Školka, Praha 4. Máte zkušenost?

berenika39
7. bře 2011

Ahoj, zápis je za dveřmi🙂. Nenajde se tu někdo, kdo má děti v MŠ Táborská nebo Kotorská - Plamínkové? Jdeme to zkusit, nebydlíme v Praze, ale mám to v místě, kde pracuji. Budu ráda za každou zkušenost. Dík a hezký den🙂

lullka30
9. bře 2011

základná podmienka je trvalý pobyt rodičov na Prahe 4 , inak dieta nezoberú do školky

hasky24
9. bře 2011

@berenika ve většině případů chtějí trvalý pobyt alespon jednoho rodiče na Praze 4 🙂

berenika39
autor
9. bře 2011

@lullka30
@hasky24
děkuji, už jsem oběšená 😝 .
Petr chodí do jeslí v Kotorské, tam to nevadilo. Řekli, že ani ta školka nebude problém, dneska nás u zápisu ani nepustili přes práh, trvalé bydliště je první kriterium.
Ale: mám vyhlídnuté ještě dvě školky, a tam je to jinak. kriterií je víc, nepřihlíží se na žádné z nich 100%. Takže do těch ho zkusím přihlásit, ptala jsem se, prý nevadí (v tomhle obvodě), pokud se dá přihláška do víc školek.
Tušila jsem, že to bude 😝 😝 😝

hasky24
9. bře 2011

@berenika39 já právě také nemám trvalý pobyt v Praze takže příští rok budu řešit to co Vy

berenika39
autor
9. bře 2011

@hasky24 když si představím, co bych dělala, kdyby se mi nepodařilo školku najít, jdou na mě mrákoty. pro jistotu dáváme přihlášku i do školky, kde bydlíme, bude-li nouze nejvyšší, najmeme někoho, kdo bude prcka vyzvedávat a vodit domů, pro případ že bychom z práce z Prahy nestíhali dorazit nikdo včas. Ale přiznávám, že jsem to podcenila🙂)).

hasky24
9. bře 2011

@berenika39 přesně a odkud jinak jste já Dobříš okres Příbram

berenika39
autor
9. bře 2011

@hasky24 my jsme Praha - východ, kousek od Brandýsa nad Labem. Pracujeme všichni (straší syn, manža i já) v Praze, takže logicky chci mít prcka u sebe...i třeba pro případ, že mu něco bude, bude třeba ho vyzvednout dřív a tak. Ted je to celkem fajn, ráno jedeme spolu, dám ho do jesliček, pracuji, odpoledne vyzvednu a jedeme spolu domů, cesta nám trvá cca 40 minut, pohoda. Přes Prahu a nedejbože mhd to bylo cestování často mnohem delší, nelituju, že jsme z Prahy vypadli. Ale ted jezdíme jen jednou týdně, uvidíme, jak to bude 5x....

hasky24
9. bře 2011

@berenika to jo na Dobříš je to taky kousek 45 km tak by to taky šlo 🙂 a ta školka Plamínková mi něco říká určitě už jsem na ní taky koukala 🙂

berenika39
autor
9. bře 2011

@hasky24 mají teď web v rekonstrukci, tak tam nic nenajdeš, nicméně je to zbytečné pátrat, když nebydlíš na Praze 4. Pokud chceš, dej si do googlu MŠ Kotorská, je to jeden areál.

hasky24
10. bře 2011

@berenika39 díky moc já přemýšlím i o soukromé ale zase všechny peníze jim dát tedy nechci 😠 😢

berenika39
autor
10. bře 2011

@hasky24 tak to je samozřejmé, soukromé jsem našla 12 - 16 tisíc, to je pálka.
Uvidíme, nějak to dopadne.

hasky24
10. bře 2011

@berenika39 právě to by byl jen ten nejzáložnější plán 🙂

berenika39
autor
10. bře 2011

@hasky24 😀 😀 😀 doufám, že ho nebudeme muset použít. dneska odpo zajdu do školek u nás ve městečku (opět hrozí, že berou jen děti z městečka, my jsme z blízké obce). Kdybych se večer nehlásila, klepla mě pepka. 😀

hasky24
10. bře 2011

@berenika39 držim palce je to fakt děs co se dneska děje ☹

berenika39
autor
10. bře 2011

@hasky24 ahoj, konečná🙂)). v naší vesnici školka není. ve dvou sousedních berou jen 8 - 10 dětí z místa. v brandýse mi ho nevezmou, protože není z brandýsa. obvolala a obešla jsem dneska 5 školek a nic!!!!!!!!!!!!!!!!!! všude mají převis přihlášek, takže děti odjinud prostě nemají šanci. jestli nám nevyjde ta jedna jediná školka v praze, kde neberou ohled na bydliště, tak opravdu nevím.

hasky24
10. bře 2011

@berenika39 mazec.....já příští rok..to bude ještě horší..přeci nebudeme chodit do práce abychom platili jen školku ☹ 😖 😨

berenika39
autor
10. bře 2011

@hasky24 pro pobavení - když jsem volala do školek v okolí a dočkala se odmítnutí, opatrně jsem se jedné hodné paní ředitelky zeptala, co mám tedy dělat, když u nás školka není a jinde ho nechtějí, řekla mi: jděte za vaším starostou, to je jeho problém🙂))).

hasky24
10. bře 2011

@berenika39 fakt jo no to je příšerný ☹

berenika39
autor
10. bře 2011

máme fajn starostu, je to soused, jezdí s traktorem, v obci je nás celkem 220 trvale hlášených obyvatel, takže on tady faaakt školku stavět nebude🙂))))))