Školka, Praha 12. Kterou vybrat?

verbalinka
29. led 2011

Zdravím 🙂
Blíží se termín zápisů do školek a já se pořád nemůžu rozhodnout, do které školky syna zapsat ☹ Školek je na Praze 12 hodně, ale každá je úplně jiná, má jiné "téma výuky". Jsem dost bezradná, a proto bych ráda, kdyby se našly maminky, které už mají děti umístěné, nebo i maminky, které něco slyšely z doslechu, o zkušenosti, zážitky apod. Ráda bych školku, které bude k dítěti přistupovat individuálně, v mezích možnosti se mu věnovat, nenutit, ale podporovat... Obecné informace se dočtu na stránkách, ale opravdové zkušenosti tam nenajdu. Já jsem měla na školku v dětství štěstí, ale už tehdy jsem vnímala, že učitelky v jiné třídě jsou zlé a byla jsem ráda, že k nim nepatřím. Ale v první třídě jsem si to "vyžrala", a proto výběr beru dost zodpovědně 😅
Moooc děkuju 🙂

evi3
29. led 2011

Ahoj, bývame v Modřanech a pred rozhodnutím kam, som bola takto pred rokom. Dcéra je narodená v novembri 2007 a dopadlo to tak, že som bola pre prihlášku vo 2 školkach, ale nedostala som ju ani v jednej, lebo dcéra nemala 3 roky k 1.9.2010. Každá školka má nejaké zameranie, každému vyhovuje niečo iné a každé dieťa je iné. Ja som vyberala hlavne tak, aby sme to nemali úplne od ruky, lebo obaja s manželom pracujeme a aby som nestrávila každý deň hodiny prepravou z bodu A, do bodu B. Bola som v "Pohádke" a "Angelke". Ale v podstate sa so mnou ani nebavili aj keď na obe školky vidíme z okna, takže tam aj spadáme. Dobré je, si ísť školky omrknúť, ak majú nejaký deň otvorených dverí. Dcéra našťastie chodila do jaslí, tak mi ju tam ešte nechali do konca roka a ja som od októbra začala hľadať, či sa im niekde niečo neuvoľnilo. Najprv som skúsila tie 2 naše, kde bola dcéra napísaná na zozname pod čiarou, ale márne.
Skúšala som ďalej a mala som šťastie v Tyršovke, kde sa im odsťahovalo jedno dieťa deň predtým. A možem povedať, že som veľmi spokojná 🙂.
Čo som počula tak dobrú povesť má Angelka, Montessori na Beránku ... ale keď to tak vezmem, na žiadnu zo školok v okolí som nepočula žiadnu sťažnosť. Je to aj o tom ako si navzájom sadnú deti a deti s učiteľkami. Prajem hodne šťastia 😉

verbalinka
autor
29. led 2011

@evi3 díky za odpověď 🙂 Nad angelkou jsme taky přemýšlela, ale ředitelka Cichoňová mi je velmi nesympatická, takže radši hledám dál 😀
Máš ve všem pravdu, že je důležité, jak si dítě sedne s učitelkou a ten zbytek je v podstatě podřadný. Kroužky a nějakou výuku mají všude.
Ale teda nemám radost z toho, že ti dceru nevzali, i když jsi pracující matka. Já zatím plánuju návrat do práce (i když těhotenství se nebráním) a byla bych ráda, kdyby syn do školky chodil a začal se začleňovat do kolektivu. Ale je na konci listopadu, takže to bude spíš otázka štěstí 🙄

evi3
30. led 2011

@verbalinka no aby som pravdu povedala, keď sme boli pre tú prihlášku v Angelke, tak nám povedali, že do školky ju vezmú až ten ďalší rok, ale ponúkli nám, že možme chodiť, do klubu matiek s deťmi ... čo mne bolo teda na 2 veci, keď som v tej dobe už bola v práci ...

verbalinka
autor
3. únor 2011

@evi3 klub matek s dětmi, to snad mysleli z legrace 🙄 😀 Na to, kolik je v modřanech školek, tak umístění, jak vidím, je velký problém 😖

A co další maminky? To tady nikdo nebydlí na Praze 12??? 😅

verbalinka
autor
14. únor 2011

Další maminka z Prahy 12? 🙂 😅

adris69
6. bře 2011

Ahoj holky,taky jsem z Phy 12,ale nahoře z Kamýka,tak asi ani moje reakce nebudou k ničemu,když to je třeba od Angelky tak daleko,ale něco písnu.Letos jdeme znova k zápisu a tak trochu s tím počítám,že to vyjde,loni jsme byli jako asi 5.náhradníci a byla možnost,že p.ředitelka ještě zavolá,ale i když zavolala,tak už bylo pozdě,zaplatila jsem zálohu od října do nově zřízené,něco jako předškolky,v prostorách mateřského centra.Bylo to jen na jedno dopol týdne a můžu vám s klidným svědomím teda napsat,že to byl tak trochu omyl,nakonec jsme byli donuceni zůstat doma a jsem tomu ráda,takže ráda bych si taky ošetřila situaci dřív než někam dítě umístím,ale situace to moc nedovoluje.
Loni to bylo tak,že vám přímo nikdo nezakázal,že těch přihlášek můžete odevzdat víc,ale v jednom obvodu jsou snad reditelky propojené a těm maminkám to pak při odevzdání přihlášek nechali pěkně sežrat,že tím to akorát pěkně zdržujou,že se musí dohadovat,aby nebylo dítě umístěné víckrát a když,tak mají práci navíc 😝.Mám v okolí školky 2,ale jen jedna je právě náš obvod,ta 2.je Pha 4,ale určitě jí doporučují všichni tady na sídlišti,zvlášť pro tu aklimatizaci plačících dětí.Ale je známá taky jiná věc,že sponzordárku se nebrání a vyjímky se taky stanou,když je fakt volno,my jí máme teda dál.Info jsem čerpala opravdu od maminek a reakce byly skoro stejné,takže bych doporučila se klidně ptát u zdroje a nestydět se,jde o naše poklady 😀.
Jo a myslím,že kdo se v té naší loni nedostal,tak nabízela ještě Srdíčka nebo jak se jmenuje a ta je snad taky v Modřanech,tam prý mají vždy volno a taky dobrá,ale to už je zas pro nás z ruky,ale jestli někdo musí do práce,tak se musí jinak rozhodovat,já to nechtěla hrotit a tak trochu jsem s tím počítala,stejně by šel jen na dopol a o ty dopol děti tak je známo,že moc nestojej,ale snad tu postupovali jak měli.Taky tu máme,díky těm tržnicím,asijské spoluobčany a mezi dětma je to patřičně znát,ale hned u vchodu záhlásili všem,že oba rodiče musí mít tady na obvodě trv.pobyt,jinak nedostanou ani přihlášku a třídy jsou věkově smíšené,ale to je možná už zcela běžný všude,má to prý spíš výhody,tak snad jo 😉 !Takže to máte tady elaborát od nás a vzhledem k lokalitě nedám ani odkaz přímo školek o kterých píšu,ale kdyby někdo chtěl,určo dohledám,bydlíme nad meteorologickou observatoří,takže si fakt myslím,že od vás dost daleko 😅 !

verbalinka
autor
27. bře 2011

@adris69 ahoj, promiň, že jsem nezareagovala. Díky moc za reakci, aspoň někdo se podělil 😉 Nakonec jsme dali přihlášku do nově zřozované školky Karasova a snad nás vezmou. Hlavně, abychom měli štěstí na učitelku 😅 Tak daleko od nás nebydlíš, my bydlíme na konečný tram a do školky budem Willa vozit autem nebo busem dolů do starých modřan. A se Srdíčkem jsi mě překvapila - u zápisu nám ředitelka řekla, že nemá vůbec místo a že je ráda, že umístí děti z minulého roku + děti narozené do srpna, a to ještě s odřenýma ušima 😖 Je to zvláštní, protože každý den vídám maminky, které mají druhé dítě, jak vedou do školky to starší. Ale prý je tenhle rok dost šílený a zatím na žádosti nejpočetnější 🙄
Přeju hodně štěstí 😉

adris69
27. bře 2011

@verbalinka 😵 něco i nově zřídili,tak to se fakt divím,když všude se píše,že nepřipadá v úvahu,že to je zas ta vlna těch nejvíc porodů a pak to zas bude v normálu,tak to je fajn,ale já už po zkušenosti,bych se bála jít do něčeho,kde se začíná,ale to je fakt jen mojí poslední a špatnou zkušeností!Se srdíčkem to už může být jinak,teď už jsem to zas nezjišťovala a v lese u koziček,kam jistě taky chodíte,jsem posledně mluvila s maminkama co byly u zápisu tam a zas až tak to neřešily,páč to maj u domu a basta 😉 !V tý naší berou 38dětí a hlásí se jich60 😀 !
Tak to bude napínavý asi všude stejně 😅 ,pa.

verbalinka
autor
29. bře 2011

@adris69 jojo, zřizují dvě třídy v Čechtické a dvě v Karasový - tam příští rok přibudou ještě další dvě třídy. Tak na státní školce se nedá moc zkazit. Je to v budově bývalý školky, teď je tam anglická školka a té končí v červnu pronájem. Město to jen upraví a bude to vše pěkné a nové - teda aspoň doufám 😅 Právě ve dvou školkách (jedna z toho je srdíčko) nám řekli, že listopadový nemají kam nacpat, že je totální převis. Takže nám zbyly dvě - Podsaďáček a ta nová pod ZŠ T.G.Masaryka. A protože se neptali na práci a moc nešťourali (jdeme do druhýho a do práce se asi nevrátím), tak jsme nakonec šli do tý nový 🙂 A víš jistě, že se hlásí 60 dětí? Ono pro přihlášku jsme byli snad v pěti školkách a ve třech si nás ředitelka zapsala na papír, že máme zájem a že nám dala přihlášku. Ale přihlášku jsme donesli jen do jedný. Takže je možný, že to nakonec tak horký nebude 🙂

adris69
2. dub 2011

@verbalinka takhle-hlásilo se daleko víc,ale vzhledem,že jsem odevzdávala mezi posledníma,tak věděla kolikátá už jsem,tak horký to je takhle určitě 😉 !A to budete jezdit takhle daleko,když při cestě do práce to teda asi nebude 😕 ?

anatanka
4. dub 2011

Ja budu davat Miri od zari do Zvonecku, protoze to mame hned u domu z jedny strany a z druhy strany pracuje babicka, takze ja jinou ani neresila.
Jako mala jsem chodila do Srdicka ( i kdyz jen jeden posledni rok) a nemam na to zadne traumaticke zazitky...🙂

Co se tyka statnich skolek, tak myslim, ze jsou na tom vsechny vice mene dost podobne.

verbalinka
autor
5. dub 2011

@adris69 jediná školka, která je kousek od nás je Srdíčko a tam nám nedali ani přihlášku, že nemáme vůbec žádnou šanci. A všechny ostatní jsou daleko buď pěšky nebo mhd (autem). Časově, at už pěšky, nebo pojízdně, to vychází nastejno, takže je jedno, kam ho dáme. Tahle školka ja cca 4 stanice busem a pak tak 200 m pěšky. Ale nejspíš ho budem vozit autem.
To jsi mě moc nepotěšila s tím návalem. No, dr. nám říkala, že tolik potvrzení pro školku ještě nevydala 😅

@anatanka máš pravdu, že na školce až tak nezáleží. Nejdůležitější je učitelka 😉

anatanka
5. dub 2011

@verbalinka Jo jasne🙂, ale jinak na skolce prave zalezi - myslim celkove pro dite. Nastup do skolky je pro deti vetsi udalost nez nastup do skoly, tam uz pak vice mene jen plymule pokracuji, ale skolka je pro ne obrosky skok.

adris69
9. dub 2011

@verbalinka aha,tak tam to teda berou šmahem,že nedaj ani tiskopis,to jsem ještě neslyšela,že by to takhle někde rovnou zařízli,že nemáte šanci,to pak by neměla většina a to možná vysvětluje to,že nakonec u nich právě volno bylo 😀 !My se dovíme snad ve čtvrtek,ale včera jsem mluvila s někým kdo dělá v naší školce a říkala,že další přihlášky chodily taky poštou,takže je jich ještě víc a šanci nebudou mít hl.co mají ml.sourozence,tak uvidíme 😉 .
No každopádně cestovat díky st.školce,to vám teda nezávidím,to fakt skoro ztrácí efekt,ale chápu 🙄 !

Já jsem teda naprosto vyléčená těma placenejma,nebyla jsem ani moc nakloněná těm alternativním metodám výchovy,ale v okolí zas nebylo na výběr a nakonec jsem nebyla tak zklamaná metodikou,no to je ještě moc slušně napsáno 😠 ,jako konkrétně jednou účou pěknou intrikánkou 🙄 ,neměla žádnou praxi s předškolákama a kdo se jí moc nehodil,tak si to uměla prostě zařídit,jak s dospělejma,tak s dětma 😝 ,no rodinu nám to trochu poznamenalo,ale spíš jen rodiče,v tomhle věku prostě nebo v našem případě,nedokáže člověk přesně odhadnout kdy si dítě dokáže něco vymyslet nebo to je fakt pravda 😕,takže jsme moc rádi,že jsme ho včas z toho dostali ven a z hlavy to nám úplně vytěsnit,bude asi ještě chvíli trvat 🙄 !
Tady jsou snad úči fajn,míchané starší/mladší a jedna je vždy přísnější nebo přirozená autorita a tolerujou i,v našem případě,živější děti,tak to snad bude pak dobrý 😉 !

verbalinka
autor
9. dub 2011

@adris69 tak my už víme, že ho nevzali 😠 😠 Jsem šíleně naštvaná, den předtím jsem byla na jednání Komise školství (jsem členem) a tam mi bylo řečeno, že děti mladší, než 3 roky na konci srpna, nesmí oficiálně vzít, že bych si jedině musela platit místo, a to se prý nesmí. Ale kámošce kluka, taky listopadovýho, vzali už v den odnášení přihlášek!
Samozřejmě se budeme odvolávat. Akorát počkám na písemné vyjádření (zatím to vím jen z netu). Asi, kdybych šla opravdu do práce (i když těhotná nejsem, tak je možné, že v listopadu budu vyšilovat), tak ho dám do soukromé a na státní se vykašlu. Stejně "péče" jedný učitelky na 28 dětí nebude moc kvalitní.
Chápu, že jsi měla špatnou zkušenost. Ale ve státní se ti může stát to samé. Prostě jen "smůla" na jednu učitelku. A co stalo, smím-li se zeptat?

adris69
9. dub 2011

@verbalinka tak to je mi líto,ale tady by ho asi taky hned nevzali nebo když je přijmou,tak se opravdu hradí ten udržovací poplatek,ale to se většinou nestane,ale pak můžou zavolat během roku,jako naší spolužačce,z té předškolky,ale opravdu čekala až jí v únoru budou tři,nevím jestli dokonce tady neberou jen až po dosažení třech let,jsou tu i jesle,tak nevím jak to chodí 😕 .

No k tý naší zkušenosti jen,nesvěřuju dítě někomu kdo je schopnej ho uhodit a to nemluvím o jen tak plácnutí přes zadek nebo,že by to bylo předem dovolený,velmi zkráceně napsáno 😠 !
Bylo tam max.8dětí a 2učitelky,ale jen tahle měla vystudováno a ta 2.zas praxi,rozdíl mezi nima vyditelnej už v úsměvu a tu co děti milovaly,tak musela odejít,že se spolu snad neshodly a udělali tam z ní skoro blázna,když naznačila,že by mohla děti uhodit 🙄 !No je to na román a není vyloučený,že to pak nikdy nemůže bejt ještě horší v tý státní,kde jich maj taky 2úči třikrát tolik,ale každopádně maj praxi,tuhle spíš rozčilovalo,když nedokázala dítě zaujmout a nevydželo sedět skoro s rukama za zády 😀 ,ale jak říkám,měla praxi jen ve škole a to je jiný,tak uvidíme 😉 .
Ale jsem poučena,že se experimentovat nemá na dětech,proto jsem psala,že bych nešla někam kde se začíná,ale to není váš případ,to je norm.školka,tohle bylo v prostorách mateř.centra,takže se školkou to nemělo fakt nic společnýho,je to dost členitý a děti využívaly pak společné prostory i s ostatníma,no blázinec a absolutně neměla vůbec přehled kde koho má 😒 !
Teď bych si i nafackovala co mě to napadlo a to jsem chtěla jen,abych mu to zpestřila,že to bude třeba prima 🙄 !
No nic,stejně to je zas elaborát a to ještě díky těm zápisům a pěknýmu počasí,potkávám najednou maminky dětí co tam chodily a každý to vidí dost podobně a děti se dost vyměnily,z těch původních tam není už nikdo 😕 !
Tak budu držet palce při výběru té další,to si můžete aspoň vybrat 😅 .

zzuzca
9. dub 2011

ahoj holky, tak ja sa pridavam....mne kubika tiez nezobrali a dozvedela som sa to uz v den odovzdavania prihlasok! fakt sila, normalne riaditelka tam mala uz kopky ANO, NIE a este nieco ... karty rozdane, no comment....v den odovzdavania tych prihlasok! a nebudeme mat ani rozhodnutie o neprijati (neviem ako sa to presne vola), pretoze sme nedostali v den vydavania prihlasok klasicku prihlasku ale tzv. 'predbezny zaujem'.Jedna sa o MS OAZA (Cechticka) kde otvarali 2 nove triedy...takze super, ja sa vlastne ani nemozem odvolat mi teraz doslo, ked citam co pise @verbalinka . Som myslela ze s tym rozhodnutim by som to trebars este skusila niekde inde...aj v priebehu roku..Pristup p. riaditelky sa mi teda vobec nepacil, dokonca nezobrali deti rocnik 2007, odhadujem ze ich tam bolo asi nejakych 7, pretoze mamky boli doma s mladsim prckom 😠 . No ja som tiez na materskej s miminom, tak som necakala zazraky, ale tajne som dufala, kedze tam bolo 56 novych miest...
a mne tiez riaditelka povedala ze za rok dopadneme asi tak isto,takze parada!!! 😝 😝 no neviem, asi som nejak zhyckana tym, ze na P4 v par skolkach co o nich viem je situacia uplne ina, aj pristup ....mam tam kamaratky a bohuzial sme tesne o ulicu uz nie P4 😖 tak napr. prve kriterium hned po trv. pobyte je vek dietata...takze za rok kebyze byvame tam, tak sme uplne v pohode umiestneni.., ja viem, kazdy sa na to diva z vlastneho pohladu, ja sa na to divam tak, ze ide o to dieta, a kazde dieta ma mat narok na vzdelanie, a nie podla toho ci jeho matka pracuje...ok, beriem ze tento rok to nevyslo, ale byt s malym doma mimo kolektiv do 5 r ked ho uz potom budu musiet zobrat mi pride fakt dost krute...kvoli nemu, ta skolka im da strasne vela! pri odovzdavani prihlasok som sa prave stretla s pani kt. mala 4 r syna a doma rocne bejby a nezobrali ich..tak ta to tak skoro obrecela, vravela ze nevie ako mu to vysvetli, ze sa na to strasne tesil 😢

zzuzca
9. dub 2011

@adris69 teda, tu skusenost vobec nezavidim 😢 ako sa volalo to materske centrum? nech sa mu vyhnem oblukom...

ronikacz
13. dub 2011

ahoj holky, trošičku offtopic, ale nemate nahodou nektera zkusenost z jeslemi na jordana jovkova?
diky

adris69
13. dub 2011

@ronikacz ,tak jesle jsem nikdy nestudovala 😕

@zzuzca je to v Balo'nku u Jasný,ale abych na ně zas neházela jen špínu 😒 ,samotné MC není špatné,dřív jsme se účastnili i jejich akcí,nápad s předškolkou byl taky dobrý,ale když ptáčka lapají....pak to bylo vše jinak a nebejt našeho živějšího kluka,tak by se ani možná nic neřešilo s tou p.učitelkou,není vyloučeno,že teď jí tam nikdo nerozčiluje a šlape to jak má,ke spokojenosti všech 😀 !

Možná jsme se potkaly někdy před týdnem v lese u koziček,se mi zdá,dle fota v pasu 😵 .Bylas asi i s kamarádkou a myslím se zrcadlovkou Nikonem 😉 a červeným sourozeneckým kočárkem,mám v tom asi guláš čí co bylo 😵 !?

zzuzca
13. dub 2011

@adris69 tak to si dooost dobra ze si ma takto z pasu poznala 🙂 tu fotku v pase mam strasne staru a je aj hrozna 😀 😝 hej, bola som tam s kamoskou 😉 no ja si ta nejak nevybavujem 😅 😅 to asi ze vacsinu dna neviem kde mi hlava stoji 😅 tak moje bolo miminko, surodenecky kocik 😀 a kubik co sedel hore 😅 pod nim bol tiez kubik, ale trosku mladsi, to bol kamaratkin 😉

chodite tam casto? my celkom ano 😉 je tam super

tak do balonku chodime na cvico s mladsim s maminkami...no teda 😝

adris69
13. dub 2011

@zzuzca tak to jsem tě možná potkala i tam,mám dost dobrou paměť,ale jen na tváře,pak mi chvíli trvá přiřadit jméno 😝 !V lese jsme často,dle počasí 😎 ,nejdřív jsme na vás narazili u hrazdy před zvířátkama,máme červenej bike a tam je vždy 1.zastávka a chce vysadit a jeden Kubík od vás k nám přišel,Eliáš chtěl sice kamarádit,ale moc neodhadne kdo mluví a kdo ještě né,tak se aspoň představil a pak jste dorazily na hřiště,my byli na písku a fotilas,proto ten zmíněný foťák,jinak nejsem takovej špion,ale je jasný,že se jen těžko připomenu,mě stačí jen jeden andílek a dva raubíře si ani nedokážu představit 😵 !Já když jsem to odeslala,tak jsem si zas už nebyla jistá a šmejdit do alba jsem ti ani nešla a sama nemám taky aktuální ani v albu,ani v pase 😉 .
Snad jsem ti nezamotala hlavu s balo'nkem,ale tam chodíte spolu,tak není čeho se bát 😅 a tam i někde bydlíte 😕 ?

verbalinka
autor
14. dub 2011

@adris69 já nemám problém platit udržovací poplatek. Školka, do které jsme dali žádost je nově zřizovaná, proto mě to tak překvapilo. Rozčiluje mě, že nejsou jednotné požadavky a je v tom neskutečný bordel 🙄 To mě mrzí, že máte tak špatnou zkušenost s MC, ale tím, že to není ofiko školka (ať už státní nebo soukr.), tak si můžou dovolit zaměstnat kohokoli ☹
@zzuzca do Oázy vzali kámošky kluka (11/2008), ale ta jde do práce. A říkala, že ředitelka jim řekla, že je berou už hned při přinesení přihlášky. My jsme taky šli do nově zřizované a máme smůlu. Ale doufám, že se podaří odvolání. Přinejhorším soukromá 😅 Rozhodnutí o nepřijetí musíte dostat. Nám přišel papír a určitě se budeme odvolávat. A taky jsme dávali jen papír o zájmu, ne klasickou přihlášku.
@ronikacz jesle vůbec netuším. Ale vzhledem k tomu, že jich je dost málo, tak asi nemáš moc na výběr, co 😅

adris69
14. dub 2011

@verbalinka to já ani tak nemyslela,s tím udržovacím poplatkem,spíš to pokryjou hned,tak kdo by platil 🙄 !

A pro nás místo teda je,ale ani radost jako takovou z toho nemáme,prostě poslední dětské prázdniny 😒 !

evi3
15. dub 2011

@ronikacz dcéra tam chodila rok. Ja si nemožem sťažovať. Pekné priestory a výborný personál. Soňa tety milovala - vždy pri odchode ich objala 😀 . Len vzhľadom na to, že sú to jediné nesúkromné jasle, tak je tam pomerne plno ...

zihu
3. zář 2012

ahoj maminky, nejaka cerstvejsi zkusenost by nebyla? diky moc, budu vam vdecna, zijeme v zahranici, ale mame se vracet, tak vybiram na dalku, coz je... dost na prd.. diky moc za jakoukoli info🙂 hezky den!

adris69
6. zář 2012

@zihu tak to teda 😀 je a kam se přímo vrátíte 😵 ?

zihu
6. zář 2012

@adris69 mame byt v Modranech nad Sofijskym nam., mas nejaky tip? koukam uz mas 5 leteho synka, treba poradis🙂

adris69
7. zář 2012

@zihu Tak to máte přímo dole pod náma,my jsme na kopci nad meteo observatoří,ale záleží co čekáte od školky nebo jestli máte zvláštní požadavky 😉 .Ty státní tady jsou docela v pohodě a všechny na stejno a ok,dost jsem to jednu dobu pochopitelně sledovala a postupem času udělala obrázek,že každý má jinou představu,jiný nároky.Zjiš´tovala jsem celou dvanáctku,né jen u domu a není to tak špatný jak se psalo,akorát co rodina,tak jim vyhovuje něco jiného,to bude všude stejný.I státní je přímo v Modřanech Montessori v ZŠ,tady je jen soukromá v Písnici,ale my nejsme moc zastánci této výchovy nebo jiných alternativ a pak další soukromé s různým zaměřením,na jazyky atd.,ale taky tady kousek loni otvírali s vel.slávou s italštinou a dnes už nefunguje,možná ani do prázdnin nevydržela 😝 ,ale zas když už někdo dává peníze za něco,tak si zjistí zda tam bude svému dítěti fajn a nehodí se jen,že tam může být až do večera,to jsme ale zrovna řešit nemuseli 😀 !A letos jsem zas tady moc neslýchala,že by se dítě nedostalo,už je asi dětí méně 😀 .
A na zápis už se vrátíte,je teda na houby,že většinou maj všichni ten den otevřených dveří zrovna,když je ten zápis,ale zas to není stejný datum pro všechny školky,tak si to můžete pomalu mapovat 😉 .

zihu
7. zář 2012

@adris69 diky, no vracime se v lednu, takze zapis snad stihame, pokud bude v breznu, tak to nejak byva, ne? ja taky nepotrebuju upichnout malou na cely den, klidne tak do 13h, stejne su doma jeste s klukem, ale rada bych ji dala skolku s anglictinou, aby to vscehno nezapomnela, ty male decka sice rychle nasajou, ale taky rychle zapomenou, kdyz to nepouzivaji. Ted tady chodi do Irske skolky, takze anglictinu tu bych uvitala, asi netrvam na kompletni "vyuce" v anglictine, ale kdyby tam bylo toho jazyku vic, bylo by to super. Jinak je mi celkem jedno, jestli ma skolka nejaky zvlastni alternativni pristup, to uz by asi zalezelo konkretne na tom, ajk by se mi to zdalo/nezdalo. Takze je fajn, ze nakonec tam budu mit moznost i zajet a mrknout se, jen se informuju predem, abych pripadne vybirala jen z par moznosti.
Ta Montessori tu mame fakt kousek, to je statni? Nevim, jak jsou tam na tom s tou anglictinou, nakonec mozna napisu do par skolek mejla a uvidim, co odpovi... Kam chodi tvuj Elias?