Soukromá mateřská školka (školička) v Hradci Králové

monalis
19. zář 2012

Zdravím všechny maminky a ráda bych založila tuto diskusi o zkušenostech se soukromými školkami v HK. Nám se blíží doba, kdy dcera půjde do školky a jelikož mi ji bohužel nevezmou hned první rok do městské školky, chtěla bych zvolit tu nejlepší soukromou školku v HK. Máte někdo nějaké zkušenosti s konkrétní soukromou školkou v HK. Budu ráda za veškeré informace.

kacinenka
12. říj 2012

Ahoj my máme sice 9ti měsiční dcerku, ale taky se dost koukám po soukromých školkách. Zatím mne nejvíc oslovila školka motýlek kde berou děti už od 1 roku, ale zatím jsem se tam nebyla ani podívat a neznám nikoho kdo by měl zkušenosti...

monalis
autor
14. říj 2012

@kacinenka Já jsem též uvažovala o Motýlku. Tato školka si chodí k nám do práce hrát na školní zahradu. Kolegyně z 1.stupně říkaly, že se jim líbí jak paní vychovatelky s dětmi pracují. Chci ale také prozkoumat i jiné školky 😉

kacinenka
14. říj 2012

A nevíš jestli tam mají i ty opravdu maličký roční děti a jak to s nima funguje? Mám starch aby ročního prcka nezavřeli do postýlky, od rána v jedné plínce,bez procházky...

monalis
autor
24. říj 2012

@kacinenka Tak to přesně nevím. Myslím si, ale že tam berou děti buď od 1,5 nebo až od 2 let. Stále se snažím získávat nové informace o školkách, ale ještě jsem nepotkala nikoho, kdo by měl osobní zkušenost 😒

kacinenka
24. říj 2012

@monalis já se chci do toho motýlka zajet podívat, jak to tam chodí, tak ti pak dám vědět

monalis
autor
25. říj 2012

@kacinenka Tak to budu moc ráda. Já budu objíždět školky po Novém roce tak pak dám také info 😉

monalis
autor
12. únor 2013

Někdo nějaké nové informace o soukromých školkách v Hradci? 🙂

rinaldi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monalis
autor
25. bře 2013

Nepřidáte někdo prosím nějaké zkušenosti se soukromou školkou v Hradci Králové? My máme předběžně malou přihlášenou do Motýlka, ale ještě nejsme zcela rozhodnuti, jestli ji tam dáme. Poraďte někdo jaká školka by byla nejvhodnější, tedy s jakou máte vy ty nejlepší zkušenosti 😉

monalis
autor
25. bře 2013

@kacinenka Byla jste se už podívat v Motýlku? My už ano a zatím jsme ji tam přihlásili. Pokukujeme ale ještě po dalších 😉

marhulinka
25. bře 2013

Super je školička u Draka a Motýlek.-)

monalis
autor
25. bře 2013

@marhulinka Máte nějaké osobní zkušenosti? Nebo zkušenosti jiné maminky? Vše pomůže 😉

marhulinka
25. bře 2013

@monalis mám reference od několika maminek se školkou od Draka 😉 S Motýlkem také,tam jsem přímo chtěla dávat malého 😉

monalis
autor
25. bře 2013

@marhulinka Nejvíce kladných hodnocení jsem právě slyšela na školičku U Draka a na Motýlka. Jen se potřebuji ujistit zda jsme vybrali dobře 😉

kacinenka
25. bře 2013

já ještě pořád uvažuju o Motýlkovi, manžel zatím nenašel práci, ale jakmile najde, je rozhodnuto.
Btw. kdybyste věděli o nějaké práci( montáže, řízení dodávky,) cokoliv pro vyučeného zručného chlapa, dejte vědět

monalis
autor
25. bře 2013

@kacinenka Motýlek mi příjde sice dosti obyčejný, ale na druhou stranu takový příjemně, nehraně rodinné. Byli jsme i v Jablíčku a tam mi to přišlo hodně strojené a na můj vkus příliš alternativní (čehož já nejsem moc zastánce). Co se týká práce tak je to všude asi dost těýké. Teď má švagrová sháněla půl roku práci a to je fakt šikovná. Držím pěstičky ať manžel najde práci co nejdříve a hlavně ať je s prací spokojený 😉

kacinenka
27. bře 2013

@monalis ještě otázečka, my jsme zatím ještě pořád na plínkách, jak to mají v motýlku vymyšlené s přebalováním?

monalis
autor
27. bře 2013

@kacinenka To není pro ně problém. Mají tam i roční děti, které se třeba učí teprve chodit. Když jsem tam byla zrovna tam měli takového chlapečka 😉

kacinenka
3. kvě 2013

@monalis dnes jsme byli v motýlku a ASI tak na 98% tak cca v půlce května budeme KLárku dávat, moc se nám to tam líbilo a i manžel uznal, že to necítí, jakobychom ji dávali cizím lidem

monalis
autor
4. kvě 2013

@kacinenka My už jsme tam malou od konce srpna na 100% přihlásili. Takže v srpnu nastupujeme. Byla jsem se podívat i třeba v Jablíčku, ale Motýlek mi přišel na to jak je obyčejný velmi přátelský a rodinný. Takže se tam naše děvčátka potkají 😉

monalis
autor
17. črc 2013

@kacinenka Jak pak se máte ve školičce? Jestli jste tedy nastoupili? Naše malá by měla nastoupit koncem srpna tak si optat jak jste spokojení nebo jestli jste nakonec dali Klárku jinam 😉

kacinenka
18. črc 2013

Spokojení jsme naprosto, Klárk tam byla už v červnu asi tři dny, kdyžmanžel chodil po pohovorech a od července každý den, sice už nás postihla první chřipečka s 38,5°teplotami, takže jsme byly cca týden doma, ale je to tam fakt super. Nemám ocit, že by jí tam cokoliv chybělo. Dětem se tam věnují a na Klárce vidím velké pokroky, v řeči v chování,...

kacinenka
29. srp 2014

Ahoj MOtýlka doporučuji, zde je kopie zprávy co jsem posílala jedné mamince tady.
Naše KLárka chodila do školičky od června do prosince, pak jsme se stěhovali. Když tam začala chodit, byla školka ještě na Gočárovce(tam za Baťou), pak změnila místo i majitelku. Můžu říct, že nové prostory jsou sice menší ale moc pěkné a kvalitně udělané a vybavené. Co se týče personálu, ty tety jsou fqkt profíci a úplně nejlepší je Andrejka Ferbasová, tu tam mají i děti nejradši. Určitě se tam zajděte podívat. My jsme byli moc spokojení- děti nechávali spát jak dlouho se jim chtělo- takže ne jak ve státní ze se ve dvě vstává at chceš neb ne. Bylo fajn, že když jsem opravdu neměla jinou možnost, domluvila jsem se s nima třeba na dopoledním hlídání, když měla třeba Klárka i teplotu. Setkala jsem se i že byla jedna holčička nemocná a tak jí dali hned od rána do postýlky. Děti tam rozhodně nemají hlad- a když tam byla KLárka třeba do půl šestý, tak jí ještě dávali pozdní svačinku. Když je jakýkoliv problém, tak tě hned informují- třeba volají na mobil, že má dítě teplotu,... když jsem nestíhala KLárku vyzvednout, domluvili jsme se po telefonu a zustali tam s ní dýl a nebo i nabídli domácí hlídání.Joak to školkovné je palba, ale za tu kvalitu to stojí, Fakt se tam o děti starají jak o vlastní. Příchod do státní školky bal pro mě větší šok jak pro KLárku. Hlavně v tom osobním přístupu. V Motýlku byl člověk jakoby součástí velké rodiny. Pro dětičky pořádají hodně výletu a i víkendové akce, ohýnky,... jestli máš FB tak mrkni i tam, mají tam fotky,...

lolap
29. srp 2014

@kacinenka Jen mě trošku zarazilo, že tam berou nemocné děti (viz holčička od rána v postýlce)? Nebo to bylo myšleno tak, že se s nimi dá domluvit a nemocné dítě pohlídají doma?

kacinenka
3. lis 2014

@lolap- nebylo myšleno že by tam ta nemocná holčička chodila nemocná celý týden. Ale že pokud těm dětem nebylo úplně dobře tak vás s ním hned nevypakovali domů, ale chápou, že si člověk musí zajistit např. v práci určité věci a dítě vám pohlídají, např. dopoledne.Samozřejmě(nevím jak je to teď) ale bylo možné si domluvit i hlídání doma.

monalis
autor
8. lis 2014

Za sebe mohu také Motýlka jen doporučit. Naše dcera tam byla neskonale spokojená a my s přístupem také. Nemocnost dětí od letošního roku vyřešili tak jako jinde. Když má jeden den dítě teplotu a druhý den ho rodiče v klidu přivedou do školky, musí mít potvrzení od lékaře, že je dítě opravdu zdravé. Rozumný rodič však své dítě nikdy necpe nedoléčené do školky. Já to tak tedy nedělám. Nicméně zpět k přístupu ve školce, Jsou tam úžasné paní učitelky a naše dcera tam teď dochází každé pondělí na hodinu angličtiny a je moc spokojená.
Opravdu školku doporučuji, lépe vybrat nemůžete 😉

osmacipce
24. bře 2015

@kacinenka
@monalis Maminky, čtu vaši diskuzi o MŠ Motýlek. Nyní se otvírá školka i v Pardubicích, kde pracuji. Dnes jsme se byly s malou podívat a byla jsem nadšená. Chci se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s touto školkou, od doby diskuze uplynul už nějaký čas a tam jste školku vychvalovaly.

monalis
autor
24. bře 2015

@osmacipce Já si stále školku Motýlek nemohu vynachválit. Teď dcera již chodí do městské školky, ale do Motýlka dochází každé pondělí na hodinu angličtiny. Moc rádi na školku vzpomínáme. Paní učitelky jsou tam naprosto úžasné 😉

osmacipce
24. bře 2015

@monalis Děkuji za info.Zkusím tam malou dávat na pár hodin denně, uvidím jak bude spokojená.

monalis
autor
24. bře 2015

@osmacipce Nevím jaké jsou paní učitelky v Pardubicích, ale tady v Hradci jsou skvělé. Vládne tam příjemná a hravá atmosféra. Držím pěstičky, ať se tam malé líbí a je spokojená 😉