Stěhování, můžu nechat malou v současné školce?

prezdivkos
29. srp 2012

Dobrý den, potřebovala bych radu. Malou přijali do školky, nastupuje v září do jedné městské části v Praze. Nečekaně budeme nuceni se stěhovat do vedlejší městské části cca během prosince. A dotaz zní, budu muset malou přehlašovat do jiné školky nebo ji mohu nechat v této současné (trvalé bydliště nám zatím zůstane na původním místě). Radši bych jí nepřesunovala, ale nevím, zda je to v pořádku. Děkuji. M.

veruska007
29. srp 2012

@prezdivkos Jsem z jiného města, ale u nás je dítě ve školce podle trvalého bydliště. Kamarádka bydlí nedaleko, ale bydliště mají u rodičů, a tak vozí dcerku do školky skoro hodinu přes půl města. Takže myslím, že u vás je to ok.

prezdivkos
autor
29. srp 2012

Děkuji za odpověd, tak snad to bude ok. Ještě se zeptám ve školce, ale chtěla jsem slyšet zkušenosti dopředu 😉

evaviki
30. srp 2012

@prezdivkos No ak budete mat TP v starom byte, tak moze kludne ostat v povodnej skolke.. Dokonca mam pocit, ze vam ju nemozu vyhodit, ak uz bola raz prijata a vy ste sa prestahopvali, pokial ju tam budete vozit.. Aspon u nas v skolke to tak je, ked sa rodicia stahovali, tak dieta vozili do starej skolky a menili pripadne od zari..

ladunka
30. srp 2012

Moje zkušenost je také taková, trvalý pobyt se zjišťuje pouze při přijetí dítěte do školky. Stěhovali jsme se do jiné městské části a dcerku ještě několik měsíců vozili do školky původní.

ladunka
30. srp 2012

A ještě jedna věc - "přehlásit" do jiné školky by bylo určitě při dnešním převisu poptávky komplikované, místa nejsou a školky zpravidla nemají v průběhu roku volné kapacity.

terkaz
30. srp 2012

Podle mne, pokud mate trvale bydliste porad stejne, neni co resit 😉

jmisa
2. zář 2012

Pokud vám to nevadí, tak bych to neřešila a rok nechala dítě ve stejné škole, pokud se mění trvalý pobyt, tak v rámci dalších zápisů bych se pokusila dostat do školky v místě bydliště. něco jako přepsat jinam asi momentálně moc nefunguje, místa prostě nejsou. pochybuju, že v nové školce budou volná místa pro nové přistěhovalce.

jmisa
2. zář 2012

Jo, teď čtu, že trvalý pobyt zůstane, tak to si myslím, že je dost nereálné, aspoň na Praze 4 chtěli potvrzení trvalého pobytu v městské části 😒

prezdivkos
autor
13. zář 2012

Děkuji za odpovědi. Já si spíš říkala, zda to ve školce nebudou považovat pak jako podvod nebo tak něco, když budeme bydlet jinde než chodit do školky a malá to tam určitě řekne. Tak snad to nikdo řešit nebude a napřesrok uvidíme.