Soukromá školka v Brně. Máte zkušenost?

kinsi
2. srp 2010

Aké máte skúsenosti so súkromnými školkami v Brne?

ivuu
31. srp 2010

ahoj můj Matýsek chodil do vesněnky http://vesnenka.webnode.cz/ a bylo tam super...akorát na houby parkovaní...je to u středu města...komunikace dobra..

pak chodil do statních jeslí a to až dskoro do konce červenca atedka na srpen jsme ho dali do miniškolky http://www.agentura-skritek.cz/miniskolka a byli jsme tak ymoc spokojení..dobrej přístup autem..proděti perfektní zazemí...velka oplocena zahrada dobra komunikace s učitelkami ...a taky je vyhoda že si mužeš zaplatit jídlo ..což u vesněnky nešlo....

kdybych byla majetná..chodí do ní dál 🙂

danuskao16
22. led 2011

@ivuu děkuju za informace. Taky sháníme pro syna vhodnou školku, klidně i soukromou.Dívala jsem se na web Skřítka a docela se mi to líbí. Kolik se tam platí? A jaké jsou tety? Nechávali jste tam vašeho syna i na spaní? Díky moc za informace. Máte někdo nějaké reference o jiných školkách?

ivuu
22. led 2011

@danuskao16

skřítek se mi moc líbil..syn tam byla celý prázdniny ,měli tam něco jako městkej tabor..každý týden jiné zaměření..pěkna zahrada i v bazenku malym se koupali..
tety byli moc přijemný...jako řikam byt majetna nevaham ani minutu...
ceník mají na strankach vyjde to ale dost draho takhle přes rok..ale na prazdniny ho určitě zase zapíšu...
ano spal tam ..

danuskao16
23. led 2011

Díky. No já ten ceník právě nemůžu nikde najít. Někde jsem vyčetla, že je to 40-100Kč/hod. Ale já se tam přeptám. Vy jste za ten prázdninový program platili kolik? A jak staré tam byli děti? Připadá mi, že je to orientované spíš na 1-3 roky a nechci, aby tam byl Hozík nejstarší. Díky

hannah23
28. dub 2011

@ivuu Ahoj prosím tě kolik to stojí v tom skřítkovi, nikde jsem to na stránkách nenašla...děkuji Hanka

ivuu
28. dub 2011

@hannah23 oni tam ten ceník ted nemají asi že je plně obsazena kapacita školky..aspon tak jsme to pochopila..

alti
10. kvě 2011

Ahojky neznáte ještě i jiné soukromé školky v Brně a okolí??? Jestli znáte poreferujte!!! Díky 😉

paolin
10. kvě 2011

MŠ Safirka v Kohoutovicích - tu si kamarádky chválí
tyto taky vypadají dobře 🙂 MATEŘÍDOUŠKA - soukromá mateřská škola, s.r.o., MŠ Creative Kids

klara222
2. srp 2011

Ahoj... Jedna znama byla nadsena ze skolky Creative Kids v Kralove Poli....mate s ni nekdo zkusennost? Pry uplne jina skolka..... 🙂

llllucka
3. srp 2011

My budeme teď syna dávat do Safirky.Dostali jsme na ni výborné reference.Kamarádka dává kluka do školky v řečkovicích a taky to moc chválí.

labell
19. zář 2011

@llllucka ahoj, tak jak se tam malému líbí? A dáváš ho do české nebo anglické třídy??

llllucka
19. zář 2011

@labell:dávám ho do české.Oba jsme češi,tak mi anglická třída příjde zbytečná.To má smysl,pokud se tak i mluví doma.Nehledě na to,že v tomhle věku ještě nemluví ani pořádně česky😉Líbí se mu tam.Ze začátku brečel,ale teď dobrý.Hlavně se tam líbí nám,rodičům.Nevím,jak to chodí ve státní školce,ale tady mi ty služby příjdou perfektní.Nejvíc oceňuju,že jsou na netu fotky z průběhu týdne,takže se sama můžeš podívat,co se tam dělo a jestli se dítě zapojovalo🙂

labell
19. zář 2011

@llllucka na to máme trošku jiný názor, ale Am je i kapku větší, na otázku jestli do anglické školky jsem dostala tuto odpověď a ta mě přesvědčila: Hluboká struktura jazyka se dá vtisknout pouze v ranném dětském věku, ideálně do tří let, to nasávají děti nejvíc, ještě docela dobré je to do sedmi let a pak už se ten jazyk učí mozek jinak. Ona totiž výuka jazyka v ranném věku souvisí i s tím, jak se vytvářejí zapojení v mozku. Slovíčka pokud nebude návaznost samozřejmně zapomene, ale toto je později nezískatelné. Mě samotné (momentálně se připravuji na téměř nejvyšší u nás dosažitelnou zkoušku z AJ – překladatelskou státnici) to že mi nejsou některé struktury vlastní třeba překáží a to se učím od zahraničních lektorů hned jak to šlo – tzn po revoluci kdy mi bylo 12, mám za sebou dlouhodobé pobyty v USA i UK atd.
Takže nebyla bych špatná z toho, že zapomene mluvit, až se s těmi strukturami mozek setká znovu, tak je pozná.

Jinak ti ale strašně moc děkuji za odpověď, byli sme tam v sobotu na dnu otevřených dveří a souhlasím že paráda!!!

llllucka
20. zář 2011

@labell:jasně,že je to věc názoru😉Myslím si,že v téhle školce neuděláš chybu ani s jednou třídou😉

ria80
23. zář 2011

Jak je to s nemocnosti v soukromých školkách. Sháním o tom nějaké informace. Když dám dítě do státní, tak si vůbec nemůžu dovolit jít do práce, protože díítě i já jsme nepřetržitě nemocný. Je to v soukromých lepší? taky se mi líbí Safirka.

radkatu
11. zář 2012

Byla jsem se podívat v nově otevřené miniškolce Sluníčko na Labské ulici v Brně- Starý Lískovec. Mám to kousek od domu a velmi se mi tam líbilo. Děti prý je možné vodit buď na celý den nebo jen když potřebuji něco vyřídit bez malé. A dobrá cena. Moc hezké prostředí, malá si připadala jako doma.
🙂 🙂 🙂

msm
4. pro 2012

A co Creative v Žabovřeskách? Máte někdo zkušenost? Nebo se mi taky zalíbila U Mikyho v Bosonách, ta je zaměřená na sporty. Nemáte někoho v okolí, kdo do jedné chodil?

msm
4. pro 2012

Ještě podotýkám, že Creative není Creative Kids (první je v Žabinách, durhá v KrPoli).

msm
10. led 2013

Já dávám dcerku do Miniškolky Klubíčko (Brno-Žabovřesky), je to malá firemní miniškolka a jsme 100% spokojené! Dítko má naprosto individální přístup, paní učitelky si to mohou dovolit - jsou 2 na 7 (!) dětí! Moje dcerka do školky chodí moc ráda, mám pocit, že po půlročním chození do této školky má už i docela slušný náskok před vrstevníky.
Ve školce se uvolnilo místo, jestli máte někdo zájem, pošlu info (dnes jsem zakládala i nový příspěvěk na toto téma https://www.modrykonik.cz/diskuse/predskolacek/...).
marketa.sm@post.cz.

tuciiii
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blanka.k
4. bře 2013

Ahoj, obnovuji diskuzi, hledám něco v centru a směr sever (Krpole, Řečkovice)....požadavky jinak žádné, mít syna ještě rok doma, tak to nepřežiju psychicky a on fyzicky 😔

ninouche
4. bře 2013

Ahoj, zatím osobní zkušenost nemám - teprve budu dávat malou do školky od září - ale pár jich mám zatím vytipovaných, kam se zajít podívat nebo poptat. Kromě té Creative v Žabinách ještě např. Miniškolka devítka (pod Špilberkem, na Údolní).

blanka.k
4. bře 2013

@ninouche já jsem právě měla vytipované 2 a dnes na ně tak nějak ve frontách při zápisu přišla řeč s ostatníma maminama a prý jsou leckteré už rok dopředu obsazené (samo ty co jsem měla vybrané jen tak na netu) 😅 Syn mi chodí od září do místní miniškolky, ale jen na 4hod.dopoledne/1 den v týdnu, prý chtějí nabízet celodenní hlídání, jenže to bude 8:30-15:30, což není moc....za stejnou cenu právě vidím školky v centru a mají třeba 7-17:00 😉

clara.7
4. bře 2013

@blanka.k je to vážně pořád tak hrozné se školkami? jaké jsou vůbec kritéria pro přijetí? jestli teda nějaká jsou...
V Řečkovicích vím o soukromé školce Slůně.

blanka.k
4. bře 2013

@clara.7 pořád 😅 Jen za dnešek podalo přihlášku 2800 dětí a celkem je 2200 míst 😔 U nás za dnešek 116 dětí/53 míst a jelikož je syn 05/2010, takže jeden z nejmladších, tak tady to nehrozí. A dávají se body za věk, bydliště v městké části, bydliště v Brně, body za celodenní docházku, body za sourozence v té školce. Docela mě překvapilo, že se mnou ve frontě stály maminy z vesnice za Brnem a bavily se tak, jako by s přijetím v Brně počítaly na 100% a ještě si mohly vybrat ze všech, kam daly přihlášku (a jedné jsem koukla přes rameno, dítě nar. 06/2010) ...

clara.7
4. bře 2013

@blanka.k no to je síla ☹ já se omlouvám za blbou otázku, zatím jsem si nic nezjišťovala, přeci jen máme čas, ale zase si říkám, že je lepší být připraven než nemile zaskočen 😅 Trvalé bydliště máme v Králově poli a plánujeme dát přihlášky právě do školek tady, tak snad se zadaří ... jen je teda malá narozená v dubnu, tak to asi přes léto máme stejně smolíka ☹ jsme s mužem "naplaveniny" a v Brně nikoho z rodiny nemáme, všichni jsou na Vysočině, tam taková krize školek není

blanka.k
4. bře 2013

@clara.7 tady jsou přesná kriteria....
http://zapisdoms.brno.cz/kriteria-rizeni
v Krpoli jsem dala 4 školky kolem Semilasa, tak uvidíme, ale když vidím ta čísla přihlášek/míst...no za zkoušku jsem nic nedala, že 😅 Zas ale může ve vašem ročníku být míň dětí, třeba tady chodí letos do 1.třídy asi 60 dětí, v synově školním roce jich bude 117 (prý nejslinější ročník za XX let),
A jak píšeš, naše rodiny z vesnice taky nechápou, co jako řeším, školky stojí, proč je problém, že 😅

clara.7
4. bře 2013

@blanka.k děkuju moc 🙂 je fakt, že porodnost v letech 2009/2010 byla nejvyšší, tak přeju hodně štěstí ať to vyjde 😉

janinka1090
5. bře 2013

já můžu doporučit Miniškoličku na Lidické 16. Otevřeli ji na začátku ledna a kamarádka resp. její malá je tam moc spokojená. Nevím ale, jak máte staré děti. Berou od 1,5 roku do 4 let.

clara.7
8. bře 2013

@janinka1090 děkuju, podívám se, manžel na Lidické pracuje, tak by nám to bodlo 🙂