rodici doma udelat..... deti si budou ukazovat vzajemne vyrobky, budou se bavit o tom, jak to s rodici tvorili, pani ucitelka je pochvali...az na to, ktery bude sedet a jen koukat, a to jen proto, ze maminka neco neumi....jak se to dite bude citit?....

jezisi holky, nikdo ve skolce nechce po rodicich veledila, tvorit ma dite s dopomoci rodice😵

a s tema logaritmy.... dite posles na doucko, udelas pro nej neco, zatimco kdyz se na to tvoreni vykaslel, neudelas pro nej nic...

pokud se mamince neco na skolce nelibi, treba to, ze ma obcas/pravidelne neco tvorit a svlatnim ditetem, tak at zmeni skolku, ale at se predem ujisti, ze ta nova skolka nebude v tomdletom stejna, aby zase nesilela

sisstin
10. pro 2011

@petkave no a to je třeba jádro pudla, že syn tyto činnosti nesnáší též (i díky jeho vadě řeči)...takže pro něj to rozhodně není zábava se mnou tvořit, dělat to nechce...a donutí ho jedině ve školce (jakž takž) a to ta učitelka u něj musí sedět a pomalu to celý dělá za něj...pro nás by to nebyla fajn strávená chvilka..ale akorát nervy a jeho řev..navíc synovi se věnuju (intenzivně) třeba i 6hodin denně...takže po mně prostě nikdo nemůže chtít, at ještě patlám jakousi postavičku čerta...

já chápu, že pro někoho to problém není...a pro někoho jo..ale prostě ta školka nemůže nutit rodiče, aby doma něco tvořili, pokud nechtějí 😉

sisstin
10. pro 2011

@beruskanula no hlavně u nás ve školce nic takového není, takže to řešit nemusím 😎 ale přijde mi to prostě nefér, tyhle věci by měly být dobrovolné třeba na nějakém kroužku ...jako je u nás - dílničky, kam chodí maminky s dětma dělat keramiku 😉

dadous
10. pro 2011

mě se jen líbí, že zakladatelka se rozčiluje, že maj vytvořit loutku a ve finale tatínek udělal tu nejkrasnější 😵
@sisstin a v čem je problem, mam čas vysedavat na netu kde není problem zadat tema, např, jak vytvořit loutku 😵 taky nejsem zručna, ale až to bude nutny, tak mam internet a tam najdu i jednoduchy navody 😵

sisstin
10. pro 2011

@dadous no já prostě tohle dělat ani nechci....do školky chodí mimo i jiné i kvůli tomu, aby se tam zdokonalil v tom, co mně nejde a co se mnou odmítá dělat 😉 jinak by tam chodit nemusel, já jsem zas schopná ty ostatní věci, co se týče rozvoje (zatím) zajistit dost slušně doma, troufám si říct, že i líp jak ve školce 😉

ale prostě zrovna toto z duše nenávidím, a prostě dělat to nebudu...ještě bych zvažovala, kdyby to syna fakt bavilo a dělat to chtěl a měl by z toho radost, to bych se překonala...ale on to fakt taky nesnáší a dělat to nechce, a jsem ráda, že aspon v té školce ho k tomu nějak "donutí"...nejde o hezky strávenou chvilku, ale akorát o nervy a stres v našem případě....

prostě si myslím, že takovýhle věci patří do školky a ne domů....pokud to děti a rodiče zajímá, tak můžou právě tvořit doma a ještě chodit na nějaké kroužky...holt někdo tíhne ke sportu, někdo víc k těm "myslícím" aktivitám, někdo k tvoření.... 😉

luckahr
10. pro 2011

@sisstin ale nikdo te samozrejme do niceho nebude nutit (teda do placeni stravneho a skolneho asi jo, ze🙂 ) a jestli neco vyrobit s ditetem je ci neni soucasti spoluprace - partnerstvi se skolou je vec pohledu, opet na tom se tady proste neshodneme.

timbouctou
10. pro 2011

ahoj, my teda ze školy občas něco dostanem, co třeba kostým na karneval? Já ho odmítám kupovat, jsme na tom finančně celkem špatně, takže přes všechnu svou nešikovnost jsem nakonec oblékla kluka jako kocoura - piráta, jen uši jsem musela vyrobit vlastnoručně. Vždycky se to dá nějak udělat, ne?
A ad šití a ponožky, sice jsem tohle téma na poslední stránce neviděla, ale vrátím se k němu, protože mě to právě v této době krize a zdražování celkem uchvátilo.

@lenka5731 možná to nevíš, ale jsou lidi, který nemají tolik peněz aby mohli vyhodit pokaždý to, v čem mají dírku. Máš holčičku malou, ale počítej s tím, že během půl roka až roka ti začne chodit roztrhaná a ošoupaná, do školky jí budš muset dávat tak dvakrát do týdne nové šatečky a kalhoty. A myslím si, že ani tobě pak už nepřipadne hloupé dírky zašívat spíš než kupovat několikero nových oblečků ob týden.
A buď šťastná za své rodiče (nebo tchány), že se takhle starají, já kdybych měla takovýhle problém a musela ležet, tak moje matka nad mým osudem pokývá smutně hlavou a půjde si po svém.