Slovenské dieťa do českej škôlky

funnysunny
17. dub 2017

Ahojte,snad sa tu najdu nejake Slovenky,ktore poradia😉Postulate aj ceske znale mamicky☺
Idem prihlasovat dcerku do skolky.Nemame tu vsak trvaly pobyt,ale zato pracu aj vlastne byvanie ano.
Pozaduje sa u cuzincov dolozit aj pas dietata.Je to nevyhnutne?A co s trvalym pobytom?Dakujem

funnysunny
autor
17. dub 2017

pardon za preklep..postulate malo byt popripade😀pisem na mobile..

lavon
17. dub 2017

No u nas brali do skolky na zaklade trvaleho pobytu aspon jedneho z rodicov, pas nikdo nechcel...je nato bodovy system, kt.myslim najdes na strankach skolky.

funnysunny
autor
17. dub 2017

@lavon ano,viem,ze je bodovy system..ale to mi 'len' znizuje sancu na prijatie,nie?ci bez trvaleho dieta nevezmu???som z toho uz blbec

marttul
17. dub 2017

Ahoj, učím ve školce, tak snad poradím 🙂 Při zápisu do škol a školek, který probíhá během (tuším, že na většině míst) dubna se bude již pro další školní rok přijímat dle tzv.spádových oblastí. Což znamená, že každá školka má svou spádovou oblast, ze které by měla pobrat všechny děti, které k zápisu dojdu. U nás ve městě jsou například spádové oblasti rozděleny dle ulic. Teprve pokud zbude ve školce volné místo, mohou se přijímat děti z jiných spádových oblastí...takže potom bys měla šanci...
Snad jsem alespoň trochu pomohla. Je to nový systém, který už je od následujícího školního roku povinný...

lavon
18. dub 2017

@funnysunny vezmu aj bez trvaleho, len ti to asi naozaj znizuje sance, neviem ci by nepomohol aspon prechodny pobyt? A prednost maju teraz predskolaci...

lavon
18. dub 2017

Este ma napadlo, ze v Prahe existuju aj hobby centra, kt. funguju ako skolky len su iba od 8.00 do 13.00, cenovo je to podobne
http://www.hobbycentrum4.cz/krouzky/?detail=3431

funnysunny
autor
18. dub 2017

@marttul dakujem😉

marttul
18. dub 2017

@funnysunny Není za co, snad jsem alespoň trochu poradila 🙂

startload
23. zář 2017

Ja som teraz citala, ze u cudzincov sa posudzuje tzv "bydlisko" a nie trvaly pobyt. A tak mi to aj dava logiku. Inac mi to pride ako nezmysel, ze ak tam zijes a pracujes, len nemas papierovy "trvaly pobyt" ale len napr. Najomnu zmluvu, tak nemozes dat mimi do skolky. A teda dufam, ze to naozaj tak je aj vpraxi. Bola by som rada, keby mi to nejaka pracovnicka skolky potvrdila...

marfushenka
23. zář 2017

Ahoj, u nas v kritériích pro přijetí je napsáno toto: Výše uvedená kritéria se uplatní pouze pro děti, které do 31. 8. 2017 dosáhnou nejméně čtvrtého roku věku, pokud mají místo trvalého pobytu, v případě cizinců místo pobytu, v příslušném školském obvodu.

Toho veku si nevšimej, to byla poznámka k prednostnimu přijetí, které letos platilo pro čtyřleté deti 🙂 takze myslím ze vám bude stačit to misto pobytu ve spadove oblasti