Školka nás úkoluje 🙂 Stalo se vám něco podobného?

lenka5731
5. pro 2011

Dnes přivedl děda ze školky dceru s tím, že do pátku máme doma udělat 20 cm vysokou pevnou postavičku čerta a donést ji do školky. Nevím, co s ní pak budou dělat.

Doma jsme nikdy kromě různého malování a stříhání netvořili, nemáme čtvrtky, látky, lepidlo, prostě nic z čeho by se dala vytvořit pevná postavička . Tvoření mě nebaví a i proto snad chodí do školky, aby tvořili tam. Já jsem na rizikáči, musím ležet, není mi dobře, muž je od rána do večera v práci, takže na nic podobného nemáme čas, náladu a momentálně ani možnosti. Docela dost mi hnulo žlučí, že nás školka takhle úkoluje, mám sto chutí zavolat učitelce.

Stalo se vám se školkou něco podobného? Připadá mi to dost nestandardní. Nechápu, proč bych měla doma něco povinně tvořit.. Je to banalita, ale naštvalo mě to.

sisstin
10. pro 2011

@luckahr no já si fakt myslím, že na tom se nějak dohodnout ani nedá...já zas dělám pro tu školku jiný věci, školka je za to vděčná a žádné tvoření po mně nevyžadují 😉 myslím, že každej spolupracuje v rámci svých možností...já snahu projevuju a víc už fakt neudělám 😉

petkave
10. pro 2011

Dnešná doba kladie na človeka také vysoké nároky, že je veľkou výhodou, ak je všestranne rozvinutý (nemusí byť zrovna nadaný) a má prehľad o čomkoľvek... Určite viete, že čím viac je toho človek schopný urobiť, v čím viac veciach sa vyzná, tým rýchlejšie si nájde zamestnanie, uplatnenie a podobne... Podľa mňa, ak by sme všetko nechávali iba na škôlku a školu, tak by sme tým ochudobnili vlastné dieťa a znevýhodnili ho v budúcnosti...Tak neviem, prečo by sme s deťmi nemohli doma majstrovať, kresliť, spievať, počítať... nehovorte mi zase, že škôlkárske úlohy sú pre každú z vás taký brutálny problém... Stačí sa pozrieť na nástenky, magnetické či interaktívne tabule v škôlkach... To sú tam fakt veci, ktoré nezvládne dospelý človek?

luckahr
10. pro 2011

@sisstin jo jo, ja te i chapu, u vas je to zase trosku specifictejsi nez v beznych skolkach..........ja myslim, ze vetsina rodicu v ramci svych moznosti ale rozhodne nespolupracuje, viz. tato diskuze............

dadous
10. pro 2011

@sisstin ja tě chapu, ja to myslela všeobecně, ne konkretně na na tebe 😉 ale některy maminy se tu budou radši hodinu rozčilovat, než aby nakreslily kašpara, vystřihly, ze zadu nalepily špejli a píchli to do modelíny aby stal 😅 i kdyby dítko namalovalo jen očičko, tak už jen tím se na tom podílel, chpeš mě?

sisstin
10. pro 2011

@luckahr no syn chodí do běžné školky, jen je to logo třída..nic odlišného od ostatních tříd tam není (vím od kamarádky, klučina tam chodí do vedlejší třídy) a ani po nich nechtějí, aby doma něco tvořily atd. U nás ve školce se ani nechodí přesazovat kytky a další věci, všechno je dobrovolné....

povinné jsou jen platby a spolupráce při problémech s dítětem 😉

sisstin
10. pro 2011

@dadous tak jasný...ale já to prostě chápu, kdyby mě nutila školka něco vyrábět, nebo rejt ty záhony (to zas dělala kamarádka 😅 😅 😅 😅 ), tak já bych to prostě odmítla dělat...a nabídla, že jim třeba finančně na něco přispěju či něco jiného...ale tohle prostě ne 😉

sisstin
10. pro 2011

@dadous zas je pravda, že kdybych to vytvářela já....tak by si učitelky myslely, že to dělal syn 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

dadous
10. pro 2011

@sisstin jj ale ty jsi zase v uplně jiny situaci než zakladatelka 😵 ja bych zas radši s něčím pomohla než finančně přispěla 😀

dadous
10. pro 2011

@sisstin no vidíš a ani bys ho tím nemusela prudit 😀

sisstin
10. pro 2011

no jinak k tématu, kdyby to muselo být..tak by asi do školky něco vytvořil děda...at není Tygr ještě větší mimon, než je.. 😅 😅 😅 ale kdyby to mělo být nějak jako pravidelně, tak to by mi fakt vadilo už 😉

jajulin
10. pro 2011

Přečetla jsem celou diskuzi a teda naprosto souhlasím se zakladatelkou. A ani se nedivím, že při jejím stavu ji některé příspěvky dost vytočily. Kdybych se ocitla v její situaci, tak jsem v koncích. Tvoření nemusím a vůůůůůbec netuším, jak, z čeho atd. vyrobit postavu Kašpara. Když přijde dítě ze školky a řekne, že má doma něco vymodelovat, tak OK. Protože ten úkol je pro dítě, a já na to jen dohlédnu. Ale chci vidět, jak si tříleté dítě poradí samo s výrobou postavičky. Vyrobit takovou postavu je prostě úkol pro rodiče - a to by se mi teda taky nelíbilo.

artuse
10. pro 2011

ahojte, napíšu k tématu - abychom něco vytvořili doma po nás školka zatím nikdy nechtěla, kromě masky na karneval, kterou teda můžete koupit, nic vyrábět nemusíte, my ji tvořili s manželem přes noc, aby malá měla překvapení, no jsme cáklí, ale nám to nevadilo, dělali jsme to pro ni rádi 😀 jinak naše školka organizuje velmi často nějaké dílničky pro společné tvoření rodičů a dětí 😅 velikonoční, podzimní, vánoční, atd. atd. 😅 materiál většinou školka nakoupí a my rodiče přispějeme, tvoří se hromadně ve školce v odpoledních hodinách, povinné to samozřejmě není, ale účast bývá vždy celkem hojná 🙂
jinak mně osobně mi nevadilo, kdybych jednou za čas měla cosi vyrobit do školky, my tvoříme s dcerou téměř denně, ale souhlasím s tím, že by to školka po rodičích vyžadovat neměla...když tak jen na dobrovolné bázi...

jajulin
10. pro 2011

@artuse do facto souhlasím, ale já osobně vidím obrovský rozdíl ve společných dílničkách a samostatném tvoření. Ač prostě na tvoření nejsem, tak pokud to mé dítě bude bavit a udělá mu to radost, klidně s ním budu chodit na nějaké společné tvoření - protože tam je někdo, kdo to vede, může poradit, člověk vidí inspiraci kolem sebe atd. Naproti tomu dostat úkol ze školky, aby si s tím rodiče poradili sami, jak umí - to je propastný rozdíl.

marinka
11. pro 2011

@artuse Tohle je u nás taky, to společné tvoření dětí s rodiči, teď jsme vyráběli vánoční ozdoby a bylo to moc fajn, poznala jsem se víc s ostatníma maminkama, školka to měla bezvadně vymyšlené 🙂

hakanka
17. pro 2011

Ahoj, po nás sem tak školka něco chce. Nápad s betlémem se mi líbí, na druhou stranu bych i jako učitelka chápala, že ho někdo neudělá. Pokud by to byla hlavní postava, ocenila bych, kdyby mi zavolal a řekl to narovinu dopředu. A teda manžel zakladatelky je borec, jak to popisovala, tak loutka bude fakt nej....