Školkovné, určuje si ho sama ředitelka?

vendulka
4. črc 2013

Chtěla jsem se zeptat, jak je to se školkovným.To si určuje ředitelka sama a nebo to je dáno nějakou vyhláškou ministerstva?A pak na co to školkovné je?Co se z toho platí a zda mám nějaký nárok vědět na co to bylo použito....
Děkuji za reakce 🙂

vendulka
autor
5. črc 2013

a jak píše
@veruska007 taky musíme každé pololetí nosit hyg.potřeby a dokonce i papír do kopírky, což mi teda přijde jako nehoráznost a nesouhlasím s tím, když tedy platím školkovné , tak ať si to platí a zajišťují z toho a nebo ať se o to stará a přispívá městská část, toto se mi vážně nelíbí, nehledě na to, že neznám moc školek,kde toto po rodičích chtějí (co jsem se bavila s jinými maminkami - kamarádkami)

vendulka
autor
5. črc 2013

@sarihy u nás sou taky většinou jednou za měsíc nějaké akce k tomu soutěže a pod. a také 2x do roka i akce pro rodiče, já to beru,taky nakupují jako by dárky na vánoce (nové hračky atd.) jen nechápu to zvyšování školkovného, nebo spíše mě zajímalo o to jak to funguje a ne že mi vadí za něco platit 😝 😉

llluckaaa
5. črc 2013

Po pravdě nevím, kolik přesně se platí u nás, ale bude to podobné jako jinde - asi 500 školkovné a 30 stravné. Na začátku roku nosíme ještě hygienické prostředky (mýdlo, toaleťák, kapesníky) a nějaké výtvarné potřeby (fixy, lepidlo). Pak se platí ještě SRPŠ, to bývá tak 250 na půl roku. Když mají nějaké představení, divadlo ap. tak vybírají zvlášť. Neřekla bych, že je naše školka drahá. Jsem ráda, že pro děti pořádají dobrovoně akce a jezdí na výlety a ráda za to zaplatím.

kikimaruska
5. črc 2013

U nás bylo školkovné 330 Kč, od září 360 Kč. Celodenní jídlo pro děti 3-6 let 27 Kč, nad 7 let 30 Kč. Na začátku roku si každá třída na schůzce rodičů rozhodne, kolik Kč se dá do fondu na divadlo, výlety, dobroty a pomůcky-u nás to bylo 450 Kč a případně se pak doplatí, nebo vrátí. Plus 2x ročně se donese balení toaletního papíru a balení papírových ubrousků.

lv
5. črc 2013

550kč školkovné, jídlo 759kč..Brno. Na kulturu, akce, výtvarné potřeby 500kč za pololetí. Co mě štve, je že třeba ve dvou sousedních školkách jeli děti za výlet zadarmo, my jsem platili 400kč.

bledulka
5. črc 2013

školkovné 356,- + obědy 28/den
k tomu ročně 1200.- do srpš + 2 x ročně donést-toal.papír,mýdlo,kapesníky,kuch.utěrky a zubní pastu

pak již neplatíme nic-výlety,divadla,exkurze... děti mají pořád nějaký program, ted dostal starší syn-předškolák i docela dost věcí na rozloučení se školkou.

platím navíc jen věci volitelné (focení,plavání, fotoročenka, vyšetření očí,..)

lucisa
5. črc 2013

@sarihy přesně, taky jsem ráda, že se malá dostala od září do školky. Takže cena mi přijde furt lepší, než 7-8 tis. v soukromce.

@vendulka kéž by takových bylo víc😉

lucisa
5. črc 2013

@vendulka
@llluckaaa
@kikimaruska
u nás se akorát nosí na začátku roku krabice papírových kapesníků (některé maminky opravdu dětem nedají ráno a proč by měly učitelky utírat dětem nosy do vlastních kapesníků?) - takhle mají děti k dispozici krabici v herně, v jídelně, v šatně a kdykoliv se můžou vysmrkat, a pak roličku mikrotenoých sáčků - to je na svačinky, když děti odcházejí třeba po o, taky je jasné, že do něčeho to kuchařka musí dát a proč by to kupovala za vlastní?

ratatooy
5. črc 2013

tak nas vyjde školka na mesic i se stravnym na 500,.jsme v městysu ale ve mestě už by to bylo 1200,.a víc a soukromá školka 6tisic

llluckaaa
5. črc 2013

@lucisa U nás se teda svačinky nedávají, pokud se jde po o. Ale řekla bych, že je to tím, že ještě nejsou hotové 🙂
Jinak jsem ochotná školce vyjít vstříc, pokud bude něco chtít.
Kamarádka říkala, že se chystají na brigádu do školky, když jim budou v létě měnit okna 🙂

vendulka
autor
5. črc 2013

@lucisa u nás teda svačinku zabalí jen do ubrousku...no nemusí to paltit ze svého,ale z rozpočtu školky třeba 😉 .Ale tak všude to mají nějak nastavené 🙂

lucisa
5. črc 2013

@vendulka tak to možná bude tím, že u vás se svačinky a obědy přímo dělají, k nám je dovážejí ráno, takže by do oběda byly svačinky okoralé, proto je možná lepší ten sáček.
Ale to jsou už blbosti, to nemá ani cenu rozebírat, všude je to jinak, mě to u nás vyhovuje, pořád 100x lepší, než soukromka. 🙂

rozarka65
5. črc 2013

No já nevím,ale rozpočet školky asi není moc velký...vloni se u nás ve školce malovalo,vyměňovala se okna,nové prolézačky na zahradě..
Předminulý víkend byl u nás dětský den (celodenní akce), organizace školky,školy a obce...dárečky a občerstvení bylo hrazeno z vybraného dobrovolného vstupného z "letů na saních" a něco od sponzorů...pomáhali i rodiče i děti... 🙂 Moc se mi u nás líbí,že se všichni zapojí a jsou z toho krásné akce...🙂 😵
V rámci školky jsou i kroužky zadarmo (kromě angličtiny,plavání, lyžování,sportovní školičky)...Jen kroužky jsou jen pro předškoláčky,tak jsem se zapojila i já a dělala dva kroužky i pro mrňousky a paní ředitelka mne nemohla zaplatit,tak poprosila rodiče,kteří rádi zaplatili 100Kč na rok za oba kroužky a mne to pokrylo částečně materiál (část jsem brala ze školky) a výdaje na vánoční besídku a vystoupení s tvořením ke dni maminek... 🙂 Jinak akcí mají děti ve školce opravdu hodně...Myslím,že až půjdou děti do školy,tak to bude mnohonásobně víc... 😝

ratatooy
5. črc 2013

@rozarka65 právě ta škola to bud teprve masakr tam už nepujde o stovky ale tisíce,knihy,sešity,co už sem slyšela použivaji i tablety

white_tie
5. črc 2013

U nás se platí 350,-Kč za měsíc (loni to bylo 420,-Kč), jídlo 30,-Kč/den. Každý měsíc ještě platíme nějaké to divadlo, apod., když děti někam jdou, max. za měsíc je to 100,-Kč.
Mají dost kroužků - plavání (to stojí 400,-Kč 10 lekcí), angličtina (1300,-Kč celý školní rok), keramika (400,-Kč 10 lekcí).
Na začátku každého pololetí nosíme toaletní papír, svačinové sáčky a papírové kapesníky.

Ostatní věci jsou čistě dobrovolné - účast na akcích, pořádaných školkou (Mikulášská v dané obci - vystupují tam děti ze školky), či přispívání dětem na Vánoce na dárky (letos to bylo 50,-Kč, kdo chtěl, kdo nechtěl, neplatil). K tomu se pořádá ještě každý rok rozloučení s předškoláky (odpolední grilovačka a zábava pro děti).
Já jsem s naší školkou moc spokojená, učitelky jsou vážně milé a malej je tam spokojenej.

ratatooy
5. črc 2013

holky a jak to máte ve školkách když ma vaše ditko narozky mužete tam neco donest pro deti?švagrová třeba delá vždycky neco z oplatků,lentilek atd třeba nejakj vláček,nekdo i peče ale vetšinou se prej doma upečeneho nic kvuli higiene nosit nesmí?tak me zajima jak je to ve vaši školce

white_tie
5. črc 2013

@ratatooy: Loni měl malej mašinku z miňonek, letos cupcakes. Všichni nosí akorát bonbony, tak je trochu originální a učitelky si to vždy pochvalují, že to je moc dobré. : )

vendulka
autor
5. črc 2013

@ratatooy na svátek bonbony a na narozeniny jsem koupila medovník

rozarka65
5. črc 2013

@ratatooy no právě,zatím je to pohoda... 😝
My můžeme...i na besídku jsem pekla a žádný problém s tím nebyl... 🙂

sarihy
5. črc 2013

Já se o situaci ve školství bavila s ředitelkou a ona říkala, že je to šílené, se jim seškrtali snad úplně všechno, že je fakt těžký to utáhnout..čemuž věřím, jednak se všechno zdražuje a všude se šetří. Každopádně ať je to jak chce, mít celodenně celotýdenně postaráno o děti za takovéhle peníze je fakt legrace...Pokud jsou děti ve školce spokojené, tak přece těch pár korun navíc se určitě vyplatí...ono co si budem povídat, za 100Kč toho člověk v dnešní době moc nekoupí...

rioko
6. črc 2013

Bydlíme na vesnici a platíme za syna školkovné 250 kč, jinak nic, na začátku roku nějaké toaletní potřeby.Divadla a akce platíme zvlášť. Já pracuji jako učitelka v jiné školce a tam se školkovné neplatí a vybírá se třídní fond na půl roku 500 kč, platí se z toho divadla a akce, odměny na karneval a podobně