Školka s logopedickou péčí v Liberci, poraďte

fazole11
29. kvě 2013

Prosím maminky z Liberce, můžete mi poradit MŠ, které mají přímo ve školce logopedii? Případně se kterou školkou jste spokojení, co se týká péče o Vaše dítko? Děkuji

lendy1
30. kvě 2013

My máme syna v MŠ Klášterní v menší třídě-10 dětí na 2 učitelky (ale často je dětí méně), učitelky se tam každému dítěti věnují individuálné-jak s logopedií, tak třeba nějaké poruchy chování, nás syn měl zase pohybové potíže. Mají tam logopedický screening všech dětí a poté s dětmi dle toho, co se zjistí za vady, pracují. Náš syn teda mluví perfektně, r, ř od necelých 5.let, takže nedokážu posoudit, jak hodně mu v tomto pomohla školka. Ale třeba kamarádky dcera chodí do MŠ, kde nikdo nic neřeší a holčička ani skoro v 6.letech neumí mluvit tak, aby ji rozumněl někdo jiný, než matka. Ve školce tohle dítě nekomunikuje vůbec a max. učitelky řeknou, ať si to máma řeší sama.
Jinak ještě k naší školce-opravdu jsem tam max. spokojená s přístupem pedagogů, paní ředitelky, dětem se tam hodně věnují, připravují je na školu, mají zajímavé projekty...
Malej je cíťa v malé třídě se dobře adaptoval, teď už je téměř přezařený do velkého kolektivu a poslední rok v MŠ dochodí už v klasické třídě.
Proto, aby nás vzali do speciálky jsme museli mít doporučení odborného lékaře, přijetí do speciální třídy bylo pro nás snažší než do klasické třídy-tam by pro velký nápor dětí syna v jeho 3-letech nevzali.
Jinak s logopedií v Lbc je to jedna velká bída, jak ve školkách, tak v individuální péči u logopedů.