Škôlka, Praha 10 - Vršovice. Máte skúsenosť?

evaviki
8. led 2011

Ahojte,
ake mate skusenosti so skolkami vo Vrsoviciach? Ktora je fajn a ktorej sa radsej mame vyhnut?
dakujem

marjama
8. led 2011

Ahojky,já bych taky uvítala nějaké zkušenosti se školkami ve Vršovicích. Už jsem koukala na některé na netu, ale nevím, pro jakou se rozhodnout. Hlavně ani netuším, jestli můžu dceru přihlásit do více školek najednou? A nevíte, jestli je možnost se tam zajít podívat předem a okouknout to tam? Díky.

evaviki
autor
8. led 2011

@marjama skolky mavaju dni otevrenych dveri,kedy sa tam da ist pozriet..

marjama
11. led 2011

@evaviki Ahojky, díky. No vidíš, to mě nenapadlo, že dny otevřených dveří fungují i u MŠ 🙂 Tak toho určitě využiju a půjdu ty moje "favority" omrknout! Jinak koukám, že Tvůj chlapeček má taky 2 roky, tak to jsou s naší Martí stejně staří 🙂 Já se ještě bojím toho, že mi ji do školky vůbec nevezmou, protože mi říkala kamarádka, že prý děti narozené v listopadu a v prosinci jsou absolutně bez šance, tak nevím. ☹ Že Ti prý řeknou, ať přijdete k zápisu až příští rok, hahaha a co jako má člověk dělat těch 9 měsíců, když musí do práce???? No hrozná představa, kdyby nás nevzali. Kdyby se Ti podařilo zjistit nějaké zajímavé informace o nějaké školce, tak se určitě ozvi. Já dám taky kdyžtak vědět.

evaviki
autor
11. led 2011

@marjama ja som to planovala tak, ze ho v zari zacnem postupne davat do skolky, nech si zvyka a od ledna by uz fungoval normalne.. a ak sa nepodari, tak nam ostava iba sukromna skolka, do prace musim.. a to som rozmyslala nad skolkou Kaja a Paja..

marjama
11. led 2011

@evaviki Já to plánuju stejně jako Ty. Od září na těch 5 dní v měsíci, jak se to může podle zákona, aby si zvykla a od ledna normálka. Do klubíku Kája a Pája chodíme s Martí na cvičení, je to tam ok. Chci jí tam zkusit dát do té jejich školičky tak někdy v květnu, jen tak na zkoušku na 1 nebo 2 hodiny, abych viděla, jak se bude chovat, když ji bude hlídat někdo cizí. Zatím je zvyklá jen na mě, manžela a babičku s dědou.

evaviki
autor
12. led 2011

@marjama tak to sa tu v okoli musime potkavat.. 😀

evaviki
autor
18. led 2011

@marjama Pytala som sa znameho, ich syn chodil do skolky na Kodanskou, boli spokojni, len je problem dostat sa tam.. :-/

lura
18. led 2011

@marjama Ahoj, budu moc ráda, když sem pak kdyžtak napíšeš (nebo na mojí IP), jak to nakonec probíhalo a jakou šanci tedy mají dítka listopad / prosinec. Já mám syna narozeného v prosinci, ale je o rok mladší než Tvůj. Už teď ale začínám plašit ☹, jak to všechno dopadne...

marjama
18. led 2011

@evaviki Díky za info. Já jsem zatím nic nového neobjevila 😒
@lura Pak napíšu, jak jsme dopadli a jaký byl celý "proces" 😝 Ty máš ještě čas, užívej se klídku, pak si taky "užiješ" 🙂 Já jsem taky taková ta plašící povaha, takže vidím všechno dopředu černě, no třeba budu překvapená a vezmou nás.

lura
18. led 2011

@marjama Tak pak napiš. Také jsem dopředu uvažovala o těch 5ti dnech od září (na zvyknutí atd.), ale uvidíme, jak to nakonec dopadne. Zápisy do školek jsou prý v březnu. Jo jo, jsem plašan 😀 😀 😀 a doma se mi mužský směje...

andulina21
5. únor 2011

Ahoj tak mě se taky líbila ta Kodaňská, naštěstí máme ještě dost času. Jinak všechny školky v tomhle okolí mají své www adresy, bohužel si je nepamatuju a docela se na nich dá zjistit, kdo má jaký program. Jinak jenom vím, že s tím dnem otevřených dveří je trochu problém, protože loni měli tři školky ten den ve stejné datum a dokonce podobnou hodinu.

evaviki
autor
5. únor 2011

@andulina21 problem je, ze nikde nie su napisane konkretne skusenosti mamin, ktorych deti tam chodili.. aspon mne sa to na webe nepodarilo najst..

jita30
6. čer 2011

Ahoj holky,tak dcera chodí do MŠ Kodaňská.Pokud potřebujete nějaké info jsem zde 😉

evaviki
autor
7. čer 2011

@jita30 ahoj, info by sa hodilo.. 😀 tento rok sme boli bez sance, tak skusime buduci rok, snad ho vezmu.. aka je ta skolka? co ucitelky? docela ma desi, ze je tak vela deti na jednu, ale zase maju myslim vlastnu zahradu, takze na hriste nechodi..

leandre
11. čer 2011

Ahoj, když se vám dítko nedostalo na Praze 10, zkuste případně i blízké školky na Praze 3. My jsme takto v září 2010 dostali malého do školky u Flory. Byli mu akorát 3 roky a já byla doma na mateřské, takže na desítce jsem neměla šanci. Na trojce jsme zkusili v září zavolat a měli volné místo a vzali nám ho. Trojka dle starosty chce i školky ještě přidávat, aby se tříleté děti dostali do školek. Někde dělají i dodatečné zápisy. Samoyřejmě děti z Prahy 3 budou mít přednost, ale když budou mít v září volno, tak určitě nebudou chtít nechat volné místo. My to nakonec nemáme ani daleko, tramvají jsem ve školce asi za 10 minut.

evaviki
autor
12. čer 2011

@leandre ja mam bliz prahu 2 (v podstate vedlejsi ulice) a tam je vsade podmienka trvaly pobyt na P2 ☹( zatial skusime skolicku Kaja a Paja a uvidime dalsi rok..

jita30
14. čer 2011

Ahoj holky,tak na třídě je cca 25 dětí,třídy jsou docela pěkné,hraček mají poměrně dost.No co se týká učitelek je tam Marcelka(třída opička),která je trošku přísnější,ale děti jí mají moc rádi pak mám zkušenost s Haničkou(třída žirafa) ta je z celé školky nejůžasnější,dětem se věnuje ve školce i mimo ni(ve svém volnu o prozdninách pořádá letní tábor)a taky vede keramický kroužek.Dále se s Haničkou střídá učitelka Zdena,která je taky fajn.Co mě,ale štve je to,že každý rok mají děti jinou učitelku a taky se stává,že děti,které se mají rády jsou rozděleny do různých tříd☹Nevím proč nemůžou děti zůstat se stejným kolektivem i paní učitelkou.Co se týká kroužků děti mohou chodit na Sokolínka,keramický kroužek a větší děti na plavání.Přes rok mají samozžejmě nějaké výlety a do školky jezdí i divadélko.No zahrada je dost obyčejná,je tam jen pískoviště a prolézačka.Občas chodí na procházky do parku.Předškoláci mají třídy v 1 patře,ale tam půjde malá až v září, tak zatím nemám žádné informace🙂

lenka1974
24. lis 2012

Ahojky,
mám také dceru 2,5 roku, a také přemýšlím kam dát malou do školky. Do té Kodaňské se půjdu podívat, díky za typ, a slyšela jsem, když nebudu mít práci, tak mi malou nevezmou. Máte někdo zkušenost na Zahradním městě z Mládežnickou?
Děkuji za info Lenka

konsa
5. únor 2013

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se školkou U Vršovického nádraží? Máme to minutku pěšky, a tak bych jí nejradši dala tam, ale zatím jsem neslyšela moc pozitivního ☹

ještě řeším to, zda u zápisu říct, že pracuji. Loni vím, že kdo přinesl z práce papír, tak dostal body navíc. Ale nevím, jak to je, když podnikám.? Kde vezmu potvrzení? Zatím to moje podnikání není totiž oficiální, jelikož jsem stále na rodičovské s mladší dcerou. netušíte někdo jak tohle udělat?

evaviki
autor
13. únor 2013

@konsa ja o ni teda neslysela nic za posledni dobu.. Skus se zeptat pred skolkou, myslim, ze by ti maminky poradili, kdyz je oslovis, jak jsou spokojene..