Kolik hodin spí Vaše tříleté děti?

slunickovm
14. únor 2020

Dobrý den maminky,
Kolik hodin spi vase tříleté deti? Přes noc popřípadě i přes den?

g_m
14. únor 2020

@slunickovm Únava přes den žádná, vydrží jít na lyže, sáňkovat apod. a pak třeba jedeme autem a stejně neusne. Jen minulý týden z plavání, ale to jsem usínala v autě i já 😀 Není vůbec protivná a večer jde v pohodě kolem té 20h... Ale aspoň nevymýšlí a hned usne 😉 O víkendu se jí snažím dávat klidový režim po obědě, zavřu ji do pokoje, dívá se na knížky, má albi tužku nebo poslouchá v rádiu pohádky... Ale vydrží tam tak 30min 😉

palacinka_marmeladova
14. únor 2020

@kaja2016 Už jsem si zvykla.Vstane,pustí si pohádku a sní piškoty.Takže já vstanu až s malym,kterej vstává mezi někdy v půl šestý cca.Zkusila jsem mu spaní posunout,zrušit spaní po obědě,výsledek bylo přetažený nesnesitelný dítě.

slunickovm
autor
14. únor 2020

@ewkyns jo to my právě taky 😀

slunickovm
autor
14. únor 2020

@g_m jo tak to je super, ze vydrží pres den. Ja mam prave pocit, ze nas by zvládl vic, ale nespi a cely den je unavený

slunickovm
autor
14. únor 2020

@palacinka_marmeladova a odpoledne usne bez problémů?

palacinka_marmeladova
14. únor 2020

@slunickovm Většinou jo.Usíná kolem půl jedné,během deseti minut je tuhej.Občas blbne a trvá mu to dýl,no a někdy neusne vůbec.To je tak třikrát do měsíce.Nicméně i když nespí po obědě,va usínání večer a vstávání to nemá vliv.Dřív neusne a pozdějc nevstane.

slunickovm
autor
14. únor 2020

@kaja2016 no on byva unaveny na spánek klidne uz prave před tim obědem, kdyz jedeme autem usne, ale doma ne☹ . V nositku by možná taky usnul, ale ja v nem nosím mimco. A on uz mi prijde i velký. Donedavna spal cca 11-11,5hod v noci, coz uz mu stačilo aspon do odpoledne.

slunickovm
autor
14. únor 2020

@dareenn a pres den v pohodě? No ten nas se v noci naštěstí budi jen výjimečně. Ale v tech pet uz obcas klidne na wc.

katgatoo
14. únor 2020

2 a třičtvrtě roku. 20-7, přes den už ne.

kaja2016
14. únor 2020

@palacinka_marmeladova No tak to je supr, ze se zabavi sam. Sikulka teda. No jo, ono co s tim, kdyz to zmenit nejde, tak si leda zvyknout...

dmiska
14. únor 2020

Od dvou let nespí před den vubec, noční spanek byl kolem těch 3 let 20-6(max 7). Teď v necelých 3,5 si to občas protáhne až do 7:30-8

kaja2016
14. únor 2020

@slunickovm Neni, dcera se do nej porad vejde. Jakoze teda ona je stihla, vysku ma prumernou. Jestli usne v aute, tak unaveny je, ja bych zkusila kocarek/nositko.

palacinka_marmeladova
14. únor 2020

@kaja2016 Přesně tak.Je šikovný,vleze na gauč a kouká a čeká na mě.Na nočník si dojde sám,vezme si chleba,rohlík,co potřebuje.Nemá v dosahu nic ostrého nebo nebezpečného a já stejně spím pak napůl.Dost často se zvednu s ním a dospávám na gauči.A když je manžel doma,střídáme se v tom,kdo bude vstávat s dětma a to mám možnost spát déle.

myrha
14. únor 2020

Dcera ve 3 letech akorát už vypouštěla odpolední spaní a spala od 8-9 do 5.
Teď jsou jí 4 a spí od 9-7. Přes den už vůbec ani ve školce.

krtikkrtovaty
14. únor 2020

@mmajda Máme to úplně stejně, akorát malá má 2r9m. 😁

ivis_b
14. únor 2020

Syn 3,5 roku, pres den nespi, vecer tak 21-22 a vstava kolem 6. V noci se stale budi, po prvnim usnuti je tak do 2-3h vzhuru a jde k nam. Pak se sice budi, ale omrkne, ze tam jsme, a spi dal - takze o tom casto ani nevim. Marne cekam, kdy zacne spat celou noc.

kvmatonka
14. únor 2020

@slunickovm jako mimino nespal vubec! Jen rval. Tak asi to dospava. Ale rekla bych, ze rezim a taky povaha ditete. On spi v noci vkuse od 11 mes. Dalo to praci ho naucit spat.

evca_w
14. únor 2020

@slunickovm My jsme se skoro tri roky nevyspali..Od malicka opravdu caste buzeni v noci, zkusili jsme snad vsechno.A pak ze dne na den jako kdyz utne, spi celou noc, maximalne se jednou vzbudi na zachod/piti.Porad tomu nemuzu uverit😂 A nevim, zda k tomu dopomohlo odbourani denniho spanku nebo to byla nahoda, jen doufam, ze uz to vydrzi🙏

slunickovm
autor
15. únor 2020

@dmiska jo je to vic jo? To bych byla rada, kdyby bylo i u nas.

slunickovm
autor
15. únor 2020

@kaja2016 jj unavený je asi to nosítko budu muset vyzkoušet jen nevím moc jak s mimcem. A hlavně když usíná strasne rve a vyvadi 😀.

slunickovm
autor
15. únor 2020

@myrha aha ve čtyřech spi dele jo?

slunickovm
autor
15. únor 2020

@ivis_b jejda to je taky nespavec. Já jsem rada, ze spi pres noc vetsinou bez probuzení. Jen on je pres den nevyspaly a proto to resim.

slunickovm
autor
15. únor 2020

@kvmatonka jo to my máme taky od miminka. A jak jste ho to učili?Ja nevím, jak na to. Byla bych raději kdyby si prodloužil noční spánek nez se snažit ho uspat pres den

dmiska
15. únor 2020

@slunickovm ono je to asi fuk 🙂 mám k tomu teď ještě mladšího, který obvykle vstává dřív než v 7... a kdyby chodila do školky (jako že od září nejspíš bude), akorát ji budu muset budit. Takže ono to vstávání mezi 6 a 7 je nakonec tak nějak optimální...

roxolanka
15. únor 2020

Syn tři roky, přes den nespí, večer usíná v sedm večer, přečtu pohádku, zhasnu a za ani ne pět minut spí. Ráno vstává kolem sedmé, ať je doma, nebo jde do školky.

rosa106
15. únor 2020

Holky, prosím, a jak to pripadne nespani přes den řešíte ve školce? Dcera též po o nespi, a když, tak třeba jen půl hodky, tak by mě zajímalo, jak řešíte skolkovy režim a spánek po obědě. Děkuji a omlouvám se zakladatelce za vtěr 🙂

myrha
15. únor 2020

@slunickovm u nás to zrovna tak je. V těch 3 kdy si odbourávala to denní spaní tak spala málo, muselo se to asi ustálil. A od narození vstávala v těch 5, ale po delší době těch málo hodin si to konečně natáhla.
Syn bych řekla, že spí celý život 9 až 6. Ale ten se cca do 5 budil i několikrát za noc. Přes den nespal od roka a půl. Ale vstává prostě v 6 i když jde spát o půlnoci. Každé je jiné. Jak přesně spal ve 3 si nepamatuji, bo už je mu 7

myrha
15. únor 2020

@rosa106 naše ve školce leží, ale nespí. Jsou i školky, kde děti co nespí, tak si smí třeba malovat. U nás pouštějí pohádku, tak malá poslouchá. Ale doma jí po obědě samozřejmě nedostaneme do postele ani na chvilku. Teď jak už je větší, tak to dává, ale v těch 3 byla samozřejmě kolem 5 protivná, šla spát místo v 8, půl 8 a od té doby 5 jsme hráli nějaké hry, prohlíželi knížky.... Prostě jsem nemohla chtít, aby si hrála sama. V krajním případě TV.

rosa106
15. únor 2020

@myrha V naši se bohužel musí striktně ležet od jedné do půl třetí a to se bojím, ze bude oříšek. Dejme tomu, ze u pohádky by asi vydržela i díky kolektivu, ale nějak si neumím představit tu další hodinu 🙈 a když by usnula, tak mě zas děsí, v kolik půjde večer spát 😂

rosa106
15. únor 2020

@myrha V naši se bohužel musí striktně ležet od jedné do půl třetí a to se bojím, ze bude oříšek. Dejme tomu, ze u pohádky by asi vydržela i díky kolektivu, ale nějak si neumím představit tu další hodinu 🙈 a když by usnula, tak mě zas děsí, v kolik půjde večer spát 😂