Soukromá školka v Brně. Máte zkušenost?

kinsi
2. srp 2010

Aké máte skúsenosti so súkromnými školkami v Brne?

dorinka88
10. bře 2013

Naše malá 2,5 chodí do Mary Poppins v krpoli a zatím jsme moc spokojení 🙂
@blanka.k

blanka.k
10. bře 2013

@janinka1090 syn bude mít v září 3.5, takže "starý" je dost, díky za tip

@dorinka88 také děkuji za tip 😉
Zítra se začnou objevovat výsledky přijímaček do státních školek, no jsem zevědavá, kolikátí pod čarou kde budeme 😅

terkaz
10. bře 2013

Nam bude letos koncit predskolacek v Safirce a od zari tam dame i druhe ditko. Je to skvela skolka, vyborny pristup, komunikace s rodici. opravdu muzu jen doporucit. 🙂

blanka.k
11. bře 2013

Tak a je to tu.... 9 přihlášek podaných a prd, u nás v naší čtvrti se skoro žádné děti určitě nepřihlásí do jiné a v dalších městských ch částech dopadl syn katastrofálně....nejlepší umístění je 93. a berou 13 dětí....takže nereálné, že by se 80 dětí rozhodlo pro jinou. A pak už nám to hází 120., 130., 150.....místo v pořadí.... 😅

makulin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
neldinka
29. bře 2013

Já mám tip na Človíčka na Údolní. Chodit tam sice teprve budem, takže přímou zkušenost nemám, ale na návštěvním dnu se nám líbilo. Mají tam sympatické "tety" , je to v uzavřeném areálu (VUT) s vlastnm parčíkem i parkovištěm a i cena je rozumná.

alti
15. dub 2013

@makulin tak toto mně udivuje 😕 Chodili jsme do této školky minulý školní rok, kdy tam byli jen 2 třídy /nyní 3 třídy zcela plné a nemají místo/ a byli jsme naprosto spokojeni a dodnes lituji, že jsme odešli do naší obecní. Syn tam byl tak spokojený a šťastný, že přechod do nové školky nesl dost těžce. Den plný aktivit a stále nové výlety ho naopak bavili a co se naučil právě v této školce z toho žijeme doteď opravdu srovnávat se současnou naší školkou nelze je to nesrovnatelné ať už přístup učitelek (které syn zbožňoval, tak prostředí a vyúka) na druhou stranu tam nechodíme nyní (budeme jen v létě) a syn se už nepočurával a na pěší vycházky jsme zvyklý taky, takže u nás tato školka Creative Kids bodovala na plné čáře a nemůžeme ve srovnání s obecní vůbec zapomenout natož říct jediné špatné slovo. Je zajímavé jak máme odlišné názory na jednu školku - je to tak co vyhovuje jednomu nemusí druhému. 🙂

makulin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petruci6
10. kvě 2013

ahojte,obnovujem temu,kedze nemame sancu na statnu skolku,vybrali sme malej na zaklade referencii creative kids v KR Poli,chodi tam niektore vase dietatko? spokojne ste?

petruci6
10. kvě 2013

az teraz som si precitala referencie od @makulin a teda dost ma to zarazilo,toto bola jedina skolka na kt sme zatial dostali dobre referencie,je to sice od nas daleko,byvame v Bystrci ale tam som nic rozumne nenasla 😒 neviete niekto o nejakych skolkach na okoli?

makulin
10. kvě 2013

@petruci6 Doporučila bych vám ráda nějakou jinou ,ale od té doby jsme v jiné nebyly, takže nemám zkušenosti a sílu to zkoušet znovu a jak jsem psala, dostala jsem malou do státní,kde jsem nadmíru spokojená. Držím vám palce, není lehké sehnat dobrou školku. Možná stojí za to nenechat se v těch státních tak odbýt, ze zákona musí mít totiž vždy dvě volná místa v rezervě, pro případy, kdy se např. rodiče přestěhují a potřebují rychle školku, nebo prostě pro "vyjímečné" situace. Zkuste nastudovat zákon a běžte do boje 🙂 Za zkoušku nic nedáte.

petruci6
10. kvě 2013

@makulin dakujem,ale u nas je to vopred prehrany boj,lebo nemame trvaly pobyt,len prechodny,v CR nam totiz trvaly daju az po 5 rokoch a to je prva podmienka,kt nesplname ☹

mircisek
10. kvě 2013

V Žabinách je ještě Skládanka od Lužánecké Laty. Osobní zkušenost se Skládankou nemám, ale chodíme do Laty už léta a úroveň všech poskytovaných služeb je fakt vysoká, tak myslím, že se snaží i ve Skládance.
Jinak náš Filípek chodí do anglické třídy v Safírce a jsme nadmíru spokojení. Rodiče neustále čekají v šatně, protože děti odmítají jít domů.🙂 Nemyslím, že by se tam plynule naučil mluvit, ale angličtina je pro něho něco naprosto přirozenýho a minimálně se nebude stydět mluvit (jako se stydí moje generace). 😅

petruci6
10. kvě 2013

@mircisek prave tu Safiru som pozerala a velmi sa mi paci,dokonca je to od nas nejakych 7km co by sa dalo v pohode zvladnut,ale nam bude stacit ceska trieda,nakolko mala hovori uz 2 jazykmi tak nechcem ju pliest,kym ma este len 4 roky,anglina ju pocka v skole 😅 pojdeme sa tam pozriet a uvidime,ci este beru deti

terkaz
10. kvě 2013

@mircisek Vas Filipek chodi do angl. tridy? Na chodi do masinek 🙂))

mircisek
10. kvě 2013

@terkaz Filda chodí do Dráčků.🙂

makulin
12. kvě 2013

@petruci6 Aha...,ale školky vyžadují trvalý pobyt např. v městské části kde sídlí školka,ne? Takže pokud máte nájemní smlouvu, můžete se automaticky trvale přihlásit do místa uvedeného v nájemní smlouvě, to myslím že nesouvisí s tím trvalým pobytem,který máte na mysli - jako povolení k trvalému pobytu občana EU. Myslím,že to jsou dvě rozdílné věci. V čr to funguje tak, že pokud máte nájemní smlouvu, máte automaticky právo na trvalý pobyt v tom konkrétním bytě a podle mě se to vůbec nedotkne toho, že jste z SK a zatím tady čekáte na vyřízení trv.pobytu pro občany EU. Školku zajímá, že bydlíte v obvodu, v městské části a toto musí respektovat. Aspoň si to teda myslím.

petruci6
13. kvě 2013

@makulin aha to som vobec netusila,dik za info 😉 a kde sa prihlasuje ten trvaly pobyt v mieste bydliska?

makulin
13. kvě 2013

http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta... Neručím za to,že to vyjde,ale tady bych to zkusila, přečtěte si to a vyražte s občankou,pasem a nájemní smlouvou, držím vám palce,ať to dopadne dobře!!! Je to magistrát města brna..

petruci6
15. kvě 2013

@makulin dakujem 🙂

petruci6
5. čer 2013

ahojte,tak Safirka beznadejne plna,nove deti neberu ☹ statne nehrozia vobec,netusim co robit

kukinek
7. čer 2013

Můžu vás poprosit o hodnocení Vámi zmiňovaných školek na ww.skolkamaterska.cz ? Díky 🙂

mxmk
15. srp 2013

@klara222
Má dcerka už více jak dva roky navštěvuje školku Creative Kids a musím říci,že jsem nadmíru spokojená. Lepší školku jsem si pro ni nemohla přát. Školka nabízí hodně aktivit a kroužků,které moji dcerku baví a díky nim se zkodonaluje a je více samostatná a nebojácná. Přístup učitelů je velmi přátelský, prostředí je velmi příjemné a zahrada nemá chybu, děti tam tráví hodně času a vždy když vyzvedávám dcerku ze školky,tak nikdy nemá čas jít domů :D

mxmk
15. srp 2013

A také pořadají zajímavé výlety, chodí ke koním a přes léto berou děti na koupaliště. Děti opravdu mají vyžití a večer padá malá únavou do postele :D

maxipes
20. zář 2013

V září otevřeli novou soukromou Školičku Betty v Husovicích. Byla jsem s dcerou na dnu otevřených dveří a je to moc pěkná nově zrekonstruovaná školka, příjemná paní ředitelka i učitelky. Dceru jsem tam zapsala a je tam moc spokojená. Cena je velmi příznivá. 🙂

petruci6
25. zář 2013

ahojte,tak nasa sa dostala nakoniec do Materidousky v centru,je tu niekto,kto tam ma dietatko?

lhv
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martiska36
20. únor 2014

milé maminky, ráda bych téma obnovila - nastal nám čas zápisu do MŠ v Brně elektronicky a teď ráno jsem se dívala, že je na cca 2300 volných míst v Brně vydáno téměř 4100 přihlášek a to nám ještě výdej přihlášek neskončil.
Proto začínám s aktuálním průzkumem Vašich zkušeností se soukr.školičkami. My bydlíme v Židenicích, dcera má 3 roky a od září zvažujeme alternativu té soukromé ( pokud se nedostane do státní).
Máte někde dobré zkušenosti, poradíte ?

abeceda2
28. únor 2014

Mohu doporučit rodinný typ soukromé miniškolky Lumpík ve Starém Lískovci na Mikuláškovým náměstí - nedaleko Campusu a Bohunické nemocnici. Od Campusu jsou to 2 zastávky trolejbusem, autobusem = zastávka Osová. Je to školka i s nočním a víkendovým hlídáním. 🙂 Kamarádka (zdravotní sestra) tam bude dávat syna na noční hlídání. Od 17:00 hodin do rána 9:00 hod. (16 hodin) platí 460,– Kč. 🙂 Paní pracovala jako učitelka MŠ a je velice vstřícná. Zapsala jsem tam taky syna. Od dubna nastupuji do práce.

bakalarka85
21. bře 2014

Dobrý den maminky, ráda bych Vás poprosila o 4 minuty Vašeho času a požádala o vyplnění krátkého dotazníku k bakalářské práci, který zkoumá současnou situaci na trhu soukromých MŠ,

Děkuji.

pro vyplnění prosím klikněte na odkaz níže: ( v případě nefunkčního odkazu adresu prosím zkopírujte)

https://docs.google.com/forms/d/1cyXVG20FlWhg5_...