• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Školka v Praze - Bohnicích, jaká je nejlepší?

24. dubna 2014 
maminky z této části prosím o radu, jaká je tu nejlepší školka...milé paní učitelky, prostředí atd. Děkuji moc za odpovědi
25. srp 2012 ve 20:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak ono v Bohnicích je obecně velký problém dostat dítě do jakékoliv státní školky, takže já vždy podávala přihlášky do všech a byla vděčná, že na druhý pokus ve 4 letech nás do jedné vzali. Sice jsem dva roky po sobě při dnech otevřených dveří poctivě všechny školky na P8 obcházela, ale to jsou jen dojmy, skutečnou zkušenost mám jen s MŠ Ústavní kam nakonec dcera chodí a jsem opravdu velice spokojená. Paní učitelky jsou úžasné. Je to školka se smíšenými třídami, což mně vyhovuje, ale někomu to zase třeba vadí.
31. srp 2012 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@shariii děkuji za odpověď, já taky nedoufám, že mi ho vezmou ve 3 letech a taky si to trochu přeji :slight_smile: ale tak jsem si říkala aspoň nějaké info....
31. srp 2012 ve 13:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 jasně já to chápu :slight_smile: Až budou dny otevřených dveří tak si školky projdi, uvidíš jak se ti která bude líbit. Já jsem maximálně spokojená s Ústavkou a jinak vím, že maminky si chválí i Krynickou a Řešovskou - ty se mi obě líbily prostředím i na dnech otevřených dveří. Třeba se ještě někdo ozve. Ale ono je to pak stejně hlavně o tom, do jaké třídy a k jakým učitelkám bude zařazen a zda zrovna konkrétně jemu budou sedět a to se stejně předem ovlivnit nedá.
31. srp 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím. Chci se zeptat na osobní zkušenosti se školkami v Bohnicích – hlavně Krynická, Poznaňská, Lešenská. Budu ráda za Vaše zkušenosti s učitelkami, popř. osobní dojmy, jak jsou děti spokojené a tak :slight_smile: Díky
13. únor 2014 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 Lešenská - loni na den otevřených dveří jsem se setkala s ředitelkou, která povídala ve třídě info o školce a na nějaké dotazy rodičů odpovídala doslova arogantně, s nezájmem , tím se mi potvrdily slova kamarádky, která měla z dřívějšího roku stejný dojem z ředitelky a přihlášku do Lešenské vůbec (ani já) nedala.
Kamarádky syn chodí do Poznaňské - je tam spokojen, ale musí se pořád přezouvat (na koberec, kde si hrají bez bačkůrek a když chtějí ke stolečku malovat (nebo za jinými hrami), tak si je musí zase obout), má-li dítě od doktora potvrzení, že musí pořád nosit bačkůrky,tak se pak přezouvat nemusí.
Krynická - ředitelka příjemná, učitelky většinou taky, ale berou tam i nemocný děti. Dítě bere antibiotika, po nich je ještě 10 dní (!!!) doma a za tři dny ve školce přinese opět s kašel a rýmu!!! Dětem teče z nosu žlutozelená rýma, šílený kašel a jsou ve třídě. Pak se nedivím, že je dítě pořád nemocný :frowning2:
Letos budu zkoušet školku co máme nejblíž - Řešovská nebo Dolákova (v této mají v každé třídě dokonce i zvířátka), tak snad se moje dítě konečně dostane.
15. únor 2014 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@upari Díky za info. Nemocné děti ve školce je asi nikdy nekončící problém, a asi nemá jediné správné řešení...
A přezouvání bačkůrek je docela zajímavý postřeh...
my máme nejblíž Poznaňskou, uvidíme, jestli ho vůbec vezmou.....
15. únor 2014 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 ze zkušenosti vlastní i kamarádek nemá v Poznaňské 3leté dítě šanci - od kamarádky vzali před 2 roky syna, když měl 4,5roku (narozen v únoru), minulý rok vzali od září 2013 dceru, která pak měla za měsíc v říjnu 4 roky. Můj syn měl 3 roky teprve v srpnu 2013 a neměl vůbec šanci - hlásí se tam strašně moc dětí (čekala sem frontu přes 3 hodiny a to jsem ještě cca 15lidí předběhla - ke kamarádce), takže tady opravdu hooodně záleží na věku, ale úplný mrňousci nemají šanci se do Poznaňské dostat. Vidím, že tvůj O. už má tři roky, tak snad šance bude :wink: Držím palce :slight_smile: Jo a pokud opravdu chceš, aby měl šanci do státní školky, zkus v Čimicích Libčickou - teď na podzim 2013 ji rozšířili o další 3 třídy a dodatečně se tam dostal i můj syn, ale pak jsme zvolili školku blíž (dodatečně ho vzali i v Krynické) a radši bych ho vozila do Čimic, kdybych věděla, co ho čeká :frowning2: Snad se podaří ho přesunout-bude přijat do Dolákovy, tu máme nejblíž a budou tam i jeho kamarádi tady z okolí...
16. únor 2014 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ondra je lednovej, tak jsem doufala, ze do Poznansky nebo Krynicky by se dostal. Me to nijak existencne nepali, kdyz jsem jeste doma s mladsim, ale vidim, jak ho to doma nebavi a naopak se stejne starymi kamarady se rozviji a bavi vic. Ten mladsi ho strhava k "miminovskemu" chovani, zavislosti na me a nemam na nej tolik casu. Cimice jsou pro nas uz dost z ruky, tam prihlasku davat nebudu. Ta Krynicka je mi nejsympatictejsi, ale tvoje zkusenost s nemocnymi demi je zase minus. ...
16. únor 2014 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 ahoj, ze zajímavosti se zeptám - vzali ti dítě do školky? kamarádce vzali kluka do Poznaňské (měl 3roky teď v únoru). Můj syn bude od září chodit do Dolákovy. Tak snad budou všechny děti spokojené :sunglasses:
23. dub 2014 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@upari Ahoj, ju dostal se do Krynicky. Ale z Poznansky, kam ho nevzali, bylo na oduvodneni napsano, ze brali posledni dite narozene 22.11. 2010 ! Tak je divny, ze se dostal unorovy kloucek....
Tak at se vsem libi a jsou spokojeni :slight_smile:
24. dub 2014 ve 03:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 jsem ráda, že se syn dostal do školky :slight_smile: A tomu odůvodnění rozumím - datum 22.11.2010 je uvedeno v normálním řízení. Ale když se dítě dostane do více školek, rodiče se pak rozhodnou vybrat si jen jednu a u té druhé se uvolní místo.... tak se dostane "pod čarou" i na další děti - např. v únoru :slight_smile:
No vidíš, teď mi vlastně došlo, že tam má staršího brášku, ale ten odchází od září 2014 do školy, tak nevím, jestli se bod navíc počítá...
24. dub 2014 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek