• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Školka/škola v přírodě, jak velké zavazadlo má syn mít?

31. května 2014 
Staršího syna čeká první Školka v přírodě za 3 týdny,tak dávám pomalu dohromady to,co s sebou má mít(máme seznam z MŠ).Ale je mi trapné se učitelky ptát,jak(rozměrově)velké zavazadlo má mít,tak ptám Vás-zkušenějších.Nerada bych něco koupila od oka a pak doma zjistila,že je to buď hodně velké nebo se do něho nevejde všechno.Díky za tip(popř. odkaz) :wink:
29. kvě 2014 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak si ty věci naskládejte na jednu hromadu a uvidíte... :wink:
29. kvě 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madre1 naše děti jezdí s kufrem na kolečkách - prostřední ze sady, myslím že je to velikost M má asi 65 litrů - a s baťůžkem a vejde se jim tam zabalit vše. A to jezdí na začátku jara, takže balíme i zimní bundy a sněhule.
29. kvě 2014 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@petrajurinova ,................děkuji :slight_smile:
29. kvě 2014 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madre1 Osobně velmi doporučuji, aby měl syn takové zavazadlo, se kterým bude schopen sám manipulovat. Jezdila jsem jako vedoucí na tábory a rodiče byli kolikrát naprosto nesoudní - nabalili dítěti kufr nebo tu obrovskou vietnamskou tašku, tak těžkou, že ji málem nemohli sami vyndat z auta... když pominu cestování se 35 dětmi vlakem, busem a pěšky s takovou výbavou, tak i vynosit taková zavazadla třeba dětem do pokoje, je záhul. Navíc, děti stejně nejčastěji nosí jedno triko, jedny kalhoty... a do čistého se převlékají až na cestu domů :wink:
30. kvě 2014 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nas ve skolce jasne rekli ze chteji pouze kufry, deti s tim vubec nemanipuluji, do pokoju jim to nanosily pani ucitelky, uvnitr maji vse rozpytlikovane,popsane.-) a kazdy den jim vyndaly pani ucitelky co uznaly za vhodne a denne byly v cistem..do kufru deti vubec nesmely :sunglasses: vse podstatne jim ucitelky vyndaji a pomohly..vecer si spinu davali do starsiho povlaku od polstare,ktery meli mit s sebou,,,ani loni ani letos se nic neztratilo, vse v pohode..spokojenost..
30. kvě 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 no školka v přírodě je trošku něco jiného než tábor. U 4letého dítěte se nedá předpokládat že by bylo schopné si zavazadlo samo dopravit do pokoje, nebo s ním jinak nakládat. V tomhle případě jde spíše o to, aby bylo zavazadlo skladné (musí se uskládat spolu se zavazadly ostatních dětí do nákladového prostoru autobusu) a mělo by jít celé otevřít (odklopit), tak aby věci mohly být přehledně naskládány, protože ve většině školek v přírodě věci chystají ráno nebo před odchodem ven učitelky, tak aby nemusely přehrabávat batoh (na ten týden se nevyplatí vybalovat to do skříní, kde by si děti věci navzájem pomíchaly). A na to aby si děti dostatečně prádlo měnily učitelky taky dohlížejí, takže většinou využijí vše co mají na seznamu.
30. kvě 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne jak pise petrajurinova to bylo na nasi svp viz vyse kufr slouzil misto skrine, ucitelky maji s timto dost zkusenosti a ja to rada respektuji :wink:
30. kvě 2014 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
madre a proc je ti trapne se ptat? vsak to je to nejmensi..u nas na schuzce pred SvP byly takove dotazy ze se clovek kolikrat i bavil a nikomu nic trapne nebylo :wink: kor loni kdyz jel prvne :slight_smile: vsak jsme jen lidi..
30. kvě 2014 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jezevec ,......................u nás byla schůzka před 14.dny a já se na to zapomněla zeptat.Kdyby mi tu žádná z Vás neporadila,nezbylo by mi nic jiného,než se učitelky zeptat.Ale těžko říct,co by mi na to asi řekla :sweat_smile:
Včera se měla odevzdávat vypněná přihláška s lékárnou(repelent proti hmyzu,léky proti teplotě/bolesti,fenistil,vitamíny apd.),s předpsanými pohledy,sladkostmi na odměny při soutěžích a doplatit se pobyt s cestou.Byl tam ještě papír,kde mělo být vypsáno,s čím se dítě ne/léčí,jaké má zdrav potáže apd.Jelikož jsem byla v práci,poslala jsem tam s tím manžela.Zrovna tam byla jejich třídní,která jim tam bude dělat i zdravotníka a prosila manžela,aby jí vysvětlil,co je to kinetóza-že prý takové odborné výrazy nezná :grinning:
31. kvě 2014 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madre1 :grinning: tak to uz chapu proc se ptas spis tady :grinning:
31. kvě 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek