Školky v Havířově. Kam chodí vaše děti?

joplin
4. kvě 2012

Hezký den mamky, blíží se termíny zápisů do školek, proto jsem otevřela tuto diskuzi. Zajímalo by mě, kam chodí Vaše děti, jaké máte se školkami zkušenosti, co Vaše děti, jak zvládly nástup do školky. Také kritéria pro přijetí - zda máte někdo zkušenost, že dítě z nějakého důvodu do školky nebylo přijato. Prostě uvítám jakoukoli informaci o havířovských MŠ, popř. o p. učitelkách, vedení......děkuji a budu se těšit. Jana

blandik
11. kvě 2012

@joplin - to by mě taky zajímalo a moc, protože školky tady neznám a mám určité představy, jaká ta školka by měla být...Do které školky se budete hlásit? My máme nejblíže Balzakovu...

joplin
autor
12. kvě 2012

Ahoj, no nám se líbí Suková (MŠ Klubíčko), tak snad to vyjde, a dostaneme se tam....budem čekat, snad ještě nějaká mamča odpoví....

blandik
12. kvě 2012

@joplin - prosím tě, jestli to dobře chápu, tak zápis je v celém Havířově 15. a 16. května, a může se jít i na více míst? Přiznám, že jsem to tolik nezkoumala, malý chodil do školky v Ostravě, protože jsem tam pracovala, teď jsem na rizik. těhu, a syn bude mít v říjnu čtyři a já dumám, jestli ho vůbec vezmou, když budu doma...

joplin
autor
12. kvě 2012

Hmm, no, co vím, tak by měly být zápisy v celém Havru 15. -16.5., tedy alespoň, ty co jsou tady kolem nás, mají na vstupních dveřích tuto informaci....
Sama jsem zvědavá, jaké mají kritéria na přijetí dítěte..ale co vím, tak většinou matky, co jsou doma už s jedním dítětem - což ty vlastně budeš tak to mají horší...ale zase myslím, že pokud nebude nějak velká "tlačenice" tak to bude v pohodě....dcerka má tři v červenci, já bych se měla po MD vrátit do práce, kde jsem předtím pracovala, ale nejsem si ještě tak úplně jistá, zda do toho půjdu - uvažuju o podnikání na ŽL...tak uvidím....druhého bobka zatím neplánujem....

blandik
13. kvě 2012

@joplin - děkuji za info.Tak to držím palce, aby podnikání vyšlo a taky aby ti dcerku vzali. Já sama nevím, jestli budu schopná vodit syna do školky při novorozeněti + nedovedu si představit tu zvýšenou nemocnost, když dítě chodí do školky a doma novorozeně, na druhou stranu - nechat syna do pěti let doma bez školky není optimální..takže to nechávám na osudu a štěstí...zkusím dvě školky asi a uvidíme, jestli ho vezmou...

moninka
14. kvě 2012

Co jsem slyšela, hodně lidí chce zkusit Balzakovu, ale jaká jiná školka ve městě je podle vás dobrá?

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@joplin my jdeme na Přímou už jsme přijati , Malé se tam moc líbí 😉 Jani

joplin
autor
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Tééda, tak to je super!! No, my jsme byly včera v Sukové (za Bílým domem) a moc se nám tam líbilo, tak snad to vyjde.....to šlo nějak rychle na té Přímé, co? Je to tím, že už tam Karamelka chodila dřív, že?

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@joplin přeji aby Vám to vyšlo🙂 néé my se tam ptaly když jsme loni scháněli.... ale nebylo místo pro malé tak nás jen zapsala a včera jsme přinesly vyplněné papíry a když viděla oba rodiče zaměstnané tak nás hned přijala.... ona to tak dělá... prostě dává rodičům s prací jakousi přednost..... Jinak malá chodila do soukromé ale ta je pro nás hodně daleko☹ jinak bych ji tam nechala

joplin
autor
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Aha, já myslela, že chodila tam 🙂. My máme čekat až do 6.6., to se nám ozvou. Dávala jsi přihlášku i do jiné školky? Nebo jste šly jen tam?

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@joplin my šli jen tam, chodili tam loni jěště dvě děti od kolegy manžy z práce a byli moc spokojeni tak proč dávat jinam navíc si mám přijít poslední týden v květnu pro rozhodnutí🙂