Školka v Praze - Bohnicích, jaká je nejlepší?

weri1
25. srp 2012

maminky z této části prosím o radu, jaká je tu nejlepší školka...milé paní učitelky, prostředí atd. Děkuji moc za odpovědi

shariii
31. srp 2012

Ahoj, tak ono v Bohnicích je obecně velký problém dostat dítě do jakékoliv státní školky, takže já vždy podávala přihlášky do všech a byla vděčná, že na druhý pokus ve 4 letech nás do jedné vzali. Sice jsem dva roky po sobě při dnech otevřených dveří poctivě všechny školky na P8 obcházela, ale to jsou jen dojmy, skutečnou zkušenost mám jen s MŠ Ústavní kam nakonec dcera chodí a jsem opravdu velice spokojená. Paní učitelky jsou úžasné. Je to školka se smíšenými třídami, což mně vyhovuje, ale někomu to zase třeba vadí.

weri1
autor
31. srp 2012

@shariii děkuji za odpověď, já taky nedoufám, že mi ho vezmou ve 3 letech a taky si to trochu přeji 🙂 ale tak jsem si říkala aspoň nějaké info....

shariii
31. srp 2012

@weri1 jasně já to chápu 🙂 Až budou dny otevřených dveří tak si školky projdi, uvidíš jak se ti která bude líbit. Já jsem maximálně spokojená s Ústavkou a jinak vím, že maminky si chválí i Krynickou a Řešovskou - ty se mi obě líbily prostředím i na dnech otevřených dveří. Třeba se ještě někdo ozve. Ale ono je to pak stejně hlavně o tom, do jaké třídy a k jakým učitelkám bude zařazen a zda zrovna konkrétně jemu budou sedět a to se stejně předem ovlivnit nedá.

argo1
13. únor 2014

Zdravím. Chci se zeptat na osobní zkušenosti se školkami v Bohnicích – hlavně Krynická, Poznaňská, Lešenská. Budu ráda za Vaše zkušenosti s učitelkami, popř. osobní dojmy, jak jsou děti spokojené a tak 🙂 Díky

upari
15. únor 2014

@argo1 Lešenská - loni na den otevřených dveří jsem se setkala s ředitelkou, která povídala ve třídě info o školce a na nějaké dotazy rodičů odpovídala doslova arogantně, s nezájmem , tím se mi potvrdily slova kamarádky, která měla z dřívějšího roku stejný dojem z ředitelky a přihlášku do Lešenské vůbec (ani já) nedala.
Kamarádky syn chodí do Poznaňské - je tam spokojen, ale musí se pořád přezouvat (na koberec, kde si hrají bez bačkůrek a když chtějí ke stolečku malovat (nebo za jinými hrami), tak si je musí zase obout), má-li dítě od doktora potvrzení, že musí pořád nosit bačkůrky,tak se pak přezouvat nemusí.
Krynická - ředitelka příjemná, učitelky většinou taky, ale berou tam i nemocný děti. Dítě bere antibiotika, po nich je ještě 10 dní (!!!) doma a za tři dny ve školce přinese opět s kašel a rýmu!!! Dětem teče z nosu žlutozelená rýma, šílený kašel a jsou ve třídě. Pak se nedivím, že je dítě pořád nemocný ☹
Letos budu zkoušet školku co máme nejblíž - Řešovská nebo Dolákova (v této mají v každé třídě dokonce i zvířátka), tak snad se moje dítě konečně dostane.

argo1
15. únor 2014

@upari Díky za info. Nemocné děti ve školce je asi nikdy nekončící problém, a asi nemá jediné správné řešení...
A přezouvání bačkůrek je docela zajímavý postřeh...
my máme nejblíž Poznaňskou, uvidíme, jestli ho vůbec vezmou.....

upari
16. únor 2014

@argo1 ze zkušenosti vlastní i kamarádek nemá v Poznaňské 3leté dítě šanci - od kamarádky vzali před 2 roky syna, když měl 4,5roku (narozen v únoru), minulý rok vzali od září 2013 dceru, která pak měla za měsíc v říjnu 4 roky. Můj syn měl 3 roky teprve v srpnu 2013 a neměl vůbec šanci - hlásí se tam strašně moc dětí (čekala sem frontu přes 3 hodiny a to jsem ještě cca 15lidí předběhla - ke kamarádce), takže tady opravdu hooodně záleží na věku, ale úplný mrňousci nemají šanci se do Poznaňské dostat. Vidím, že tvůj O. už má tři roky, tak snad šance bude 😉 Držím palce 🙂 Jo a pokud opravdu chceš, aby měl šanci do státní školky, zkus v Čimicích Libčickou - teď na podzim 2013 ji rozšířili o další 3 třídy a dodatečně se tam dostal i můj syn, ale pak jsme zvolili školku blíž (dodatečně ho vzali i v Krynické) a radši bych ho vozila do Čimic, kdybych věděla, co ho čeká ☹ Snad se podaří ho přesunout-bude přijat do Dolákovy, tu máme nejblíž a budou tam i jeho kamarádi tady z okolí...

argo1
16. únor 2014

Ondra je lednovej, tak jsem doufala, ze do Poznansky nebo Krynicky by se dostal. Me to nijak existencne nepali, kdyz jsem jeste doma s mladsim, ale vidim, jak ho to doma nebavi a naopak se stejne starymi kamarady se rozviji a bavi vic. Ten mladsi ho strhava k "miminovskemu" chovani, zavislosti na me a nemam na nej tolik casu. Cimice jsou pro nas uz dost z ruky, tam prihlasku davat nebudu. Ta Krynicka je mi nejsympatictejsi, ale tvoje zkusenost s nemocnymi demi je zase minus. ...

upari
23. dub 2014

@argo1 ahoj, ze zajímavosti se zeptám - vzali ti dítě do školky? kamarádce vzali kluka do Poznaňské (měl 3roky teď v únoru). Můj syn bude od září chodit do Dolákovy. Tak snad budou všechny děti spokojené 😎

argo1
24. dub 2014

@upari Ahoj, ju dostal se do Krynicky. Ale z Poznansky, kam ho nevzali, bylo na oduvodneni napsano, ze brali posledni dite narozene 22.11. 2010 ! Tak je divny, ze se dostal unorovy kloucek....
Tak at se vsem libi a jsou spokojeni 🙂

upari
24. dub 2014

@argo1 jsem ráda, že se syn dostal do školky 🙂 A tomu odůvodnění rozumím - datum 22.11.2010 je uvedeno v normálním řízení. Ale když se dítě dostane do více školek, rodiče se pak rozhodnou vybrat si jen jednu a u té druhé se uvolní místo.... tak se dostane "pod čarou" i na další děti - např. v únoru 🙂
No vidíš, teď mi vlastně došlo, že tam má staršího brášku, ale ten odchází od září 2014 do školy, tak nevím, jestli se bod navíc počítá...

monizami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
khaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veverka33
21. kvě 2017

Měla bych prosbu, rozhoduji se mezi školkami Poznaňskou a Ústavní, obě jsou hezké, obě jsou blízko, liší se v tom, že Ústavní má děti smíšené, předškoláky a malými a Poznaňská má třídy homogenní. Máte s nimi prosím zkušenost? Ono takto "přes plot" nebo z webu se toho přece jen moc poznat nedá....Moc děkuji.

pisisvori
5. čer 2017

Ahoj tak musím pro další maminky napsat svůj velmi nepříjemný zážitek, ze školkou Seminárium v areálu bohnické léčebny.
Paní majitelka je velmi afektovaný, agilní a nepříjemný člověk jakmile dojede na řešení jakékoli situace. Kro níže uvedeného z mého pohledu morálního podvodu se mi ani nelíbilo její chování k dětem.
Dcera šla po obědě domů a já jsme si vzpomněla, že nemá svojí kočičku, paní učitelka Agnes jí pustila do herny, že si jí může najít...dcera (2roky a 7měsíců) ji j´hned neviděla a běžela do jídelny a když chtěla jít do herny zpátky a začala natahovat, tak na ní paní Agnes začala nepříjemně až hrubě "že teda když jí nenašla tak teď musí jít domů bez ní , že si musí své věci hlídat". Byla jsme úplně v šoku, protože tak nepříjemný ton jsme od učitelek (mám starší dítě a chodilo do soukromé a státní školky a mladší dcera před tím do jiné soukromé...) ještě nikdy nezažila. Dcera naštestí chodila do školky Út - Čt a ne pondělky , kdy tam byla Agnes ..tento den byl vyjímka. Chování mi přišlo zcela neprofesiální a z paní Agnes vyzařovala spíše nenávist k dětem, na kterých si "chladí žáhu".
Jinak ostatní paní učitelky Monika a Eva byly zlaté.

A teď k dané situaci:
Do školky jsem volala v únoru s tím, že jsme měli místo v jiné školce, kde byly eurodotace a dotační místo se hradilo neustále ať dcera do školky chodila nebo ne....Paní Agnes mi do telefonu i potom na osobní schůzce sdělila, že u nich se nevychozená docházka odčítá další měsíc. Bylo to pro mě důležité protože v předchozí školce jsem zaplatila 2x 5000,- i když dcera nechodila...byli však zcela vstřícní a slušní a když viděli, že dcera má mononukleozu a pak další a další virozy....tak jsme se domluvili na ukončení docházky. Paní Agnes mi po několika urgencích a těsně před nástupen dcery poslala smlouvu, ve které bylyjiné podmmínky než které mi řekla opakovaně ústně....Volala jsem jí kvůli tomu a zase mi bylo sděleno , že nemám mít starost, že vše platí jak jsme se domlovaly. Dcera do školky chodila a já jsem řádně hradila za březen a duben faktury. V dubnu se však zhoršil náhle stav mého tatínka, který má progresi rakoviny prostaty s metastázema v kostech a uzlinách a bylo nám řečeno, že mu zbývá měsíc - dva života.....
Rodiče bydlí 100km a já od 10.4 funguji tak, že jsme 2 dny v Praze a pak 3-4 dny u rodičů....Paní Agnes jsem to volala a vysvětlila, že Maruška bude se mnou pryč (manžel pracuje na celý úvazek a nemůže se o ní starat)....Dne 4.5 mi přišla faktura na květen. Paní Agnes jsem volala, že vzhledem k situacidcera do školky chodit nebude a že má za duben a březen víc jak 20 nevybraných a zaplacených hodin, takže bych ten květen neplatila, protože to pak nestačíme vybrat. Vycházela jsem z jejích několikerých informací, že neodchozená docházka se neplatí. Volala jsem při čekání se starší dcerou u lékaře., takže ve chvíli kdy paní Agnes začala být nepříjemná a vysvětlovat mi, že rakovina mého tatínka je mé cituji "UNFÉR" jednání slušně jsem se s ní rozloučila, popřála jí hezké odpoledne a telfon položila, protože v čekárně mezi lidmi nebudu takové věci řešit.

Ano byla jsem hloupá, že jsme podepsala smlouvu s jinými podmínkami než byla informace od paní Agnes ….Dceru jsem měla již 3 měsíc doma a pracovala u toho na 6 hodinový úvazek...poslední měsíc navíc jsem se starala o manžela se zlomenými 5 žebry....už jsme chtěla, aby dcera byla ve školce a já jsem konečně mohla dělat práci pořádně....

Vím, že právně nemám žádnou šanci obstát , protože za hloupost se platí. Ale chování a jednání této paní podnikatelky nechci nechat být.
Dcera školku nenavštěvuje z velmi vážných a smutných důvodů, které fyzicky brání tomu , aby do školky chodila...ne, že jsem vypověděla smlouvu z nějakého plezíru a své zábavy....Ale prostě zaplatím přes 30 tisíc za to, že mám dceru doma☹.
Ano chytřejší ustoupí, ale pak slušní lidé nemají nikde dovolání.

Ve všech rozhovorech, které jsem s paní Agnes měla zdůrazňovala jak jí na penězích záleží až na posledním místě…přestože jsem neřešila ani částku za měsíc a rozhodně vydělávám dost , abych peníze musela řešit….Jediné co jsem řešila, že bych nechtěla platit tisíce za to, že dcera do školky z VÁŽNÝCH (at už zdravotních nebo jiných ) důvodů nemůže chodit….Paní Agnes mě mnohokrát ujistila, že to se u ní nemůže stát….pokud by to bylo jinak a řekla mi na rovinu podmínky jaké jsou ve smlouvě...a neutvrzovala mě o to, že u nich je to jinak, tak bych dceru do školky nikdy nedala.

Snesla bych zaplatit třeba 1,5 navíc, ale to co paní Agnes předvádí je opravdu síla....Její sms o tom že je někdo neslušný atd překračuje všechny meze.

Pokud budete mít s paní Agnes jak si neustále říká cokoli dočinění , nechte si vše napsat písemně, podepsat....

Navíc několik maminek ze školky je s paní take velmi nespokojeno , ale mají tam ještě děti a ostatní paní učitelky jsou velmi šikovné a hodné a paní Agnes je tam pouze jeden den, takže si nechtějí přidělávat problémy.

Prosím o sdílení pokud Vám to nebude vadit třeba na facebooku...
Děkuji