Školky v Brně. Kedy vám zobrali deti do školky?

bertica.h
21. dub 2009

Mamičky,kedy Vám deturence zobrali do školky?Našu minulý rok nevzali..a to vychádzalo,žeby v dobe nástupu do MŠ mala 3roky..zdá sa,že ani tento rok..takže bude 4ročná a doma somnou..
Ale bola nám ponuknutá školka za cca 5tisíc kč..čo sme samozrejme odmietli 😒 pretože na to nemáme peniaze.
je mi malej luto..chcela som,aby sa začlenila do kolektívu..ved má na to vek..

Podľa pani riaditeĺky budu brať len deti od 5-6rokov a tie menšie budu musieť si to platiť v nejakej "školičke".
A malá sa tak tešila..Vám kedy zobrali deturence do školky?

teessa
21. dub 2009

berti mě vzali malýho do školky loni - vycházelo to že měl v záři 3 a3/4 (4 měl v prosinci) ale byli sme posledni koho vzali. Vdalších školkách kam sme se hlásili nás bez problémů vzali takže sme dvě školky odmítali
kam ste se hlásili jestli se můžu zeptat?se mi zdá divný že ti řeknou že budou brat až od 5 let

bertica.h
autor
21. dub 2009

tessa..skúšali sme 3 školky v Kohoutkách..
ale prihlášky sme podali len do 2.Teraz to lutujem..pretože v tej jednej nám riaditeľka povedala,že nám ju vezmu..a tak sme boli doteraz nastavní..dnes sme tam ale boli na zápis a riaditeľka,že oni budu brať len deti od 5-6rokov a potom tie menšie iba ak chcu budu chodiť do tej "školičky".lenže školička nieje zadarmo tak ako školka..

Malá sa tešila..to mi je luto najviac.
Hovorím si,že nič nieje stratené..uvidíme toho 5.5 ako sa rozhodlii alee ..ktovie
😖

teessa
22. dub 2009

nojo v kohoutkách...to bych podala přihlášek aspoň 10 🙂 tam je tolik děcek že se ani nedivim, my tam taky bydleli tak su ráda že sem tohle nemuseli řešit
ona školka taky není zadara , ale asi je levnější než školička-nevím teda co a kde to tam je?
a 5.5 vám řeknou jestli někdo neuvolnil nákej flek jo?
každoopádně držíme palce páč školka je pro děcka určo lepší... ale s mamčou je taky dobře 😉

bertica.h
autor
22. dub 2009

dakujem Teessa..nie,5.5 bude už konkr.rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí do MŠ 😉
áno,s mamčou je dobre..ale aj tak už má Viktroka vek na to,aby sa trocha do kolektívu zapojila 😉

teessa
22. dub 2009

jéé já si nevšimla že budeš mít mimi 🙂 tak to potom chápu o to víc že by bylo fajn dát malou do školky... já to ted pocituju na sobe su ráda že je dopo klid. 😉 V kohoutkách je fajn že je tam na každým rohu pískoviště a tam je dětí dost ne? že není uplně separovaná což je fajn

pospecka
18. čer 2009

Ahoj, pro příjem dětí do školky jsou teď hrozně přísný kriteria (moc dětí - málo míst) a na prvním místě jsou předškoláčci a pak se přihlíží i k tomu jestli je malý jen s maminkou, jestli maminka pracuje nebo je doma a každý ředitel školky musí u každého dítěte uvézt jak splňuje ta kriteria a dělá se podle nich i pořadník.
Taky mě štve, že 3 letý dítě místo aby se učilo žít v kolektivu, sbíralo zážitky, osamostatňovalo se musí "sedět doma a koukat na mámu". Školky jsou zrušený, v jejich budovách je už kdoví co, škoda se rozčilovat 😠 .
Doufám, že za ty roky než to pro nás bude aktuální už se ta situace zlepší.