Soukromá školka v Prostějově. Máte zkušenost?

invax
25. únor 2010

Ahoj maminky,slyšela jsem,že v Prostějově je otevřená soukromá školka.Máte někdo nějakou zkušenost???

kockamica
25. únor 2010

Ahoj invax.Mama syna 2,5 roku.Parkrat jsme ho davali do moji skolicky,jestli myslis tuto.Synovi se tam moc libilo.Ale naposledy tam byla nova pani ucitelka.A kdyz jsme si pro neho prisli,sedel na odrazedle duchem nepritomny a byl vysvleceny jen do tilka bez tricka,tak jsem se ptala,co se stalo a pani ucitelka mi rekla,ze malovali a mel tricko asi po lokty mokre,tak mu ho dala susit na topeni.Nastvalo me to,protoze kdyz jsme ho tam dovedli,tak jsem ji davala do ruky nahradni obleceni,kdyby neco.Na to si samozrejme ani nevzpomnela a maly se strasne nerad vysvleka kdekoli a ocividne mu tak nebylo dobre.A jeste k tomu potom samozrejme onemocnel.Cely den az do vecera nemluvil a pak z neho jeste vylezlo,ze na neho pani ucitelka kricela.Byl proste uplne cely spatny.A na wwweckach maji napsane :U nas se deti nedivaji na televizi,u nas maji deti program. ,ale maji tam mega televizi a samozrejme decka sedeli pred ni a sledovali krtecka.Chtela jsem tam syna davat,aby byl v kolektivu a naucil se i neco noveho,ale nejak se mi to teda nelibilo. 🙄

invax
autor
26. únor 2010

Tak to je teda v háji.Mám možnost jít na brigádu,malej má taky 2,5r,tak jsem si myslela,že bych jej tam tak 2x do týdne dala,ale je malej,kolektiv má rád a nechtěla bych,aby jeho první zušenost se školkou byla negativní.Pak by mi nechtěl chodit do školky vůbec.Kolik tam je těch učitelek??

kockamica
26. únor 2010

Jsou tam dve.Jedna ta,co tam byla od zacatku jsem pochopila,ze je asi ta majitelka toho a asi jak uz tam zacalo chodit vice deti,tak prijala tu novou.A ta se mi teda nelibi.Syna uz tam nedam,nerada bych,aby mi priste prestal zase mluvit nebo neco podobneho.Ale on je zase na druhou stranu docela dost citlivej a vsechno si moc bere.Taky sem si rikala,ze je to skoda ☹

invax
autor
28. únor 2010

Já jsem právě slyšela,že je tam pokaždé jiná p.učitelka.Asi to vyzkouším,myslím,že na Prostějov je to docela dobrej nápad,nic podobného tu není a i ty ceny,když tam dítě dáváš častěji jsou ucházející.V jiných městech je to horší.Tak uvidím,zkusíme to asi tento týden.Tak drž pěsti

kockamica
28. únor 2010

Tak držím pěsti,ať se tam malému líbí.Pak napiš. 😉

market3111
3. bře 2010

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dopadl váš první den ve školce, tedy pokud už jste tam byli. Mám syna, 3 roky, potřebuji ho dát na 5 dní v měsíci do školky a o soukromé školce jsem uvažovala. Ovšem informace o mokrém dítěti a křičení paní učitelky mě hodně odrazuje. CHci to vyzkoušet a ráda bych věděla jak jste dopadli. A můžete mi, prosím, napsat www stránky a jak se ta školka jmenuje? Případně nejlépe do interní pošty. Moc díky za info, moc by mě to všechno zajímalo.

invax
autor
3. bře 2010

Já byla spokojená,budeme chodit častěji,tak uvidím.Měl snězeno a vypito vše co jsem mu s sebou dala a nechtělo se mu domů.Dostali jsme výtvory co vytvořil domů,samozřejmě asi s dopomocí p.učitelky,takže asi neseděli u telky,ale jak říkám,uvidíme jak dál.

ministry
7. dub 2010

Ahojky.Tak moje mamka je vychovatelka ve škole a v této soukromé školce byla na výpomoc o jarních prázdninách a říkala,že teda nic moc.Paní majitelka jí dala na starost 7 dětí!!!Samozřejmě ve věku okolo 1,5 roku.Já sama mám dvojčata a stíhám to tak tak,takže je jasné,že 7 dětí jeden člověk zvládne max tak přebalit,nakrmit a dát jim napít.A kdyby s něma měla ještě něco dělat,jako hrát si a tak,to by musela mít nejmíň deset ruk.Prostě je to tam dost špatně zorganizované,paní tam nemá nikoho na stálo,bere brigádníky,protože jí to nevydělává tolik,kolik si představovala.Takže děti tam sice pohlídají,ale asi nehrozí,aby se jim tam někdo extra věnoval,bohužel.Je to škoda,protože jsem uvažovala,že bych tam naše dvojky taky dala,ale po tom,co mi mamka říkala,teda nevím nevím. ☹

kolca
7. dub 2010

ahojky,
no co vím, tak v jeslích je na 1zdr.sestru šest dětí, takže těch sedm dětí je řekla bych v normě.

invax
autor
14. dub 2010

Jsem ráda,za všechny další názory.Byli jsme teď pořád nemocní,taže už jsme tam nebyli.Je pravda,že dětí ve věku od 3let do 6let,které se s dopomocí sami nají a nemusí se přebalovat,tak se jich dá zvládnout víc než těchhle prťat.No ono v jeslích je taky asi na 1učitelku 6dětí,ale taky vlastně s dětma nic nedělají,jen záladní potřeby,aby byli děti spokojené.

kamilkac
19. dub 2010

Ahojky maminky, tak jsem poněkud vedle ze zkušeností, co tu tak čtu. Zřejmě od října nastoupím do zaměstnání, pokud se ozvou, musím to vzít, jinak potom neseženu práci!!! Náš brouček má dva roky a dvakrát, až třikrát týdně potřebuji skvělého opatrovníka, protože je dost aktivní a taky nesnese, aby na něj někdo křičel ☹ ! Jednou týdně pohlídá babička, ale co dál? Nemáte někdo třeba dobrý kontak na SKVĚLOU paní na hlídání s výborným doporučením?
Budu velice ráda, za každou radu 🙂

kolca
19. dub 2010

kamilkac osobní zkušenost nemám, ale vím o téhle paní www magda-pv.wz cz/

invax
autor
20. dub 2010

Já nevím,já jsem osobně byla docela spokojená.A co se týče toho křičení,nevím jak je to u vás,ale náš malej si občas zvýšení hlasu zaslouží.A na druhé stránce,co si myslíte o státních školkách??Myslíte si,že na děti nezakřičí???Já OSOBNĚ myslím,že je lepší,když na děti "občas" učitelka zakřičí a dá jim nějaký směr,než aby tam byli jako bez dozoru a dělali si co chtěli.Samozřejmě p.na hlídání,která se bude věnovat jednomu dítěti je o 100%lepší,ale také cenově úplně někde jinde.Nevím......Samozřejmě tím neříkám,že je v pořádku,kdyby opravdu na děti křičeli a to neustále,ale zase bych to tak nehanila.Na druhé stránce je zase důležitý příspěvek ministry,kdy tam její maminka byla jako učitelka.Jistě má spoustu zkušeností a vidí,jestli školce organizačně něco chybí nebo přebívá.......

kolca
21. dub 2010

No já si myslím, že je rozdíl v péči o 7 školkových dětí, tj. nad 3 roky a 7 batolat. Takže chápu, že se nemůže věnovat individuálně každému dítěti. Mě osobně teda vadí ta televize, když jsme tam prcky měli, tak kupodivu náš malej s kamarádkou si s paní učitelkou prohlíželi knížku ale zbytek byl nasáčkovanej u tv. Divím se teda, že tam neseděl i Jája, protože ten kdyby mohl, kouká na pohádky pořád. Myslím si, že by to šlo i bez té TV. Určo teda se nemůže každému dítku věnovat na 100 %, ale tak i vaše děti si umí doma samy hrát a vy jen dozíráte...

invax
autor
21. dub 2010

Je pravda,že ta Tv je asi problém.Děti by se měli ve školce věnovat něčemu jinému,ale na druhou stránku je zase skutečností,že taková batolata nelze všechny zabavit jednou věcí.Děti do ¨3let se nebudou všichni věnovat jedné činnosti a jedna učitelka se neroztrhne.Nevím,možná by se to mělo trošku organizačně podchytit a bylo by to fajn.

kamilkac
22. dub 2010

Děkuji paní ,,kolca" za kontakt, jistě zkusím kontaktovat. Co se týč: ,,křičet na děti" je v tom rozdíl. Když syna důrazně oslovím jménem a přidám NE, funguje to! Ze zkušenosti kamarádky vím, že sestřička v jesličkách holčičku po celou dobu oběda opomínala, aby jedla a nakonec dostala na zadek, protože to nesnědla. A zpráva pro maminku: Paní učitelka bacala! A proč? Protože jsem nesnědla maso! Jak to potom řeší, když dítě vyvede něco horšího?
Jedno vím jistě, že agrese jen prudí agresi. A také tříleté dítě od cizího jinak přijme výchovné plácnutí, než dvouleté. Což si mnohdy paní učitelky neuvědomují a protože je toho na ně moc, tak jim nervy ujedou častěji, než je mnohdy zdrávo. A právě toho bych syna chtěla alespoň do těch tří let uchránit!

invax
autor
11. kvě 2010

No já nevím,teď jsme se od "křičení"dostaly úplně někam jinam.Nikdo neví,jestli ta učitelka ve školičce opravdu křičela nebo jen důrazně napomenula.Známe děti.A co se týče těch jeslí,tam ta učitelka nemá vůbec co dělat.Nemůže si přece dovolit malé dítě fyzicky trestat,ať už je to třeba i jen malé plácnutí.A už vůbec ne,kvůli jídlu.Mě doma naši taky nutili do jídla a docílili jen toho,že jsem defakto přestala jíst úplně a byl problém do mě něco dostat.......

lulusak
5. čer 2012

ahoj prosím vás kde je ta soukroma mateřská školka? dik

lluccka
10. srp 2012

Zdravím všechny maminky z Prostějova,
moc mě mrzí, že máte takové špatné zkušenosti s touto školkou, ale to bylo ještě za bývalé majitelky.

Od října roku 2011 jsem převzala školku, sama v ní i pracuji a nesetkala jsem se s žádnou stížností. Můžete se zeptat všech maminek. V současné době je ještě do konce srpna plno, ale od září jsou volná místa a školka je pro děti od 1 roku. A k tomu se snažím , aby na 3 děti byla 1 paní učitelka. Náhradní oblečení mají děti v boxech v šatně. Zavedla jsem i nová pravidla, takže pokud by měl někdo zájem, třeba se jen nezávazně podívat, je Vám Má školička kdykoli k dispozici. Budu se na Vás těšit.

Zdravím a přeji hezký den Lucie Prýglová

lluccka
10. srp 2012

@ministry
Dobrý den, nezlobte se, že reaguji na Váš příspěvek, ale nyní je jedna paní učitelka na 3-4 děti.

lluccka
11. srp 2012

@lulusak na J.V.Myslbeka 118/8 Prostějov

janamm
30. zář 2013

Dobrý den, vyzkoušela jsem novou soukromou školku v Prostějově - Dětský ráj a jsem s ní velice spokojená. Školka je úplně nová, skvělý přístup učitelky. Doporučuji vyzkoušet... 🙂

monikapav
16. pro 2013

Také jsem spokojená s Prostějovkou MS Dětský ráj, viz.: www.detraj.cz

martinaobrucnikova
20. čer 2014

Dobrý den,
syn chodil do školky již za paní Lucie Pryglové (výše uvedené p. majitelky) a spokojeni jsme nebyli. Do školky brali i nemocné děti, po dotazu, co syn snědl nebo vypil mi nebylo nikdy odpovězeno. Učitelka nevěděla, které věci jsou syna a jak se jmenuje!!! Vzhledem k tomu, že ve školce byly dvě tři děti, tak bych očekávala, že jméno si bude učitelka pamatovat. Učitelky se střídali, jak na běžícím páse. Jediné dvě paní učitelky, které byly pečlivé p.Halířová a p.Pospíšilová, jinak vůbec nikdo včetně paní majitelky, bohužel!!!! Od paní majitelky jsem syna dostala v 16h ještě špinavého od oběda a plínka pokakaná (zaschlé ee, už dosti dlouhou dobu). Syna jsem do školky přestala dávat a nedivím se, že provoz přerušen!!!
Bohužel velká nespokojenost.