Soukromá školka Praha 4 (Podolí, Braník, Pankrác)

takyja
21. únor 2012

Hledám pro dceru kvalitní soukromou školku na Praze 4 (ideálně Podolí, Braník, Pankrác, Modřany, Krč). Mám představu, že se bude skutečně jednat o školku (nikoliv hlídací cosi), slušná strava (Bionea ideálně, žádné párky, atd.), učitelky s přístupem něco jako RABR, nízký počet dětí ve třídě, pestré kroužky (vč. např. montessori), vlastní zahrada a hřiště, čisté a kvalitní zázemí školky (pomůcky, spaní, hračky). Za tipy moc děkuji. 🙂

takyja
autor
21. únor 2012

Nikdo nemáte tip???

takyja
autor
22. únor 2012

Dámy, snad se na mne nebudete zlobit, ale zkusím si vás sem nasměrovat. 🙂

Prosím nemáte tip? @berenika @mamkamarketa @brisalek @morgan

Pokud byste věděli o někom pražském, prosím pozvěte mi jej. Budu vděčná. 🙂

mamkamarketa
22. únor 2012

@takyja ja vim,o skvely soukromy skolce (mam tam syna) splnuje vsechny tvoje pozadavky a jeste vic 😉 ale je na praze 6 v dejvicich.

takyja
autor
22. únor 2012

@mamkamarketa Ahoj, já vím - vaše školka je super, ale pro mne nouzovka. Nouzovka proto, že 2x denně Dejvice a nedej bože v zácpě, jsou masakr. Jezdíme tam do soukromého zdrav. zařízení. Když je volná Praha, tak 18 minut, když je zacpaná, jela jsem to i přes hodinu :-/ Chtěla bych proto něco stejného na Praze 4. 😎

mamkamarketa
22. únor 2012

@takyja jee tak to si nepamatuju 🙂 no jasny, ta doprava je desna. rano to jde, to ho vozi manzel,ale jezdime z prahy 1. tak drzim palce pri vyberu 😉

berenika39
22. únor 2012

ahoj, vidím, svítím, ale petr chodí do státní, ne soukromé. psali jsme si....já jsem ani soukr nehledala, prrotože ho tam nemusím nechávat dlouho, jen od 9.00 do 15.00, většinu dne trávíme společně, u nás je to fakt o tom pohrát si dopo, najíst, vyspat se, a jdem domů. uvidím, až mu bude pět, šest (je v létě narozený), možná budu hledat něco sofistikovanějšího, ale zatím nám Táborská vyhovuje, paní učitelky jsou tam laskavý, mladý, s dětmi hezky pracují, neřešímě jediný problém. Tak držím palce, at něco objevíš, ale já zkušenost s jinou školkou nemám.

terkajesterka
22. únor 2012

zkus se kouknout na http://elaaga.cz/ Montessori centrum 4 medvědi, v Podolí. Mám osobní zkušenost a je to tam príma.

berenika39
22. únor 2012

@takyja a možná ještě jedna poznámka - pokud budeš někam potomka vozit autem, přes prahu, určitě si to zkus projet v tom pravém čase - v čase, kdy budete cca jezdit do školky. protože to je fakt zásadní, jestli jet 30 minut nebo 1,5 hodiny dvakrát denně. jezdím v osm a v cca 15,30 a je to cesta na asi 35-40 minut. Ale ve špičče? Před osmou, kolem páté šesté večer? už jsem to jela i dvě celé hodiny. katastrofa.

takyja
autor
23. únor 2012

@berenika39 Ahoj, děkuji za příspěvky. S tím projetím autem máš úplnou pravdu, to je jediné, co mne odrazuje od Dejvic. Malá už po obědě nespí a je zatím dost náročná na pozornost, takže pro ni ten pobyt ve školce bude dost dlouhý. Navíc si ji neumím představit v kolektivu, kde je mnoho dětí... Táborskou už máme trošku z ruky, zatím vyhrávají 4 medvědi, o kterých psala @terkajesterka (méně dětí, dobré jídlo, rabr přístup) a které máme kousíček, teoreticky i pěšky. Chybí mi tam ale vlastní hřiště a mají spíše menší prostory (nemají zvlášť ložnici, apod.).

@terkajesterka A chodíte do montessori nebo do Začít spolu?

terkajesterka
24. únor 2012

@takyja my jsme se přestěhovali mimo Phu, takže momentálně nikam nechodíme. Ale chodili jsme tam do montessori pracovny asi před 2 lety a líbilo se nám tam. A věřím, že se tam už taky hodně změnilo - k lepšímu 🙂 pořád na něčem novém pracují.

konsa
25. únor 2012

Ahoj holky, sháním taky školičku s podobnými požadavky jako @takyja. Může být i v oblasti Vršovic nebo poblíž.
Nemáte někdo ještě nějaký jiný tip, než jsou 4 medvědi?

@berenika39 do té Táborské ti o vpohodě vzali už od 3 let nebo i dřív? My bychom to měli fakt kousíček, ale bohužel bydlíme už na P10, takže asi nemáme šanci, co 😒

berenika39
25. únor 2012

@konsa vzali ho v čerstvých třech letech, sázka do loterie, ale vyšlo to.

styx
18. bře 2012

všechny tyhle věci splňuje školka Rozárka v Praze 4 , je tam momentálně max 10 děti ve třídě včetně našeho chlapečka, jedou program začít spolu a taky částečně prvky lesních školek. Musela jsem dát malýho do školky kvůli práci už ve dvou letech, jesle pochopitelně nejsou a tuhle školku jsem našla úplně náhodou, je nová. Je tam pohoda a malej se tam každý den strašně těší, takže už nemám výčitky svědomí, že jsem ho "odložila" . Navíc tam mají možnost výběru bio jídel, i když my jsme radši na ty knedlíky 🙂 😀

mispulka01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
takyja
autor
28. kvě 2012

@mispulka01 To ti tak věřím.. jeden příspěvek na MK a zrovna propaguje školku, grrr...

mamkamarketa
28. kvě 2012

@takyja 😀 🙄

emily26
30. říj 2012

Pozor na Ješkohlíd Praha 4. Do Ješkohlídu jsme dali 2 syny se záměrem dlouhodobého hlídaní. Mladší syn (2 roky) dostal od pani Miletínové po zadku, hned ve zvykací době. Pani se nám k tomu na druhý den přiznala, ale až potom, co jsme se jí na to specificky zeptali. Ze školky jsme okamžite odešli. Zálohu nám pani Miletínová nebyla ochotná vrátiť. ☹

takyja
autor
30. říj 2012

@emily26 Mně sáhnout někdo takhle na dítě, tak nepřežije. 😠 Jinak jsem zkoukla jejich webovky a podle mne nemají akreditaci - a jsme zpět u základu... nejedná se o školku (i když sem tam o sobě jako o školce píšou, atd.). Ach jo. 😒

emily26
30. říj 2012

@takyja Později jsme zistili, že pani je realitní makléřka. ☹ Dokonce se ani neomluvila a připadalo nám to, že je to pro ní normální ☹ Když jsme chtěli vrátit peníze zpátky, tak nám řekla, že v jejím řádu máme napsané, že se peníze nevrací.

basina
28. pro 2012

@takyja Ahoj, s mnoha měsíčním odstupem jsem narazila na toto téma a ráda bych se zeptala, jak dopadl výběr Vaší školky a zda jste spokojeni, resp. jak se Vaší holčičce ve školce líbí .... v podobné lokalitě jako Vy asi začínám hledat taky pro naše dvojčata... zatím tedy tak na jedno - dvě dopoledne v týdnu . 🙂 Budu moc ráda za zkušenosti.

cell
28. pro 2012

taky jsem zvědavá, zatím to není aktuální, ale čas letí rychle ...

projesle
28. pro 2012

Snad mne hned nerozcupujete 🙂

Pokud mám vhodné prostředí - dle normy prostor / dítě uvnitř i na zahradě, dostatečný a správný počet toalet, umyvadel, to vše větrané, sklady prádla, postýlek, šatnu, zahradu, úklidovou místnost, šatnu a wc pro personál, výdejnu stravy atd. a to vše řádně zkolaudované na školku/jesle - tak mi provoz schválí hygiena.

Pokud mám dostatek kvalifikovaného personálu, výchovný program atd. tak se mohu zapsat do sítě škol. (rejstříku) MŠMT (Ministerstvo mládeže a tělovýchovy)

Pokud to myslím vážně, zřídím i kuchyni, kuchařky a domácí stravu (další mraky povolení atd), nebudu ale nakupovat jídlo z vedlejší restaurace protože to myslím vážně a vím, že je pro děti naprosto nevhodné... (i když vím, že provoz kuchyně bude ztrátový)

A to stále negarantuje, že mám dobrou školu / jesle (ale už to děláme přes dvacet let, tak snad jo.)

Myslím že zde jsem uvedl důvody proč hledat školku primárně pod MŠMT (splňuje základní parametry)

Tolik pohled z druhé strany.

Autor je provozovatele sítě jeslí a MŠ

takyja
autor
10. led 2013

@projesle Souhlas - školku primárně hledat pod MŠMT (primárně to nepopírá výjimky, které mohou být). Z vlastní zkušenosti - ti, co to myslí vážně, těm to za to kolo všech možných povolení stojí.
@basina Jestli je to stále aktuální dotaz (moc jsem teď nechodím, prosím napiš IP). 😉

reeef2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miniskolickakatibertik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miparime
25. bře 2013

Na Praze 4 je rodinné centrum Honzík, je to soukromé zařízení, chodí tam syn kolegyně, jemu teprve rok a třičtvrtě, jsem čuměla, že tam berou i tak mladé děti

whoknows
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubulapreschool
24. črc 2013

Dobrý den,
pokud byste měli zájem o soukromou mateřskou školu, zkuste tu naši KUBULA Preschool. Nabízíme český i anglický program, výjimečný přístup i kvalitní stravu od BIONEA.

eyael
2. srp 2013

zeptejte se Aleny Hrádkové alena.hradkova@divadlo.cz na miniškolku Korálek v Krči (domaci-hlidani.cz)

kamila297
2. srp 2013

Myslím si, že je to stejně všechno o lidech (zejm. učitelkách), bez ohledu na biostravu, oddělené ložnice a kdesi cosi. Vše, co je vyjmenováno jako požadavek (v úvodním příspěvku), státní školky takřka splňují (tedy samozřejmě až na ten počet dětí ve třídě). Všude jsou kroužky, strava je hlídaná dle norem, žádné párky - a ruku na srdce, kdo z vás denně vyváří obědy a vyrábí pomazánky? Nesetkala jsem se s nějakou protivnou učitelkou, naopak jsou k dětem laskavé, ale i přísné, ale spravedlivé a děti jsou tam spokojené. Čistota je samozřejmost. Potom nechápu, že někdo vidí takový propastný rozdíl mezi soukr. a státní školkou.