Školková přípravka. Máte některá zkušenost?

malovani
2. zář 2009

Holky, máte některá zkušenost s "přípravkou ve školce"?

Je to vlastně taková každotýdenní hodina dítěte s rodičem, kdy si dítě ve školce hraje, zpívají se písničky... taková klasika, jako je spousta kroužků, ovšem tohle se odehrává přímo ve vámi zvolené školce, čili, když dítě přijde ve třech letech do školky, tak zná prostředí, učitelky, někdy i děti. U nás takováto akce ve školce je, ovšem pro děti 2,5 roku a výš (Eva měla v srpnu 2 roky, takže 2,5 roku jí bude v únoru), nicméně i tak jsem do školky volala a ptala se, zda by ji vzali, pí učitelka řekla, že ne, že je moc malá a že v únoru už asi místo nebude (ale ať zkusím zavolat).

Našla jsem si jinou školku blízko bydliště, kde je tato akce také a tam mi pí učitelka řekla, že mi ji ve dvou letech vezmou. Čili teďf se konečně vracím k původní otázce, máte někdo s tímto zkušenost?

To je teda román... doufám, že je to srozumitelné... díky.

tomasek06
2. zář 2009

S tím zkušenost sice nemám, ale teď začal malý chodit do školky taky na zkoušku jen hoďku denně. Je v poho jak mě vidí, ale stejně jak odejdu, tak řve celou dobu než zase příjdu ☹

malovani
autor
2. zář 2009

Já mám z toho fakt strach, jak tam nastoupí, tak bychji chtěla co nejvíc připravit... Vzali ti Tomáška na hoďku denně?

evi3
2. zář 2009

Mne začala dcéra chodiť na 5x do mesiaca do jaslí, pretože od novembra sa vraciam do práce. Zatiaľ tam bola včera 2 hodiny a len čo sa otvorili dvere vošla do herne a viac sa o mňa nezaujímala a videla ma až o tie 2hodiny, keď už bola aj po obede. Celý čas tam bola vzorná, doma je to drak. Každé dieťa jew iné, niektoré je zrelé na kolektív skor, iné neskor.

malovani
autor
2. zář 2009

Jasně Evi, ale já nemyslela jesle, myslela jsem klasickou školku, do které dítě dáš ve třech letech, jakože už je zvyklé na konkrétní prostředí, konkrétní učitelky... zralost na kolektiv poznám i na cvičení nebo plavání nebo hudebce nebo na kroužkách... mě jde o to, že to dítě potom v září už ví, kam jde, jak to tam vypadá, kdo tam učí a tak, že to není takový šok... přechod z jesliček do školky je něco jiného.

malovani
autor
2. zář 2009

Asi to moc řeším, vím, že to zvládly jiné děti, zvládne to i Eva, jen jí to chci ulehčit...

tomasek06
2. zář 2009

Vzali mi ho do školky už rovnou, ale teď je tam jen na zvyknutí a na pět dnů v měsíci. V listopadu ale nastupuju do práce, tak doufám, že si zvykne.

tomasek06
2. zář 2009

Byla jsem normálně v dubnu na zápis a nastoupil v září.

malovani
autor
2. zář 2009

Jasně, to chápu...

atrami
2. zář 2009

malovani,
určite by som odporučila nejakú prípravu. Najstarší syn rovno vhupol do školky a mal dosť veľké problémy. Nakoniec chodil len 3 dni v týždni. Bola som na materskej, tak to nebol problém.
Prostredný bol navyknutý. Občas sa v školke pohral, keď sme boli vyzdvihnúť najstaršieho. Pri nástupe problém nemal 🙂
Záleží ako sa dohodnete v školke. Skús dcérku doviesť do školky, keď sa hrajú vonku, pohrá sa s deťmi, zoznámi sa s učiteľkami.

malovani
autor
2. zář 2009

Atrami, děkuju, nějak to musím vymyslet...

samik2008
3. zář 2009

malovani,mě řekli ve školce že když si budou hrát venku na zahradě i vevnitř tak za něma můžeme přijít aby si dcerka s dětmi pohrála a trochu si zvykala..takže jsme tam chodili..potom v září nastoupila do školky na 4 hodiny denně a nebyl problém,jen první den nechtěla jít prozměnu domů jak se jí tam líbilo.potom od října už tam chodila na celý den(protože se nám narodil syn a už sem na ni nepobírala peníze) a to víš že občas řekla že tam nechce spinkat,ale hned jak jsme přišli do školky tak to přeslo...
ted už nastoupila jak starý mazák 😀
takže opravdu pokud to půjde občas tam zajdete a uvidíš že to bude v pořádku.

malovani
autor
3. zář 2009

Samik, děkuju moc, zkusím se tam zeptat, jestli bysme mohli taky občas přijít kouknout, třeba nám vyjdou vstříc...