Školka/škola v přírodě, jak velké zavazadlo má syn mít?

madre1
29. kvě 2014

Staršího syna čeká první Školka v přírodě za 3 týdny,tak dávám pomalu dohromady to,co s sebou má mít(máme seznam z MŠ).Ale je mi trapné se učitelky ptát,jak(rozměrově)velké zavazadlo má mít,tak ptám Vás-zkušenějších.Nerada bych něco koupila od oka a pak doma zjistila,že je to buď hodně velké nebo se do něho nevejde všechno.Díky za tip(popř. odkaz) 😉

kamila297
29. kvě 2014

Tak si ty věci naskládejte na jednu hromadu a uvidíte... 😉

petrajurinova
29. kvě 2014

@madre1 naše děti jezdí s kufrem na kolečkách - prostřední ze sady, myslím že je to velikost M má asi 65 litrů - a s baťůžkem a vejde se jim tam zabalit vše. A to jezdí na začátku jara, takže balíme i zimní bundy a sněhule.

madre1
autor
29. kvě 2014

@petrajurinova ,................děkuji 🙂

veruska007
30. kvě 2014

@madre1 Osobně velmi doporučuji, aby měl syn takové zavazadlo, se kterým bude schopen sám manipulovat. Jezdila jsem jako vedoucí na tábory a rodiče byli kolikrát naprosto nesoudní - nabalili dítěti kufr nebo tu obrovskou vietnamskou tašku, tak těžkou, že ji málem nemohli sami vyndat z auta... když pominu cestování se 35 dětmi vlakem, busem a pěšky s takovou výbavou, tak i vynosit taková zavazadla třeba dětem do pokoje, je záhul. Navíc, děti stejně nejčastěji nosí jedno triko, jedny kalhoty... a do čistého se převlékají až na cestu domů 😉

jezevec
30. kvě 2014

u nas ve skolce jasne rekli ze chteji pouze kufry, deti s tim vubec nemanipuluji, do pokoju jim to nanosily pani ucitelky, uvnitr maji vse rozpytlikovane,popsane.-) a kazdy den jim vyndaly pani ucitelky co uznaly za vhodne a denne byly v cistem..do kufru deti vubec nesmely 😎 vse podstatne jim ucitelky vyndaji a pomohly..vecer si spinu davali do starsiho povlaku od polstare,ktery meli mit s sebou,,,ani loni ani letos se nic neztratilo, vse v pohode..spokojenost..

petrajurinova
30. kvě 2014

@veruska007 no školka v přírodě je trošku něco jiného než tábor. U 4letého dítěte se nedá předpokládat že by bylo schopné si zavazadlo samo dopravit do pokoje, nebo s ním jinak nakládat. V tomhle případě jde spíše o to, aby bylo zavazadlo skladné (musí se uskládat spolu se zavazadly ostatních dětí do nákladového prostoru autobusu) a mělo by jít celé otevřít (odklopit), tak aby věci mohly být přehledně naskládány, protože ve většině školek v přírodě věci chystají ráno nebo před odchodem ven učitelky, tak aby nemusely přehrabávat batoh (na ten týden se nevyplatí vybalovat to do skříní, kde by si děti věci navzájem pomíchaly). A na to aby si děti dostatečně prádlo měnily učitelky taky dohlížejí, takže většinou využijí vše co mají na seznamu.

jezevec
30. kvě 2014

presne jak pise petrajurinova to bylo na nasi svp viz vyse kufr slouzil misto skrine, ucitelky maji s timto dost zkusenosti a ja to rada respektuji 😉

jezevec
30. kvě 2014

madre a proc je ti trapne se ptat? vsak to je to nejmensi..u nas na schuzce pred SvP byly takove dotazy ze se clovek kolikrat i bavil a nikomu nic trapne nebylo 😉 kor loni kdyz jel prvne 🙂 vsak jsme jen lidi..

madre1
autor
31. kvě 2014

@jezevec ,......................u nás byla schůzka před 14.dny a já se na to zapomněla zeptat.Kdyby mi tu žádná z Vás neporadila,nezbylo by mi nic jiného,než se učitelky zeptat.Ale těžko říct,co by mi na to asi řekla 😅
Včera se měla odevzdávat vypněná přihláška s lékárnou(repelent proti hmyzu,léky proti teplotě/bolesti,fenistil,vitamíny apd.),s předpsanými pohledy,sladkostmi na odměny při soutěžích a doplatit se pobyt s cestou.Byl tam ještě papír,kde mělo být vypsáno,s čím se dítě ne/léčí,jaké má zdrav potáže apd.Jelikož jsem byla v práci,poslala jsem tam s tím manžela.Zrovna tam byla jejich třídní,která jim tam bude dělat i zdravotníka a prosila manžela,aby jí vysvětlil,co je to kinetóza-že prý takové odborné výrazy nezná 😀

jezevec
31. kvě 2014

@madre1 😀 tak to uz chapu proc se ptas spis tady 😀