Školka, Praha 12. Kterou vybrat?

verbalinka
29. led 2011

Zdravím 🙂
Blíží se termín zápisů do školek a já se pořád nemůžu rozhodnout, do které školky syna zapsat ☹ Školek je na Praze 12 hodně, ale každá je úplně jiná, má jiné "téma výuky". Jsem dost bezradná, a proto bych ráda, kdyby se našly maminky, které už mají děti umístěné, nebo i maminky, které něco slyšely z doslechu, o zkušenosti, zážitky apod. Ráda bych školku, které bude k dítěti přistupovat individuálně, v mezích možnosti se mu věnovat, nenutit, ale podporovat... Obecné informace se dočtu na stránkách, ale opravdové zkušenosti tam nenajdu. Já jsem měla na školku v dětství štěstí, ale už tehdy jsem vnímala, že učitelky v jiné třídě jsou zlé a byla jsem ráda, že k nim nepatřím. Ale v první třídě jsem si to "vyžrala", a proto výběr beru dost zodpovědně 😅
Moooc děkuju 🙂

adris69
7. zář 2012

@zihu tak to myslím,že chválí tu školku s ang.co je přesně mezi náma,nevím jaká je to přímo ulice,poblíž je Levského,v sídlišti kde končí tramvaj,jinak s těma jazykovejma asi moc neporadím.Eliáš chodí do norm.státní,kterou máme na konci ulice jen přes cyklostezku,naše školka Sluníčko je v ul.Smolkova,je to malé sídliště a má 4 věkově smíšené odd.,kroužky nabízí asi taky 4,anglina,keramika,flétna,tanec,ale loni začal chodit prvně(od tří let ho nejdřív nevzali,pak zas,že ho vemou,výše jsem to tenkrát rozebírala),tak jsem chtěla nejdřív ať se rozkouká a pak,že budem řešit jeho zájem,je totiž srpnovej a bude ve své třídě vždy nejmladší,z nabízeného by tíhnul max.k tanci,ale ty kroužky jsem zjistila od maminek,že to není dle našich představ nebo ten tanec,je to více méně jen o pohybu a pochopitelně skoro jen holky,tak jsme ho letos nechali už zapsat přímo do taneční akademie do Krče a uvidíme,něco dělat musí,ale ráda bych něco co ho baví a nemusí se jezdit díky tomu někam do Kotěhůlek,v blízkosti je fotbal,baseball a softball,ale na to trefit se do mičudy on moc není,táta měl představu o hekeji,ale vidí sám 😝 .tohle není teda balet,je to jen příprava na ty streettance 😀 ,tak uvidíme,je taky dost živější a taky jak se bude vůbec soustředit 😵 .

Zápis může být už snad od února a až do dubna,tak to chce pohlídat,ale jestli budeš psát,tak to uvidíš jak odpoví.Nás už zas zajímaj spíš ty zápisy do školy,tak nejsem v obraze,ale měla jsem výhodu,že jsem se spíš ptala na pískovišti maminek,to je jistota,tady byla jedna taková vyhlášená,ale je to na hranici obce kam už bychom měli šanci jen se sponzorským darem,kdyby náhodou,to funguje snad na všech školkách,ale jsme tu maximálně spokojení,vaří moc dobře,besídky jsou prima,dostávají i dárky a úči k nezaplacení v té naší třídě,opravdu s nima pracujou,nacvičujou program,tvoří,výlety... 😉 !
Státní Montessori je psaná Modřany,tady u nás za rohem v Písnici je soukromá,zkusím se podívat do starého ntb.co jsem tam měla tenkrát uložený,ale to asi taky dohledáš,možná tam bude i diskuze,která je aktuálnější 🙂 .

verbalinka
autor
8. zář 2012

@zihu ahoj, já jsem zakladatelka tématu 🙂
Montesorri je nahoře na beránku. Syn nakonec chodí do nový školky Karásek. Úroveň jako všude. Jde o to najít dobré učitelky. Synovi se měnily uč pořád, teď mění i třídu a snad se konečně usadí a už se nic měnit nebude. Kroužky máme: hudebku, sportovky, anglina, keramika, výtvarka, ale ještě to není oficiální seznam. S více angličtinou mě napadá MŠ Angelka, ta má za cca 3500 Kč/ měs. více angličtiny, ale měla minulý rok jen jednu třídu. Současný stav neznám...
Napiš si do školek, které tě zajímají a určitě ti dovolí se tam stavit i mimo otevřené dveře 😉

zihu
9. zář 2012

@adris69
@verbalinka diky holky, tak jsem napsala na asi 4 skolky, Angelku, Pertoldovu a tu Montessori, tak uvidim, jestlis e vubec ozvou.. my bydlime na Platonove, takze krome Angelky vsechno u nosu a Angelka taky v pohode dostupna, takze 🙂 diky za tipy!

zihu
10. zář 2012

Hm, tak jsem psala n 4, zatim ze 3 napsali, ze jsou plni a ze behem roku neberou:( Jeste cekam na tu Montessori... chjo 😨

adris69
10. zář 2012

Jo ták...chcete nastoupit během letošního školního roku 😵 ,já pochopila,že chcete norm.k zápisu 😝 !

zihu
12. zář 2012

no kdyz to driv nepujde, tak aspon normalne v zari...

adris69
12. zář 2012

tak to vůbec netuším jak to jde bez zápisu,ale tak musí mít i pro toto řešení 😉

anatanka
13. zář 2012

@zihu Jestli ti zalezi hodne na Aj, tak to se statnima skolkama bude asi vsechno dost podobny - tedy nic moc. Maximalne dvakrat pulhodinka tydne jako krouzek. Co se tyka potom pokracovani, tak bych doporucila ZS Angel (k ni nalezi i skolka), tam maji specialni jazykove tridy, kde maji Aj mnohem vic nez ve tridach klasickych, ale je to zpoplatnene cca 2000 Kc/mesic.

zihu
13. zář 2012

@anatanka jj, vim o ni, ale diky, ted nam tam Baju nevezmou, ale zkusim ji tam protlacit na dalsi rok do zari🙂 byla by skoda, kdyby to vse zapomnela, ne? 🙂 (chodi za mnou vyznamne s jablkem a rika "to je RED APPLE, mami, vis? a takhle jsme psali ve skolce NUMBER ONE! a vis jak vypada CIRCLE?" a podobne moudra🙂 a na zachode mi po vycurani zahlasi FINISHED:D
diky, snad pochodim, hned, jak se vratime, tak na to vlitnu a vsechno si to obeham osobne, aspon to taky omrknu.
A maminky jsou s Angelkou MS spokojene?

verbalinka
autor
20. zář 2012

@zihu ahoj, zavolej si na odbor školství - tam ti řeknou, jestli je někde volno 😉 Ale, co jsem teď v komisi slyšela, tak je všude plno. Ale myslím, že jedné místečko se najde. A co se týká angelky - ZŠ zas tak kvalitní, jak se říká, není. MŠ na tom bude podobně. Ale pokud potřebuješ angličtinu a nechceš platit horentní sumy za soukromou, tak proč ne...

zihu
20. zář 2012

@verbalinka diky za tip🙂

zihu
1. bře 2013

@verbalinka
@anatanka
@adris69
ahoj holky, jeste ozivuju tema, dnes uz aktualni...
chtela jsem se zeptat, jestli je mozne podat prihlasku do vice skolek najednou a pak si pripadne vybrat anebo muzu podat jen jednu a doufat, ze to vyjde??? nerada bych mela nejaky problem s podanim vice prihlasek... ted zrovna mam v merku stale tu Angelku a taky Pastelku a Montessori, tak uvidim...
diky

adris69
1. bře 2013

@zihu Ahoj-klidně podej víc,i za cenu,že tě čeká přednáška,že jim to komplikuješ ve stejném obvodu a že se to nemá a bla bla bla... 😀 ,nebyl to tenkrát náš případ,ale byla jsem u jedné z těch přednášek ředitelky a znám z vyprávění i od jinud,všude podobné...a teď zas u zápisu do školy nám to skoro doporučili a pokud je každá v jiném obvodu,jako např.Pha 4/Pha 12 ,tak to ani nezjistí 😵 tak to asi úplně zakázaný jako nebude 😉 !

zihu
1. bře 2013

@adris69 dik za podporu, stejne to tak asi udelam, riskovat, ze mi do Andelky malou nevezmou a pak bude doma se mi nechce.... ve stredu jdu do Angelky na den ot. dveri, mozna se zeptam a uvidim, kazdopadne dik, dam vedet🙂

adris69
2. bře 2013

@zihu to víš,že jo,si nechá člověk raději i vynadat 😀 ...taky bych se zeptala,zda tam jdeš ještě na prezentačku dřív 😉

verbalinka
autor
2. bře 2013

@zihu problem to trosku je, protoze po prijimackach se reditelky sejdou a ty, co se opakuji u vice skolek, tak vyrazuji a dohaduji se mezi sebou, kdo si ho vezme a posouva se mimo prvni uchazece. Pokud to nemas jasne dane (vek apod.), tak se radsi zeptej. I kdyz uz by nemel byt pretlak a nekam ji urcite vemou. Prinejhorsim doporucuju na konci srpna zavolat na urad skolstvi a oni nekam dite umisti 😉

zihu
13. bře 2013

@verbalinka
@adris69
tak informace znela jasne🙂 na zapisu v Angelce mi rekli, ze uz ted maji vic zajemcu, nez volnych mist (a to jsem tam byla na konci PRVNIHO zapisoveho dne!) a at si radeji podam VIC prihlasek, cimz me docela prekvapili.. ale tak jsem jeste zasla do Montessori, tu mame primo za barakem, podam obe a uvidim...
zatim diky🙂

adris69
13. bře 2013

@zihu 🙂 tak vidíš...ale zájemců je vždy a všude moc,kdo ví jak to ještě bude,tady nakonec po prázdninách všichni přijatý děti ani nenastoupily,to je ještě docela pak dlouhá doba,někdo změní adresu,zvlášť tady ty asiati,jen musí ňákou dobu ještě čekat zda se neozvou 😝 ,nám tenkrát už volali snad v půlce září,že by to od října šlo 😵 !
Tak zlom vaz-hodně štěstí 😀 !

sunflowerprague
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
whoknows
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lukas41016
10. črc 2013

všechny vás zdravím, doporučuji školkučiperku z Modřan.

huko
24. črc 2013

Nikdo zde nezmínil mateřskou školku Čiperka, která je v Modřanech. Je pro děti ve věku 3 až 7 let. Používá školící program Step by step, je zde denní výuka angličtina, předškolní výchova, svozy a odvozy dětí, prázdninový provoz. Řada kroužků např.: bojová umění, výtvarná výchova, jóga s rodiči, mladý badatel atd. Je to relativně nová školka, ale podle webu skolkaciperka.cz to vypadá, že jsou tam zkušení učitelé a prostředí na fotkách vypadá velmi nadstandardně. Jestli je to nejlepší školka v Praze 12? Toť otázka. Má někdo osobní zkušenost?

kubulapreschool
24. črc 2013

Dobrý den, dovoluji si Vám nabídnout naši soukromou česko-anglickou mateřskou školu KUBULA Preschool v Údolní ulici 316/94 na Praze 4.
Máme i český program za přijatelnou cenu 5000 Kč měsíčně.
V případě dotazů se na mě neváhejte obrátit.

kubulapreschool
24. črc 2013

@verbalinka Pokud hledáte mateřskou školu s českým programem, podívejte se na náš web pod příspěvkem.

kubulapreschool
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hedvikas
16. zář 2013

@verbalinka

Dobrý den, mohus se Vás zeptat, jakou máte zkušenost s Karáskem?
Budu ráda za Vaši zkušenost, děkuji
SEBKOVA

verbalinka
autor
17. zář 2013

@hedvikas no, syn tam chodí už třetím rokem a školka je to absolutně normální. Třídy jsou dle věku, učitelky jak které - některé fajn, jiné... (záleží taky na úhlu pohledu a co rodič očekává), kroužky jen pro předškoláky, vybavení docela dobré, zahrada pěkná. Ale dost se v karáskovi točí učitelky - pořád někdo odchází. Nevím, jaké je to v jiných školkách, ale syn už těch učitelek zažil opravdu hodně. Naštěstí minulý rok stabilní a tento rok mu jedna odešla (je druhým rokem ve stejné třídě). Asi píšu dost zmateně - pokud máte další dotazy, napište.
Zástupkyně ředitelky sídlí v karáskovi a je s ní super domluva, takže se dá dost věcí vyřešit.

hedvikas
20. zář 2013

@verbalinka
dekuji moc!

madrilena
15. led 2016

Ahoj, ráda bych obnovila téma. Máte prosím někdo zkušenosti se státními MŠ na Praze 12? Stojím o pozitivní i negativní zkušenosti. Moc děkuji 🙂 🙂